رفتن به مطلب

نظر سنجي ترجمه

new_sra

برگردان Email   

1 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. برگردان Email

• ايميل
    • پست الكترونيك
    • رايانامه

پست های پیشنهاد شده

با درود

از انجا كه برگردان فارسي بعضي كلمات به دليل نقش بستن در ذهن افراد و چيزي كه در ذهنشون جاي داده اند كاري سليقه ايه بر ان شدم تا با نظر سنجي دوستان و اكثريت ارا ترجمه نهايي كلمات را با نظر اكثريت در 1.5 جاي بديم

قابل ذكر است كه بنده خودم طرفدار برگردان كلمه ايميل به رايانامه هستم و يا پسورد به گذرواژه

و همانطور كه گفتم به دليل سليقه و شكل گرفتن ذهنيت كلمه در افراد بستگي دارد و هدف نظر سنجي هم همين است كه با در نظر گرفتن جمه اكثريت اين اعمال صورت بگيرد

و همني قابل ذكر است كه كلمات جاي گزين انتشار فرهنگ سراي ادب پارسي است و كاملا صحيح است و همانند پست الكترونيك و يا كلمه عبور غلط نيست و همچنين شايد تا يك سال پيش جاي گزين كلمه رايانه به جاي كامپيوتر مرسوم نبوده ولي الان مي بينيم كه اكثر دوستان اين واژه به گوششون اشناست پس چه بسا ما هم بايد در اين روند و پاس نگه داشتن زبانمون و شروع كوشا باشيم

اين توضيح كه نظر سنجي حداكثر تنها تا 20 روز آينده فعال خواهد بود و همچنين معادل ان ها هم در نظر گرفته مي شود به ترتيب براي كلمه نظير password

پسورد

كلمه عبور

گذرواژه

بدرود

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خوبی پرستاشاپ این هست که میتونید خودتون ترجمه قالب رو تغییر بدید و به راحتی کلمات رو جایگزین کنید.

کافیه بعد از نصب فایل ترجمه fa.php رو باز کنید و با جستجوی کلمه مورد نظرتون اون رو یک کلمه دیگه جایگزین کنید.

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا همه در نظر سنجي شركت كنند تا بسته منتشر شده نسخه 1.5 در نسخه هاي بعدي از اين الگو تبعيت كند

تنها تا 19 روز ديگر براي شركت در نظر سنجي فرصت باقي است

لینک به دیدگاه

داشبورد بشه پیشخوان

حتی به نظر من بجای قالب باید از پوسته استفاده کرد .

اما در کل بیشتر کلمات بسیار خوب معادل پارسی آن در پرستا شاپ رعایت شده .

بازم تشکر از دوستان مترجم.

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

تنها كمتر از ده روز ديگر فرصت براي درج نظرتون باقي است

طبيعتا اگر تعداد نظر ها به 30 نفر نرسه با توجه به اين همه عضو در انجمن

نظر سنجي از اعتبار ساقط خواهد شد

لینک به دیدگاه

شروین جان بهتره کلا نظرسنجی رو ببندی و تاپیک هم پاک کنی ، چون کسی همراهی نمی کنه ،

شما فکر کن یه ماژول رایگان میذاشتی اینجا واسه دانلود ، صدها بار دانلود میشد و هزاران بار بازدید داشت ، ولی وقتی صحبت از همکاری و همفکری و همیاری باشه انگار همه فرار میکنن و کسی توجه نمیکنه که این به نفع خودشونه و رای دادن تو نظر سنجی فوقش 20 ثانیه طول میکشه !!!!

لینک به دیدگاه

نظر منم همینه

با این اوضاع که همه فقط استفاده کننده هستند و هیچ همکاری ای وجود نداره، بهتره هر کاری که خودتون صلاح میدونید انجام بدید و نظر کسی رو جویا نشید

لینک به دیدگاه

به نظر منم فارسی اصیل باشه بهتره هر چند که واسه بعضیا جا نیافته

فارسی اصیل؟! :D

این کلمات دو سه ساله به وجود اومدن ، واژه اصیل مناسب نیست . اصیل به اون میگن که به جای فارسی که عربی هستش بگیم پارسی .

لینک به دیدگاه

لطفا فقط نظرتون رو در نظرسنجی اعلام کنید

قرار نیست کلاس آموزش زبان پارسی بذاریم. چون بحث در این مورد خیلی زیاده و اینجا جاش نیست

یه لطفی هم بکنید و برای سایر کلمات هم نظرسنجی بذارید. روشنه که فقط این یک کلمه نیست که چندتا جایگزین داره

البته تمام اینها رو بعدا هم میشه در ترجمه اصلاح کرد

ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان من این کلیشه ها رو کنار بذارید. ما روی پارسی اصیل (اصیل خودش عربی است!) کار نمیکنیم و این کار فرهنگسرای زبان پارسی است.

هدف ما یافتن کلمات کاربرپسندتر و معنایی تر هست. طوری که دچار ابهام نشیم و یا برای ما بیگانه نباشند (برخی کلمات پارسی بیگانه ترند!).

امکان خارج کردن برخی کلمات عربی یا انگلیسی از زبان پارسی وجود ندارد چون این کلمات دیگه فارسی هستند!

هرکس تونست یک متن 10 15 خطی بدون واژه های بیگانه بنویسه انوقت میتونه ادعا کنه پارسی اصیل شدنی است!

لینک به دیدگاه

مهلت 20 روزه براي ثبت نظر به اتمام رسيد و متاسفانه با 2,356 نفر عضو انجمن حتي به سي نفر راي هم نرسيده و طبق اعلام قبلي به دليل عدم راي حتي 30 نفر نظر سنجي ار اعتبار ساقط و به زودي سربرگ حذف مي شود و اميدواريم دوستان در مراحل بعدي بيشتر همكاري داشته باشن و تنها از نظر جمع نظر كلي جمع شده و به توافق صد در صدي نميتونيم برسيم

لینک به دیدگاه

یه مطلبی من بگم هم طنزه هم جدی!

بنظر من بیخیال اصیل کردن زبان فارسی یا پارسی یا هرچی بشیم

شما فرض کنید اگه انقد با استکبار مبارزه نمیکردیم :دی و زبان شیرین انگلیسی جای زبان مارو گرفته بود الان چقدر راحت بودیم

نه نیاز بود کلاس زبان بریم نه نیاز به مترجم گوگل داشتیم نه دیکشنری و ...

چقدر راحت با دنیای خارج مکاتبه میکردیم

و هزار و یک مزیت دیگه...

خلاصه که من که هیچ خیری از فارسی بودن و ایرانی اصیل بودن ندیدم چه اصراریه این گنجینه گرانبهای فردوسی طوسی (همشهری ادمین اینا :دی) رو با چنگ و دندون حفظ کنیم بیخیالش بشم بهتره والا

لینک به دیدگاه

بالاخره کار ما ترجمه ی پرستا شاپ و بومی سازی اون هست!

قرار نیست پارسیه اصیل بشه بلکه همونطور که دانوش جان گفت میخوایم از واژه های کاربر پسندانه تر استفاده کنیم!

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...