رفتن به مطلب

به‏روز رسانی گروهی محصولات، شاخه ها و ... با استفاده از csv

پست های پیشنهاد شده

با توجه به مشکلات گزارش شده در باره ورود فایل های csv در بخش ابزارهای پرستا شاپ برای وارد سازی و به روز رسانی گروهی محصولات در این جا یک آموزش کامل همراه با تصاویر قرار میگیرد.

مرحله اول: دریافت فایل نمونه

به بخش ابزارها - واردسازی csv رفته و از منوی سمت چپ فایل نمونه را بر اساس نیاز خود دریافت کنید. در این بخش فایل های نمونه ای برای محصولات، شاخه ها و ... وجود دارد.

samplefiles.png

مرحله دوم: تغییر فایل نمونه

ابتدا نرم افزار UnicCSVed را از انتهای این مطلب دریافت کنید. این نرم افزار برای خواندن فایل های CSV طراحی شده و مشکلی با زبان فارسی ندارد. حتی با حروف "ی" و "ک" فارسی هم مشکلی ندارد و نیازی به تغییر یونیکد فایل نمونه هم ندارد. این نرم افزار حجم بسیار بسیار کمی دارد.

نرم افزار را از حالت فشرده خارج کرده و باز کنید. در بخش modify در پایین پنجره نوع جدا کننده را روی semi colon قرار دهید.

فایل نمونه را در نرم افزار فراخوانی کنید. توجه کنید که نام فایل فارسی نباشد و مسیر فایل هم شامل پوشه ای با نام فارسی نباشد.

بعد از فراخوانی فایل خواهید دید که ستون ها به درستی تشخیص داده میشن و در اولین ستون نام و کاربرد هر ستون را خواهید دید.

در بخش modify در پایین پنجره Use as Colum Cations را علامت بزنید. سپس با دو بار کلیک روی هر ستون می توانید اطلاعات آن را تغییر دهید.

طبیعی است که نباید سطر اول را تغییر دهید.

مرحله سوم: واردسازی فایل CSV در پرستا شاپ:

به ابزارها > مولدها بروید و با انتخاب فایلی که در مرحله قبل ویرایش کردید روی بارگذاری (آپلود) کلیک کنید.

upload.png

به بخش وارد سازی در همان صفحه بروید و نوع اطلاعات را مشخص کنید. توجه کنید که اگر در این بخش اشتباهی مرتکب شوید ممکن است به اطلاعات فروشگاه خود آسیب بزنید.

مجدد تأکید میکنم اگر نوع فایل شما مربوط به محصولات است باید محصولات را انتخاب کنید و برای سایر موارد هم همینطور.

import.png

زبان را انتخاب کنید و سایر تنظیمات را تغییر ندهید. سپس به گام بعدی بروید.

خواهید دید که همه چیز سرجای خودش قرار دارد و مشکلی مشاهده نمیکنید. ستون ها در جای مناسب هستند و کاراکترهای فارسی مشکلی ندارند.

حتماً مقابل جهش مقدار 1 را وارد کنید در غیر این صورت هنگام واردسازی به خطا برخورد میکنید. می توانید یک بار با دادن نام و فشردن کلیدن ذخیره این مقدار را ذخیره تا در مواقع لازم فراخوانی کنید.

view fields.png

اگر همه چیز درست به نظر می رسد روی ورود داده های CSV کلیک کنید و منتظر بمانید. اگر از لینک تصویر استفاده نکرده باشید زمان زیادی طول نمی کشد.

در نهایت اگر خطایی باشد و همچنین تعداد خطوطی که با موفقیت وارد شده اند را مشاده خواهید کرد.

نکات مهم:

چنانچه قصد دارید فقط بخشی از دیتابیس را به روز کنید کافی است فیلدهای اضافه را حذف کرده و فیلدهای مورد نیاز خود را نگه دارید. به طور مثال چنانچه فقط مایلید قیمت ها را تغییر دهید کافی است شناسه محصول، نام محصول (اختیاری) و قیمت را نگه دارید و مابقی را پاک کنید. در مرحله سوم فراموش نکنید نوع جداول خود را تعیین کنید.

uniCSVed.zip

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فکر میکنم دیگه مشکلات اکثر دوستان که تماس میگرفتند، پیام میدادند یا پست ارسال میکردند در این رابطه دیگه حل بشه با این آموزش. از دانوش جان بخاطر این آموزش تشکر میکنم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

آقای دانوش ممنون از راهنمایی جامعتون، خیلی کامل بود.

من هم با win 7 هم با win xp این مراحل رو انجام دادم.

نمی دونم کجای کارم اشتباه که بازم فیلدها خالی هستن.

گفتم شاید مشکل از دستگاه باشه با سه تا کامپیوتر مراحل و پیش رفتم ولی بازم نشد :(

به نظرتون از چی می تونه باشه؟؟

لینک به دیدگاه

متأسفانه روی هاست تست کردم و جواب نداد

راه حلی ندارم در حال حاضر. کد هم بررسی کردم و چیزی ندیدم

اگر دوستانی تست کردند و نتیجه گرفتند برای بررسی توابع یا گزینه هایی روی هاست به بنده پیام بدند

لینک به دیدگاه

من با ورژن PrestaShop™ 1.5.1.0 کار کردم که جواب گرفتم.

البته هنوز به طور کامل محصول نزدم ولی مشکل کلمات فارسی کاملاً برطرف شد فیلد خالی هم نداشت.

با تشکر از ادمین عزیز آقای دانوش

لینک به دیدگاه

من میخواهم فروشگاهم را که قبلاً با opencart راه اندازی کرده بودم را به prestashop تغییر بدهم ولی یک مشکل اساسی دارم اونهم اینه که برایم بسیار سخت و زمانگیر است محصولاتم را که بیش از 100 محصول هستند را یک به یک دوباره در پرستاشاپ ثبت کنم تاپیک های مختلفی هم که در مورد این موضوع به وجود آمده بودند را هم دیدم ظاهراً برای نسخه 1.4 روش مطمئنی برای وارد کردن محصولات بصورت گروهی وجود ندارد روشهایی هم که گفته شده یا به درستی عمل نمی کند یا اینکه با زبان فارسی سازگاری ندارد اگر از عزیزان کسی راه حلی میداند که من محصولاتم را در فایل CSV وارد کنم و بصورت گروهی در پرستاشاپ نصب کنم لطفاً راهنمایی کند ضمناً از محصولات فروشگاه ساز قبلی فایل پشتیبان بصورت CSV می توان گرفت. حتی اگر امکان پذیر باشد می توانم در DOMIN دیگری محصولات را در پرستا یک به یک وارد کنم و وقتی محصولات کامل شدند یک پشتیبان از محصولاتم بگیرم و در دامین دیگر در پرستاشاپ جدید وارد کنم . این روش دوم را قبلاً در اپن کارت امتحان کردم محصولات به درستی وارد شدند اما وقتی بر روی اضافه به سبد یا پرداخت کلیک می کردم به سایت قبلی که بک آپ را از آنجا گرفته بودم ارجاع داده می شد آیا کسی راه حلی میدونه ؟

لینک به دیدگاه

من میخواهم فروشگاهم را که قبلاً با opencart راه اندازی کرده بودم را به prestashop تغییر بدهم ولی یک مشکل اساسی دارم اونهم اینه که برایم بسیار سخت و زمانگیر است محصولاتم را که بیش از 100 محصول هستند را یک به یک دوباره در پرستاشاپ ثبت کنم تاپیک های مختلفی هم که در مورد این موضوع به وجود آمده بودند را هم دیدم ظاهراً برای نسخه 1.4 روش مطمئنی برای وارد کردن محصولات بصورت گروهی وجود ندارد روشهایی هم که گفته شده یا به درستی عمل نمی کند یا اینکه با زبان فارسی سازگاری ندارد اگر از عزیزان کسی راه حلی میداند که من محصولاتم را در فایل CSV وارد کنم و بصورت گروهی در پرستاشاپ نصب کنم لطفاً راهنمایی کند ضمناً از محصولات فروشگاه ساز قبلی فایل پشتیبان بصورت CSV می توان گرفت. حتی اگر امکان پذیر باشد می توانم در DOMIN دیگری محصولات را در پرستا یک به یک وارد کنم و وقتی محصولات کامل شدند یک پشتیبان از محصولاتم بگیرم و در دامین دیگر در پرستاشاپ جدید وارد کنم . این روش دوم را قبلاً در اپن کارت امتحان کردم محصولات به درستی وارد شدند اما وقتی بر روی اضافه به سبد یا پرداخت کلیک می کردم به سایت قبلی که بک آپ را از آنجا گرفته بودم ارجاع داده می شد آیا کسی راه حلی میدونه ؟

میتونی از این استفاده کنی . اول دمو رو امتحان کن ( ثبت نام کن و تست کن ) اگه خوشت اومد میتونی هزینه کنی و بخری :)

http://www.shopping-cart-migration.com/shopping-cart-migration-options/865-prestashop-to-opencart-migration

لینک به دیدگاه

اما من میخوام از اپن کارت به پرستا شاپ کوچ کنم در حالیکه در سایتی که شما فرمودید کوچ از پرستا به اپن کارت هست درسته ؟

لینک به دیدگاه

لینک داده شده چندین سیستم رو پشتیبانی میکنه.

در مورد csv هم روی لوکال تست شده و جواب میده و روی هاست در حال رفع مشکل هستم.

میتونید روی لوکال و با xampp تست کنید و بعد از ایمپورت دیتابیس رو منتقل کنید.

برای انتقال هم در انجمن پاسخ دادیم اگر مشکل داشتید از طریق بازارچه اقدام کنید تا براتون انجام بشه.

لینک به دیدگاه

من بیشتر بخاطر ماژول های پرداخت امن بانک پاسارگاد و پارسیان و ملی میخواهم که فروشگاهم را تغییر بدهم حالا تا پرستا 1.5 کامل بشه و براش ماژول پرداخت امن پاسارگاد و از این جور چیزا نوشته بشه خیلی طول میکشه

لینک به دیدگاه

راست میگی

وارد کردن اون همه محصول خیلی سخته

از تو دیتابیس میتونی وارد کنی ولی احتمال خطا زیاده و توصیه نمیکنم

ضمن اینکه تصاویر رو حتما باید دونه دونه وارد کنی و راهی برای اونا فکر نکنم وجود داشته باشه

من دارم یه ماژول واسه وارد کردن دسته جمعی محصولات مینویسم. البته تو اون هم تصاویر وارد نمیشه

و معلوم نیست چقدر طول بکشه . بستگی به پسرم داره که در طول روز چقدر از سر و کولم بالا بره

ایشالا رایگان هم عرضه میکنم و یا اگه تا اون موقع بخش vip راه افتاده بود ، واسه اونا رایگان خواهد بود

ضمنا کسی اگه واسه تصاویر راه حلی به نظرش میرسه اعلام کنه

اینم اضافه کنم که جداول مربوط به سبد خرید و پرداخت و .. زیاد تغییر نداشته

و سازگار کردن ماژول ها نباید خیلی کار زمان بری باشه

لینک به دیدگاه

اما من میخوام از اپن کارت به پرستا شاپ کوچ کنم در حالیکه در سایتی که شما فرمودید کوچ از پرستا به اپن کارت هست درسته ؟

مشکلی نداره ، این سایتی که عرض کردم خدمتتون هر سیستمی رو به سیستم دیگه منتقل میکنه !!!

کافیه ثبت نام کنید و طبق راهنمایی که داره پیش برین . این سایت تقریبا همه فروشگاه ساز ها رو به همدیگه تبدیل میکنه

من باهاش زیاد کار نکردم ولی ارزش تست کردن رایگان رو داره حداقل :D

لینک به دیدگاه

رامتین جان ما هر ماژولی هم بنویسیم به کاملی و جامعی ایمپورت خود پرستا نمیشه.

برای تصاویر هم خود پرستا از لینک استفاده کرده و لینک رو ایمپورت میکنه.

لینک به دیدگاه

سلامممنون دانوش جان

حرف شما کاملا درست و منطقیه

مخصوصا برای نسخه 1.5 که پیچیدگیهای زیادی داره و اگه بخوایم دستی وارد کنیم باید تمام جزئیات و دیتابیس هایی که از اطلاعات محصولات استفاده میکنند ، در نظر بگیریم

ولی برای 1.4 ، وقتی csv کار نکنه دیگه چاره ای نیست . وارد کردن تعداد زیاد محصول از طریق بخش مدیریت خیلی سخت و زمانگیره

برای تصاویر هم ممنون از راهنمائیت. بررسی میکنم ببینم میشه تصاویر رو جدا وارد کرد یا نه

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه عزیزانی که به مطلب توجه کرده و پاسخ داده اند . من به لینکی که گذاشته شده بود رفتم و ثبت نام هم کردم متاسفانه از opencart 1.4 پشتیبانی نمی کنه و فقط از opencart 1.5 پشتیبانی میکنه در حالی که فروشگاه من بر پایه 1.4 است . و موضوع دیگری که هست اینکه اکثر کسانی که فروشگاه دارند و معمولاً به دلایل و شرایط مختلف طی زمانهایی مجبور به تعویض فروشگاه خود می شوند اکثراً با وارد کردن محصولات از فروشگاه قبلی به جدید مشکل دارند و حتی در وارد کردن محصولات از ورژن قبلی به جدید هم مشکل دارند و حتی اینکه در ایمپورت پشتیبان از فروشگاه دیگری که با domin دیگری کار می کند در فروشگاهی با domin دیگر هم مشکل دارند و این مشکل چون یک مشکل عمومی هست در اکثر انجمنهای فروشگاه سازها بر روی این موضوع بحث های زیادی شده و میشود اما در انجمن opencart اصلی ماژولی به نام importer/exporter نوشته و عرضه گردیده بود که هموطنان عزیز آن را ترجمه کرده اند و برای استفاده عموم قرار داده اند این ماژول فقط و فقط از موارد مهم محصولات فروشگاه یعنی فقط بخش های ( نام محصول - شرح محصول - قیمت و ... ) پشتیبانی با فرمت اکسل می گیرد و فقط در همان نسخه از اسکریپت اما با نام دامنه دلخواه شما محصولات را وارد می کند موارد مربوط به بخشهای دیگر مثل متا تگ کلمات کلیدی و چیزهایی از این قبیل را سر فرصت می توان به صورت دستی وارد کرد حتی عکسها را می توان بصورت یکجا در پوشه عکسها در هاست آپلود کرده و تنظیم کرد اگر یک چنین ماژولی برای پرستا هم وجود می داشت خیلی خوب می شد یا حتی اگر روشی پیدا می شد که با فایل CSV که اکثر فروشگاه سازها از آن پشتیبانی می کنند این کار را انجام داد که دیگر نور علی نور میشد.

لینک به دیدگاه

پایه و اساس در پرستاشاپ وجود داره. حتی یک ماژول برای انتقال از os commerce هم وجود داره ولی نوشتن چنین ماژولی نیاز به آشنایی با دیتابیس هر دو سیستم داره.

لینک به دیدگاه

• 2 months later...
  • 2 months later...

سلام

دوست عزیز در قسمت

پارامترهای پیشرفته

واردسازی CSV

هیچ فایل نمونه ای وجود نداره تا من بخوام بر اساس اون فایل در برنامه ای که معرفی کردید ویرایش را انجام بدم . لطفا راهنمایی کنید . ورژن پرستا شاپ من 1.5.2.0 هست . از جا میتونم فایل نمونه رو دریافت کنم

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز در قسمت

پارامترهای پیشرفته

واردسازی CSV

هیچ فایل نمونه ای وجود نداره تا من بخوام بر اساس اون فایل در برنامه ای که معرفی کردید ویرایش را انجام بدم . لطفا راهنمایی کنید . ورژن پرستا شاپ من 1.5.2.0 هست . از جا میتونم فایل نمونه رو دریافت کنم

دوست عزیز روی دکمه "بارگذاری" کلیک کنید فایل های نمونه نمایان می شه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...