رفتن به مطلب

ماژول محاسبه هزينه پست مرسولات

پست های پیشنهاد شده

سلام

من فعلا فرصت نوشتنش رو ندارم ولی لازمه نوشتن این ماژول اینه که فرمول محاسباتش رو داشته باشین

خود ماژول چیز خاصی نداره

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

از اونجا که مبدا ثابته تعریف همچین چیزی که میخواین کاری نداره حتی میتونه پیشرفته تر هم باشه یعنی هزینه پست به صورت پیشتاز و سفارشی ساخت و از اونجا که هزینه پست برای شهرهای مختلف برای وزن های مختلف متفاوته و به صورت همجوار و غیر همجوار بودنه پست حساب میشه میشه همه حالتها رو تعریف کرد: همجوار و غیر هجوار

و بعد شهرهای همجوار با مبدا که شما باشی رو توی گروه همجوار قرار بدین و شهرهای غیر همجوار نسبت به خودتون رو توی گروه غیر همجوار قرار بدین بعد دو گروه وزن تعریف میکنید یکی برای همجوار یکی برای غیر همجوار و وزنها رو با شهرها ست میکنید اینطوری هزینه پستی دقیق براتون حساب میشه و اگر درست اینها رو تعریف کنید دقیقا هزینه ها همونی میشه که پست ازتون میگیره و همونی میشه شما تعریف میکنید

باید براساس وزن قیمت بدین که در قسمت "نرخ ها" باید بذارین که برای پست پیشتاز استانهای همجوار عددهای زیر هستند

0,250:4200,500:4800,1000:5200,2000:6000,3000:7500,4000:8500,6000:9500

برای پست پیشتاز استانهای غیر همجوار عددهای زیر

0,250:4600,500:5200,1000:5800,2000:6800,3000:8200,4000:9500,6000:11000

برای پست سفارشی هم عددهای زیر :

0,250:3200,500:3500,1000:3800,2000:4200,3000:5200,4000:6200,6000:7500

برای مثال اگر بسته ای 700 گرم باشه اگر استانی که برای خریدار در قسمت مناطق تعریف کردین همجوار استان خوتون باشه هزینه پست پیشتازش میشه 5200 - اگر خریدار غیر همجوار شما باشه پست پیشتازش میشه 5800 و اگر سفارشی بخواد ارسال بشه هزینه پست سفارشیش میشه 3800 ت

منبع: tv_kade

لینک به دیدگاه

از اونجا که مبدا ثابته تعریف همچین چیزی که میخواین کاری نداره حتی میتونه پیشرفته تر هم باشه یعنی هزینه پست به صورت پیشتاز و سفارشی ساخت و از اونجا که هزینه پست برای شهرهای مختلف برای وزن های مختلف متفاوته و به صورت همجوار و غیر همجوار بودنه پست حساب میشه میشه همه حالتها رو تعریف کرد: همجوار و غیر هجوار

و بعد شهرهای همجوار با مبدا که شما باشی رو توی گروه همجوار قرار بدین و شهرهای غیر همجوار نسبت به خودتون رو توی گروه غیر همجوار قرار بدین بعد دو گروه وزن تعریف میکنید یکی برای همجوار یکی برای غیر همجوار و وزنها رو با شهرها ست میکنید اینطوری هزینه پستی دقیق براتون حساب میشه و اگر درست اینها رو تعریف کنید دقیقا هزینه ها همونی میشه که پست ازتون میگیره و همونی میشه شما تعریف میکنید

باید براساس وزن قیمت بدین که در قسمت "نرخ ها" باید بذارین که برای پست پیشتاز استانهای همجوار عددهای زیر هستند

0' date='[/color']250:4200,500:4800,1000:5200,2000:6000,3000:7500,4000:8500,6000:9500

برای پست پیشتاز استانهای غیر همجوار عددهای زیر

0,250:4600,500:5200,1000:5800,2000:6800,3000:8200,4000:9500,6000:11000

برای پست سفارشی هم عددهای زیر :

0,250:3200,500:3500,1000:3800,2000:4200,3000:5200,4000:6200,6000:7500

برای مثال اگر بسته ای 700 گرم باشه اگر استانی که برای خریدار در قسمت مناطق تعریف کردین همجوار استان خوتون باشه هزینه پست پیشتازش میشه 5200 - اگر خریدار غیر همجوار شما باشه پست پیشتازش میشه 5800 و اگر سفارشی بخواد ارسال بشه هزینه پست سفارشیش میشه 3800 ت

منبع: tv_kade

با سلام و تشكر، چگونه ممكن است اين محاسبات بصورت خودكار در پرستاشاپ حين سفارش مشتري انجام گردد و مشتري قيمت محصول( محصولات)+ هزينه پستي ( پيشتاز يا سفارشي) را يكجا طريق ماژول پرداخت بپردازد؟. سپاس
لینک به دیدگاه

این قابلیت را فروتل داره

با سلام و تشكر ، امكان داره هزينه و راهنماي نحوه استفاده از فروتل و مزاياي آنرا را ارائه بفرماييد. سپاس
لینک به دیدگاه

فروتل ، هموار، ایران مارکت، هایسل و ...

ماژول هاشون برای پرستا 1.4 طراحی شده و میتونید استفاده کنید.

با این شرکت ها قرارداد میبندید و محصولات رو از شما میگیرن و به مشتری میدن. مبلغ هم از مشتری میگیرن و بعد با شما تسویه میکنن.

لینک به دیدگاه

فروتل ، هموار، ایران مارکت، هایسل و ...

ماژول هاشون برای پرستا 1.4 طراحی شده و میتونید استفاده کنید.

با این شرکت ها قرارداد میبندید و محصولات رو از شما میگیرن و به مشتری میدن. مبلغ هم از مشتری میگیرن و بعد با شما تسویه میکنن.

با سلام و تشكر، اگر خواسته باشيم قرارداد با اين شركت ها نداشته باشيم و مستقيما با پست كاركنيم به اين صورت كه حين خريد مشتري؛ جمع مبلغ كالا و هزينه ارسال براي مشتري تعيين شود و پس از پرداخت مشتري از طريق ماژول بانكي فروشگاه، كارمند ما بسته را تحويل پست دهد. در حقيقت مديريت مالي فروش در اختيارخودمان باشد و با ماژولي شبيه ماژول اين شركتها به هدف برسيم چه راه حلي پيشنهاد مي فرماييد. سپاس
لینک به دیدگاه

با سلام من با اطلاعاتی که دوست عزیزمون راجع به هزینه پست دادن یه برنامه تحت ویندوز حاضر کردم شاید به درد تون بخوره

واستون آپ می کنم

البته این هم یه لینکه از فروتل که مینونید باهاش هزینه رو حساب کنید که خیلی دقیقتره

http://www.frotrace.ir/post/index.php

post.zip

لینک به دیدگاه

با سلام من با اطلاعاتی که دوست عزیزمون راجع به هزینه پست دادن یه برنامه تحت ویندوز حاضر کردم شاید به درد تون بخوره

واستون آپ می کنم

البته این هم یه لینکه از فروتل که مینونید باهاش هزینه رو حساب کنید که خیلی دقیقتره

http://www.frotrace.ir/post/index.php

با سلام و تشكر از ارائه برنامه ، به استحضار ميرسانم با توجه به تعرفه خدمات پستي مورخ 20-9-91 ، وزن هاي 250-0، 500-251، 1000-501، 2000-1001 گرم در چهارگروه شهري، درون استاني، برون استاني همجوار و برون استاني غيرهمجوار به 2 صورت بسته كوچك سفارشي و بسته پيشتاز قيمت گذاري ميشود. عدد مربوطه با عنوان كرايه پستي در رسيد خدمات پستي درج ميشود. عناوين ديگر اين رسيد شامل نرخ بيمه ( عدد ثابت2000 ريال)، شناسه الكتروني( عدد ثابت 3000 ريال) و اگهي تحويل/تحويل الكترونيك( عدد ثابت 5000 ريال) است مجموع اين 3 عدد + كرايه پستي= حق السهم پست كه با 5% ماليات بر ارزش افزوده( مخصوص سال 91) جمع و هزينه پستي( با ماليات) را مشخص ميكند كه از مشتري اخذ ميشود. هزينه بسته بندي جداگانه محاسبه و به اين رقم افزوده ميشود. البته تعرفه جديد پست آيتم هاي ديگري نيز دارد كه با توجه به نوع فعاليت دوستان ممكن است نياز باشد مثلاً اضافه نرخ خدمات مربوط به مرسولات شكستني، غير استاندارد، حاوي مايعات يا فاقد كدپستي گيرنده و فرستنده كه برابر با 25% نرخ خدمات ميباشد.

اخيرا پست نيز افتتاح سامانه محاسبه نرخ مرسولات پستي را به آدرسhttp://parcelprice.post.ir/ اعلام نموده اما فعلا خبري نيست.!

در لينك فروتل هم اشكالاتي براي محاسبه هزينه پستي وجود دارد.

از آنجا كه هدف، اعلام نسبتا دقيق هزينه ارسال به مشتري است، محاسبه دقيق هزينه پستي همزمان با مبلغ نهايي محصول ارجح است و در اين راستا وجود يك ماژول كارگشا خواهد بود. سپاس

لینک به دیدگاه

• 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 8 months later...

سلام

ماژول شهرها منتشر شده و بر پایه اون، به زودی مايولهای دیگه ای در این زمینه منتشر میشه

ولی تاریخ مشخصی نداره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

سلام بچه های گل پرستاشاپی

راستش من اصولا اهل پست گذاشتن نیستم چون اصلا حرفه ای نیستم . بلکه شدیدا تازه کارم. ولی خب دیدم اینجا یه سوال هست که قبلا برای خودمم مشکل ساز شده بود و من یه جوری مشکل را حل کردم حالا نمیدونم اصولی هست یا نه ولی اونایی که بیشتر سر در میارند میتونند چک کنند ببینند مشکلی پیش میاره یا نه . من که با این روش تا الان به مشکلی بر نخوردم.

1. من از قسمت بومی سازی >>منطقه ها ... سه تا منطقه جدید ایجاد کردن با نام های " استان های همجوار" "استان غیر همجوار" "استان بومی "

2. بعد به قسمت بومی سازی >> استان ها رفم..و استان خودم را انتخاب کردم و منطقه اون را به " استان بومی " تغییر دادم----و حالا باید برید و به نقشه ایران یک سری بزنید و استان های همجوار استان خودتون را پیدا کنید ..حالا توی قسمت استان ها اون استان هایی که همجوار هستند را کنارشون تیک بزنید ( انتخابشون کنید ) و برید پایین صفحه و از اون منوی کشویی پایین گزینه ی " نتیجه یک منطقه جدید " را انتخاب کنید و بعدش منطقه ی " استان همجوار را انتخاب کنید و بعدش دکمه " اعمال را بزنید .

خب تا اینجا باید منطقه ی استان های همجوارتون تغییر کرده باشه. حالا استان هایی که باقی مونده و منطقشون را تغییر ندادید را انتخاب کنید و این بار برید و از همون روش قبل منطقه اون ها را به استان غیر همجوار تغییر بدید...خببببب حالا استان های ایران را توی سه منطقه ای که ایحاد کردید تونستید قرار بدید.

3. توی مرحله سوم شما باید برید به قسمت " حامل ها " و یک حامل جدید به نام پست پیشتاز بسازید و توی مرحه دومش این تنظیمات را قرار بدید.

از قسمت صورت حساب گزینه براساس وزن کل را انتخاب کنید.

حالا اینجا توی قسمت "محدوده" 4 یا 5 تا محدوده ایجاد کنید ( بستگی داره وزن اجناستون تا چه وزنی باشه ) و برید به سایت پست به این لینک http://www.post.ir/DesktopModules/Articles/ArticlesView.aspx?TabID=1&Site=postportal&Lang=fa-IR&ItemID=12350&mid=33125 و بر اساس نرخ خدمات پستی پیشتاز برای بسته پیشتاز نرخ های هر وزن را روبروی سه منطقه ای که قبلا ایجاد کردید وارد کنید ...که اینجاشو دیگه خودتون فک کنم بلد باشد ... محدوده وزن را اون بالا وارد میکنید و هزینه مربوط به اون محدوده وزن در هر منطقه را جلوی نام منطقه .... البته یه تذکر... شما باید به اون هزینه ای که پست نوشته 500 تومان هزینه بیمه اضافه کنید و بعد بعلاوه 8 درصد مالیات بر ارزش افزوده بکنید و بعد عدد بدست اومده را توی اون قسمت وارد کنید......حالا همه چیزو تایید کنید و برید ب راحتی سفارش بگیرید و اگه کسی پست پیشتاز را انتخاب کنه و شما وزن محصولاتتون را قبلا وارد کرده باشید خود به خود هزینه ارسال برای مشتری حساب میشه بر اساس استانش...

4 . یه چند تا نکته هم هست که فعلا خسته شدم...نمیدونم چیزی فهمیدید از نوشته اهم یا نه ولی حالا ما گفتیم یا بدردتون میخورده یا نه ...و لی اگه درست انجام بدید همه چیز حله......البته یه دوبار آزمایشی سفارش بدین ببینید درست محاسبه میکنه یا نه .....

اگه جایی به مشکل بر خوردید در خدمتم . اگه مرحله 3 را متوجه نشدید بگید تا براتون یه اسکرین شات بزارم فعلا حسش نیست.... چون اصلا نمیدونم سوالی که یکسال پیش مطرح شده جواب دادن بهش به درد کسی میخوره یا نه.....

ولی حتما با سامانه محاسبه هزینه پست خود شرکت پست یبار مقایسه کنید تا مطمین بشید همه کارا رو درست انجام دادید یا نه.. به خصوص حتما استان های همجوارتونا چک کنید که هزینشون درست محاسبه بشه.......

راستی برای پست سفارشی هم اگه بکارتون میاد فقط کافیه یه حامل دیگه به نام پست سفارشی بسازید و هزین های مربوط به خودشو تنظیم کنید .

وای که خدا به عنوان اولین پست زندگیم چقدر حرف زدم ... نامردید اگه بگید هیچی نفهمیدیدن از حرفامااااااااااا :( :@ اگه ناشیانه بود به ماهرانه بودن خودتون ببخشید

لینک به دیدگاه

• 6 months later...

http://up.persianscript.ir/uploads/7bff-post.jpg

خوشحالم مشکلت حل شد.

البته در مورد این هزینه هایی که من توی این عکس وارد کردم این نکته را به همه بگم . این هزینه ها به شرطی درست هستند که باجه های پستی تیک های خدمات اضافی مانند

" تعیین زمان توزیع" شناسه الکترونیک " پیشتاز دو قبضه " آگهی تحویل " بسته غیر استاندارد "

را نزنند که اکثرا پیش فرض میزنند و باید یه جورایی باهاشون کنار بیاید که از این تیک ها را حذف کنند وگرنه به تمام هزینه های توی عکس باید حدود 2 یا 3 هزار تومانی اضافه کنید و نکته دیگه ای هم که باید در مورد تنظیم هزینه پست بگم این هست که این هزینه ها به شرطی هست که شما هزینه بسته بندی یا پاکت را نخواهید از مشتری بگیرید .و اگر اینطور نیست هزینه پاکت یا بسته بندی را نیز باید به این هزینه اضافه کنید .

و در آخر ابنو بگم این هزینه ها هر لحظه ممکن است توسط پست افزایش پیدا کنند . پس همیشه این هزینه ها را با سایت محاسبه هزینه پستی که خود شرکت پست راه اندازی کرده چک کنید و در صورت افزایش تغییر دهید به طور مثال در سال نود و سه 4 بار هزینه پست افزایش داشت.

ویک نکته کوچک دیگه : اگر از ماژول های واسطه های پستی مثل فروتل و .... استفاده میکنید احتیاجی به ایجاد و تنظیم این حامل ها نیست . چون به صورت خودکار از طریق وبسرویس واسطه ها این هزینه در ماژول ها محاسبه میشه.

موفق باشید همگی .

لینک به دیدگاه

• 5 months later...

با عرض سلام خدمت اساتید،

میخواستم بدونم از همین روش میشه برای اضافه کردن پست سفارشی و تیپاکس هم کنار پست پیشتاز استفاده کرد؟ مشکلی یا نکته خاصی داره؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

خبری از طراحی ماژول محاسبه هزینه پستی کسی نداره. چون هزینه های پستی گهگاهی بالا و بالاتر میرن و نیاز به ماژولی هست که همیشه برروز باشه

لینک به دیدگاه

فکر کنم در هر حال هر ماژولی هم طراحی بشه تعرفه های بروز پست رو باید خودتون دستی به ماژول بدین مگر اینه که پست یک api عمومی ارایه بده .

در حال حاضر برای داشتن هزینه های بروز فقط میتونید از ماژول های شرکت های واسطه پستی استفاده کنید چون اونا فقط دسترسی دارن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...