رفتن به مطلب

مشکل دابلیکیت صفحات

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

یه مشکل بزرگ در پرستاشاپ هست،که نمیدونم فقط مشکل منه یا مشکل پرستاشاپ.

اینکه صفحه بندی سایت رو هم دابلیکیت شناخته

یعنی مثلا شاخه test اگه ۵ صفحه داره ۵ صفحه رو دابلیکیت میشناسه

eample.com/test?p=1

eample.com/test?p=2

eample.com/test?p=3

در صورتی که این صفحات محصولات متفاوتی دارن

ایا این موضوع طبیعیه و اگه خیر راه حل چیه؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

راه حل : پنهان کردن گزینه توضیحات متا (description) از صفحات دوم به بعد و افزودن شماره صفحه به عنوان متا و عنوان (title) صفحه. با این کار هیچ متای تکراری در گوگل به وجود نخواهد آمد و هر صفحه مستقل و متفاوت در نظر گرفته می شود. به زودی قالب های آی پرستا برای این مورد آپدیت خواهند شد.

photo_2017-05-24_15-12-53.jpg

لینک به دیدگاه

ممنون واقعا ممنون

کل اینترنت رو زیرو رو کردم اما جواب پیدا نکردم

یه خواهش امکانش هست این کد ها رو بصورت

rel ="next"

rel="prev"

rel="canonical"

بنویسید

الان فقط مشکل dublicate meta d description حل میشه با این کد و مشکل duplicate title tags باقی میمونه و باید این کدهام که گفتم به صفحه بندی اضافه بشه تا مشکل این صفحات کامل حل بشه

ممنون میشم نحوه صحیح اضافه کردن این کدهام بزارید

لینک به دیدگاه

سلام منم این مشکل رو داشتم مشکل واقعا اساسی پرستاشاپ هستش که اگه شاخه محصولات بیش از تعداد معین بشه و در چند صفحه بیاد گوگل صفحات بعدی رو بعنوان محتوی تکراری میشناسه که قاتل سئو فروشگاه میشه چون شاخه ها از مهم ترین بخش هایی هستند که ورودی از گوگل میگیرن حالا فکر کنید در شاخه تعداد محصولات خیلی زیاده و در 5 صفحه 24 تایی میاد گوگل هر 5 صفحه رو ایندکس و به عنوان محتوی تکراری میشناسه که اعتبار رو در 5 صفحه تقسیم و ارزش شاخه رو بشدت پایین میاره قبلا در انجمن مطرح کردم این مشکلو ولی کسی پاسخ نداد مطمئنا بیشتر کسایی که با پرستا کار میکنن این مشکلو دارن من از کد rel="canonical" زیر استفاده کردم این که با شاخه اصلی کاتالوگ اشاره میکنه

{if $page_name == category}
   <link rel="canonical" href="{$link->getCategoryLink($category->id)}{$pagination}" />
{/if}

و کم کم محتوی های تکراری که در وبمستر داشتم دارن از بین میرن میتونی فعلا این کد رو در فایل header.tpl وبین head استفاده کنی تا استادید آی پرستا یک راه خوب رو جز آموزشهای مهمشون ایجاد کنن

این راهی که آقا دانوش گفتن هم فکر نکنم زیاد جالب باشه چون باز صفحاتی با تقریبا 95 درصد شباهت ایجاد میشه که بازم در سئو به صفحات با محتوی کم ارزش تبدیل میشن اگه میشد فقط شاخه اصلی و اولین صفحه ایندکس شه عالی میشه محصولات در صفحه های بعد از طریق سایت مپ ایندکس میشن

لینک به دیدگاه

کاری که شما کردین غلط و غیر اصولی هستش. کاری که شما کردین تمام صفحات یک شاخه رو به صورت یک صفحه ثبت میکنه و این تعداد ایندکس های شما رو به شدت پایین میاره

کاری که بنده گفتم بهترین کار هست چون مشخصه که صفحات شما اصلا شبیه هم نیستن و تشخیص meta description رو به خود گوگل واگذار میکنید. توجه کنید meta description یک فیلد اختیاری هست و اگه پر نکنید گوگل با توجه به محتوای صفحه میسازه براتون.

به جز صفحه اول که توضیحات متایی که وارد کردید رو قرار میده باقی صفحات خالی میذاره تا گوگل پر کنه

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی ولی ایندکس مطالب مشابه چه فایده ای داره شاخه ای که فقط به گفته خودتون با افزودن شماره صفحه به عنوان متا فقط صفحاتی ایجاد مشن که کپی صفحه اول شاخه هستش و معمولا تمام محصولات یک شاخه یک نوع هستند ارزش رو به سر شاخه انتقال بدیم بهتر نیست

لینک به دیدگاه

صفحات یک شاخه کپی هم نیستن و برعکس کاملا متفاوت هستند. هر صفحه حداقل 10 تا محصول متفاوت بنابراین 10 تا لینک مجزا داره! هر صفحه محصولاتی داره که لازم هست توسط گوگل ارتباطشون با شاخه هم در نظر گرفته بشه.

در ضمن تکرار لینک در صفحات مختلف باعث قدرت لینک های داخلی میشه

در نهایت اینه که شما نباید از rel canonical در شاخه ها استفاده کنید چون کاربردش چیز دیگری است.

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون

کار بنده رو گفتید که اشتباهه؟

چون من فقط به هدر rel canonical اضافه کردم

و یه سوال اصلا چه لزومی داره صفحات ایندکس بشن تو پرستاشاپ ،غیر از اینه که تو پرستاشاپ هر محصول خودش ایندکس میشه

لینک به دیدگاه

راه حل : پنهان کردن گزینه توضیحات متا (description) از صفحات دوم به بعد و افزودن شماره صفحه به عنوان متا و عنوان (title) صفحه. با این کار هیچ متای تکراری در گوگل به وجود نخواهد آمد و هر صفحه مستقل و متفاوت در نظر گرفته می شود. به زودی قالب های آی پرستا برای این مورد آپدیت خواهند شد.

http://ipresta.ir/forum/public/style_images/master/attachicon.gifphoto_2017-05-24_15-12-53.jpg

این روش برای برند محصولات بسیار مناسب هستش اما در شاخه ها تعویض صفحه بصورت اجاکس هستش,این مشکل اینطوری بر نمیشه فکر کنم

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون

کار بنده رو گفتید که اشتباهه؟

چون من فقط به هدر rel canonical اضافه کردم

و یه سوال اصلا چه لزومی داره صفحات ایندکس بشن تو پرستاشاپ ،غیر از اینه که تو پرستاشاپ هر محصول خودش ایندکس میشه

بله اشتباه هست. کاربرد این تگ فقط برای وقتی است که شما یک صفحه رو با یک یا چند آدرس دارید.

فرضا وبلاگ دارید و با آدرس /blog و سابدامین blog در دسترس هست. با این کار به گوگل اعلام میکنید این دو صفحه یکی هستند.

گوگل اعلام کرده اگه شما اشتباه canonical رو در دو صفحه متفاوت استفاده کنید ممکنه گوگل این تگ رو نادیده بگیره و به تشخیص روبات های خودش اون رو مجزا در نظر بگیره

این روش برای برند محصولات بسیار مناسب هستش اما در شاخه ها تعویض صفحه بصورت اجاکس هستش,این مشکل اینطوری بر نمیشه فکر کنم

اصلا مهم نیست که ای جکس هست یا نه. گوگل که انسان نیست. لینک ها رو میخونه و پردازش میکنه

این روش برای شاخه هم مفیده و ایرادی به روش گفته شده وارد نیست.

استفاده از rel next , previous هم میتونه مفید باشه و تکمیل کنه کار رو

لینک به دیدگاه

بله اشتباه هست. کاربرد این تگ فقط برای وقتی است که شما یک صفحه رو با یک یا چند آدرس دارید.

فرضا وبلاگ دارید و با آدرس /blog و سابدامین blog در دسترس هست. با این کار به گوگل اعلام میکنید این دو صفحه یکی هستند.

گوگل اعلام کرده اگه شما اشتباه canonical رو در دو صفحه متفاوت استفاده کنید ممکنه گوگل این تگ رو نادیده بگیره و به تشخیص روبات های خودش اون رو مجزا در نظر بگیره

اصلا مهم نیست که ای جکس هست یا نه. گوگل که انسان نیست. لینک ها رو میخونه و پردازش میکنه

این روش برای شاخه هم مفیده و ایرادی به روش گفته شده وارد نیست.

استفاده از rel next , previous هم میتونه مفید باشه و تکمیل کنه کار رو

ممنون از توضیحاتتون

ببخشید من هم کدهای شما رو اعمال کردم و هم از rel canonical و next و prev استفاده کردم ممکنه هدر این صفحه رو نگاه کنید ببیند کارم درست هستش یا نه

http://babokala.ir/35-لوازم-خانگی-برقی?p=5

در واقع کاری که من کردم اینه که تو کل صفحات شاخه ها، با استفاده از rel canonical به شاخه اصلی ارجاع دادم و با استفاده از rel next و prev صفحات قبل و بعد صفحه جاری رو مشخص کردم

ایا این کار درسته یا مثلا در صفحه ۵ باید rel canonical رو به همون صفحه ۵ ارجاع بدم؟

مثال برای صفحه ۵ کدوم درست تره

rel canonical www.example.com/test?p=5

rel next www.example.com/test?p=6

rel prev www.exampl.com/test?p=7

یا

rel canonical www.example.com/test

rel prev www.example.com/test?p=4

دومی کاریه که من کردم

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحاتتون

ببخشید من هم کدهای شما رو اعمال کردم و هم از rel canonical و next و prev استفاده کردم ممکنه هدر این صفحه رو نگاه کنید ببیند کارم درست هستش یا نه

http://babokala.ir/35-لوازم-خانگی-برقی?p=5

در واقع کاری که من کردم اینه که تو کل صفحات شاخه ها، با استفاده از rel canonical به شاخه اصلی ارجاع دادم و با استفاده از rel next و prev صفحات قبل و بعد صفحه جاری رو مشخص کردم

ایا این کار درسته یا مثلا در صفحه ۵ باید rel canonical رو به همون صفحه ۵ ارجاع بدم؟

مثال برای صفحه ۵ کدوم درست تره

rel canonical www.example.com/test?p=5

rel prev www.exampl.com/test?p=7

یا

rel canonical www.example.com/test

rel prev www.example.com/test?p=4

دومی کاریه که من کردم

سلام کد رو اشتباه ایجاد کردین لینک صفحه رو کامل رو فراخوانی کنید اینطوری گوگل ارور 404 میده مراقب این کد ها باشید

<link rel="canonical" href="/35-لوازم-خانگی-برقی?p=5">
صحیح اینه

<link rel="canonical" href="http://babokala.ir/35-لوازم-خانگی-برقی?p=5">

خیلی زود تغییر بدین تا ایندکس ها تون از بین نرفتن

لینک به دیدگاه

بجا اینکه دستی canonical ایجاد کنی از این ماژول استفاده کن .

https://github.com/faktiva/prestashop-seo-tk

استفاده کردم عالیه

این ماژول هم همین کارو میکنه دوست عزیز و به هدر rel canonical اضافه میکنه و فقط مشکلی که داره rel next و prev نداره

البته راه حلی که دانوش عزیز هم عرض کردن بسیار مناسب هستش و با ترکیب پاسخ ایشون و این سه تگ در مدت کوتاه خوشبختانه مشکل دابلیکیت های سایتم نصف شده

لینک به دیدگاه

این ماژول هم همین کارو میکنه دوست عزیز و به هدر rel canonical اضافه میکنه و فقط مشکلی که داره rel next و prev نداره

البته راه حلی که دانوش عزیز هم عرض کردن بسیار مناسب هستش و با ترکیب پاسخ ایشون و این سه تگ در مدت کوتاه خوشبختانه مشکل دابلیکیت های سایتم نصف شده

کدهایی رو که الان استفاده کردی خوب و کامله و دقیقا مطابق این آموزش رسمی گوگل شده

تقریبا همچین کدی میشه

{if $start!=$stop}
{if $p != 1}
{assign var='p_previous' value=$p-1}
<link rel="prev" href="{$base_dir_ssl}{$request_uri|substr:1|regex_replace:'/\/(.*)/':''|regex_replace:'/\?(.*)/':''}{$link->goPage($requestPage, $p_previous)}" />
{else}
{/if}
{if $pages_nb > 1 AND $p != $pages_nb}
{assign var='p_next' value=$p+1}
<link rel="next" href="{$base_dir_ssl}{$request_uri|substr:1|regex_replace:'/\/(.*)/':''|regex_replace:'/\?(.*)/':''}{$link->goPage($requestPage, $p_next)}" />
{else}
{/if}
{/if}
لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

کدهایی رو که الان استفاده کردی خوب و کامله و دقیقا مطابق این آموزش رسمی گوگل شده

تقریبا همچین کدی میشه

{if $page_name == category}
   <link rel="canonical" href="{$request}" />
{/if}
{if $start!=$stop}
{if $p != 1}
<link rel="prev" href="{$base_dir_ssl}{$request_uri|substr:1|regex_replace:'/\/(.*)/':''|regex_replace:'/\?(.*)/':''}{$link->goPage($requestPage, $p_previous)}" />
{else}
{/if}
<link rel="next" href="{$base_dir_ssl}{$request_uri|substr:1|regex_replace:'/\/(.*)/':''|regex_replace:'/\?(.*)/':''}{$link->goPage($requestPage, $p_next)}" />
{else}
{/if}
{/if}

سلام. میشه بگین این کد به کدوم فایل باید اضافه بشه؟

لینک به دیدگاه

سلام. میشه بگین این کد به کدوم فایل باید اضافه بشه؟

به فایل header.tpl قالب بین تگ head اضافه کن

این کد رو بدون کنونیکال بزار . اگه لینک کنونیکال باشه مشکل پیش میاد و دوباره صفحات دابلیکیت ایجاد میشه. ترکیب این کد با راه حل آقا دانوش که چندتا پست بالاتر توضیح دادن مشکلو بکلی رفع میکنه تو مدت سه هفته برای فروشگاه من رفع شد طول میکشه ولی از بین میره

به جای https://yoursite.ir/ اسم دامنه خودتو بزار یا با https و یا با http

{if $start!=$stop"}
{if $p != 1}
<link rel="prev" href="https://yoursite.ir/{$request_uri|substr:1|regex_replace:'/\/(.*)/':''|regex_replace:'/\?(.*)/':''}{$link->goPage($requestPage, $p_previous)}" />
{else}
{/if}
<link rel="next" href="https://yoursite.ir/{$request_uri|substr:1|regex_replace:'/\/(.*)/':''|regex_replace:'/\?(.*)/':''}{$link->goPage($requestPage, $p_next)}" />
{else}
{/if}
{/if}
لینک به دیدگاه

• 7 months later...

درود و عرض ادب

دوستان متأسفانه من هم تعداد زیادی داپلیکت متا و تایتل دارم و اکثراً هم مال شاخه ها هست

امکانش هست یه خورده ساده تر و مبتدیانه تر بفرمایید چطوری مشکل رو حل کنم ؟

دقیقاً چه کدی رو به هد اضافه کنم ؟

با سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام 

وارد هاست بشید ، جایی که پرستا رو نصب کردید 

مسیر زیر رو برید 

themes >>header.tpl

کدهایی که دورش با کادر قرمز مشخص شده رو اضافه کنید 

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

سلام من کد را گذاشتم اما صفحه سفید میشود و وقتی دیباگ رو روشن میکنم خطای زیر را نشون میده

Fatal error: Uncaught —> Smarty Compiler: Syntax error in template "/home/kakooti/public_html/themes/panda/header.tpl" on line 291 "{if $start!=$stop"}" - Unexpected """, expected one of: "}" <— thrown in /home/kakooti/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 291

لینک به دیدگاه

برای قالب های تجاری بهتره قبل از درج این کدها و تغییرات با طراح یا پشتیبان قالبتون موضوع رو مطرح کنید

بهتره به پشتیبان قالبتون پیام بدید

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

با سپاس از شما. این یک ضعف برای پرستاشاپ به حساب نمیاد? دوتا ایراد هست. همون مشکل ارورهای 404 که مشخص نیست از کجا ایجاد می شن و یکی هم این مورد.

پرسش دیگه اینکه پس از اینکه این کدها رو به هدر پوسته افزودیم چطور می شه این رو به گوگل فهموند که مشکل رو حل کردیم و اصلاحات رو انجام بده؟

لینک به دیدگاه

این مورد باید در قالب ها اعمال بشه و نمیشه گذاشتش پای ضعف پرستاشاپ

در مورد این که پرسیدید گوگل چطور متوجه میشه، گوگل خودش متوجه میشه. البته در بعضی بخش ها گوگل برای سرعت بخشیدن به کار جلوی متن خطایی که داده عبارت "mark as fixed" می ذاره که با استفاده از اون می تونید سریع تر نتایج رو در گوگل اصلاح کنید

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

http://ipresta.ir/forum/public/style_images/master/attachicon.gif photo_2017-05-24_15-12-53.jpg

با درود و خسته نباشید و ممنون از راهنمایی شما

من این روش رو انجام دادم. حدودا 20 روز پیش فکر کنم یا بیشتر. کاملا کارایی داشت. کد رو وارد کردم و تعداد زیادی از دابلیکت ها کم شد. اما یک نکته به وجود اومده که قبلا وجود نداشت. لطفا اگر امکانش هست بگین مورد حدس من درست هست یا خیر و اینکه اگر درسته چطور می شه یک راه حل میانه پیدا کرد

الان شاخه های اصلی و برخی از زیر شاخه ها ارور Submitted URL marked ‘noindex’ از گوگل وبمستر دریافت کردند و توی گوگل وقتی این لینک ها رو جستجو می کنیم می بینم که ایندکسشون دیگه وجود نداره! توی راهنمای گوگل هم متن انگلیسی زیر رو نوشته

به نظرتون این عدم ایندکس و از بین رفتن ایندکس شاخه ها مربوط به این کد نیست؟ اگر هست چطور می شه مشکل رو رفع کرد به نظرتون؟

این هم شرایط یکی از لینک های شاخه ها که ارور گرفته و جزئیاتش به این صورت هست

post-6629-0-57050700-1536169643_thumb.jpg

با سپاس

Submitted URL marked ‘noindex’: You submitted this page for indexing, but the page has a 'noindex' directive either in a meta tag or HTTP response. If you want this page to be indexed, you must remove the tag or HTTP response.

Submitted URL seems to be a Soft 404: You submitted this page for indexing, but the server returned what seems to be a soft 404.

Submitted URL returns unauthorized request (401): You submitted this page for indexing, but Google got a 401 (not authorized) response. Either remove authorization requirements for this page, or else allow Googlebot to access your pages by verifying its identity.

لینک به دیدگاه

• 5 months later...

http://ipresta.ir/forum/public/style_images/master/attachicon.gif photo_2017-05-24_15-12-53.jpg

درود بر شما. من با یک مشکل روبرو شدم لطفا اگر می شه راهنمایی کنید. کد رو در فایل هدر اضافه کردم اما به یک مشکل برخوردم یعنی ارور صفحه سفید. بعد دیباگ رو روشن کردم این پیام رو می ده:

Fatal error: Uncaught --> Smarty Compiler: Syntax error in template "/home/welcanda/header.tpl" on line 36 "{if isset($p) AND > 1 AND isset($smarty.get.p) && $smarty.get.p}" - Unexpected "> " <-- thrown in /htemplatecompilerbase.php on line 36

کد رو به این صورت به فایل اضافه کردم:

<meta charset="utf-8" />
    <title>{$meta_title|escape:'html':'UTF-8'}{if isset($p) AND $p > 1 AND isset($smarty.get.p) && $smarty.get.p} صفحه {$p}{/if}</title>
    {if isset($meta_description) AND $meta_description}
                   {if isset($p) AND > 1 AND isset($smarty.get.p) && $smarty.get.p}
                     {* nothing *}
                   {else}
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...