رفتن به مطلب

مشکلات و سوالات پرتکرار (قبل از هر سوالی بخوانید)

پست های پیشنهاد شده

به دلیل جلوگیری از تکرارهای بی مورد بخشی برای جمع آوری سوالات پر تکرار ایجاد می شود تا وقت کاربران و مدیران کمتر صرف پاسخ به این سوالات شود.
از همیاران انجمن که امکان ویرایش این ارسال را دارند تقاضا دارم در تکمیل این بخش همکاری کنند.

توجه: این بخش در حال تکمیل است...

سوال: من هنگام کار با پرستاشاپ با صفحه سفید یا Internal Server Error یا خطای 500 رو به رو می شوم. چه باید بکنم؟

جواب: برای مشاهده علت خطا شما باید دیباگ را در پرستاشاپ روشن کنید. دیباگ روشی برای خطایابی است و برای حفظ امنیت و جلوگیری از نمایش خطاهای بی مورد باید خاموش باشد اما هنگام بروز مشکل، باید روشن شده تا علت خطا مشخص شود.

سوال: چگونه دیباگ (debug) را روشن کنم ؟

جواب:
در پرستاشاپ 1.5 و 1.6: ویرایش فایل config/define.inc.php و تغییر مقدار _PS_MODE_DEV_ به True
در پرستاشاپ 1.4: ویرایش فایل config/config.inc.php و تغییر مقدار display_errors به on

سوال: من پس از ایجاد تغییراتی در قسمت سئو و url از بخش مدیریت، دیگر قادر به دسترسی به بخش مدیریت نیستم.

جواب:
از طریق دیتابیس به جدول ps_shop_url رفته و مقدار domain رو برابر با آدرس فروشگاه، مقدار domain_ssl رو خالی و یا برابر با آدرس فروشگاه و مقدار physical_uri رو برابر با / و در صورتیکه پرستاشاپ رو داخل پوشه نصب کردید، برابر با /folder/ قرار دهید. (منظور نام فولدر مورد نظر است)

سوال: تنظیمات ارزها (واحد پول) در پرستاشاپ را چگونه انجام دهم ؟

جواب:
در قسمت بومی سازی>>بومی سازی اگر واحد پول پیشفرض را ریال قرار دهید، در قسمت بومی سازی>>ارزها باید نرخ تبدیل ریال را 1 و نرخ تبدیل تومان را 0.1 قرار دهید و درصورتیکه پیشفرض شما تومان است، باید نرخ تبدیل تومان را 1 و نرخ تبدیل ریال را 10 قرار دهید.

سوال: من هر تغییری در قالب یا ترجمه قالب ها و ماژول ها می دهم نمی توانم تغییرات را ببینم و هیچ چیزی تغییر نمی کند.

جواب: شما باید کامپایل را روشن کنید. قالب های پرستاشاپ تحت smarty هستند و در صورت خاموش بودن کامپایل تغییرات قابل مشاهده نیستند.

سوال: چگونه کامپایل را روشن کنم؟

جواب:
در پرستاشاپ 1.5 و 1.6 به بخش پارامترهای پیشرفته (ابزارها) ، کارایی ها مراجعه کرده و حافظه موقت (کش) قالب‌‌‌‌‌‌ها را روی کامپایل اجباری و حافظه نهان را روی خیر تنظیم کنید.
در پرستاشاپ 1.4 به بخش تنظیمات > کارایی ها مراجعه کرده و کامپایل اجباری را روی بله و حافظه موقت را روی خیر قرار دهید

نکته: برای بهینه بودن سرعت سایت، کامپایل اجباری در حالت عادی باید خاموش و حافظه موقت فعال باشد، بنابراین پس از اعمال تغییرات در تمام صفحات مورد نظر، به تنظیمات بازگشته و آن ها را به شکل صحیح تنظیم کنید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

سلام

من قسمت ویرایش درباره ما را پیدا نمی کنم. در ضمن آیا هیچ نسخه پی دی افی درباره کاربری پرستا وجود دادر؟

در بخش cms یا مدیریت محتوا میتونید ویرایش کنید

لینک به دیدگاه

سلام بعد از ویرایش config/define.inc.php چه مار باید کرد؟ کجا و چه جوری متوجه نوع خطلا بشم؟

به صفحه ای که خطا داشته یا سفید میشده مراجعه کنید!

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...