رفتن به مطلب

ماژول درگاه پرداخت بانک ملی برای پرستا شاپ (1.4 و 1.5)

پست های پیشنهاد شده

bank_melli.jpg

ماژول پرداخت بانک ملی که توسط آقای رضوی از دوستان و همکاران ما حدود یک سال پیش برای نسخه 1.4 منتشر شد، یکی از بهترین ماژول های بانکی است که تا کنون برای پرستاشاپ طراحی شده. این ماژول دارای دیتابیس اختصاصی بوده و تمام تراکنش های ناموفق را ذخیره میکند و امکان تأیید کردن آن ها را از طریق بخش مدیریت به شما می‏دهد.

پس از انتشار نسخه 1.5 و قول بنده برای اصلاح ماژول های بانکی امروز نسخه شماره 2 بانک ملی که توسط بنده ویرایش شده و با هر دو نسخه 1.5 و 1.4 سازگار است را می توانید دانلود کنید. ضمن این که با اجازه آقای رضوی این ماژول هم به زودی در گیت هاب خواهیم دید.

اما جدای از ویرایش این ماژول یک مژده هم برای استفاده کنندگان از ماژول بانک ملی دارم. یکی از مشکلات بانک ملی ثبت کردن آدرس بازگشت در هنگام افتتاح حساب است و این به معنی است که شما نمی توانید در دو فروشگاه یا اسکریپت مختلف از این بانک استفاده کنید و یا مجبور هستید تا از یک آدرس بازگشت ثابت استفاده کنید و معتبرسازی سفارشات را دستی انجام دهید.

این مشکل هم در این ماژول حل شده و با دور زدن این محدودیت توسط متدهای javascript و php روشی برای بازگشت به فروشگاه استفاده شده! با الگوبرداری از این روش می توانید سایر اسکریپت های طراحی شده برای بانک ملی را هم اصلاح کنید. برای نحوه استفاده به آموزش انتهای مطلب مراجعه کنید.

امکانات ماژول:

جدید: سازگار با نسخه های 1.4 و 1.5

نمایش شماره تراکنش به مشتری برای پیگیری (در بانک)

جدید: نمایش شماره سفارش بانک در بخش مدیریت (در جزئیات سفارش)

نمایش پیام های خطای درست به مشتری

جدید: امکان متغیر کردن آدرس بازگشت با شیوه ای ابتکاری!

امکان معتبرسازی سفارشات تأیید نشده از بخش مدیریت (تست نشده)

رایگان و بدون محدودیت!

ارتقای ماژول

ماژول جدید را جایگزین ماژول قبلی کنید و نیازی به هیچ تغییر دیگری ندارید.

در صورتی که مایلید در چند اسکریپت از بانک ملی استفاده کنید به پیکربندی رفته و شناسه فروشگاه را وارد کنید

نکات مهم

این ماژول فقط با درگاه دامون کار می کند و برای سداد کاربردی ندارد.

برای استفاده از این ماژول باید واحد پول ماژول را به ریال محدود کنید.

برای استفاده از ماژول باید این توابع روی هاستتون فعال باشه: bin2hex و mhash و curl

روش استفاده از تغییر آدرس بازگشتی به صورت دستی

یک فایل html تنظیم کننده آدرس برگشت فروشگاه در داخل ماژول با نام yourbackaddress.html وجود دارد. آن را ویرایش کنید.

اگر در حال حاضر آدرسی را به سایت بانک اعلام کرده اید کافی است خطوط 1 تا 23 را به فایلی که به بانک اعلام کرده اید منتقل کنید.

خطوط زیر را پیدا کنید:

$url = array (       1 => "http://shop1/modules/mellipayment/receipt.php",       2 => "http://shop2/modules/mellipayment/receipt.php",	  );

سپس مقابل شناسه هر فروشگاه آدرس بازگشت ماژول را تنظیم کنید (به طور مثال چنانچه شناسه فروشگاه را 1 دادید آدرس فروشگاه را جایگزین shop1 کنید.)

[-download-]MelliPayment_v2.0_PS-14-15.zip[/-download-]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دانوش عزیز من ماژول را در هر دو نسخه 1.4 و 1.5 تست کردم واقعاً فوق العاده است .

مرسی . دستت درد نکنه

لینک به دیدگاه

سلام

من وقتی ماژول رو نصب می کنم فقط سه تا فیلد داره

شناسه ورود

کلید تراکنش

شناسه فروشگاه (اختیاری)

بانک از من سه مورد خواسته

دو تا یو آر ال ( Silent Response Receipt Page )

یک شماره پورت

لطفا بفرمایید چطور باید با این ماژول کار کنم

شماره پورت و یوآرال ها رو از کجا بیارم ؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

من وقتی ماژول رو نصب می کنم فقط سه تا فیلد داره

شناسه ورود

کلید تراکنش

شناسه فروشگاه (اختیاری)

بانک از من سه مورد خواسته

دو تا یو آر ال ( Silent Response Receipt Page )

یک شماره پورت

لطفا بفرمایید چطور باید با این ماژول کار کنم

شماره پورت و یوآرال ها رو از کجا بیارم ؟؟

دوست عزیز شما اول باید بفرمائید که از بانک ملی درگاه گرفته اید یا هنوز در حال اقدام برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی هستید ؟ چون شماره پورت و url را در زمان ثبت نام و ارائه مدارک برای دریافت درگاه از شما اخذ می گردد و شما در فرم مربوطه که از بانک گرفته اید پورت 80 و url مسیر دلخواه برگشتی که همانند نمونه زیر می باشد:

http://www.yoursite.com/modules/mellipayment/receipt.php

را درج می کنید و به بانک ارسال می کنید و پس از آن بانک به شما کلید و شناسه تستی میدهد و پس از بررسی سایت شما کلید و شناسه حقیقی به شما اختصاص می یابد و پس از آن در همان تکست باکس هایی که فرمودید کلید و شناسه را وارد می کنید و برای استفاده از امکان طراحی شده برای آدرس بازگشتی طبق راهنمایی جامعی که جناب دانوش عزیز در پست بالائی قرار داده اند استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز منظور شما از مسیر دلخواه برگشتی .... چیه ؟ حالا من باید در ادرسی که شما داده اید به جای یور سایت ادرس سایت خودم رو بنویسم ؟؟؟؟؟

لطفا بیشتر توضیه بدین . با تشکر

منظور از آدرسی دلخواه برگشتی این است که اگر شما صفحه خاصی را برای نشان دادن نتیجه تراکنش طراحی کرده اید می توانید لینک آن را برای بازگشت از سایت بانک طبق راهنمایی دانوش عزیز در فایل html موجود در پوشه ماژول تنظیم کنید وگرنه همان آدرس پیش فرض برگشتی http://www.yoursite.com/modules/mellipayment/receipt.php را به بانک ارائه دهید.

و به جای www.yoursite.com آدرس سایت خودتان را وارد کنید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

فقط من مشکل دارم یا کسی دیگه ای هم هست؟ چون الان 84 نفر دانلود کردن!!

اگر کسی نصب کرده و بدون مشکل داره استفاده میکنه لطفا اینجا اعلام کنه

با سلام و تشکر، ماژول را نصب و پیکر بندی کردم اما در هنگام خریدمشتری، لوگوی درگاه ملی در لیست درگاه های پرداخت نیست تا مشتری روی آن کلیک نموده به درگاه متصل شود! لطفا راهنمایی بفرمایید ورژن: 1.4.6.2

لینک به دیدگاه

فقط من مشکل دارم یا کسی دیگه ای هم هست؟ چون الان 84 نفر دانلود کردن!!

اگر کسی نصب کرده و بدون مشکل داره استفاده میکنه لطفا اینجا اعلام کنه

ماژول بانک ملی توسط دانوش عزیز بصورت کاملاً بی نقص و کاملاً حرفه ای اصلاح شده و من روی چندین سایت متفاوت نصبش کردم و بدون هیچ مشکلی کار می کنند نمونه اش را در سایت زیر می توانید ببینید:

http://cdpars.ir

لینک به دیدگاه

از بخش پرداخت چک کنید که ماژول روی ریال محدود شده باشه وگرنه نمایش داده نمیشه

با سلام و تشكر، مطابق فرمايش جنابعالي عمل شد و با محدود نمودن ماژول به ريال، اكنون لوگوي درگاه ملي به مشتري نشان داده ميشود ولي با كليك روي لوگوي ملي، مشتري به صفحه اي از فروشگاه هدايت ميشود و به درگاه ملي وصل نميشود. لطفا راهنمايي بفرماييد. سپاس
لینک به دیدگاه

اگر ماژول رو درست پیکربندی کردید دیباگ رو روشن کنید

با سلام و تشكر، بالاخره بعد از مجاهدت فراوان ديباگ را بلد شدم روشن كنم و خطايي كه پس از كليك روي لوگوي پرداخت ملي ميدهد را تقديم ميكنم. لطفا راهنمايي بفرماييد. سپاس

لطف میکنید مشخصات پی اچ پی اینفو هاست رو اینجا لینک بدید

با سلام و تشكر. منظورتون مشخصات هاست است؟

melli.bmp

لینک به دیدگاه

تابع mhash روی هاست شما غیرفعال هست.

با پشتیبانی هاستتون تماس بگیرید.

با سلام و امتنان از زحمات و پي گيري هاي تحسين برانگيز اساتيد انجمن، تابع mhash روی هاست فعال شد و اتصال به درگاه ملي صورت گرفت. سپاس از همراهيتان و عذر زحمات. هنوز ما آدرس برگشتي را به ملي نداده ايم مشكل فعلي پيامي است كه پس از تكميل اطلاعات درگاه نمايش داده ميشود:البته هنوز ادرس صفحه برگشتي پيش فرض به بانك اعلام نشده است.

https://damoon.bankmelli-iran.com/DamoonPaymentController

خطا

اشکال سيستمي در برقراري ارتباط با مرکز، لطفاً چند دقيقه ديگر سعي نمائيد.

برگشت

كليه حقوق براى بانك ملي ايران محفوظ است.

با كليك روي دكمه بازگشت نيز مجددا درگاه ملي نمي آيد بلكه به اين ادرس ميرود:

http://isc.iranet.net/Portal/Home/

لینک به دیدگاه

طبق ترفندی که من دادم آدرس برگشتی در صورتی تغییر میکنه که به آدرس برگشتی اول دسترسی داشته باشید. یعنی یک بار باید این آدرس رو به بانک بدید

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

یعنی اگر من قبلا یک آدرس برگشتی از یک اسکریپت دیگه به بانک داده باشم الان نیازی برای این فروشگاه دیگه آدرس برگشتی به بانک بدم با این ترفند میشه؟

لینک به دیدگاه

بله حتی اگر آدرس تان را قبلاً به بانک داده اید با ترفندی که دانوش جان در این ماژول به کار برده اند نتیجه تراکنش را به هر آدرسی که بخواهید می توانید هدایت کنید.

لینک به دیدگاه

مهندس ، صفحه payment.php مشکل داره. به صفحه پرداخت بانک ریدایرکت نمیشه. و دوباره سایت لود میشه

http://www.dgcatalog.com/modules/mellipayment/payment.php

؟؟؟

لینک به دیدگاه

مشکل بررسی شد و از غیرفعال بودن تابع mhash بود.

هر کس مشکل داره خط 299 ماژول رو بررسی کنه و این خط رو حذف کنه و یا با یک return; جایگزین کنه تا ببینه که ماژول با خطا به بانک میره یا خیر

لینک به دیدگاه

حق با دانوش عزیز بود تابع mhash تو هاست بنده فعال نبود. این ماژول هیچ مشکلی نداره .

از دانوش عزیز درخواست میکنم پست های اضافی رو پاک کنند.

لینک به دیدگاه

مشکل اساسی هاست هایی که نصب نمیشه از ورژن پی اچ پی هست

لطف این لینک رو بخونید

https://forums.cpanel.net/f334/php-5-3-now-available-easyapache-141909.html

این متن شماره 11 هستش

1. The following extensions have been removed from PHP 5.3:

• mhash
    • pspell
    • msql

لینک به دیدگاه

خب این شد یک دلیل منطقی.

این عبارت رو پیدا کنید:

return (bin2hex (mhash(MHASH_MD5, $data, $key)));

با این عبارت جایگزین کنید و تست کنید.

return (hash_hmac("md5", $data, $key));

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

با سلا من دارم در سایت بانک ملت برای درگاه اینترنتی ملت ثبت نام می کنم چند موارد هست که نم دونم اگه میشه را هنماییم کنید

1-IP فروشگاه اینترنتی

2-زبان برنامه نویسی فروشگاه اینترنتی

3-

پست الکترونیکی طراح یا برنامه نویس سایت

لطفا راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

منظور از آی پی فروشگاه آی پی سرور هاست شماست

منظور از زبان برنامه نویسی در پرستاشاپ PHP است

و آدرس پست الکترونیکی طراح یا برنامه نویس سایت آدرس ایمیل کسی است که پشتیبانی سایت شما را بر عهده دارد اگر کسی آن را پشتیبانی نمی کند آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید

ضمناً سوال مربوط به بانک ملت را در تاپیک خودش مطرح کنید اینجا تاپیک بانک ملی است.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری
  • اضافه کردن...