رفتن به مطلب

کد کردن محصولات پرستاشاپ

pcpsoft

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب خدمت مدیران محترم ipresta

بنده سوالی رو در گروه پرستاشاپ مطرح کردم و به پیشنهاد مدیران موضوع رو به اینجا منتقل کردم؟

سوال من این بود

چرا سایت های پرستاشاپ فارسی محصولاتی رو که ارایه میدن به صورت کد شده هستش؟

چرا خریدار نباید کدهای چیزی رو که خریده در اختیار داشته باشه,فکر کنم این کمترین حقیه که خریدار باید ازون بهرمند بشه به هر حال کسی که هزینه ای رو بابت چیزی پرداخت میکنه حق داره بدونه چی خریده

همنطور که جناب رستم پور هم عرض کردن خود محصولات پرستاشاپ اصلی بدون کد هستش,البته لایسنس دارند و این لایسنس حق بی چون و چرای فروشنده هستش

اما فکر نکنم کد کردن جز این حقوق باشه

بنده به شما حق میدم ,روی محصولاتی که برای فروش گذاشتید واقعا وقت و هزینه صرف شده و شما حق دارید از اثرتون محافظت کنید اما نه با نادیده گرفتن حق مشتری و من حق مشتری رو در این میدونم (البته کمترین حقش) که بدونه داره چی میخره

امیدوارم دوستان نظرشونو بگن و مدیران هم پاسخگو باشن تا اگه بنده اشتباه میکنم متوجه اشتباهم بشم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چرا نباید کد شده باشه؟

به نظر من دیدگاه شما به این خاطر هست که چون در ایران فرهنگ کپی رایت رعایت نمیشه در حالی که این درست نیست به نظرم!

به عنوان مثال شما اگر بخواهید یک آنتی ویروس کاسپراسکای بخرید که در همه کشورها به جز ایران مرسوم هست باید هزینه یک ساله بپردازید و فقط بر روی یک سیستم کار میکنه 

لینک به دیدگاه

چرا نباید کد شده باشه؟

به نظر من دیدگاه شما به این خاطر هست که چون در ایران فرهنگ کپی رایت رعایت نمیشه در حالی که این درست نیست به نظرم!

به عنوان مثال شما اگر بخواهید یک آنتی ویروس کاسپراسکای بخرید که در همه کشورها به جز ایران مرسوم هست باید هزینه یک ساله بپردازید و فقط بر روی یک سیستم کار میکنه 

دوست عزیز این موضوع که شما میفرمایید لایسنس هستش و این حق فروشنده هست و درموردش حرفی نیست

منظور از کد کردن , کد کردن فایل ها هستش

لینک به دیدگاه

شما به html , css دسترسی دارین بخشی از php رو کد کردند (فکر میکنم) اگه کد نکنن که شما میری میبینی چی زدن کپی میکنی دیگه اونوقت لایسنس معنی نداره

ممکن هست عده ای هم برن قالب رو رایگان بزارن برای دانلود اونوقت چی ؟؟ 

پس منطقیه بخشی از اونجایی که مربوط به معماری ماژول و قالب هست رو قفل کنن

شما میتونی شخصی سازی کنی اما نمیتونی قالب رو به کل تغییر بدی بنظرم منطقیه 

اگه اینجا ایران نبود و حق کپی رایت وجود داشت حرف شما درست بود اما چون حق کپی رایت اجرا نمیشه (یعنی اگه کسی اثر شما رو بدزده میشه شکایت کرد اما به جایی نمیرسه)

توی کشور اونا خیلی جاها دانلود کردن اثر بدون لایسنس جرمه مثلا ویندوز اما ایران اینجوری نیست 

یک قالب رو ۱۰۰۰ جا رایگان میذارن فقط بازدید بره بالا 

اگه کدی طراح زحمت کشیده واسش کپی  بشه رایگان بشه خوب طراح انگیزه اش رو از دست میده و به خودش میگه چرا من وقتم رو تلف کنم .و اینجوری میشه که دیگه اثر خوب و قالب های خوب رو نمیشه دید یعنی تولید نمیشه 

یکم به طراح های قالب و ماژول و ... کمک کنیم بد نیست منم مشتری هستم نه طراحم نه برنامه نویس 

اما باید از خودمون شروع کنیم تا حق کپی رایت جا بیفته 

لینک به دیدگاه

شما به html , css دسترسی دارین بخشی از php رو کد کردند (فکر میکنم) اگه کد نکنن که شما میری میبینی چی زدن کپی میکنی دیگه اونوقت لایسنس معنی نداره

ممکن هست عده ای هم برن قالب رو رایگان بزارن برای دانلود اونوقت چی ؟؟ 

پس منطقیه بخشی از اونجایی که مربوط به معماری ماژول و قالب هست رو قفل کنن

شما میتونی شخصی سازی کنی اما نمیتونی قالب رو به کل تغییر بدی بنظرم منطقیه 

اگه اینجا ایران نبود و حق کپی رایت وجود داشت حرف شما درست بود اما چون حق کپی رایت اجرا نمیشه (یعنی اگه کسی اثر شما رو بدزده میشه شکایت کرد اما به جایی نمیرسه)

توی کشور اونا خیلی جاها دانلود کردن اثر بدون لایسنس جرمه مثلا ویندوز اما ایران اینجوری نیست 

یک قالب رو ۱۰۰۰ جا رایگان میذارن فقط بازدید بره بالا 

دوست عزیز این مورد رو هم قبول دارم و در گروه هم عرض کردم این جدالیه بین کدنویس و کس هایی که کدها رو دور میزنن وبه من مشتری مربوط نمیشه

این دیگه به هنر کد نویس برمیگرده تا از دسترنجش محافظت کنه قرار نیست مشتری تاوان این موضوع رو پس بده

لینک به دیدگاه

دقیقا چه تاوانی ؟؟

قالب شما واسه کد هاش میخری  یا میخوای کار کنی چون هر ماژولی بخوای میتونی به قالب اضانه کنی کد php به چه کار شما میاد ؟

هدف شما از دیدن کد ایجاد چه تغییراتی هست بفرمایید ؟

لینک به دیدگاه

دقیقا چه تاوانی ؟؟

قالب شما واسه کد هاش میخری  یا میخوای کار کنی چون هر ماژولی بخوای میتونی به قالب اضانه کنی کد php به چه کار شما میاد ؟

هدف شما از دیدن کد ایجاد چه تغییراتی هست بفرمایید ؟

دوست عزیز بنده هیچ سر رشته ای از کد نویسی ندارم و کدها هم کارایی برام ندارن و نمیخوام و نمیتونم چیزی رو تغییر بدم

و هدف از ایجاد تایپیک فقط سوال شخصی بود که ذهنمو درگیر کرده بود

بنده فروشنده لوازم خانگی هستم, اینکه مشتری های من از محتویات درون جعبه تلویزیون آگاهی ندارن و بلد نیستن ازون استفاده کنن, دلیل نمیشه محتویات درون جعبه رو بهشون ندم

ما خیلی چیزها میخریم که از کارکرد داخلی اون اگاهی نداریم ولی در اختیارمون قرار میگیره

لینک به دیدگاه

برنامه نویس معجزه که نمیتونه بکنه عزیز برنامه نویس باید یه جوری از اون قالبی که ساخته در برابر نقض کننده های قانون محافظت کنه

پس مجبوره بخشی از کد رو که اصلا محدودیتی ایجاد نمیکنه برای کاربر قفل کنه 

وگرنه پرستاشاپ هم میشه وردپرس و قالب هاش ارزون و پشتیبانیش ضعیف میشه  درسته شما هزینه میکنی ولی در عوض جایی به مشکل خوردی پشتیبانی میشی اما در وردپرس شما مشکل پیدا کنی آنچنان پشتیبانی نیست و خودتی و سرچ گوگل اما اینجا انجمن هست متخصص یا کاربر حرفه ای جواب میده سوالات رو معمولا

جواب اصلی شما رو دادم اینجا ایرانه کپی رایت وجود نداره چون نیست مجبور هستن شما هم سخت نگیرین.

اگه کل کد ها رو میخواین باید بدین اختصاصی بنویسن کلشو بدون لایسنس میدن بهتون اما قیمتم عجیب میره بالا دیگه 300 700 اینا نیست 

لینک به دیدگاه

سلام

در مطلب داخل بلاگ کامل توضیح داده شد.

چرا محصولات بازارچه پرستاشاپ انکد شده هستند ؟

در مورد حقوق مشتری هم باید عرض کنم هیچ حقی ضایع نمیشه ، چون ما قبل از خرید شرایط محصولاتمون رو اعلام میکنیم و اگه مورد اعتماد و تائید مشتری نباشیم قطعا خرید نخواهد کرد.

در ثانی از مثال خودتون استفاده میکنم ، شخصی که تلویزیون پاناسونیک میخره ، به آی سی های داخلش کاری نداره و فقط استفاده میکنه و اگه شرکت یک آی سی رو با قیر پوشونده باشه قطعا هیچ مشتری ای از این قضیه شاکی نخواهد بود. البته این مباحث خیلی به هم مرتبط نیستند .

تمام تیم های توسعه دهنده وب در تعیین شرایط کاری خود مختار هستند و قرار نیست همه بر طبق یک روال از پیش مشخص شده فعالیت کنند ولی شفافیت و صداقت لازمه هر فعالیتی است که ما همواره سعی کردیم این موارد را در نظر داشته باشیم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...