رفتن به مطلب

ماژول بانک ملت پرستاشاپ

پست های پیشنهاد شده

1350205674_bm_logo.png

توجه: این ماژول قدیمی است. ماژول یکپارچه پرداخت با پشتیبانی از درگاه به پرداخت ملت و درگاه های دیگر منتشر شده است.

ماژول یکپارچه پرداخت

یکی از بهترین درگاه های پرداخت الکترونیک در ایران که بسیار مورد توجه کاربران و فروشگاه داران هست، بانک ملت است. این ماژول از مدت ها پیش یک نسخه تجاری در بازارچه داشته اما امروز می توانید نسخه رایگان این ماژول را دانلود کنید. این نسخه تست شده و به درستی کار میکند.

انتشار نسخه 2.8 و 1.8
با توجه به انتقال درگاه های بانکیبه سیستم شاپرک این ماژول با درگاه شاپرک هماهنگ شد. توجه کنید که برای ارتقا بعد از جایگزینی ماژول در بخش پیکربندی وب سرویس شاپرک را فعال کنید.
این امکان وجود دارد که از وب سرویس های قبلی هم استفاده کنید و فقط کافی است شاپرک را غیرفعال کنید.
نسخه 2.8 بهینه شده نسخه 2.7 و فقط برای نسخه 1.5 و 1.6 پرستاشاپ هست و نسخه 1.8 بهینه شده نسخه 1.7 برای پرستاشاپ 1.4 هست.

چند نکته در نسخه جدید:
تراکنشی که ستل شده باشد صحیح در نظر گرفته شده و در سایت ثبت می شود.
تراکنشی که ستل شده باشد هرگز به حساب خریدار برگشت نخواهد خورد و ساعاتی بعد به حساب فروشنده واریز می شود.
تراکنشی که ستل نشده باشد در سایت ثبت نخواهد شد و عملیات بازگشت وجه برای آن درخواست می شود.
اگر علاوه بر انجام ستل خطایی هم روی دهد سفارش با خطا ثبت شده و فروشنده باید نسبت به صحت تراکنش از طریق بانک یا بررسی خرید مشتری پیگیر باشد.
ماژول کنترل لازم را روی مبلغ پرداخت شده و مبلغ سبد خرید و هم چنین شماره ارجاع بانک انجام می دهد و در صورت مشاهده مورد مشکوک سفارش با خطا ثبت می شود.
شماره تراکنش ترکیبی از شماره سبد و زمان است و چنانچه 14 رقم سمت راست را حذف کنید ارقام باقی مانده شماره سبد خرید خواهند بود. (شماره سبد با شماره سفارش متفاوت است). این شماره هم می تواند سفارش های ستل شده و ثبت نشده را مشخص کند.

12320130920132245

تاریخ تراکنش + شماره سبد

با توجه به زمان و فرصتی که برای ماژول های رایگان صرف می شود از شما کاربران عزیز تقاضا می کنیم چنانچه از مطالب و ماژول های این سایت استفاده می کنید حتمن منبع را ذکر کنید. هم چنین برای حمایت مالی از ماژول های رایگان می توانید از لینک زیر مبلغی را به دلخواه پرداخت کنید.

امکانات ماژول:

پیکربندی :

ترمینال، یوزر، پسورد

تنظیم استفاده از وب سرویس جدید
تنظیم فعال سازی reversal اجباری (با این تنظیم سفارش ستل نشده و بلافاصله درخواست برگشت صادر می شود. به منظور تست توسط واحد تست به پرداخت)
تنظیم فعال سازی نمایش خطاهای php (دیباگ، به منظور جلوگیری از صفحه سفید و نمایش خطا پس از پرداخت در صورت بروز خطای php در هاست یا اسکریپت)
اتصال تست به وب سرویس های جدید و قدیمی بانک (این تست بررسی اتصال به وب سرویس ها و یا باز بودن پورت ها را بررسی میکند، از تابع fsockopen استفاده می کند)
نمایش هشدار مناسب هنگام فعال سازی تنظیمات reversal و خطایابی (این تنظیمات جز برای تست باید روی "خیر" باشند).

امکانات داخلی (کدنویسی)

از نظر منطق کدنویسی فقط سفارشات settle شده در سایت و برای مدیر سایت ذخیره می شوند.

پس از درخواست verify ناموفق درخواست inquiry صادر شده و چنانچه یکی از این دو مورد پاسخ 0 داشته باشند درخواست settle صادر می شود.
چنانچه درخواست verify و inquiry هر دو با پاسخ خطا باشند درخواست reversal صادر می شود.

امکانات بصری (سمت مشتری)

نمایش شماره تراکنش و شماره مرجع
نمایش شماره سفارش در فروشگاه

نمایش خطاهای مناسب با رنگ قرمز
نمایش پیام بازگشت خوردن مبلغ با فراخوانی تابع reversal
نمایش جزئیات فرآیند از جمله اعلام کسر شدن از حساب، واریز به حساب فروشنده یا برگشت خوردن
نمایش لینک بازگشت به صفحه پیشینه سفارشات مشتری
نمایش لینک تماس با پشتیبانی فروشگاه
امکان تغییر متن پیام ها و هشدارها بدون تغییر ماژول از بخش ترجمه پرستاشاپ

آخرین تغییرات:

10/02/93 - انتشار نسخه 2.8.2 | رفع اشکال جزئی در بازگشت از بانک

05/11/92 - انتشار نسخه 2.8 | سازگاری با وب سرویس شاپرک | بهینه سازی جزیی |

01/07/92 - انتشار نسخه 2.7 | رفع باگ خطای پرداخت با ارز تومان |نمایش شماره سفارش به مشتری | نمایش لینک تاریخچه سفارشات و پشتیبانی سایت

30/06/92 - انتشار نسخه 2.6 | رفع یک باگ | رفع چند مشکل جزیی | بهینه سازی چند پیام خطا

29/06/92 - انتشار نسخه 2.5 | تأیید ماژول توسط واحد تست به پرداخت | جایگذاری توابع بازگشت و تلاش مجدد | بهینه سازی ساختار ماژول

25/06/92 - انتشار نسخه 2 | تغییر ساختار ماژول طبق استانداردهای پرستاشاپ 1.5 | بررسی مجدد صحت عملکرد ماژول | اعمال آخرین تغییرات وب سرویس | بهینه شدن پیام های خطای نمایش داده شده

05/06/92 - امکان پرداخت مهمان | رفع مشکل برخی از سایت ها در بازگشت از بانک

15/02/92 - سازگاری با وب سرویس جدید | رفع تمام مشکلات تبدیل واحد پول

15/11/91 - رفع مشکل ثبت نشدن سفارشات برای افرادی که ماژول ملت را برای اولین بار استفاده کردند.

06/11/91 - رفع دو باگ مهم برای کاهش احتمال هرگونه سو استفاده از فروشگاه با پرداخت های تقلبی

18/10/91 - رفع مشکل ظاهر نشدن ماژول در فهرست ماژول ها

[-info-]
نکته: وجود ارز ریال برای کارکرد صحیح این ماژول ضروری است اما فعال بودن آن ضروری نیست. به این معنی که می توانید مطابق با نکته بعدی ارز پیش فرض تومان داشته باشید.
نکته: ضرایب درست به این ترتیب می باشد: ریال 1 ، تومان 0.1 و یا تومان 1 ، ریال 10 (ارز پیش فرض باید ضریب 1 داشته باشد)
اگر از وب سرویس جدید استفاده کنید باید پورت 1443 روی هاست شما برای ارتباط با آدرس خارجی باز باشد.
وجود برخی تنظیمات و توابع مثل allow_url_fopen ، openssl , curl و غیره برای استفاده از این ماژول توصیه می شود.
تست متد برگشت برای وقتی هست که میخواهید خطاهای احتمالی از سمت بانک را ببینید. این گزینه وقتی فعال است تراکنش برگشت میخورد و به هیچ عنوان در فروشگاه سفارشی ثبت نمی کند.
خطایابی PHP برای وقتی هست که بعد از برگشت از بانک و تایید ماژول صفحه سفید دیده میشه یا سفارش ثبت نمیشه که معمولا به خاطر خطای ماژول های دیگری است که بعد از پرداخت وارد عمل می شوند. مانند پیامک.[/-info-]

توجه: این ماژول قدیمی است. ماژول یکپارچه پرداخت با پشتیبانی از درگاه به پرداخت ملت و درگاه های دیگر منتشر شده است.

ماژول یکپارچه پرداخت

[-download-]

پرستاشاپ 1.5 و 1.6 به بالا: BankMellat_V2.8_PS-15-16 (دانلود از گیت هاب)

فقط پرستاشاپ 1.4: bankmellat_v1.8_PS-14.zip

[/-download-]

نسخه قدیمی:

bankmellat_v2.8_PS15.zip

bankmellat_v2.7_PS15.zip

bankmellat_v2.6_PS15.zip
bankmellat_v2.0_PS15.zip

bankmellat_v1.7_PS-14-15.zip
bankmellat_v1.6_PS-14-15.zip
BankMellat_v1.2_PS-1.4-1.5.zip

ماژول یکپارچه پرداخت

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 month later...

دوستان مدیریت من خیلی کارم لنگه این هست

یک هاست ایران گرفتم سایت اصلی فروشگاه روی سرور خارج هست نیاز داریم که پرداخت از هاست ایران صورت بگیره و اطلاعات برای سایت فروشگاه بفرستته

کس یهست کمک کنه . رایگان نمخوام میخوام تا فردا که تعطیل هست نوشته بشه

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست من نمیگم شدنی نیست اما در بازگشت مشکل پیدا میکنه

در بازگشت عملیات وریفای و ستل انجام میشه. این عمل باید با دریافت اطلاعاتی از دیتابیس و متدهای پرستا انجام بشه.

کاری که شما میگید به این شکل هست.

اطلاعات خونده بشه. به آدرس دیگه ای پست بشه و اونجا چک بشه اگر تراکنش معتبر هست به بانک متصل بشه.

برگرده به آدرس فروشگاه و در این جا دوباره اطلاعاتی رو بفرسته به سایت دیگه برای ستل

مجدد برگرده به فروشگاه و طبق نتیجه وریفای و ستل سفارش ثبت بشه

پیاده سازی این با توجه به این که باید کامل رفع نقص بشه زمان میگیره و اگه الان شروع کنم شاید تا فردا هم نتونم بدم و اصولن کار با عجله کار با مشکل هست.

موقت از پیلاین و یا زرین پال استفاده کنید و برای شروع کار با بنده در تماس باشید

لینک به دیدگاه

دوست من نمیگم شدنی نیست اما در بازگشت مشکل پیدا میکنه

در بازگشت عملیات وریفای و ستل انجام میشه. این عمل باید با دریافت اطلاعاتی از دیتابیس و متدهای پرستا انجام بشه.

کاری که شما میگید به این شکل هست.

اطلاعات خونده بشه. به آدرس دیگه ای پست بشه و اونجا چک بشه اگر تراکنش معتبر هست به بانک متصل بشه.

برگرده به آدرس فروشگاه و در این جا دوباره اطلاعاتی رو بفرسته به سایت دیگه برای ستل

مجدد برگرده به فروشگاه و طبق نتیجه وریفای و ستل سفارش ثبت بشه

پیاده سازی این با توجه به این که باید کامل رفع نقص بشه زمان میگیره و اگه الان شروع کنم شاید تا فردا هم نتونم بدم و اصولن کار با عجله کار با مشکل هست.

موقت از پیلاین و یا زرین پال استفاده کنید و برای شرنوع کار با بنده در تماس باشید

ممنون حقیقتش دیر جواب دادین دست به کار شدم و تمومش کردم

من اومدم اطلاعاتی که بانک نیاز داره از پرستا فرستادم به هاست واسط برای پرداخت اون سایت واسط در اصل چک اولیه ارتباط با بانک رو میزنه و در صورت عدم خطا دیتا رو برای بانک می فرسته و پس از پرداخت کاربر برمیگرده به همون سایت واسط و ویرفای رو انجام میده و اگر ستل نشده ستل میکنه تا اینجا خیلی روش زوم شدم حتی اطلاعت پرداخت توی کوکی ریختم اگر خطا زد دیتا از بین نره در کل رد خور نداره که دیتا از بین بره

حالا میاد اطلاعات رو برای پرستا می فرسته اینجا چون صحت اطلاعات از بانک نمیشه چک کرد میخوام ببینم چطور می تونم ایپی سایتی که دیتا داره می فرسته یا حتی لینکش رو چک کنم که کسی نتونه دیتای الکی بفرسته

من در سایت واسط از دیتا بیس استفاده نکردم دلیلی نداره چون توی کوکی ریختم

حالا خورده کاری داره ولی این مشکل حل بشه تموم میذارم ملت استفاده کنند من از همون اسکریپت رایگان بانک ملت همین تاپیک استفاده کردم

دقیقا اومدم برای رفع امنیتی این مورد بررسی کنیم توی پیام خصوصی براتون میذارم لینکش ببینید

لینک به دیدگاه

اشتباه شما اینه که بازگشت میرید به سایت واسط

شما که نمی تونید اطلاعات مهمی مثل مرچنت بانک رو روی کوکی ذخیره کنید. پس بازگشت باید برید به سایت اصلی و مرحله ای که پارامترها رو جمع میکنه و وریفای میگیره شما هر پرامترهای مورد نیاز وریقای و ستل رو جمع کنید و مجدد به سایت واسط بفرستید. سایت واسط هم وریفای و ستل رو چک کنه و برگرده به سایت اصلی

راه دیگه اینه که اطلاعات مرچنت رو داخل فایلی که روی سرور واسط هست به صورت دستی بنویسید و بازگشت برگردید به سایت واسط و وریفای و ستل کنید و برگردید به سایت اصلی

لینک به دیدگاه

اشتباه شما اینه که بازگشت میرید به سایت واسط

شما که نمی تونید اطلاعات مهمی مثل مرچنت بانک رو روی کوکی ذخیره کنید. پس بازگشت باید برید به سایت اصلی و مرحله ای که پارامترها رو جمع میکنه و وریفای میگیره شما هر پرامترهای مورد نیاز وریقای و ستل رو جمع کنید و مجدد به سایت واسط بفرستید. سایت واسط هم وریفای و ستل رو چک کنه و برگرده به سایت اصلی

راه دیگه اینه که اطلاعات مرچنت رو داخل فایلی که روی سرور واسط هست به صورت دستی بنویسید و بازگشت برگردید به سایت واسط و وریفای و ستل کنید و برگردید به سایت اصلی

ممنون دانوش جان

مرچنت همون یوزر و پسورد میشه؟ اگر بله که داخل کوکی نیست این من فقط کد تراکنش و پیگیری رو توی کوکی ریختم البته این چیز مهمی نیست چون ما خودمون داریم به طرف میدیم!

من دقیقا همینکار کردم یعنی مشخصات اولیه مورد نیاز بانک به سایت واسط می فرستم کا مراحل پرداخت ستل و ویریفای توی سایت واسط انجام میشه و برگشت اون هم از طریق چک کردن IP تشخیص میدم که از سایت واسط خودم هست در چند مرحله IPچک کنیم و مطمئن بشیم که سایت واسط خودمون هست امنیت کامل میشه

نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

بهترین راهش اینه که با استفاده از curl یا ای جکس یا متدهای امن دیگه استفاده کنید

برای صحت تراکنش هم فکر نمیکنم مشکلی باشه. کافیه شماره سفارش رو هنگام برگشت چک کنید که یک کد یکتاست برای هر سفارش و یا یک کد منحصر به فرد دیگه رو ارسال کنید.

به عکس زیر هم دقت کنید

بنده در فرآیند سفارش تمام اطلاعات مرچنت شما رو به دست آوردم!

لینک به دیدگاه

بهترین راهش اینه که با استفاده از curl یا ای جکس یا متدهای امن دیگه استفاده کنید

برای صحت تراکنش هم فکر نمیکنم مشکلی باشه. کافیه شماره سفارش رو هنگام برگشت چک کنید که یک کد یکتاست برای هر سفارش و یا یک کد منحصر به فرد دیگه رو ارسال کنید.

به عکس زیر هم دقت کنید

مهندس این رو فکر کنم توی ارسال به بانک قبل از کانکت شدن به بانک صفحه رو استب بزنید نشون بده چون از طریق post هست دیگه

حالا یه موردی این کدها در اختیاز یکی هم باشه چیکار میتونه باهاش بکنه؟ جزاینکه به حساب واریز کنید خطر دیگه ای هم داره؟

نکته خوبی هست دارم روی امنیتش کار میکنم تا فردا براتون می فرستم روی امنیتش بررسی کنیم و منتشر کنیم

لینک به دیدگاه

به عکس زیر هم دقت کنید

مهندس این رو فکر کنم توی ارسال به بانک قبل از کانکت شدن به بانک صفحه رو استب بزنید نشون بده چون از طریق post هست دیگه

حالا یه موردی این کدها در اختیاز یکی هم باشه چیکار میتونه باهاش بکنه؟ جزاینکه به حساب واریز کنید خطر دیگه ای هم داره؟

نکته خوبی هست دارم روی امنیتش کار میکنم تا فردا براتون می فرستم روی امنیتش بررسی کنیم و منتشر کنیم

سلا م به همگی

با کمک دانوش عزیز مشکل حل شد و روی امنیتش هم کار کردم که در برگشت IP سایت ارسال کنند ه دیتا رو چک میکنه و تا 99 درصد باید بدون مشکل کار کنه

من یک پیشنهاد داشتم :

اغلب خطایی که بانک میزنه در برگشت به فروشگاه هست و اگر روی هاست ایران باشید تا 90 درصد خطاها تموم میشه مثلا خود من دلیلش نمیدونستم تا اینکه پشتیبانی گفت کلا باید بیان روی هاست ایرانی که من فقط پرداخت رو منتقل کردم

خوب پیشنهاد من اینه که کد سفارش و رهگیری در برگشت از بانک در کوکی ذخیره کنید 90 درصد خطا ها وقتی هست که در برگشت میخوام به بانک کانکت بشیم

اگر کد رهگیری و سفارش همون ابتدا به محض برگشت از بانک ذخیره بشه فکر کنم مشتری خیلی راحتر باشه

با تشکر از همگی

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

سلام ببخشید اطلاعات زیر را برای ثبت نام درگاه به من بدید

1-زبان برنامه نویسی فروشگاه اینترنتی

2- نام طراح یا برنامه نویس سایت

3- شماره تماس طراح یا برنامه نویس سایت

ترخدا سریع جوابمو بدید

لینک به دیدگاه

البته هر دو روش فوق برای به دست آوردن آی پی هاست اشتباه است با روش های فوق فقط آی پی سایت را می توانید به دست آورید آنهم در اکثر موارد صحیح نیست به خاطر مسائل امنیتی !

تنها راه دریافت آی پی هاست سرور در صورتی که در کنترل پنل هاست قابل مشاهده نباشد این است که آن را از سرویس دهنده هاستتان در خواست کنید تا برایتان مشخص کند .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز وقتی بر روی موضوعی بحث میشه بخاطر این است که به نتیجه مثبتی که برای چندین نفر مفید خواهد بود برسند و این اصول کار کاربران یک انجمن است مفهوم بی احترامی نداره .

ببینید من عملاً به شما ثابت می کنم که این روش برای دریافت آی پی سرور هاست اشتباه است ، بعنوان مثال من آدرس یکی از فروشگاههایم که برای تست اسکریپت استفاده می کنم www.cdpars.tk هست و وقتی از طریق صفحه cmd این آدرس را ping بکنید آدرس آی پی که به شما می دهد اینه 31.170.167.202 الان اینجا 2 مسئله وجود دارد 1. اولاً شما با تایپ آی پی فوق در مرورگرتان نمی توانید سایت www.cdpars.tk را باز کنید و ببینید پس این نشان دهنده این است که این آی پی صحیح سایت نیست و 2. عملاً شما اگر این آی پی را به بانک بدهید در هنگام استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی به خطا بر می خورید و خطای اطلاعات فروشنده معتبر نیست را می گیرید ( این را بنده که از 7 بانک درگاه پرداخت اینترنتی دارم عملاً تجربه کرده ام و پس از چندین بار تماس با بخش پشتیبانی خدمات الکترونیک بانکها موضوع روشن شده است ) و ضمناً همانطور که در پست قبلی هم عرض کردم بانک از پذیرنده آی پی سرور هاست را می خواهد نه آی پی سایت را و معمولاً وقتی کسی از سرویس دهنده هاستی یک هاست تهیه می کند حالا فرقی نمیکنه که cpanel باشه یا از هر نوع هاست دیگری از طریق ایمیل به کاربر آی پی اصلی سایت و آی پی سرور هاست ارائه می گردد که در صورتی که ارائه نشود هم کاربر با ارسال یک تیکت به مدیر سرویس دهنده هاست می تواند آن را دریافت کند.

لینک به دیدگاه

به نظر من حرف های هر دو عزیز درست هست ولی به هر حال طبیعی هست که افراد تمام اطلاعات رو همیشه ندارند.

در موارد کمی پیش میاد که آی پی سرور و آی پی دامنه متفاوت باشه. آی پی سرور معمولن همان آی پی دی ان اس شماست

لینک به دیدگاه

البته بحث فوق درباره این بود که نحوه دریافت آی پی صحیح سرور را بررسی کنیم که روشی که من گفتم برای دریافت آی پی سرور هاست بود حالا شاید شما آی پی به بانک بدهید که در رنج آی پی سایتهای واقع در همان سرور باشد و بانک قبول بکند اما در کل راه صحیح را عرض کردم من از دوستی که در مورد آی پی سوال کرده بودند تقاضا می کنم که آی پی که از طریقping در cmd یا از طریق whois گرفته اند را به بانک بدهند تا ببینیم کدام روش صحیح است .

یا علی

لینک به دیدگاه

بستگی دارد که از کدام بانک بخواهید بگیرید

1. بانک صادرات و ملی مجوز فعالیت می خواهند .

2. بانک ملت فقط کپی سند محل فعالیت یا منزل

3. بانک پارسیان مجوز فعالیت یا کپی سند محل فعالیت + 2 میلیون تومان چک یا سفته

4. بانک پاسارگاد فقط ثبت بودن فروشگاه در سایت نماد الکترونیکی + 2 میلیون تومان چک یا سفته

5. بانک تجارت مدارک شغلی که فعالیت شما را مشخص کند

6. بانک اقتصاد نوین مجوز رسمی فعالیت می خواهد ( ضمناً در صورتی که مدتی از درگاه بانک اقتصاد نوین استفاده نکنید ان را غیر فعال می کنند)

7. بانک سپه و سینا مجوز فعالیت می خواهند

لینک به دیدگاه

با سلام

من درگاه بانک ملت رو دانلود و نصب کردم و از بانک هم

درخواست کردم و بهم درگاه دادن اما متاسفانه اونطور که تو این اطلاعات

میخواد بنده ندارم دو تا چیز دارم

شماره پایانه و شماره پذیرنده مابقی چیز خواصی نیستن .

چطوری مابقی اطلاعات رو به دست بیارم ؟

لینک به دیدگاه

اگر بانک ملت به شما درگاه پرداخت الکترونیکی داده باشه 100٪ برای شما ایمیلی فرستاده که در آن شماره درگاه عملیاتی و نام کاربری و رمز عبور درج شده این 3 تمام آن چیزی است که شما به آن نیاز دارید اگر هم ایمیل دریافتی شما حاوی 3 مورد فوق نباشد مطمئن باشید که هنوز درگاه به شما اختصاص داده نشده و احتمالاً برای تست شماره درگاه تستی را برای شما فرستاده اند.

لینک به دیدگاه

برای من یک فایل pdf ارسال کردن که توش میشه گفت یه طور قرار داد هست و آخر این قرار داد اطلاعات همچون شماره پایانه ، شماره پذیرنده ، شماره حساب ، ای پی و نام خودم این یک جدول هست نوشته که فایل رو امضا و مهر بزنم پست کنم بهشون

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...