رفتن به مطلب

سوال در مورد ظرفیت و توان پرستاشاپ

lvl3hdi

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان آیا پرستاشاپ قدرت و توان چرخاندن فروشگاه های بزرگ و پربازدید را داراست ؟

مثلا بیشتر از روزی 2-3 هزار بازدید و 1000 خرید در روز ؟

( فرض رو بر این بگیریم که از نظر سرور اختصاصی و قدرت و کیفیت آن مشکلی نداریم )

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بله دوست عزيز

بازديد كه مربوط به سرور ميشه و قدرت و توانش

و از نظر سفارشات هم محدوديتي نداريد و اگه درست پشتيباني و كانفيگ بشه فروشگاهتون مشكلي نخواهيد داشت

مخصوصا دسترسي و تنظيمات پيشرفته پرستا

پرستا برترين فروشگاه ساز دنياست بعد تازه داريد سوال مي كنيد؟!

به قول مديران پرستا:

تعلل نكنيد و فروشگاه خودتون رو راه بندازيد

لینک به دیدگاه

خیر دوست عزیز!

نظر من نیست و این رو تمام اعتبارسنجی ها و مقایسه ها در کل دنیا نشون میده که پرستاشاپ فروشگاهی هست که برای چرخاندن فروشگاه های کوچک به کار میره و قدرت مانور و تحمل بار و فشار زیاد رو نداره!

لینک به دیدگاه

خیر دوست عزیز!

نظر من نیست و این رو تمام اعتبارسنجی ها و مقایسه ها در کل دنیا نشون میده که پرستاشاپ فروشگاهی هست که برای چرخاندن فروشگاه های کوچک به کار میره و قدرت مانور و تحمل بار و فشار زیاد رو نداره!

نظرتون کاملا محترمه. اما میشه منبع رو هم لطف کنید؟

لینک به دیدگاه

بنده خودم براي مشتري فروشگاهي راه اندازي كردم كه بالاي 2 هزار در روز فقط بازديدشه و هر روز بالاي 30 تا سفارش ثبت و فرايند ميشه و الان حتي رسيده به 40 سفارش در روز و كل سفارشات مشتري ها و بازاريابها با سايته و بدون مشكل به كارش ادامه ميده فقط سايتشو به دليل درخواست قراردادم به مشتري ب معرض نمايش نميتونم بزارم ببينيد

لینک به دیدگاه

خیر دوست عزیز!

نظرتون کاملا محترمه. اما میشه منبع رو هم لطف کنید؟

شما از من بهتر میدونی، فقط کافیه یه سرچ بکنید تا به نتیجه برسید!

اولین مشکل این فروشگاه ساز اینه که، نیازمند هاست سازگار با خودش هست!!

این بدترین ایرادی هست که یک اسکریپت میتونه داشته باشه... اسکریپتی موفق هست که خودش رو با هاست سازگار کنه نه اینکه طرف بگرده دنباله هاستی که این اسکریپت روش جواب بده و این برای یک فروشگاه ساز رایگان یعنی : مرگ!

لینک به دیدگاه

شما از من بهتر میدونی، فقط کافیه یه سرچ بکنید تا به نتیجه برسید!
با اينكه منبعي هم نداديد به نتيجه اي در جستجو هم برخورد نكردم!!!

اولین مشکل این فروشگاه ساز اینه که، نیازمند هاست سازگار با خودش هست!!

این بدترین ایرادی هست که یک اسکریپت میتونه داشته باشه... اسکریپتی موفق

هست که خودش رو با هاست سازگار کنه نه اینکه طرف بگرده دنباله هاستی که این

اسکریپت روش جواب بده و این برای یک فروشگاه ساز رایگان یعنی : مرگ!

بارها اين مسيله رو بازگو كرديم

اتفاقا دقيقا اين مسيله برعكسه

پرستا از ميان تمام رقباي خودش به كمترين نياز هاستينگ و پيكربندي ويژه نياز داره و اونم تنها براي عملكرد بهتر و نه نصب و را اندازيش

ولي در ايران اين مسله صدق نميكنه و مديران هاست هاي اكثرا به دليل عدم توانايي در امنيت سيستم هاشون ميزنن توابع پيش فرضي كه بايد پيش فرض باز باشن رو مي بندن و يكي هم اين رو بسته به بقيه مثلا گفته اينو مي بندي و .... در صورتي كه در مديران خارجي اصلا چنين محدوديت هايي مشاهده نمي كنيد

لینک به دیدگاه

با اينكه منبعي هم نداديد به نتيجه اي در جستجو هم برخورد نكردم!!!

بارها اين مسيله رو بازگو كرديم

اتفاقا دقيقا اين مسيله برعكسه

پرستا از ميان تمام رقباي خودش به كمترين نياز هاستينگ و پيكربندي ويژه نياز داره و اونم تنها براي عملكرد بهتر و نه نصب و را اندازيش

ولي در ايران اين مسله صدق نميكنه و مديران هاست هاي اكثرا به دليل عدم توانايي در امنيت سيستم هاشون ميزنن توابع پيش فرضي كه بايد پيش فرض باز باشن رو مي بندن و يكي هم اين رو بسته به بقيه مثلا گفته اينو مي بندي و .... در صورتي كه در مديران خارجي اصلا چنين محدوديت هايي مشاهده نمي كنيد

خوب دوست عزیز، شما شاید یا نخواستی به نتیجه برسی یا اصلا سرچ نکردی!

یکبار بزنید تفاوت ها و برتری های یکی دو فروشگاه برتر از جمله cs-cart یا Magento رو با پرستا مقایسه بکنید تا متوجه منظور بنده بشید

همین شرایط هم صادق باشه باز هم پرستا از لحاظ هاستینگ و توان سرور دچار مشکل میشه در صورتی که بقیه نه و به راحتی کار می کنند

Magento در یک مقطعی برای اجرا شدن حتما نیاز به VPS داشت چون منابع زیادی مصرف می کرد اما خوشبختانه متولیان این اسکریپت متوجه این مشکل بزرگ شدند و الان به راحتی روی همه هاست ها پاسخگو هست

دلیلی هم نداره بیشتر از این بحث کنم چون اینجا انجمن پرستا هست و طبیعی به نظر میرسه اگر با واکنش منفی از سوی مدیران و گردانندگان این سایت روبرو بشم

پس انتخاب، تفکر و تعقل در مورد این تفاوت ها رو میذارم به عهده کسانی که از اسکریپت و میزان قدرت و مانور اون ها اطلاعات دارند و خودشون تصمیم گیرنده هستند

در این باره هم من نظر شخصی ندادم بلکه طی یک فراینده یک ماهه و تحقیق به این نتیجه رسیدم

خودم هم فعلا دارم از این اسکریپت استفاده می کنم اما به زودی و به طور یقین تغییر اسکریپت خواهم داد.

لینک به دیدگاه

ما پذیرای هرگونه انتقادی هستیم و مطمئن باشید مشکلات رو برای تیم اصلی هم بازگو خواهیم کرد (که در خیلی از موارد هم این کار رو کردیم و راه کارهایی رو ارائه دادیم و خیلی هاش هم در نسخه های 1.4 عملی شد!)

شما در مورد انتخاب اسکریپت کاملا آزاد هستید و ما هیچ کسی رو وادار به استفاده نکردیم. اما آیا به نظرتون تنها فاکتور هاست که اونم همونطور که شروین جان گفتن در اصل به خاطر عدم توانایی مدیران سرورهاست میشه نتیجه گرفت که یک اسکریپت بده یا خوب؟ در این که مجنتو رقیب اصلی پرستاست شکی نیست اما شما روند پیشرفت رو اگه مقایسسه کنید خیلی راحت متوجه خواهید شد که پرستا شاپ با سرعتی نجومی داره رقبا رو پشت سر میذاره (به خصوص در نسخه 1.5 که مطمئنا تمام رقبا رو میخ کوب خواهد کرد!)

اگر معنای واقعی اوپن سورس رو مردم متوجه بشن قطعا سرعت پیشرفت چند برابر خواهد شد به شرط این که همکاری کنن و به پیشرفت کمک کنن (اما متاسفانه مردم "منظور در مجموع هست نه صرفا ایران" اکثرا فقط استفاده کننده هستن و حال و حوصله به اشتراک گذاشتن داشته هاشون رو ندارن یا شاید هم نمیخوان! دوستانی هم که اطلاعاتی در زمینه برنامه نویسی و طراحی و این جور چیزا دارن فقط به فکر کسب درآمد هستن و از اشتراک گذاری دانسته هاشون خودداری میکنن و از هر فرصتی برای کسب منفعت استفاده میکنن!)

در کل اگر احساس میکنید پرستا شاپ جوابگوی نیازهاتون نیست قطعا باید دنبال اسکریپت های بهتری باشید و چون برای این نرم افزار رایگان هزینه ای نکردید ضرر هم نخواهید کرد

موفق و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

تنها مي تونم به اين جمله اكتفا كنم كه تمامي فاكتورها در يك رقابت در نظر گرفته ميشود و پرستا كه سه سال پشت سر هم برترين فروشگاه ساز جهان شد و همچنين براي اولين بار در جشنواره برترين فروشگاه سازهاي جهان در ايران رتبه سوم رو به خودش اختصاص داد كه يعني رتبه اول ميان اسكريپت هاي غير وطني

پس به راحتي مي تونيد به نتيجه برسيد ولي بسته به هدف هاتون و نيازهاتون تصميم با شماست

لینک به دیدگاه

برخی از دوستان تا یک مطلبی رو تو یک سایت خارجی میخونن میان اینجا و میگن دو سه ماهه داریم تحقیق میکنیم که این فروشگاه ساز بهتره یا بدتره .

در اصل اون چیزی که یک فروشگاه ساز رو برتر از دیگری میکنه نظرات مشتری ها و میزان رضایتمندی و پشتیبانی و در آخر میزان توانایی فروشگاه ساز در پاسخ به نیازهای مشتری هستش .

آقای sIiiS توجه کنید

بنده همه فروشگاه سازهایی که وجود داره رو امتحان کرده ام ، حداقل دو سه ماهی با هر کدوم کار کرده ام و تعصب خاصی روی پرستاشاپ دارم ولی این باعث نمیشه بی دلیل ازش حمایت کنم :

پرستاشاپ

اوپن کارت

مجنتو

توماتو

او اس کامرس

سبد خرید

فروشگاه ساز حامد

و....

همه این فروشگاه سازها معایب و مزایای خاص خودشون رو دارند . درسته که یک فروشگاه ساز به صورت کلی یک توانایی هایی داره که باعث میشه رتبه بندی بشه در بین سایر فروشگاه ساز ها ، ولی یک مورد دیگر هم هست که مهم تره و اونم انتخاب فروشگاه ساز مناسب با حیطه کاری هستش .

برای مثال کسی که هر 5 روز یک سفارش هم نداره رو سایتش نیازی نیست به دنبال مجنتو و پرستاشاپ و .. باشه . یک فروشگاه ساز سطح پایین هم میتونه نیازش رو برطرف کنه .من پرستاشاپ رو با سایر اسکریپت ها مقایسه نمیکنم چون در سطح پرستاشاپ نیستند ، فقط به مقایسه پرستاشاپ با مجنتو میپردازم ، اونم مقایسه ای که حاصل تجربه کاری بنده و مقالاتی که در این زمینه خونده ام قبلا .

قبل از شروع مقایسه این نکته رو عرض کنم خدمت دوستان که یک اسکریت پولی رو با یک اسکریپت پولی مقاییسه میکنند و برعکس .

- پرستاشاپ در یک نسخه عرضه میشه و اون نسخه هم اوپن سورس و رایگانه در حالی که مجنتو در سه نسخه عرضه میشه و اونی که رایگانه باید با پرستاشاپ مقایسه بشه نه نسخه های اینترپرایز :)

نسخه 1.4 پرستاشاپ با آخرین نسخه رایگان مجنتو در امکانات برابری میکنند ، البته هر کدوم در بخشی قدرتشون بیشتره ولی وقتی جمع کنیم و میانگین بگیریم تقریبا با هم برابر هستند .

- پرستاشاپ نصب آسانتری دارد ، اما برخی از امکاناتی که در مجنتو هست رو دارا نمیباشد

- پرستاشاپ منابع بسیار کمتری از مجنتو مصرف میکند ، مجنتو هاست قوی و پرسرعت نیاز دارد

- پرستاشاپ نیاز به هاستی با آخرین تکنولوژی های نرم افزاری دارد ، در حالی که مجنتو هاستی با آخرین تکنولوژی های سخت افزای نیاز دارد ( این خیلی مهمه )

- پرستاشاپ میتواند انعطاف پذیرتر از مجنتو باشد و شخصی سازی زیادی روی آن انجام بگیرد ، اما تعداد شخصی سازی ها محدود تر از مجنتو هستش . اشتباه متوجه نشید ، یک مثال میزنم که مفهومش رو بتونید درک کنید : دو تا کامپیوتر داریم ، تو یکی میتونیم فقط کارت گرافیک ، سی پی یو ، کیس و مودم رو عوض کنیم و هر نوع مدل این قطعات رو روش ببندیم ، چه قطعه هزار تومنی چه قطعه 500 هزار تومنی ( این میشه پرستاشاپ )

تو یکی دیگه علاوه براین قطعات میتونیم مانیتور ، ماوس ، مادربورد و درایور نوری رو هم عوض کنیم البته فقط میتونیم قطعه هایی خاصی رو روش ببندیم ( این میشه مجنتو )

- پرستاشاپ حجم به مراتب کمتری نسبت به مجنتو دارد .

- پرستاشاپ و مجنتو هر دو از web2 بهره میبرند .

- میزان تم و قالب برای مجنتو خیلی بیشتر از پرستاشاپ میباشد

- سئوی مجنتو یکمی میچربه به پرستاشاپ ولی نه اونقدر که تاثیرش تو کسب و کار شما مشهود باشه

- مجنتو انجمن جهانی بزرگی داره ، پرستاشاپ هم همینطور

پرستاشاپ برای کسب و کارهای متوسط طراحی شده است . اما باید ببینیم کسب و کار متوسط یعنی چی !

کسب و کار متوسط از نظر ما میتونه فروشگاهی باشه که در هر روز دو سه تا سفارش داره . اما کسب و کار متوسط

به اون کسب و کاری میگن که حداقل روانه 50 الی 100 سفارش رو دریافت کنه . کدوم یک از فروشگاه های ایرانی به این سطح میتونن برسن؟ خیلی خیلی انگشت شمار

مجنتو برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ ساخته شده ، فروشگاه هایی که در یک روز بالای 500 سفارش دریافت میکنند .

البته این دلیل نمیشه چون مجنتو برتر باشه ، چون کسی که در روز 10 تا سفارش داره فرقی نداره پرستاشاپ استفاده کنه یا مجنتو . :exclamation:

مسئله پرستاشاپ و مجنتو مثل مسئله یک خودروی شخصی و یک کامیون هستش . مسلما هیچ کس برای رفتن به سرکار از کامیون استفاده نمیکنه ، یا هیچ کس برای جابجا کردن شن و ماسه از خودروی شخصی !

هر کسی بنا به نیازش از فروشگاه سازی که مناسبتره استفاده میکنه .

برای مثال سایت آمازون روزانه فکر میکنید چند تا سفارش داره؟! آیا این سایت میتونه با این همه سفارش از یک فروشگاه ساز رایگان استفاده کنه ؟ مسلما نه از نسخه رایگان مجنتو نه از پرستاشاپ استفاده نخواهد کرد .

خوب تا اینجا مقایسه پرستاشاپ 1.4 با مجنتو رو داشتیم ، در حالی که نسخه 1.5 پرستاشاپ مسلما با 310 درصد افزایش سرعت و کاهش 90 درصدی استفاده از منابع سرور ، دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیذاره و مناسب سایت هایی با بازدیدهای بسیار بالا هستش . در این نسخه میشه گفت در برخی موارد مجنتو رو پشت سر گذاشته و در برخی موارد با امکانات مجنتو برابری میکنه ، البته مواردی هم هست که پرستاشاپ عقب تره از مجنتو ، ولی در جمع از مجنتو جلو نزده باشه عقب تر نیستش . انتخاب به عنوان بهترین فروشگاه ساز اوپن سورس در سال های اخیر هم دلیل بر این ادعا هستش .

نسخه های پولی مجنتو که بحثی توش نیست ، مسلما از پرستاشاپ بهتره در همه موارد !! نیاز به بحث هم نیست و اگه میخواین هزینه کنید میتونید برین بخرین و استفاده کنید .

ما به هیچ وجه نمیخوایم پرستاشاپ رو بزرگ کنیم ، چون نویسندش ما نیستیم و حقایق رو نمیشه انکار کرد ، مجنتو در برخی موارد به پرستاشاپ میچربه ولی دلیل نمیشه در کل بهتر باشه یا بدتر ، این بستگی به مورد استفاده و نحوه استفاده از فروشگاه ساز داره و نظر شخصی استفاده کننده . پرستاشاپ فروشگاه بزرگیه و با کوبیدن نه کوچیک میشه و نه با بزرگ نمایی بزرگ تر ! در حد خودش عالیه

دوستانی هم که تا چشمشون به یک چیز جدید میخوره که تا حالا ندیدن و مسئله نو که میاد به باز کهنه میشه دل آزار براشون پیش میاد باید بدونن در چوبی رو نمیشه در همه جا به جای در آهنی استفاده کرد و برعکس .

هرگز برای خوردن مربا از قاشق غذاخوری استفاده نمیکنند و هر گز آش رو با قاشق مرباخوری میل نمیفرمایند :)

سعی کنید نیاز خودتون و فروشگاهتون رو درک کنید و مناسب اون نرم افزار رو انتخاب کنید . والا تو کارتون شکست خواهید خورد .

هرگز هم سعی نکنید چیزی رو بکوبید یا بزرگ کنید ، هر کس دوست داره از هر فروشگاه سازی استفاده کنه و من یا بقیه قصد تحمیل نداریم ، شما میتونید تحقیق کنید و هر کدوم رو تجربه کنید ببینید با کدوشمون راحت ترین و خواسته های شما رو برآورده میکنه با همون کار کنید . دیگه نوشتن خداحافظ پرستاشاپ و به زودی میرم به یه جای بهتر و مواردی مثل این مفهومی نداره ، البته اگه میخواین رو جمع کاربران پرستاشاپ تاثیر بذارین این مسئله دیگریست !

همین انجمن فارسی و فعال یکی از ویژگی های خوب پرستاشاپه که به نظر من خیلی می ارزه :)

لینک به دیدگاه

سلام به همه

جمله ی آخر بهمن جان به نظر من خیلی مهمه

من هم قبل از انتخاب پرستا دنبال مجنتو بودم ولی پشتیبانی فارسی خیلی ضعیفی داشت و یک سایت هم به تازگی راه افتاده که خیلی نمیشه روش حساب کرد با توجه به سابقه ی کمش

به هر حال مهمترین مساله در مقایسه به نظر من پشتیبانی فارسیه خوبه

ماشینی که قطعاتش تو ایران پیدا نشه به درد ایران نمیخوره

لینک به دیدگاه

فقط میتونم بگم متاسفم برای آقای B.A.H.M.A.N و میدونم این مدل صحبتی که میکنن دلیلش چی هست!

[align=center]بنده نه تازه کار هستم(مثل 90 درصد افراد همین فروم) و نه قصد تخریب دارم!

[/align]

[align=center]آزادی رو اگر مفهومش رو نمیدونیم پس بهتره توی خونمون بشینیم و حتی سعی کنیم توی محیط های مجازی فعالیت نکنیم!!

[/align]

[align=center]

[/align]

[align=center]اگر میگم 2-3 ماه تحقیق کردم برای حرفی که میزنم ارزش قائلم، شما رو نمیدونم واسه حرفی که میزنید چقدر ارزش قائلید!

[/align]

[align=center]وقتی فروشگاهی که دارم بیش از 10 ماهه که از پرستا استفاده می کنه، پس حداقل اینه که دارم 10 ماه با این اسکریپت کار می کنم

[/align]

[align=center]

[/align]

[align=center]بنده فقط Magento رو مثال زدم

[/align]

-------------------------------------------------

یکی دیگه از مشکلات بزرگ پرستا، ضعف بزرگ در سئو هست، گرچه دوستان ادعا میکنند که یک تیم 200 نفری روی سئوی این اسکریپت کار می کنند اما کار کردن حتی 2000 نفره هم وقتی دانشی در کار نباشه نمی تونه کمکی به موضوع بکنه!!

ضعفی که خوشبختانه به چشم دیدم و اسکریپت دیگری در عرض کمتر از یک ماه با همون کلمات و کیوردها خیلی خیلی راحت پرستا رو جا گذاشت ، جوری که اوایل خودم تعجب می کردم ولی بعد از یک هفته دیدم هر محصولی که اضافه میشه در عرض کمتر از 10 روز به صفحه اول یا نهایتا دوم گوگل میره ولی پرستا با 10 ماه استفاده هنوز توی صفحات 3 و 4 هم به زور میاد !!

خلاصه که این تاپیک نظر خواهی بود

یک سری که اکثرا مدیران هم بودند اومدند تعریف کردند و بنده که سمتی ندارم و فقط استفاده کننده هستم نظرم و نتایج تجربه خودم توی این چند ماه رو بیان کردم، حال اگر به مذاق دوستان خوش نیومده راحت می تونید صحبت های بنده رو پاک کنید ، مشکلی در بین نیست

;)

که میشه راحت دید، توی پستی که دوست خوبم خطاب به بنده دادند، 6 نفر تشکر کردند که 5 نفر از اونها از مدیران و گردانندگان سایت هستند و سمتی توی سایت دارند!

دوستان باور کنید صحبت های بنده نه از روی قصد هست و نه تخریب!

چندین نفر با به حال به من PM دادند که چرا میخوای از پرستا بری، ما چیکار کنیم، که پیشنهادی که بهشون داده شده این بوده که از همین پرستا استفاده کنید چون پشتیبانی بهتری نسبت به سایر اسکریپت ها داره و با بقیه دچار مشکل خواهند شد، اگر اینگونه نبود خیلی راحت حداقل 10 نفر رو از استفاده از این اسکریپت پشیمان می کردم ...

لینک به دیدگاه

این پست رو دادم که اگه سو تفاهمی بود برطرف بشه

در مورد صحبت های دوستمون نظری ندارم . چون بیشتر صحبت های من مقایسه دو فروشگاه بود و در مقایسه ای هم که کردم فروشگاه ساز مورد نظر ایشون رو حتی بالاتر از پرستاشاپ قرار دادم در برخی موارد و در کل . نمیدونم حالا دیگه چرا متاسف هستند اینو باید از خودشون پرسید .

چون با پرستاشاپ یک نفر نتونه تو 9 ماه تو گوگل بالا بیاد و با یک اسکریپت دیگه بتونه بیاد تو رتبه اول و دوم ، به نظرتون میشه استناد کرد؟ نه نمیشه ، این فقط میشه فرضیه ، باید این فرضیه رو ثابت کرد . ثابت کردنش هم اینه که ده ها فروشگاه رو با هم مقایسه کنید تو این مورد اونم در شرایط یکسان بعد میانگین گرفته میشه و جمع بندی که شد میشه گفت حرف دوست خوبمون درسته . ضمن اینکه وقتی هزاران نفر میگن که پرستاشاپ سئوی خوبی داره باید شما هم حداقل صد نفر رو بیارین که بگن سئوی خوبی نداره تا این حرف شما رو بشه حداقل بررسی کرد .

صحبت های شما و من چه ربطی به آزادی داشت . نه کسی پست شما رو پاک میکنه نه کسی تهدیتون میکنه و نه امتیازات شما رو ازتون میگیره .

سو تفاهم نشه دوست عزیز ولی نوشتن اینکه خداحافظ پرستاشاپ از نظر بنده هیچ مشکلی نداره تو امضاتون ، ولی یکمی فکر کنید چند نفر اینو میخونند هر روز در انجمن ؟ فکر نمیکنید باعث سردرگمی خیلی ها میشه این حرف؟ به گفته خودتون خیلی ها آماتور هستند ، کاملا درسته ، همین آماتور بودن بیشتر مشکل ایجاد میکنه ، چون همه که مثل شما اهل تحقیق و جستجو نیستند برن ببینند چی درسته چی غلط ، اکثرا تقلید میکنند چه درست چه غلط . حالا اگه یک درصد تحقیقات شما نادرست باشه فکر نمیکند عده زیادی رو سردرگم خواهید کرد؟

خدانگهدار پرستاشاپ بعد هم زیرش طراحی قالب پرستاشاپ !!! متضاد بودن یکم کاربران رو گیج میکنه .

فرمودین که میدونید واسه چی این حرفا رو به شما زدم ، نه نمیدونید

نظر شما اینه که چون من هر از گاهی یکی دوتا قالب برای اعضای انجمن میزنم با حرفای شما یه ده بیست یا 100 نفری از انجمن کم میشه و من بازار کاریم از رونق میفته :)

نه برای من طراح فرق نمیکنه ، من هم برای پرستاشاپ ، هم برای مجنتو و هم برای اوپن کارت قالب طراحی میکنم و کم شدن استفاده کنندگان از یک اسکریپت و رفتن به اسکریپت دیگر برای امثال من فرقی نمیکنه . ضمن اینکه اکثر کارهایی که تو این انجمن میزنم با یک سوم و نهایتا نصف قیمت به اعضای انجمن تحویل میدم و همه هم اینو میدونن . این انجمن برای بنده منبع درآمد نیست ، ما برای رشد پیشرفت یک اسکریپت تلاش میکنیم و دانسته هامون رو در این انجمن به اشتراک میذاریم .

همانطور که گفتم بنده برای مشتریانم از فروشگاه سازهای مختلفی استفاده میکنم . هر حیطه کاری نیاز به اسکریپت خاصی داره و نمیشه هر فروشگاه سازی رو برای هر سایتی و هر طیفی استفاده کرد . برای مثال برای فردی که سواد آنچنانی نداره و معلوماتش خیلی کمه در رابطه با مدیریت سایت ، میشه از پرستاشاپ استفاده کرد؟ یا برای کسی که استاد آی تی هست تو یک دانشگاه معتبر خارجی میشه فروشگاه ساز سبد خرید رو بهش داد و گفت استفاده کن؟!

از صحبت های قبلی بنده ناراحت نشین ، من فقط مصلحت کاربران این انجمن رو در نظر گرفتم و گفتم که امضاتون مفهومی نداره دلیلش هم بالا خدمتتون عرض کردم و اینکه وقتی یک حرفی میزنید برای مثال ضعیف بودن سئوی پرستاشاپ زمانی اینو در انجمن بیان کنید که دلیل ، مدرک ، لینک منبع خارجی یا داخلی ، و صحبت های چند نفر وارد به پرستاشاپ ( اکثرا خارجی چون در ایران افرادی که با پرستاشاپ آشنا باشند کم پیدا میشه ) رو بیان کنید . یا صحبتون رو به صورت قطعی بیان نکنید ، طوری که به نظر برسه صد درصد همینه که شما میگین و سازندگان و طراحان پرستاشاپ بی سواد هستند و دانشی ندارند ( به قول شما )

وقتی کسی قصد کوبیدن نداشته باشه و قصدی از صحبت هاش نداشته باشه هیچ وقت به خودش اجازه نمیده افرادی که نمیشناسه و ندیده و با حیطه کاری اونا آشنا نیست بگه دانش کافی ندارند . این اصل تحقیر کردن و خود خود کوبیدن هستش . حالا شاید شما قصدتون این نبوده ولی تو نوشتن طوری بنویسین که اینجوری برداشت نشه

امیدوارم متوجه باشین و درک کنید از چه لحاظ این موارد رو خدمتتون عرض کردم . من نه پدرم برنامه نویس پرستاشاپه نه مادرم که ازشون حمایت کنم و نه خوب بودن یا بد بودن پرستاشاپ رو جایگاه و مقام و ثروت من تاثیر نمیگذاره .

امیدوارم از هر اسکریتی که استفاده میکنید تو کارتون موفق باشین و در صدر قرار بگیرین . همه اینا ابزاری برای رشد و پیشرفت ما هستند و این خود ما هستیم که تعیین میکنیم از کدومشون استفاده کنیم .

لینک به دیدگاه

بهتر هست که بحث باز بمونه و در این مورد بحث بشه.

در مورد تشکر دوستان باید بگم که حرف های جناب بهمن قابل استناد هست و با شناختی که دارم میدونم از روی آگاهی حرف می زنند. صحبت ایشون رد یا تأیید یک اسکریپت نبود و مقایسه بود. منطقی و عادلانه پس تشکر ما هیچ حمایتی از پرستا رو در خودش نداره.

صحبت های شما بر اساس تجربیات شخصی شماست و نمیتونید تجربیات خودتون رو به عنوان سند محکومیت پرستا ارایه کنید!

هیچ منفعتی در پرستا برای مدیران (مدیران کل) وجود ندارد. بنده برنامه نویس هستم و اگر انجمن و بومی سازی رو رها کنم درآمد خیلی خوبی خواهم داشت ولی این کار رو نکردم و دارم اینجا فعالیت میکنم و به هیچ عنوان روی پرستا تعصب ندارم که کورکورانه حمایت کنم.

پرستا فروشگاه ساز خوبی است. می تواند برای فروشگاه های بزرگ استفاده شود و برای فروشگاه های متوسط عالی است.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در مورد تشکر دوستان باید بگم که حرف های جناب بهمن قابل استناد هست و با شناختی که دارم میدونم از روی آگاهی حرف می زنند. صحبت ایشون رد یا تأیید یک اسکریپت نبود و مقایسه بود. منطقی و عادلانه پس تشکر ما هیچ حمایتی از پرستا رو در خودش نداره.

صحبت های شما بر اساس تجربیات شخصی شماست و نمیتونید تجربیات خودتون رو به عنوان سند محکومیت پرستا ارایه کنید!

میتونم بپرسم از شما ، که ایشون از کجا و به کجا استناد کردند؟!

ایشون طبق گفته خودشون تجربه خودشون رو ارائه کردند، پس ...

بنده همه فروشگاه سازهایی که وجود داره رو امتحان کرده ام ، حداقل دو سه ماهی با هر کدوم کار کرده ام

در کل واسم زیاد مهم نیست، من نظرم رو گفتم، شاید چند مدتی بعد خیلی از دوستان به حرفای بنده ایمان بیارند!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

عرض کردم از این جهت که مقایسه انجام دادند و خوب امکانات دو اسکریپت قابل بررسی توسط هرشخصی هست

اما شما چیزی نسبی رو بررسی می کنید و با قطعیت حرفی میزنید

وقتی شما افرادی که روی سئوی پرستا کار کردند رو بی دانش خطاب می کنید باید به دانش خودتون اطمینان داشته باشید و یا به فردی با دانش استناد کنید

بحث خوب یا بد بودن پرستا نیست.

لینک به دیدگاه

• 2 years later...

سلام

اگر متا تگ generator رو از اسکریپت حذف کنید این افزونه و سایت دیگه قابلیت تشخیص اسکریپت رو از دست میده اکثر فروشگاه های معروف این تگ رو پاک میکنن

در مورد WooCommerce  نسبت بیشتری رو به خودش اختصاص میده همون طور که wordpress این کارو کرده و این افزونه هم روی وردپرس نصب میشه

شاید نسب ها تا حدودی صحیح باشه ولی نمیشه به آمار دقیق دست داشت

موفق باشید

لینک به دیدگاه

http://ipresta.ir/forum/public/style_images/master/attachicon.gifUn31243titled.png

سلام خدمت همه اساتید

این نمودار جدید از سایت wappalyzer.com هستش.اگه کسی نقدی داره خوشحال میشیم بدونیم!

به نظرم با فرض اینکه دقیقا این آمار ها درست باشن و اون مسئله مهم که آقای نجفی گفتن رو هم اصلا در نظر نگیریم.

باز هم برای ما در حال حاظر پرستاشاپ گزینه ی خیلی مناسبی هستش ،

در مورد آمار هم خب اینکه وو کامرس بالاتر باشه خیلی طبیعی هستش دلیلش هم اینه که هر کسی که توی حوزه ی طراحی سایت باشه (از هر نوعش) مطمئنا با cms وردپرس آشنایی داره ، توی همین وب سایت که آمار دادید هست ، هم محبوب ترین نرم افزار مدیریت محتوا برای سایتهاس هم برای بلاگ ها

خب مشخصه وقتی یه درصد بالایی بهش تسلط دارن نمیان از اول شروع کنن با یه سی ام اس دیگه کار کردن ، وقتی چندین ساله دارن با وردپرس کار میکنن ترجیح میدن با فروشگاه ساز همونم کار کنن!

مجنتو هم که برای هیچکدوممنون پوشیده نیست که ورژن های پولیش خیلی قوی هستن و الان قویترین فروشگاهها با مجنتو ساخته میشن

اما این دلیل نمیشه که مثلا اگه اینا محبوب ترن ما الان برای مثال از اپن کارت استفاده کنیم ، چون وب سایت فروشگاهی ، از خیلی جنبه ها بومیه و نمیشه از جامعه ی جهانیش بابت حل بیشتر مشکلات کمک گرفت! چون ما سیستم پرداخت بومی میخوایم ، به روش بومی داریم کار میکنیم و زبانمون هم خیلی بومیه ، یعنی نه تنها از حروف لاتین استفاده نمیکنیم ، کلا از یه طرف دیگه ویرایش میشه صفحاتمون، بخاطر همین دلایل باید دید بومی ها به کدوم بیشتر اهمیت میدن ، که انصافا جامعه پرستاشاپ قوی تره توی ایران

لینک به دیدگاه

توی فروم های خارجی سرچ میکردم دیدم نوشته بودن پرستاشاپ محدودیتی در تعداد خرید روزانه و بازدید نداره و اگه از بابت سرور اوکی باشه همه چی حله.فقط تنها مشکلش کمبود قالب مناسب و شکیله.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...