رفتن به مطلب

ماژول پرداخت بانک پارسیان برای پرستا شاپ

پست های پیشنهاد شده

درود

بنده معصومی هستم ، شاید بعضی ها بنده رو بشناسن و شاید هم خیلی ها نه !

من مدیر انجمن توماتوکارت هستم و شاید از نظر شما عجیب باشه که کسی که داره یک اسکریپت دیگه (رقیب پرستا) رو پشتیبانی می کنه ، چطوری اومده و کاری برای پرستاشاپ انجام داده ولی اولا عرض می کنم که هدف از این کار خدمت هست و دوم اینکه من (گروه توماتوکارت) و جناب ذاکریان خوشبختانه همشهری هستیم و چون هدف یکسانی داریم ، تصمیم گرفتیم با هم همکاری داشته باشیم.

من برای یک پروژه ای ماژول پارسیان رو برای نسخه 1.4 ویرایش کرده بودم و حالا تصمیم گرفتن این ماژول را برای استفاده عمومی قرار بدهم .

امیدوارم از ماژول استفاده کنید و راضی باشید و اگر راضی بودید ، صلواتی بفرستید.

التماس دعا

علی معصومی

=====================================================

تکمیلی:

نسخه چهارم ماژول

سازگار با وب سرویس های قدیم و جدید و شاپرک اصلاح شده و آماده دانلود است. چنانچه مشکلی داشتید در همین تاپیک اعلام کنید:

(نسخه 4.1)

[/-download-]

راهنمای فعال سازی:

ماژول جدید را دریافت کنید.

با بانک تماس بگیرید تا وب سرویس جدید را برای شما فعال کنند. طبیعی است سایر وب سرویس ها از کار خواهند افتاد.

به پیکربندی برید و یک بار وب سرویس رو روی شاپرک گذاشته و ذخیره کنید.

ماژول رو تست کنید و اگر مشکلی بود اعلام کنید.

نسخه های قدیمی:

نسخه اول برای وب سرویس دوم: برای پرستاشاپ 1.5 و 1.4 و برای پرستاشاپ 1.3

نسخه دوم برای وب سرویس اول : برای پرستاشاپ 1.5 و 1.4

نسخه دوم برای وب سرویس دوم: برای پرستاشاپ 1.5 و 1.4

نسخه سوم برای هر دو وب سرویس: برای پرستاشاپ 1.5 و 1.4

با تشکر

دانوش میرعلایی

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 230
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

درود

تمامی مواردی که جناب ذاکریان (admin) فرمودند رو تایید می کنم . از نظر امنیت تمامی اطلاعات حساس شما در سایت بانک وارد میشه و هیچکدوم از اطلاعات در سایت فروشنده وارد نشده ، بنابراین از نظر امنیت خیال شما راحت باشه که مشکلی ندارد.

در مورد اینکه ماژولی فروخته بشه یا رایگان باشه و اینکه رایگانه بهتره یا پولیه بهتره باید عرض کنم که فرقی با هم نداره و new_sra عزیز هم فرمودند ، شاید تفاوتش همین پشتیبانی در برابر تغییرات احتمالی هست که بانک ها در الگوریتم پرداخت انجام می دهند باشد ( نمونه بارز و جدید هم که تازگی شاهد آن بودیم ، تغییر و یا به عبارتی تکمیل بعضی توابع مورد استفاده در درگاه های بانک ملت و ملی بود که تغییرات جدید نیاز به تغییر در ماژول ها داشت.). حالا اگر بنده یا شخص دیگری حاصل کار خود را رایگان قرار می دهند دلیل خودشان را دارند و اگر کسی به فروش می رساند نیز دلیل شخصی خودش را دارد.

در مورد این ماژول بانک پارسیان اگر عمری بود و زنده بودیم در برابر تغییرات احتمالی الگوریتم خود بنده و یا جناب ذاکریان می توانیم ، پشتیبانی را انجام بدهیم.

سپاسگذار شما

علی معصومی

لینک به دیدگاه

ببخشيد من سوال ميكنم من دقيقا متوجه نشدم براي ورژن1.3.1 هم ايم ماژول كار ميكنه

من ايم ماژول رو روي ورژن 1.3.1 تست كردم كار كرد در كل بهتر از قبلي بود و لي ايا امكان تصحيح ان وجود داره كه شماره پيگيري چيزي به مشتري نشون بده .

در ضمن دست سازندش هم درد نكنه :D

فقط يه مشكل من محصولاتم رو به تومان ثبت كردم ولي اين ماژول در هنگام پرداخت به صورت ريال از حساب مشتري كم ميكنه

چطور بايد تنضيم بشه

لینک به دیدگاه

ببخشيد من سوال ميكنم من دقيقا متوجه نشدم براي ورژن1.3.1 هم ايم ماژول كار ميكنه

من ايم ماژول رو روي ورژن 1.3.1 تست كردم كار كرد در كل بهتر از قبلي بود و لي ايا امكان تصحيح ان وجود داره كه شماره پيگيري چيزي به مشتري نشون بده .

در ضمن دست سازندش هم درد نكنه :D

فقط يه مشكل من محصولاتم رو به تومان ثبت كردم ولي اين ماژول در هنگام پرداخت به صورت ريال از حساب مشتري كم ميكنه

چطور بايد تنضيم بشه

درود

سوال اول رو بنده نمی تونم پاسخ بدهم ، چون روال کاری بنده با پرستاشاپ مستمر نبوده و از تغییرات آگاهی چندانی ندارم.

من یه نگاه انداختم به نظرم راه حلی اومد که می نویسم ولی اگر اشتباه بود مدیران تصحیح نمایند.

شما در بخش پرداخت - واحد پول باید واحد پول ریال و تومان رو (هر دو ) را تعریف کنید و نرخ تبدیل رو هم براش بنویسید مثلا ریال 10 برابر تومان یا تومان 0.1 ریال

سپس به در همون بخش پرداخت در قسمت

محدود کردن ماژول پرداخت شما باید واحد پرداخت ماژول پارسیان رو روی ریال محدود کنید.

مشکل شما حل خواهد شد.

اون تغییری هم که فرمودید ،عرض کنم که کار نشد ندارد اما بنده کمی گرفتاری دارم و فعلا وقت نمی کنم ولی اگر فرد دیگری این تغییر را انجام نداد ، در اولین فرصت انجام می دهم.

لینک به دیدگاه

نكته اينجاست كه الان ريال من 10 و تومان من 1 هست و با ماژول قبلي مشكلي نداره

يه نكته ديگه هم اينه كه وقتي ماژولو نصب ميكنيم روي ورژن 1.3.1 ديگه داخل قسمت پرداخت داخل ماژولهاي پر داخت ديده نميشه و همينطور نميتونيم محدودش كنيم به ريال جون داخل قسمت محدودیت ارزها و همچنين محدوديت گروه هاهم ديده نميشه.

لینک به دیدگاه

نكته اينجاست كه الان ريال من 10 و تومان من 1 هست و با ماژول قبلي مشكلي نداره

يه نكته ديگه هم اينه كه وقتي ماژولو نصب ميكنيم روي ورژن 1.3.1 ديگه داخل قسمت پرداخت داخل ماژولهاي پر داخت ديده نميشه و همينطور نميتونيم محدودش كنيم به ريال جون داخل قسمت محدودیت ارزها و همچنين محدوديت گروه هاهم ديده نميشه.

پس همینه که خودتون فرمودید و این ماژول روی نسخه 1.3.1 شما کار نمی کند. من با آخرین نسخه منتشر شده در این انجمن تست کرده بودم.

با سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

من این ماژول رو روی 1.4.4.1 نسخه 2 با اصلاحیه PDF نصب کردم (نسخه همین تالار). هم روی لوکال هم روی هاست اصلی. تو تنظیمات شناسه پین بانکی خودم رو وارد کردم + یه پسورد دلخواه.

2 مشکل وجود داره:

1- من ارز پیش فرض رو ترجیحا تومان انتخاب کردم. وقتی توی تنظیمات ارز تومان و ریال رو می خوایم تنظیم کنیم در وهله اول کد ارزی 0 که به صورت پیش فرض هست رو حتما باید عوض کنیم (مثلا کد ریال 364 هست ولی واسه تومان کدی تعریف نشده و من 365 گذاشتم واسش) و نسبت ریال رو 10 و تومان رو 1 تعیین کردم. و ارز ماژول رو روی ریال قرار دادم.

-وقتی این تنظیمات انجام میشه و واحد پیش فرض فروشگاه رو به تومان ذخیره می کنم نسبت ریال 0 و تومان به 1 به صورت خودکار تغییر می کنه!

-وقتی یه محصول رو که 100 تومان قیمت براش تعیین شده پرداخت می کنم موقع پرداخت (تو صفحه بانک) 1000 ریال نشونش میده که درسته. اما بعد از پرداخت که به فروشگاه برمیگرده تو لیست خرید ها واش 1000 تومان میزنه اما در قسمت پایین که ریز توضیحات وجود داره باز 100تومان نشون میده!

2- وقتی با این ماژول پرداخت صورت میگیره:

الف) تو لوکال: ظاهرا به خاطر عدم تطابق آی پی، پیام عدم اتصال به سرویس دهنده رو میده.

ب) تو هاست: به صفحه بانک متصل میشه و بعد از پرداخت به فروشگاه برمیگرده، اما خطا در پرداخت میزنه تو لیست خرید جلوی سفارش مرتبط با اون و این پیغام تو صفحه مدیریت مربوط به اون سفارش ثبت میشه:Payment AcceptedWarning : the secure key is empty, check your payment account before validation

ضمن اینکه مبلغ به درستی از کارت خریدار کم میشه و به حساب پذیرنده واریز میشه اما تو فروشگاه خطا میزنه چرا نمی دونم!

-باید اضافه کنم که وقتی پرداخت با فیش بانکی انجام میشه همه چیز درست کار می کنه.

ممنون میشم اگه توضیحی دارید، اضافه کنید.

لینک به دیدگاه

در مورد سوال اول باید بگم که شما هر ارزی که برای فروشگاهتون پرداخت می کنید باید در تنظیمات درگاه پرداختتون هم همون ارز رو ست کنید

و اما سوال دوم. این خطا زمانی رخ میده که رمز (secure key) رو در قسمت پیکربندی ماژول پر نکرده باشید یا رمز غیر قابل قبولی وارد کرده باشید. رمز دیگه ای انتخاب کنید ببینید آیا جواب میده یا نه

باز هم مسئول این ماژول جناب آقای معصومی هستند و باید منتظر بمونید ایشون جوابتون رو بدن

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در مورد سوال اول باید بگم که شما هر ارزی که برای فروشگاهتون پرداخت می کنید باید در تنظیمات درگاه پرداختتون هم همون ارز رو ست کنید

و اما سوال دوم. این خطا زمانی رخ میده که رمز (secure key) رو در قسمت پیکربندی ماژول پر نکرده باشید یا رمز غیر قابل قبولی وارد کرده باشید. رمز دیگه ای انتخاب کنید ببینید آیا جواب میده یا نه

باز هم مسئول این ماژول جناب آقای معصومی هستند و باید منتظر بمونید ایشون جوابتون رو بدن

موفق باشید

مرسی از جوابی که دادین

-من ارز پیش فرض رو تومان قرار دادم و ضریب 1 رو براش تعیین کردم و همنوطور که می دونید این ماژول فقط با ریال کار میکنه پس بنابراین ارز رایل رو هم براشضریب 10 رو گذاشتم.

- منظورتون از secure key همون HASH KEY هست؟ این رو من از هر روشی که فکر کنید تست کردم اما بازم بعد از پرداخت همون مشکلاتی رو که تو پست قبل گفتم داره.

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

خطای کد 22 مربوطه به بانکه !

به چند دلیل ممکنه رخ بدهد :

شماره پین کد فروشنده نادرست است

آیپی سرور شما با آی پی ثبت شده بانک یکی نیست.

لینک به دیدگاه

سلام

ارور 22 مربوط به IP نبود .تست کردم تماس گرفتم با بانگ و ipرا سوال کردم.Ipاعلام شده را با IP سرور چک کردم یکی هستن .مربوط به چی هست این ارور.

الان این ارور رو میده و وارد این صفحه میشه :عدم امکان اتصال به بانک یا سرویس دهنده

/modules/parsianpayment/payment.php

لینک به دیدگاه

سلام

ارور 22 مربوط به IP نبود .تست کردم تماس گرفتم با بانگ و ipرا سوال کردم.Ipاعلام شده را با IP سرور چک کردم یکی هستن .مربوط به چی هست این ارور.

الان این ارور رو میده و وارد این صفحه میشه :عدم امکان اتصال به بانک یا سرویس دهنده

/modules/parsianpayment/payment.php

عرض کردم خطای 22 یا آی پی درست نیست یا پین کد . به هر حال وقتی شما باهاشون تماس گرفتید درخواست می کردید لاگ سیستم رو نگاه می کردند و بهتون می گفتند که مشکل چی هست و چرا خطا بر گردونده می شه (چون به هر حال این شماره خطا از طرف بانک برگردانده می شود)

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

درود

اون تغییری هم که فرمودید ،عرض کنم که کار نشد ندارد اما بنده کمی گرفتاری دارم و فعلا وقت نمی کنم ولی اگر فرد دیگری این تغییر را انجام نداد ، در اولین فرصت انجام می دهم.

سلام آقاي معصومي

اگر امكان داره اين تغيرات رو روي ماژول بانك پارسيان به وجود بياريد

الان 2 سه روزه كه پرداخت پارسيانم كار نميكنه

تماس گرفتم با بچه هاي بانك پارسيان گفتن كه يك تغيرات جزئي دادن قرار شد برام ميل كنن . بچه ها يه لطفي كنين تا تغيرات رو اعمال كنم اگر ايميلشون اومد همينجا ميزارم(90/10/04)

متن ايميل ارسالي از پارسيان

https://www.pecco24.com

با سلام، احترامًا به استحضار مي رساند سايت فوق

آماده بهره برداري مي باشد. لازم به ذكر است فروشگاههاي اينترنتي كه در اتصال

به

درگاه پارسيان مشكل دارند مي توانند به آدرس

https://www.pecco24.com:27635/pecpaymentgateway/eshopservice.asmx

متصل شوند و كاربران را به آدرس

كه همانطور ملاحظه مي https://www.pecco24.com/pecpaymentgateway/

فرماييد بر روي پورت 443 مي باشد ارسال نمايند.

با تشكر

لینک به دیدگاه

درود

با تشکر از اطلاع رسانی شما تغییرات مورد تقاضا انجام شد ، می توانید فایل مربوطه را از پیوست این پست دریافت نمایید.

مشکلات احتمالی را در همین موضوع مطرح نمایید.

در ضمن طی تماس تلفنی که با شرکت پرداخت الکترونیک پارسیان داشتیم ، اعلام کردند فقط کاربرانی که مشکل در اتصال به بانک دارند از این ماژول جدید (وب سرویس جدید) استفاده کنند و کاربرانی که مشکلی ندارند از همان ماژول قدیمی استفاده نمایند.

با تشکر

علی معصومی

parsianpayment-new-webservice.zip

لینک به دیدگاه

دوستانی که مشکل دارند ، یکی از کارشناسان شرکت پرداخت الکترونیک پارسیان در انجمن شاپکیپر در حال پاسخگویی و رفع مشکلات کاربران هستند. اونجا مطرح کنید تا پاسخ بگیرید :

http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=11235&page=1

با سپاس

لینک به دیدگاه

ا تشکر از آقای معصومی که اين ماژول رو مجانی در اختيار عممو قرار دادن کاری از دستمون جز دعای خير بر نمياد..ويرايش ققبلی اين ماژول بعد از مدتی که با موفقيت کار کرد خطای : عدم ارتبا با بانک رئ می داد. من ويرايش جديد رو نصب کردم و حالا با خطای 22 مواجه شدم دوستان اعلام ميکنن که اين خطا مربوط به بانک هست. فردا من اين موضوع را با بانک در ميان ميزارم اميد وارم که مشکل حل بشه.. اگه کسی تو اين تاپيک راه حل ديگری به ذهنش ميرسه لطفا بيان کنه

در پناه مهربانترين

درود ، خواهش می کنم ، بهترین کار همون دعای خیر هست.

وقتی شما از وبسرویس جدید استفاده می کنید ، باید به بانک اعلام کنید تا اونها هم مرچنت شما رو به وبسرویس جدید منتقل کنند و این خطای 22 به همین خاطر است.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ماژول موجود در بازارچه با وب سرویس قبلی کار میکنه. باید در فایل php ماژول دست ببرید و خودتون وب سرویس رو اصلاح کنید.

دانوش جان آخه تو که خودت میدونی ما مبتدی هستیم.آخه چه توقعاتی داری؟فایل word بگی من بلدم ای excel هم یک کم بلدم دیگه php ایم کجا بود؟ :huh:

عزیز در ارسال 32 همین موضوع با وبسرویس جدید هم منتشر شده برای نسخه 1.4 و بعد از اون هم برای نسخه 1.3 توسط مهرشاد منتشر شده است.(لینک زیر)

http://presta-shop.ir/showthread.php?tid=209&pid=4174#pid4174

بعد از استفاده از این ماژول اگر خطای 22 دریافت کردید با شرکت پرداخت پارسیان تماس بگیرید و بفرمایید که از وبسرویس جدید می خواهید استفاده کنید. و اگر خطای قبل رو دریافت می کنید که مجبورید هاست خودتون را تغییر دهید.

لینک به دیدگاه

من از ماژول قبلی استفاده میکردم که درست بود و مشکلی نداشتم و امروز به ارور برخوردم همین لینک بالا رو دانلود کردم قبلی رو حذف کردم و اینو نصب کردم بازم میگه : عدم امکان اتصال به بانک یا سرویس دهنده

به بانک هم گفتم میگه مشکل از تنظیمات خودتون یا ماژوله اینم متن آخرین ایمیلشون:

شما يايد آدرس را در سه قسمت ماژول تغيير دهيد.

مطمئن بشيد كه درست انجام داده ايد.

بله در سه قسمت ماژول تغییر داده شده است. شما یک زحمت بکش اون آدرس های جدید که بانک داده رو به مدیر سرورتون بدید و بگید که براتون

trace route بگیرن و نتیجه رو اعلام کنند.

من احتمال می دم که سرور شما با وبسرویس دوم هم مشکل داره که ممکنه این مورد موقتی باشه و خود بخود رفع بشه

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

درود

با این دوستمون که گزارش کرده بودند ، صحبت شد ، مواردی که ذکر کردند در بدترین شکل ممکن فرمودند که اتفاق میوفته و ...

به هر حال چون کار مالی با کسی شوخی نداره و به جهت اینکه خیال همه راحت بشه و جمیع موارد ، تغییراتی در فایل ماژول ها اعمال شد و نسخه های جدید اینجا منتشر میشه که بهتر هست دوستانی که از این ماژول استفاده می کنند از این نسخه ها استفاده کنند.

ماژول اول همون وبسرویس قدیمی هست و ماژول دوم وبسرویس جدید.

parsianpayment for presta 1.4 (new).zip

parsianpayment for presta 1.4 (new webservice) new.zip

دوستان هم اگر باز مشکلی و موردی بود همینجا مطح کنند.

با سپاس

لینک به دیدگاه

دست آقاي معصومي و باقي دوستان درد نكنه مشكل من هم برطرف شد بالاخره

فقط يه سوال

وقتي پرداخت تست انجام ميدم توي سايت پارسيان درست نشون ميده ولي توي سايت خودم ميگه خطا در پراخت و اگه خريد 1900 تومانه ميزه 19000 تومن بهجاي 1900 تومن

آيا بايد تو تنظيمات بايد دستكاريكنم.

تومان رو 1 و ريال رو هم 10 تعريف كردم در ضمن توي مديريت هم ارر ميده كه عكسش رو ميزارم ولي توي پنل بانك پارسيان مشكلي نيست و مبلغ به حساب واريز شده

post-79-14373017506692_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

وقتی واحد پول فروشگاه شما تومان هست (نمی دونم چزا باید تومان باشه وقتی واحد اصلی پول یک کشور ریال هست؟؟؟) و واحد پولی درگاه پرداخت بانک پارسیان ریال هست.

شما باید در بخشی که دانوش فرمودند ، واحد پول ماژول رو ریال محدود کنید. البته باید هر دو واحد پولی هم در فروشگاه شما تعریف شده و نسبت آنها یعنی همون 1 به 10 هم تعریف شده باشد.

در این نسخه جدید هم تغییری در اون بخش ایجاد نشده و دوستانی که با ماژول قبلی مشکلی نداشتند ، پس نباید در این مورد هم مشکلی داشته باشند.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ویرایش بتا 1 از ماژول بانک پارسیان

دوستان لطفا مشکلات رو گزارش کنند.

چون نام فایل ها با ماژول قبلی یکی است ، برای اینکه فایل های قالب دوباره کامپایل شود به صورت زیر عمل کنید.

بخش مدیریت - تنظیمات - کارایی - کامپایل را بلی قرار دهید.

منتظر ارسال مشکلات از طرف کاربران هستم

parsianpayment v1.0 beta1.zip

لینک به دیدگاه

دوستان من از پارسيان مرچنت دارم. اين اواخر خيلی باش مشکل دارم. چند وقت پيش هاست جابجا کردم . بعد از اون گاهی به بانک وصل ميشم و گاهی خطای " عدم اتصال به بانک و يا سرويس دهنده" رو ميگيرم و بعد خودش بعد چند ساعت و يا يک روز خود به خود درست ميشه. با پشتيبانی هاست صحبت کردم ميگه که از هاست نيست و اين چند وقته بانک پارسيان مشکل داره و سرورش دان ميشه. از طرفی آقای معصومی ميگه که هاست مشکل داره... آيا کسی هست که از وب سرور قديمی بانک استفاده کنه و مشکل مشابهی داشته باشه.. لطفا اونهايی که دستی به آتيش دارن راهنمايی کنن

ببین پارسیان از نظر من یکی از بهترین درگاه ها را دارد (کمترین مشکل رو برای مشتری ایجاد می کند) ولی متاسفانه با مشکلات شبکه زیر ساخت اینترنت کشور برای همه بانک ها به نحوی مشکل ایجاد شده. برای پارسیان که همه دوستان در جریان هستند و بانک پاسارگاد و پی پاد هم از این مشکلات بی نصیب نبودند و حتی بانک ملت هم با بعضی هاست های خارج از ایران مشکل دارند.

من درگاه پارسیان رو برای یکی از مشتریان دریافت کرده بودم و هاست ایشون هم هاست ایران انتخاب شده بود ، از ایشون هم که سوال کردم می فرمایند که مشکل خاصی ندارند. (فقط ظاهرا ساعت 12 شب تا نیم ساعت بعد مشکل دارد که اون هم فکر کنم به دلیل عملیات حسابرسی داخلی بانک باشه)

هر چند این مشکلات بوجود آمده ولی در هاست ایران زیاد مشاهده نمی شود.(مشکلات به همین سبک هم در درگاه های ملت و پاسارگاد و پی پاد هم هست)

مشکل ما که با این ماژول پارسیان حل نشد و داریم ملت میگیریم

عرض کنم به حضور دوستان که هیچکدوم از دوستانی که اینجا هستن با این شرایطی که من خواستم نتونستن امکانات لازم برای تست ماژول رو در اختیار بنده قرار دهند. از طرفی سرماخوردگی شدیدی گرفتم که بعد از چند روز تونستم پشت سیستم بشینم. از روز یکشنبه هم که ترم جدید دانشگاه آغاز خواهد شد و ...

به هر حال با یکی از دوستان خودم هماهنگ کردم که قراره هاستش رو در اختیار بنده بزارن تا بنده پرستاشاپ نصب کنم و ماژول رو بررسی و رفع مشکل کنم. (سعی می کنم طی همین روز نسخه بدون مشکل را منتشر کنم)

یکی از مشکلاتی که در توسعه ماژول ها در ایران وجود داره همین هست که برای تست مشکلات زیادی برای فرد ایجاد می شود. این مشکل بنده تنها نیست (هرچند این مشکل رو خیلی حس کردم) و مهرشاد عزیز برای ماژول ملت همین مشکل رو دارند و آقای رضوی که از چند سال قبل خدمتشون ارادت دارم هم سر تست ماژول بانک سامان همین مشکلات رو تحمل کردند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...