رفتن به مطلب

تصویر با کیفیت

پست های پیشنهاد شده

1) آیا راهی هست که بشه تصویر محصولات را در یک صفحه جدید باز بشه؟

2) آیا امکان این هست که تصویر با کیفیت برای محصول بذاریم چون حجم صفحه زیاد میشه و با این وجود اگر بذاریم هم بزاریم با کیفیت پایین نشون ميده؟

سوالات مطرح شده در گروه پرسش و پاسخ پرستاشاپ

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1)  برای باز شدن تصویر محصول در صفحه دیگر میتوانید تصویر را در مسیر دیگری آپلود کنید و لینک تصویر را در صفحه محصول قرار بدید.

برای کم کردن حجم تصاویر محصولات میتوانید از این سایت استفاده کنید : http://compressjpeg.com/

2)  تصویر بزرگ در پرستاشاپ در سایز مشخصی نمایش داده میشود که متوانید از مسیر تنظیمات >> تصاویر، سایز را تغییر دهید تا تصویر بزرگ در سایز دلخواه شما نمایش داده شود. وقتی روی عکس کلیک میکنند تصویر بزرگ را نمایش میدهد و سرعت لود را پایین نمی آورد.

نکته! پرستاشاپ تصویری را که آپلود میکنید را نگه میدارد و سایر تصاویر را از روی اون میسازد، بنابراین اگر سایز تصویر و حجم آن خیلی زیاد است سعی کنید اول بهینه کنید و تا اندازه ای که نیاز است سایزش را تغییر دهید تا کمترین حجم ممکن را با بهترین کیفیت مورد نظرتان داشته باشید.

اگر تصاویر بزرگ و حجیم باشن، هم سرعت بازسازی تصاویر بسیار کند میشود و هم حجم هاست بی دلیل اشغال میشود.

پاسخ های مطرح شده در گروه پرسش و پاسخ پرستاشاپ

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

1)  برای باز شدن تصویر محصول در صفحه دیگر میتوانید تصویر را در مسیر دیگری آپلود کنید و لینک تصویر را در صفحه محصول قرار بدید.

برای کم کردن حجم تصاویر محصولات میتوانید از این سایت استفاده کنید : http://compressjpeg.com/

2)  تصویر بزرگ در پرستاشاپ در سایز مشخصی نمایش داده میشود که متوانید از مسیر تنظیمات >> تصاویر، سایز را تغییر دهید تا تصویر بزرگ در سایز دلخواه شما نمایش داده شود. وقتی روی عکس کلیک میکنند تصویر بزرگ را نمایش میدهد و سرعت لود را پایین نمی آورد.

نکته! پرستاشاپ تصویری را که آپلود میکنید را نگه میدارد و سایر تصاویر را از روی اون میسازد، بنابراین اگر سایز تصویر و حجم آن خیلی زیاد است سعی کنید اول بهینه کنید و تا اندازه ای که نیاز است سایزش را تغییر دهید تا کمترین حجم ممکن را با بهترین کیفیت مورد نظرتان داشته باشید.

اگر تصاویر بزرگ و حجیم باشن، هم سرعت بازسازی تصاویر بسیار کند میشود و هم حجم هاست بی دلیل اشغال میشود.

پاسخ های مطرح شده در گروه پرسش و پاسخ پرستاشاپ

سلام خدمت اساتید گرامی

من مشکلی با سایز ساخته شده توسط پرستاشاپ ندارم چون قابل تغییر هم هس

عکس هایی که آپلود می کنم jpg هستن با سایز 1280x1280

تنطیم تصویر ساخته شده هم برای  thickbox_default هم 800x800 هست

اما چرا کیفیت تصویر میاد پایین؟ روشنایی عکس کاملا تغییر می کنه و تیره میشه

یک فایل زیپ تو پیوست می فرستم که کیفیت تصویر قبل و بعد از آپلود(thickbox) رو میشه مقایسه کرد

ممنون میشم راهنمایی کنید چرا عکسم توی حالت های home , large , thickbox تار هست

Photo.zip

لینک به دیدگاه

درود

تصاویری که ارسال کردید خیلی تفاوت کیفیت قابل مقایسه نبود.

ولی برای بالا بردن کیفیت تصاویر از منو تنظیمات >> تصاویر، کیفیت رو بیشتر کنید و مجدد بازسازی کنید.

همچنین سایز تصاویر رو متناسب با سایز استاندارد قالب تون پلود کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

تصاویری که ارسال کردید خیلی تفاوت کیفیت قابل مقایسه نبود.

ولی برای بالا بردن کیفیت تصاویر از منو تنظیمات >> تصاویر، کیفیت رو بیشتر کنید و مجدد بازسازی کنید.

همچنین سایز تصاویر رو متناسب با سایز استاندارد قالب تون پلود کنید

موفق باشید

ممنون از پاسخگویی سریع شما

1- از قالب دیفالت پرستا استفاده می کنم، سایز قالب دیفالت همون 800x800  هست؟

فشرده سازی jpg رو از 90 به 100 تغیییر دادم

عکس رو هم به 800x800 تغییر دادم و با همون dpi که پرستاشاپ تولید میکنه یعنی 72

حجم عکسی هم که آپلود میکنم هم زیر 200 کیلوبایت هست، اما بازم بعد از آپلود تیره میشه

اتفاقا تفاوت دو عکس کاملا محسوس هست، مخصوصا از لحاظ روشنایی.

2- آیا راه دیگه ای نیست که رنگ و روشنایی تصویر تغییر نکنه؟

لطفا اگه میشه شما هم امتحان کنید شاید پرستای من جایی تنظیمش بهم خورده(عکس شماره 1 رو آپلود کنید)

تشکر...

لینک به دیدگاه

کسی از دوستان نیست جواب منو بده ؟؟

توی انجمن خیلی گشتم ولی کسی دقیقا این مشکل من رو نداشت

نمی خوام کیفیت عکسام اینجوری بد بشه...

فقط یه نکته اینجا هست که ممکنه همین دلیل کم شدن روشنایی عکس بعد از آپلود باشه..

من قبلا عکس های معمولی jpg داشتم که بعد از آپلود و تغییر سایز توسط پرستا، تغییری توی رنگ و روشنایی عکس ایجاد نمیشد.

اما این عکسهایی که الان دارم راجع بهش صحبت میکنم و نمونش هم فرستادم، عکس خام دوربین بوده (RAW) که بعد از باز کردن توی فتوشاپ بصورت jpg ذخیرشون کردم.

تنها تفاوت همین بود که الان عرض کردم، اما حالا نمیدونم چرا همین عکسهایی که از حالت RAW یا همون خام به jpg تبدیل شدن، بعد از آپلود توی سایت رنگشون مات و تیره میشه؟

نکته: اگه الان باز عکسهای jpg معمولی رو آپلود کنم بدون هیچ تغییر رنگ و روشنایی آپلود میشن... فقط مشکل من فایلهای جدید خام هست که تبدیل شدن به jpg

دلیل استفاده من از عکسهای خام دوربین کیفیت خیلی بهتر اون نسبت به jpg  هست و بعضی از دوستانی که کار عکاسی رو انجام میدن در جریانش هستن.

خواهشا اگه کسی میتونه جواب بده، ممنونم ازتون

لینک به دیدگاه

کسی از دوستان نیست جواب منو بده ؟؟

توی انجمن خیلی گشتم ولی کسی دقیقا این مشکل من رو نداشت

نمی خوام کیفیت عکسام اینجوری بد بشه...

فقط یه نکته اینجا هست که ممکنه همین دلیل کم شدن روشنایی عکس بعد از آپلود باشه..

من قبلا عکس های معمولی jpg داشتم که بعد از آپلود و تغییر سایز توسط پرستا، تغییری توی رنگ و روشنایی عکس ایجاد نمیشد.

اما این عکسهایی که الان دارم راجع بهش صحبت میکنم و نمونش هم فرستادم، عکس خام دوربین بوده (RAW) که بعد از باز کردن توی فتوشاپ بصورت jpg ذخیرشون کردم.

تنها تفاوت همین بود که الان عرض کردم، اما حالا نمیدونم چرا همین عکسهایی که از حالت RAW یا همون خام به jpg تبدیل شدن، بعد از آپلود توی سایت رنگشون مات و تیره میشه؟

نکته: اگه الان باز عکسهای jpg معمولی رو آپلود کنم بدون هیچ تغییر رنگ و روشنایی آپلود میشن... فقط مشکل من فایلهای جدید خام هست که تبدیل شدن به jpg

دلیل استفاده من از عکسهای خام دوربین کیفیت خیلی بهتر اون نسبت به jpg  هست و بعضی از دوستانی که کار عکاسی رو انجام میدن در جریانش هستن.

خواهشا اگه کسی میتونه جواب بده، ممنونم ازتون

کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت من.... :D

البته تا حالا از دوستان و اساتید اینجا راهنمایی های زیادی گرفتم، دستشونم درد نکنه :heart:

دلیل مورد اعلام شده رو که هنوز هم نمی دونم اما کاری که انجام دادم، توی فتوشاپ بجای save as معمولی از save for web استفاده کردم مشکل کم شدن روشنایی تصویر بعد از آپلود توی پرستاشاپ حل شد.

گفتم اینجا مطرحش کنم شاید بدرد کسی دیگه هم بخوره.

لینک به دیدگاه

ممنون که تجربه تون رو به اشتراک گذاشتید

استفاده از Save for web فتوشاپ علاوه بر حفظ کیفیت تصاویر حجم تصویر رو هم بطور محسوس کاهش میده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...