رفتن به مطلب

ایجاد سیستم فروشگاه ساز

پست های پیشنهاد شده

سلام

من میخوام با پرستا شاپ یه سیستم فروشگاه ساز بسازم با امکانات زیر

-کپن تخفیف به کاربران

- اتصال فروشگاه به وردپرس ( وردپرس یه افزونه برای اتصال به پرستا داده ولی افزونه پرستا 40 یورو قیمتشه و اصلاً به صرفه نیست تازه مال 2009 هستش و شاید با ورژن های جدید کارنکنه)

-تخفیف درصدی برای بعضی از کاربران سایت

- راه اندازی سیستم همکاری در فروش که همون تخفیف درصدی اعمال شه

- سیستم فروش فایل

- سیستم فروش شارژ

- فروشگاه ساز - به این صورت که هر شخص بتونه یه فروشگاه با محصولات خودش واریز به حساب شخصی خودش (پرداخت آنلاین)

و کلا همه امکاناتی ک در بالا بش اشاره شد رو به صورت مجزا داشته باشه

اصلا چنین چیزی ممکنه ؟

چند درصد از امکاناتی که میخوام موجوده

اینا سوای امکانات معمولی پرستا شاپ هستش که تو توضحات و پلاگین ها ندیدم

من الان یه سیستم سایت ساز با وردپرس راه انداختم ، حالا فروشگاه سازش رو میخوام با پرستا بسازم که اکثر پلاگین ها رو داره

خیلی ممنون از همکاریتون

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چشم

ولی شدنی هست ؟

من ک نه پلاگینی دیدم و نه چیزی

اصلا میشه فروشگاه سازو راه انداخت

بقیش مشکلی نیست ، بجا پراید سایت میخرم

لینک به دیدگاه

سلام

از مواردی که گفتی، به جز دومورد، همگی بطور پیشفرض[تقریبن] روی پرستا هست. ولی اصل کار مربوط به همون دو مورد میشه:

- اتصال فروشگاه به وردپرس ( وردپرس یه افزونه برای اتصال به پرستا داده ولی افزونه پرستا 40 یورو قیمتشه و اصلاً به صرفه نیست تازه مال 2009 هستش و شاید با ورژن های جدید کارنکنه)

چندین و چند ماژول برای این مورد نوشته شده ولی هنوز که هنوزه واقعن کسی وردپرس رو به معنی واقعی کلمه برا پرستا dedicate نکرده، بطور ویژه منظورم سیستم یکپارچه لاگین هست. افزونه ها و ماژول هایی که هست صرفن در همین حد که محصولات مرتبط رو تو وردپرس نشون بده و مطالب مرتبط رو و.. هست

- فروشگاه ساز - به این صورت که هر شخص بتونه یه فروشگاه با محصولات خودش واریز به حساب شخصی خودش (پرداخت آنلاین)

و کلا همه امکاناتی ک در بالا بش اشاره شد رو به صورت مجزا داشته باشه

فکر کنم منظورت یه چیزی در حد نتورک (network) وردپرس باشه، درسته؟

این هم بطور پیشفرض ممکن نیست و لازم هست که کمی با پرستاشاپ ور بریم تا بهش برسیم. البته توی نسخه 1.5 یه قابلیتی هست به اسم multi-store که این امکان رو فراهم می کنه که چند فروشگاه کاملن مجزا رو با یه نسخه پرستا مدیریت کنیم. شما نسخه 1.5 رو دانلود کن و مولتی استورش رو راه بنداز ببین در چه حد جوابگو هست. البته بگم این با اون نتورک فرق داره هااا.

برای کاری که میخوای پرستاشاپ انتخاب خوبی(شاید بهترین!) هست، اما برای همین دو مورد بالا باید زیاد هزینه کنی.

برای مورد دوم اگه یه سرچی بکنی(فارسی نه ها!) میبینی که قبلن هم کسانی که شبکه فروشگاهی داشتن همچین کارایی تو ذهنشون بوده ( برای بروزرسانی راحت و کنترل بهتر و..). هزینه ش هم تو اردر 500 تا 1000 دلار بود فکر کنم.

راستش منم چند وقت پیش یه فکر هایی داشتم که معلق شد، چیزایی که گفتم از همون دوران یادم مونده.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

فقط يه چيز بگم كه اگه با ويرايش پرستا رو بخواهيد به صورت فروش پين در بياريد كه انجام دادم براي دوستان ديگه فروش محصول رو نبايد داشته باشيد چون هسته و هدف عوض مي شه يا اينكه خدا تومن هزينه كنيد و تنها ماژول خارجي فروش پيش براي 1.4 رو تهيه كنيد

لینک به دیدگاه

ممنون از هر دوی شما

بله منظور وردپرس شبکه هستش و البته این امکانات به وردپرس شبکه اضافه میشه

حالا چیزی ک من حالیم شد واسه کسایی ک احیاناً خداازشون برگشته و میخوان این کارو انجام بدن

- اگه بخوایم وردپرس رو به پرستا وصل کنیم راه زیاده ولی لوگین نمی شه و فقط مطالب میاد.

- به جای استفاده از پرستا میشه از Virtual Freer استفاده کرد و هسته پرستا شاپو سالم بزاریم ( حتی میشه ی پلاگین برای وردپرس نوشت)

روی یک هاست 100 مگ امکان ساخت 90 فروشگاه پین کد وجود داره

- حالا ما خیلی از امکاناتو بیخیال میشیم چون اگه اینجور باشه باشد 10 ملیون خرج کنیم و به زور 100 هزار تومن از این شرکتا در بیاریم

تازه سوای نال شدن سیستمی که " بسی رنج کشیدیم در این سال نود و 1 " برای راه انداختنش

- یا برای فروشگاه های حرفه ای از سیستم wp-premium.com استفاده می کنیم که تنها اسکریپت وردپرسی با قیمت و امکانات معقول در ایرانه (که جیب خریدار رو به خوبی سوراخ میکنیم)

حالا دلیل من از شروع این کار :

- من حال نصب وردپرس برای هر مشتری رو نداشتم به خاطر همین از وردپرس شبکه استفاده کردم

- من حال نصب انجمن رو نداشتم بازهم به صورت قبل

- حالا هم که فروشگاه که اولین انتخاب بهترین انتخاب فقط پرستا شاپ پارسی

این گارفیلد بدبخت هم همش وایساده اون گوشه نگاه میکنه به خلق خدا

(داره میگه گناه دارن خدا شفاشون بده ، چی گیرشون میاد از این کامپیوتر بهتر از من)

حالا من از شما یه سوال دارم

تو قدرت و امنیت پرستا که کسی شکی نداره

ولی این غول بی شاخو دم برای ورد پرس رام شدنی هست

یعنی میشه همه کاراش تو وردپرس انجام شه و فقط برای تکمیل خرید به پرستا وصل شه

یعنی محصولات ، محصولات مرتبط و سبد خرید در وردپرس هم نمایش داده بشه

لازم نیست لاگین شه فقط به درستی محصولاتو نشون بده و از اکانت پرستا خودمون بیاره کافیه

چون از این جیب میره تو اون جیب

اگه چنین چیزی عملی بشه چی میشه

--

واسه بخش فروش اکانت :

میشه یه فایل رو برای فروش گذاشت و اگر کسی اونو خرید فایل از سرور پاک شه ؟

لینک به دیدگاه

بخش اول سوالتون که قطعا نیاز به یه برنامه نویسی عظیم داره و از حوزه ی معلومات بنده خارجه!

اما در مورد سوال دومتون:

بله میتونید موجودی محصول مجازیتون (منظور محصول قابل دانلوده) رو روی 1 بذارید و به مشتری فقط یک بار یا بیشتر (چون موجودی محصول رو روی 1 گذاشتید دیگه مهم نیست همون مشتری چند بار بتونه دریافت کنه همون محصول خریداری شدش رو ولی در عین حال میتونید واسه اونم محدودیت تاریخ و تعداد دفعات دریافت بذارید)

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اگه نهایت کاری که شما میخوای بکنی فروش پین و فایل هست،اون حرفم که پرستا بهترین انتخابه رو پس میگیرم. من فکر کردم شما به کار بزرگتری فکر می کنی!

با این wp-premium کار نکردم، ولی دوحالت داره، یا نسخه فارسی شده یکی از افزونه های خارجی هست، که دیگه این همه هزینه برا چی ئه؟ یا اینکه در داخل نوشته شده، که من قطعن توصیه می کنم به جاش از افزونه های خارجی استفاده کنید(community فعال).

ولی این غول بی شاخو دم برای ورد پرس رام شدنی هست

بله، ولی حجم کاری که باید انجام بشه به اینکه واقعن ( و با تمام جزئیات!) چه چیزی می خوای، بستگی داره.

شما ببین اگه کارت با همون پلاگین های وردپرس راه میوفته دیگه خودت رو درگیر پرستا نکن، این پلاگین ها اصلن قابل مقایسه با پرستاشاپ نیستند ولی مسئله اینه که نوت پد ویندوز میتونه در مواقعی بهترین گزینه برای نوشتن یه چیزی باشه..!

موفق باشی

لینک به دیدگاه

شما فكر كنم با گيري كه به ورد پرس دادي بهتره خود ورد پرس استفاده كنيد با ماژول هاي فروشگاهي

اون خارجيش كه به در نمي خوره ولي ايرانيش موجوده كه خوب جواب داده

- به جای استفاده از پرستا میشه از Virtual Freer استفاده کرد و هسته پرستا شاپو سالم بزاریم
هدف استفاده مشتري در همان سايته و محيط و قالبه وگرنه هزار تا كار ميشه كرد

لینک به دیدگاه

من متوجه نمیشم چرا باید محصولات در وردپرس نمایش داده بشن؟ اصلن مجتمع سازی این نمیشه!

مجتمع سازی نهایتش اینه که کاربران شما در هردو اسکریپت یکی باشند و از طریق یکی ثبت نام کنند و در اون یکی عضو بشن

وقتی میشه محصولات رو به طور مثال در آدرس site/shop نمایش داد و قالب دو سیستم رو هم مشابه طراحی کرد تا مشکلی پیش نیاد چرا باید محصولات در پرستا ثبت بشه و در وردپرس نشون داده بشه؟

لینک به دیدگاه

من ميخوام پرستا رو به وردپرس وصل كنم يا شبكه كنم (اجباري به يكي بودن هر دونيست ولي منم تو خونمون چارتا جنس ميزارم دم در مينويسم مغازه بچه محلا نسيه ميبرن كس ديگه اي هم نمياد پس لازمه حداقل پرفروش ترين محصولات در سايت نمايش داده شه يعني همون دم در تو ديد مردم )

منظور اينه كه محصولات پر فروش نمايش داده بشه .

اين پلاگين وردپرس ايرانيه ولي توش از خارجي ها استفاده شده يعني يسري نمونه كد برداشته شده و همه با هم هماهنگ شدند اين پلاگين مخصوص شركنت هاست چون وقتي ما براشون رو سيستم هاي شخصي نصب ميكنيم طبيعتاً هزينه كمي تا قسمتي بالا ميره.

اگر كمي تو ساخت قالب دقت كنيم كسي نميفهمه كه سايت عوض شده يا از سايت ديگه سرويس ميگيريم مثل فروش شارژ ايرانسل در سايت خودم و آدرس سايت هم بيش از ساب دامين تغيير نميكنه

آره با نوت پد هم ميشه يه ويروس بزرگ ساخت هم ميشه آفيس رو اجرا كرد .

معمولا فروشگاه ها خيلي رتبه بالايي تو گوگل ندارن ، واسه همين همكاري در فروشو راه انداختن

همين كه يوزرهاي وردپرس و پرستا يكي شه و مثلا 5 محصول پرفروش به صورت رندوم و به شكل پست ثابت ، بنر و خلاصه محصول نمايش داده شن با كمي دسكاري ميشه كارو تموم كرد و نسخه 1.5 ك آماده شه همه چي تمومه

مشكل وردپرس نداشتن فروشگاه درست حسابي به صورت شبكست (اون پلاگين فقط تكي جواب ميده)

لینک به دیدگاه

مشكل وردپرس نداشتن فروشگاه درست حسابي به صورت شبكست (اون پلاگين فقط تكي جواب ميده)
پلاگین های خیلی قدرتمندی وجود دارند که اتفاقن خیلی خوب شبکه رو هم پشتیبانی می کنن ولی فارسی سازی نشدن (تا الان!)، نتیجتن برای استفاده علاوه بر بومی سازی، باید درگاه بانک ها و .. رو هم براشون نوشت، دیگه تصمیم با شماست.

در هر صورت، چه با پرستا و چه با وردپرس، موفق باشی.

لینک به دیدگاه

خوب اينم حرفيه

مشكلي تو فارسي سازي نيست فوقش 1 ساعت تا يك هفته براش وقت ميزارم ديگه بيشتر از اين ولي تاحالا هرچي گشتم

چنتا مشكل تو همشون مشتركه بعد از نصب كمي فشار سرور زياد ميشه و سرور آلارم ميده (حتي يه بار رو يه سرورر رايگان ديدم Server load : 3.5 كه درجا سايت از دسترس خارج شد ، سرور نيم ساعت يك ساعت off بود و اكانت من بدون هيچ پيغامي بسته شد )

و چيز ديگه وقتي سايتتون با فروشگاه يكي شه پيداكردن مطالب كمي براي كاربران سخت ميشه، و كسي ك تو سايت ميگرده گيج ميشه .

حالا چنتا سوال :

1- ميشه يوزر هاي ورد و پرستا يكي شه (فقط كافيه بشه باهمون يوزر پس وارد هم شن)

2- امكانش هست بخشهاي مختلف پرستا رو از هم جدا كرد ؟ مثل سايد بار ، هدر ، قوتر ، و بخش مطالب (وسط)

و سوال ديگه ، ميشه سايدبار مجزايي ساخت كه فقط سبد خريد و محصولات پرفروش نمايش داده شه و بشه اونو به Iframe تو سايت هاي ديگه نمايش داد؟

ميشه يه بخش جداگانه براي نمايش محصولات پرفروش به صورت تكي گذاشت و وقتي مثلاً بزنيم

shop.ir/product-1.htm اولين محصول پرفروش و shop.ir/product-1.htm دومين محصول پرفروش و هميجوري بره جلو

اينجوري محصولات پرفروش به صورت تصادفي و در پست ثابت قابل نمايش هستن.

راستش من از انجمن وردپرس واسه پلاگين خسته شده بودم همه فرستادنم دنبال قالب (ناخودآگاه خودمم همين فكرو اينجا مطرح كردم) واسه پيدا كردن پلاگين گفتم بيام ببينم ميشه پرستا رو آورد تو ورد كه معلوم نيست چي ميشه البته خودم چنتايي امتحان كردم ولي جواب درستي ازشون نتونستم بگيرم (ولي بالاخره يه راهي پيدا ميشه)

خيلي ممنون از اساتيد پرستاشاپي ، خدا قوت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...