رفتن به مطلب

عنوان و توضیحات meta

پست های پیشنهاد شده

دوستان شاید از نظر خیلی ها این سوال ساده ای باشه ولی میشه لطفا در مورد فیلد های "عنوان meta" و "توضیحات meta" و "کلمات کلیدی meta" و

"url آشنا" که در قسمت اضافه کردن شاخه و محصول هست توضیح بدید میدونم که مربوط به سئو سایت میشه ولی دقیقا چی بنویسیم که درست باشه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اون لینک آشنا رو باید انگلیسی نام محصول یا شاخه رو بنویسی که زیاد مهم نیست.

ولی توضیحات متا و عنوان و کلمات کلیدی شدیدا مهم هستند و میتونند دلیل شکست یا موفقیت یک وبسایت فروشگاهی باشند

تو عنوان متا سعی کنید نام محصول رو بنویسید

تو توضیحات متا سعی کنید محصول رو با عبارات کوتاه شرح دهید .

تو کلمات کلیدی سعی کنید از عباراتی که بیشتر به اون محصول مربوطه استفاده کنید

مثلا درباره یه کتاب به اسم شاهنامه

عنوان : کتاب شاهنامه فردوسی

توضیحات متا : خرید آنلاین شاهنامه فردوسی - سفارش آنلاین شاهنامه فردوسی

کلمات کلیدی : شاهنامه,فروسی,خرید شاهنامه,سفارش شاهنامه,خرید پستی شاهنامه,کتاب,خرید اینترنتی شاهنامه

لینک به دیدگاه

• 9 months later...

2سوال داشتم -گفتم اینجا مطرح کنم چون مربوط میشه:

1)عنونان کلمات کلیدی و meta ی کلی سایت را کجا میشه وارد کرد.!؟!؟

منظورم متای هر پست نیست.

متای کلی

2)میدونید که اگه یه برچسب را چندین بار در چندین پست تکرار کنیم،در قسمت برچسب های سایت اون برچسب فونتش بزرگ میشه

میشه کاری کرد که فونت همون حالت قبل باشه!؟!؟-حتی اگه یه کلماتی 50بار در 50پست تکرار شد!؟؟!

لینک به دیدگاه

پاسخ سوال اول -- عکس زیر را ملاحظه کنید

post-56-14373017774145_thumb.png

پاسخ سوال دوم --- در فایل سی اس اس مربوطه

a.tag_level11 وa.tag_level12 وa.tag_level13 سایز فونت رو یکسان قرار بدید

لینک به دیدگاه

علت بزرگ کردن فونت ها دادن اهمیت به اون هاست. گوگل و موتورهای جستجو این مورد رو در نظر میگیرند. اندازه رو به دلخواه تغییر بدید و کمی کوچیک کنید

لینک به دیدگاه

اون لینک آشنا رو باید انگلیسی نام محصول یا شاخه رو بنویسی که زیاد مهم نیست.

ولی توضیحات متا و عنوان و کلمات کلیدی شدیدا مهم هستند و میتونند دلیل شکست یا موفقیت یک وبسایت فروشگاهی باشند

یه اشتباهی شده بهمن خان مثل اینکه نوشتی لینک اشنا مهم نیست در حالی که مهمترین قسمت همه سیستم ها همین لینک ها هستن که متاسفانه هنوز بیشتر افراد یا باهاش اشنا نیستن یا بلد نیستن چطوری ازش استفاده کنند.(نا اشنایی با لینک های سایت هم شبیه به اینه که از تگ های h1 ' date=' h2 , h3 که نود درصد افراد ازش استفاده نمیکنند یا اشنا نیستن باهاشون)

طبق تجربه هایی که من داشتم و مقالاتی که در این مورد خوندم الان بیتشرین توجه گوگل به توضیحات متا هست و لینکها که تکراری یا چند ورودی نباشه

کلمات کلیدی هم با توجه به تغییراتی که گوگل داده دیگه ارزشی چندانی نداره میتونید برای اطلاعات بیشتر به اینجا در مورد کلمات کلیدی بدست اورید یا در سایتهای دیگر

همچنین در مورد ساختار لینکهای سایت میتونید به اینجا یا یک نمونه مشابه برای وردپرس اینجا و برای اطلاعات بیشتر توی نت سرچ کنید

اگر به گوگل وبمستر خود مراجعه کنید قسمت HTML Improvements < Optimizationاطلاعات بیتشری در مورد صفحاتی که لینک و عنوان و توضیحات متا تکراری دارند رو به شما نشون میده و اطلاعات دیگر

بهتره تمرکز بیشتری بر روی ساختار لینک های سایت و توضیحات متا بشه که باعث افزایش سئو پرستا میشه

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

اگر هدفتون گوگل هست چندان تفاوتی نمیکنه. چرا؟

چون گوگل دو قابلیت داره به نام های translation و transliteration اولی که مشخصه ولی دومی تبدیل همون فینگلیش به زبان اصلی هست (البته نه فقط فینگلیش بلکه از هر زبانی به هر زبانی)

گوگل از این قابلیت ها برای بهبود موتور جستجوی خودش هم استفاده میکنه. چطور؟

اگر زبان سایت شما فارسی هست کلمات نامفهوم رو ترنسلیتر میکنه تا فارسی بشه

اگر کلمات مفهمو داره اون ها رو ترجمه میکنه.

روش دوم رو توصیه میکنم. یعنی معنی انگلیسیش رو بنویسید

لینک به دیدگاه

با سلام

ایا پیشنهاد میشه با چی کلمات کلیدی رو از هم جدا کنیم ؟

( , - | ) با کدام ؟

ضمن اینکه من عنوان متا رو هیچی نمینویسم توضیحات Meta و کلمات کلیدی Meta و برچسب ها رو یه کلمه کلیدی رو مینویسم مثلا برای سایت بازی مینویسم

دانلود بازی,دانلود بازی فلش, دانلود بازی کامپیوتر

ایا این روش نوشتن درست می باشد ؟ و این که من تو هر 3 فیلدی که بال مشخص کردم همون کلمه کلیدی رو تو هر 3 کپی میکنم ایا این درست هست یا خیر بهتره متغییر باشه ؟

ضمن اینکه ایا تو عنوان متا که همون فیلد اول میشه ایا چیزی بنویسیم یا خیر اگر چیزی بنویسیم که اون عنوان رو نشون میده اگر هم که ننویسیم عنوان محصول رو نشون میده بعد از اون هم عنوان سایت رو.

ممنون میشم کمک کنید

لینک به دیدگاه

کلمات کلیدی فقط با کاما باید جدا شوند

روش شما فقط برای کلمات کلیدی صحیح هست. برای کلمات کلیدی توصیه میشه بیش از 3 کلمه ننویسید (بعد از هر کاما)

توضیحات متا خیلی مهم هست و سعی کنید شرح بدید در حد دو یا سه جمله. این بخش در گوگل نمایش داده میشه و چیزی هست که کاربر رو وادار میکنه وارد سایت شما بشه.

لینک به دیدگاه

• 10 months later...
  • 9 months later...

با درود

من یک سوال در مورد کلمات کلیدی و توضیحات متا داشتم و دیدم که به موضوع این پست نزدیک تره برای همین اینجا مطرحش می کنم

بعد از بررسی کلمات کلیدی و توضیحات متای سایت های مختلف به نظرم از دو روش کلی استفاده شده . سایتی مثل دیجیکالا توی صفحات محصول برای کلمات کلیدی فقط از ترکیبات اسم محصول استفاده کرده به طور مثال برای صفحه مربوط به محصول nexus 5 16 GB از این کلمات استفاده شده

"گوشی موبایل ال جی نکسوس 5 - 16 گیگابایت,LG Nexus 5 - 16GB,Nexus 5 - 16GB,Mobile-Lg-Nexus-5-16GB"

و به هیچ وجه از کلماتی مثل "خرید" "فروش" "دیجیکالا" و امثال اینا استفاده نشده در عوض در توضیحات متا شرح مختصری از تاریخچه محصول داده شده و کلماتی نظیر "خرید" و "فروش" در آنجا لحاظ شده

اما در روش دوم که به طور مثال سایت چاره از اون پیروی می کنه کلمات کلیدی برای صفحه مربوط به محصول nexus 5 16 GB به شرح ذیل است:

"فروشگاه,خرید تهران,چاره خرید,چاره,فروشگاه,فرار ترافیک,کیفیت

کالا,خرید آسان,فروشگاه ایران،فروشگاه اینترنتی چاره،فروشگاه اینترنتی،فروش

اینترنتی،فروشگاه الکترونیک،فروشگاه الکترونیکی،فروش آنلاین،خرید آنلاین"

که همانطور که مشخص است در کلمات کلیدی به اسم محصول هیچ اشاره ای نشده است و برعکس در توضیحات متا اسم محصول همراه با شرح مختصری از آن آمده است.

به طور مثال سایت digionline از روش دوم استفاده کرده ولی کلاً کلمات کلیدی رو هم حذف کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لطفاً راهنمایی کنید که کدام روش بهتر است

با تشکر

لینک به دیدگاه

کلمات کلیدی ارزش کمی دارند و عدم دقت در مورد این کلمات میتونه نمره منفی به سایت شما بده.

گوگل گفته از کلمات کلیدی استفاده نمیکنه ولی مطالبی که در مورد سئو هست گفته شده بینگ از این کلمات برای تشخیص کلمات بی ربط و در نهایت نمره منفی و شاید مثبت با تاثیر کم استفاده میکنه. پس اگر این کلمات رو پر نکنید هیچ اشکالی نداره.

عنوان سایت و توضیحات متا خیلی مهم هستند و به نظر من استفاده از توضیحات مختصری از محصول خیلی مفید هست.

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

یک سوال دیگه در مورد کلمات کلیدی و اونم اینکه چرا توی اکثر سایت ها از ترکیب کلمات فارسی و انگلیسی استفاده نمی شه به طور مثال برای محصول LG nexus 5 می شه از کلمه کلیدی "موبایل LG Nexus 5 " یا "موبایل ال جی nexus 5 " استفاده کرد که استفاده آن از سمت کاربر در موتور های جستجو محتمل تر هستش. من چندین محصول مربوط به سایت دیجیکالا و سایت های مشابه رو دیدم ولی از کلمات کلیدی انگلیسی و فارسی استفاده نشده!!

آیا از لحاظ تکنیکی استفاده از ترکیب انگلیسی و فارسی درست هست؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

کلمه کلیدی نباید بیش از حد طولانی باشه. "موبایل ال جی nexus 5 " کلمه کلیدی نیست بلکه عنوان یا توضیح است.

به نظر من حداکثر دو کلمه بیشتر باشه به کل غلطه.

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

سلام ببخشید من یک سوال دارم در این باره خیلی مهمه بدونم پس لطفا جوابمو بدهید

من کفش فروشم اینترنتی

مثلا یه کفشی با عنوان:

کفش مردانه آدیداس کد 8390 

حالا این عنوانشه
عنوان متا هم همینو بنویسم یا باید فرق کنه؟

لینک به دیدگاه

سلام

بستگی به استراتژی سئو شما داره. میتونه همون باشه یا یه عبارت پراهمیت دیگه.

برای راهنمایی میتونید سایتهای برتر در این زمینه رو بررسی کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

یه سوال از دوستان البته فکر کنم این جواب این سوال تجربه ایه 

من شنیدم میگن کپی برداری از سایت دیگر کاریه که گوگل اینو به عنوان نقطه منفی برای سایت در نظر میگیره

حالا اگه این طوره چرا سایتی مثل emalls که کارش اینه رباتشونو بفرستن سایت ها و از محصولات کپی برداری کنند و رتبه الکسای و بازدید کننده خوبی داره

؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

سلام

متای کلیدواژه برای هر کالا چطوری توی پرستاشاپ ۱.۶  میشه نوشت؟

کاتالوگ > محصولات > (فقط عنوان متا ، توضیحات متا وجود داره و کلیدواژه نداره)

لینک به دیدگاه

یه سوال از دوستان البته فکر کنم این جواب این سوال تجربه ایه 

من شنیدم میگن کپی برداری از سایت دیگر کاریه که گوگل اینو به عنوان نقطه منفی برای سایت در نظر میگیره

حالا اگه این طوره چرا سایتی مثل emalls که کارش اینه رباتشونو بفرستن سایت ها و از محصولات کپی برداری کنند و رتبه الکسای و بازدید کننده خوبی داره

؟؟؟

بیشتر بخاطر پیج رنکش میتونه باشه ودرضمن منبع روهم  ذکر میکنه و فقط قیمتو کپی میگیره.

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه در مورد کلمات کلیدی و اونم اینکه چرا توی اکثر سایت ها از ترکیب کلمات فارسی و انگلیسی استفاده نمی شه به طور مثال برای محصول LG nexus 5 می شه از کلمه کلیدی "موبایل LG Nexus 5 " یا "موبایل ال جی nexus 5 " استفاده کرد که استفاده آن از سمت کاربر در موتور های جستجو محتمل تر هستش. من چندین محصول مربوط به سایت دیجیکالا و سایت های مشابه رو دیدم ولی از کلمات کلیدی انگلیسی و فارسی استفاده نشده!!

آیا از لحاظ تکنیکی استفاده از ترکیب انگلیسی و فارسی درست هست؟؟

با تشکر

با سلام. معمولاً گوگل خودش اینهارو ترجمه میکنه یعنی شما بنویسی موبایل در نتایج هم mobile (انگلیسی) میاد و هم عیناً "موبایل" (فارسی)  یا بلعکس. درواقع انگلیسی و فارسی توی اینگونه کلمات فرقی نمیکنن  و هردوشون یکی هستن و روی یک دیگر دایرکت شدن.  پس اینجور کلمات رو احتیاجی نیست شما دو بار تکرار کنی خود گوگل این مشکلات ساده روتا حدودی حل کرده. البته توی URL بحثش جدا هست. شما دیجی کالا و سایت های مشابهرو درنظر نگیرید. بنظرمن اینها هم اصولی نیستن درضمن تو سئو فقط موتورهای جستجو رو در نظر نگیریدکه افراط بشه مهم کاربره

یاحق

لینک به دیدگاه

سلام

متای کلیدواژه برای هر کالا چطوری توی پرستاشاپ ۱.۶  میشه نوشت؟

کاتالوگ > محصولات > (فقط عنوان متا ، توضیحات متا وجود داره و کلیدواژه نداره)

سلام. فکرکنم توی پرستا از کلمات کلیدی (برچسب‌ها) در بخش محصولات صرفاً برای ساخت ابر برچسب استفاده میشه و به صورت تگ کیورد در صفحه محصول قرار نمیگیره.

یعنی از چندتا کلمه کلیدی مشابه، یه لینک اختصاصی  درست میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...