رفتن به مطلب

آموزش قدم به قدم تعریف حامل در پرستاشاپ 1.5

پست های پیشنهاد شده

سلام

من می خواستم بدونم ایا ماژول مثل Cod هست که بدون وصل شدن به شرکت هاس واسطه پستی مثل فروتل و غیره خودش مستقیم فقط قیمت های پستی هر شهر رو محاسبه کنه

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

منم همین مشکل رو دارم . حمل رایگان قرار دادم . اما متاسفانه وقتی به قسمت پرداخت میریم میزنه که حامل در دسترس نیست

لطفا راهنمایی کنید

پرستا 1.06.06

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

دوست عزیز خسته نباشید

والی منم گزینه همه رو در اینجا نمیبینم عکسشم فرستادم براتون که ببینید واقعا نیست

این برا پرستا 1.5 هستش http://snap.ashampoo.com/LwCvqsOj

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

سلام

چه طور میتونم برای خریدهای بالای یه مقدار، حمل رو رایگان کنم؟

در واقع، برای خریدای زیر 50 تومن مثلا، طبق روال عادی بر اساس وزن و منطقه تعیین میشه. این کارو ماژول انجام میده. ولی میخوام هر وقت بالای 50 تومن شد، اون موقع حمل رایگان باشه.

لینک به دیدگاه

سلام . برای این کار شما میتونید از منو قوانین قیمت گذاری 》 تخفیفات سبد خرید

یک تخفیف جدید ثبت کنید ولی در این تخفیف گزینه های زیر را تغییر بدین .

داخل تب وضعیت ها در فیلد " بیشترین میزان " مبلغ را وارد کنید که در مثال شما میشه 50000 تومان و در تب عملیات هم گزینه " حمل رایگان " را فعال کنید .

حالا با رفتن به سبد خرید میبینید که هر موقع مبلغ سبد خرید بیشتر از 50000 بشه تمام حامل ها رایگان میشند .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام.

دو تا سوال داشتم.

جواب سوال اولم رو که از پست بالا گرفتم کاملا. اما سوال دومم:

چطور میتونم حامل هایی بسازم که مثلا:

• فقط برای مشتریان تهران، یه حامل "ارسال با پیک" رو نمایش بده
  • و برای مشتریان غیر از تهران، حامل "ارسال پیشتاز" رو نمایش بده.

ممنون میشم راهنمایی کنید در این مورد.

تشکر...

لینک به دیدگاه

چنین چیزی ممکن نیست مگر با ماژول خاصی . از کجا میتونه بفهمه پرستاشاپ که این مشتری از تهران هست ؟! مگه اینکه قبلا ثبت نام کرده باشه و آدرس هم تو پروفایلش اضافه کرده باشه . اکثر فروشگاه ها میان و همه حامل ها رو میذارن و زیر حامل توضیح مینویسن که مشتریان تهرانی اینو انتخاب کنید و مشتریان شهرستانی این یکی رو و الی آخر ...

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخت بهمنِ عزیز.

البته منظور من موقع خرید هستا. اون موقع که طرف آدرسش رو وارد کرده و مشخصه کجا هست. اینجا نمیشه بر اساس شهری که وارد کرده، حامل مربوط به اون شهر نمایش داده بشه ؟

تشکر...

لینک به دیدگاه

برای استان تهران میتونید این کار را بکنید ولی برای شهر تهران نه مگر اینکه بشه با ماژول سفارشی این کار را کرد .

ولی معمولا همونطور که بهمن گفت توی توضیح حامل مهمولا نوشته میشه مخصوص شهر تهران یا فقط مشتریان شهر تهران انتخاب کنند .

لینک به دیدگاه

تشکر دوست عزیز.

اینکه برای "استان" تهران هم یه حامل تعریف شه برنامه ها رو میریزه بهم!. با این اوصاف اگر بیام و یه حامل کلی تعریف کنم برای همه ی مشتریا از همه جای ایران، و توضیح بدم که اونایی که "شهر تهران" هستن با پیک براشون ارسال میشه و برای "سایر شهر ها" و "دور و اطراف تهران" هم با پست پیشتاز ارسال میشه، خوب هست ؟ برای همشون هم مثلا یه هزینه ی واحد ۹ یا ۱۰ تومنی مشخص کنم.

چطوره این کار ؟ و آیا راه بهتری میتونید پیشنهاد کنید ؟

لینک به دیدگاه

شما آموزش تنظیم حامل پست را مطالعه کنید و طبق اون آموزش ها مناطق را ایجاد کنید و استان ها را به مناطق متصل کنید .

اگه مراحل رو درست برید در آخر شما سه منطقه با نام های

استان بومی

استان همجوار

و استان غیر همجوار دارید

که استان شما یعنی تهران تنها استانی است که به "استان بومی " متصل میشه .

و چون سیستم تنظیم حامل ها در پرستا براساس مناطق هست کافیه شما بعد از تریف حامل های پستی ، حامل پیک موتوری را ایجاد کنید ولی اونو فقط برای منطقه " استان بومی " تعریف کنید .

اگر همه چیزو درست تعریف کنید در این شرایط فقط مشتریان استان تهران میتونن حامل پیک موتوری را مشاهده کنند که البته شما در توضیحاتش باید بنویسید که این حامل فقط برای شهر تهران هست .

امیدوارم متوجه شده باشید .

لینک به دیدگاه

• 6 months later...
  • 2 months later...

ای نماد

ای پیغام داد

قبل از وارد کردن ادرس هزینه ارسال در فاکتور درج می گردد.هزینه ارسال برای تمامی نقاط کشور نرخ پابتی دارد؟

من هر چقذر میخونم چیزی نمیفهم  لطفا کمک کنید آموزش تصویری ندارین برای پرساشاپ1.6

ممنون مرسی

لینک به دیدگاه

• 4 months later...

با سلام

حامل ها را تعریف نمودم

اما در صفحه ارسال نمایش داده نمیشوند و پیعام زیر نمایش داده میشود :

امکان تحویل محصول انتخابی وجود ندارد: لطفا سبد خرید خود را تغییر دهید.

اگر دقت کنید ، ۳ بار این خطا تکرار شده است زیرا ۳ عدد حامل تعریف نموده بودم

اما زمانی که جامل را در حالت رایگان فرار میدهم . بدون خطا در صفحه تشان داده میشود.

لطفا راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

سلام من یک حامل یک پارچه تعریف کردم برای وزن 0 تا صد کیلوگرم و حمه محصولات رو تو مون بازه میزارم .مشکل اینجاست برای هزینه ارسال توی فاکتور میخوره 2 ریال .این در حالیه که من هزینه ارسال رو 150000 ریال در نظر گرفتم برای مثال .تو عکسی هم که پیوست میکنم همه چی هست.لطفا بگین کجارو اشتباه رفتم؟

post-10400-0-12877500-1464522608_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل حلشد همه چیزودرست رفته بودم ولی چون همینکارهارو با یه کاربر عضو که سبد خریدش تو سیستم بازبود انجام میدادم جواب نمیداد و همون دو ریال رو مینوشت .به قول بیل گیتس مهمولا اکثر مشکلات با رستارت حل میشه

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

با سلام و ضمن تشکر از تمامی دوستانی که به سوالات پاسخگو هستند

لطفا اعلام فرمائید چرا وقتی در ترکیبات مختلف که روی قیمت و وزن تاثیر میگذارند وزن را تغییر میکند، این تاثیر در ترکیبات به نمایش در میآید ولی زمانی که در سبد محصولات خریداری شده برای ارسال یک محدوده وزنی قرار میدهیم همواره وزن محصول پیش فرض را لحاظ مینماید.

یعنی با تغییر یک محصول در ترکیبات مختلف در زمان محاسبات ارسال فقط وزن محصول پیش فرض لحاظ میگردد؟!!

مثال: بطری نوشابه کوکا کولا یک و نیم لیتری داریم و 0.3 لیتری در ترکیب اگر پیش فرض بطری کوچک باشد در زمان ارسال  وزن بطری0.3 محاسبه میگردد، با اینکه در زمان تعریف ترکیب دقیقا وزن بطری بزرگ افزایشی 1.2 دارد و اعمال شده چه شما بطری بزرگ سفارش دهید و چه بطری کوچک در هر دوصورت وزن این محصول 0.3 میباشد. .

لینک به دیدگاه

با سلام و ضمن تشکر از تمامی دوستانی که به سوالات پاسخگو هستند

لطفا اعلام فرمائید چرا وقتی در ترکیبات مختلف که روی قیمت و وزن تاثیر میگذارند وزن را تغییر میکند، این تاثیر در ترکیبات به نمایش در میآید ولی زمانی که در سبد محصولات خریداری شده برای ارسال یک محدوده وزنی قرار میدهیم همواره وزن محصول پیش فرض را لحاظ مینماید.

یعنی با تغییر یک محصول در ترکیبات مختلف در زمان محاسبات ارسال فقط وزن محصول پیش فرض لحاظ میگردد؟!!

مثال: بطری نوشابه کوکا کولا یک و نیم لیتری داریم و 0.3 لیتری در ترکیب اگر پیش فرض بطری کوچک باشد در زمان ارسال  وزن بطری0.3 محاسبه میگردد، با اینکه در زمان تعریف ترکیب دقیقا وزن بطری بزرگ افزایشی 1.2 دارد و اعمال شده چه شما بطری بزرگ سفارش دهید و چه بطری کوچک در هر دوصورت وزن این محصول 0.3 میباشد. .

سلام بر دوستان 

کسی جوابگو نیست؟

لینک به دیدگاه

سلام به تمام کاربران پرستاشاپی

توی این آموزش میخوایم شیوه صحیح تعریف حامل رو در پرستاشاپ 1.5 بصورت خلاصه قدم به قدم توضیح بدیم

از اونجایی که برخی دوستان در این مورد مشکل دارند من این آموزش رو به صورت رایگان تقدیم میکنم ( این روش توسط خودم تست شده و 120% عملیه! ) :D

البته شیوه صحیح حامل رو قبلا دانوش جان در اینجا : http://presta-shop.ir/forum/Thread-626-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87%E2%80%8C%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%AD%D8%A7%D9%85%D9%84

کامل توضیح دادند ، اما این روش برای پرستاشاپ 1.4 هست در پرستاشاپ 1.5 مقداری تفاوت داره که در زیر توضیح دادم .

خب بریم سر اصل آموزش :

پس از اینکه وارد بخش مدیریت پرستاشاپ شدید ، برید روی سربرگ ارسال ، سپس حامل ها .

روی اضافه کردن جدید کلیک کنید . نام شرکت رو بعنوان مثال بذارید " پست پیشتاز "

قسمت آرم رو هم میتونید یه عکسی قرار بدید . ( عکس نمونه رو میتونید از پیوست دانلود کنید و قرار بدید )

زمان انتظار رو هم مثلا بذارد " 2 الی 3 روز "

قسمت منطقه همه رو تیک بزنید . سپس ذخیره بزنید

پس از این برید روی محدوده وزن ، اضافه کردن جدید رو بزنید . حامل رو همون اسمی که انتخاب کردید در اینجا " پست پیشتاز " انتخاب کنید و " از " 0 بذارید " تا " 1000 "

بعد ذخیره کنید . سپس از سربرگ ارسال روی خود " ارسال " کلیک کنید . هزینه جابجایی رو 0 قرار بدید و ذخیره کنید . پس از ذخیره سازی بیایید پایین جایی که نوشته :

" هزینه ها به وسیله ی حامل، منطقه جغرافیایی و محدوده " در اینجا حامل رو حاملی که انتخاب کردید بذارید " پست پیشتاز " سپس صفحه دوباره لود میشه بیایید پایین

جایی که نوشته " همه " این رو مثلا 40000 ریال قرار بدید و ذخیره کنید . تمام شد به همین راحتی!

حامل های دیگه رو هم میتونید به همین صورت اضافه کنید

هر سوال یا مشکلی داشتید در همین تاپیک بپرسید و تاپیک جدید باز نکنید .

و در آخر تشکر میکنم از مدیران و دست اندرکاران این انجمن قدرتمند

موفق باشید . . .

با درود و ادب

ممنون از توضیحاتتون

یه سوال فنی برام پیش اومده

ممنون میشم راهنمایی کنین

من میخام چند محدوده بر اساس وزن تعریف کنم و البته بر اساس محدوده های جغرافیایی مختلف

مثلا :

محدوده وزن: 0-250 گرم

تهران: 1230 ریال

مشهد:1980 ریال

شیراز: 1547  ریال

یعنی میخام بر اساس وزن و استان قیمت پست و محاسبه کنه

فقط سوالم اینه که چطوری موقع ارسال تشخیص داده میشه که به کدوم شهر قراره ارسال بشه که متناسب با اون هزینه پستی رو هم در نظر بگیره

اصولا باید ادرس مشتری و بر اساس استان  و محدوده تشخیص بده و بعدا بر اساس محدوده هزینه پستی و در نظر بگیره

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام بر شما.

پرستاشاپ براساس استان کار میکنه.

پست هم جدول هزینه های ارسالش برا اساس درون شهری، استان بومی، هم جوار و غیرهمجوار هست.

هزینه پست برااساس تعریف این مناطق اعمال میشه.

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض خسته نباشید

من در بخش حامل ها به مشکل برخوردم
مشکل من اینه که میخوام تمامی محصولات من خرید پستی باشند و ماژول واسطه ی پستی رو نیز نصب کردم ولی متاسفانه در بخش حامل ها به مشکل برخوردم
در بخش حامل ها به صورت پیش فرض پنج تا حامل وجود داره که پست پیش تاز پیک موتوری و ....... رو شامل میشه . من این پنج حامل رو طبق اموزش ها تنظیم کردم ولی باز عمل نمیکنن

مشکل دوم من هم این هست که خودم برای ایجاد یک حامل اقدام کردم و یک حامل درست کردم و به طور درست کار میکنه ولی مشکل اینه که در مرحله پنجم خرید , خریدار باید یکی از گزینه های " پرداخت توسط فیش بانکی " یا " پرداخت با چک " را انتخاب کنه
ولی من میخوام این گزینه ها نباشه و فقط یه گزینه تکمیل خرید وجود داشته باشه که بعد از زدن اون , خرید تکمیل شه

من از نسخه پرستاشاپ 1.6.1.5 استفاده میکنم

لطفا راهنمایی کنید ...........

با تشکر ..................

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

از کل مجموعه پرستاشاپ واقعا درخواست دارم کلیپ آموزش تصویری ساخت حامل در پرستاشاپ رو رو آپارات بزارن واقعا یکی از مشکلات بازدید کننده ها هستش .....

دومین درخواستمم اینه که چرا ماژول ایران مارکت سنتر رو بدون هیچ آموزشی گزاشتید من بالای 10 بار زنگ زدم به ایران مارکت سنتر ولی هنوز هم موفق به تنظیم صحیح نشدم و از طرفی هیچ آموزش در این رابطه در انجمن موجود نیست و با وجود ارسال تیکت درست شد اما نمیدونم چیکار کردم بازم از تنظیمات در اومد....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری
  • اضافه کردن...