رفتن به مطلب

Freindly URL

amirhrezaei

پست های پیشنهاد شده

با سلام به همه دوستان و مدیران محترم سایت

من در فروشگاه خودم گزینه url آشنا رو فعال کردم و اسم محصولات هم به انگلیسی وارد کردم ، ولی زمان نمایش id_product قبل از اسم محصول قرار میگیره که اصلا جالب نیست و اسم محصول رو خراب میکنه ، توی جستجویی که انجام دادم متوجه شدم که میشه id_product رو برداشت ولی راههای عجیبی رو پیشنهاد داده بودن مثل اضافه کردن اسم همه محصولات به فایل htaccess که خب بعضی از این راهها توی نسخه های قدیمی تر و برای فروشگاههایی با محصولات محدود خوب بود ولی وقتی تعداد محصولات زیاد میشه دیگه کار غیر عملی میشه .

چندتا سایت هم برای اینکار ماژول طراحی کرده بودن که قیمتشون خیلی بالا بود.

از دوستان و مدیران اگر کسی راه حلی برای این مشکل به نظرش میرسه لطفا راهنمایی کنید. در ضمن آیا راهی برای نوشتن url آشنا به زبان فارسی هست یا خبر؟ چون اسم بعضی محصولات اصلا معادل انگلیسی نداره و یا خیلی نامتعارف میشه تبدیلش کرد که کلا از موضوعیت کالا هم دور میشه !!!

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان عزیز من بعضی وقتها میبینم برخی از شما به چیزهایی تو فروشگاه ساز حساس میشید که عملا اهمیت آن چنانی ندارند . ببینید اون عددی که قبل از نام محصول تو لینک آشنا میاد به هیچ وجه ممکن اهمیتی نداره و چیز چندان مهمی نیست که اذیتوتون کنه. براتون یه مثال میزنم :

شما وقتی میرید تو یه سایت دنبال خرید یه کالایی هستید اصلا تا به حال شده که به لینک و آدرس بار اون سایت توجه کنید ؟؟!!

مطمئنا میگید نه .

ضمنا برخلاف گفته دوست عزیزمون سیلوستر همین انگلیسی بودن اسم محصولات هم کلی تو رتبه شما تو گوگل و لیست شدن صفحه تاثیر داره و اینو براساس تجربیات چندین ساله خودم میگم . گوگل به صفحه ای که اسمش مثلا bazi باشه بیشتر از صفحه ای که اسمش 1 یا - و .. باشه اهمیت میده .

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز من بعضی وقتها میبینم برخی از شما به چیزهایی تو فروشگاه ساز حساس میشید که عملا اهمیت آن چنانی ندارند . ببینید اون عددی که قبل از نام محصول تو لینک آشنا میاد به هیچ وجه ممکن اهمیتی نداره و چیز چندان مهمی نیست که اذیتوتون کنه. براتون یه مثال میزنم :

شما وقتی میرید تو یه سایت دنبال خرید یه کالایی هستید اصلا تا به حال شده که به لینک و آدرس بار اون سایت توجه کنید ؟؟!!

مطمئنا میگید نه .

ضمنا برخلاف گفته دوست عزیزمون سیلوستر همین انگلیسی بودن اسم محصولات هم کلی تو رتبه شما تو گوگل و لیست شدن صفحه تاثیر داره و اینو براساس تجربیات چندین ساله خودم میگم . گوگل به صفحه ای که اسمش مثلا bazi باشه بیشتر از صفحه ای که اسمش 1 یا - و .. باشه اهمیت میده .

ممنونم از نظرتون ولي دقت به چند نكته به نظر من با تجربه اي كه در كار با نرم افزارهاي ديگه داشتم از نظر رتبه سايت در موتور جستجو خيلي مهم بود كه اين تاپيك رو مطرح كردم.

اول اينكه در مورد مثالي كه زديد عرض كنم كه من خودم وقتي توي يه سايتي ميرم وقتي ميبينم كه سايت شلوغيه و تعداد محصولاتش زياده سعي ميكنم كه آدرس خود محصول رو نگاهي بندارم و اگر براي يادآوري راحت باشه اونو به خاطر داشته باشم تا اينكه بازم وارد سايت بشم ويا كلي دنبال محصول مورد نظرم باشم.

دوم اينكه با توجه به فرمايش شما موتورهاي جستجو هم دقيقا به همين روش عمل ميكنن و آدرسي كه با يك اسم مشخص و مناسب باشه رو در رتبه به سايت مد نظر قرار ميدن به آدرسهاي زير نگاه كنيد:

http://www.greenpalace.ir/product.php?id_product=257

http://www.greenpalace.ir/257-birthday-candle.html

http://bazaar.presta-shop.ir/37-pin-code-module.html

[align=right]اين اعداد اين وسط چه معني براي موتور جستجو ميتونه داشته باشه ؟؟؟

اينا تعداده ؟ كده ؟ بايد ايندكس بشه يا نه ؟

موتور جستجو كه ديگه كار به محصول نداره ، و اينم همه ميدونيم كه هنوز موتور جستوجويي مثل گوگل از الگريتم HTML 1 پيروي ميكنه و صفحاتي كه مثل لينك فروشگاه پرستا شاپ و سايتهاي ديگه يك صفحه استاندارد HTML با يك اسم و توضيحات مناسب باشه رو خيلي بيشتر در رتبه دادن به سايت در نظر ميگيره . و به نظرم اصلا دليل اينكه گزينه url آشنا در پرستاشاپ در بخش seo قرارگرفته همينه

و اگر اينطور نبود خود سايت پرستا يك ماژول به قيمت 60 يورو براي فروش قرار نميداد ولي خنده دار اينكه كه آدرسش اين شكليه : :huh:

[align=left]http://addons.prestashop.com/nl/seo/3113-pretty-url---remove-ids.html

[align=right]

شايد اين نشون ميده اين مسئله اهميت خاصي نداره ولي از اونجايي كه من هميشه اطلاعات google webmaster tools رو چك ميكنم خطاهايي از آدرس لينكهاي سايت ميبينم كه حتما اينبار نمونه هايي رو توي فروم خدمتتون قرار ميدم.

بهرحال به نظرم نكته مهمي بود كه توي آدرس محصولات سايت يك آدرس مناسب و درست در مورد خود محصول باشه نه يه سري كدهاي الكي كه فقط مورد نياز پرستا هستش .

بازم ممنون ، من خودم يه چك و جستجو ميكنم و اگر راه مناسبي رو ديدم خدمت دوستاني كه شايد مثل من حساس باشن عرض خواهم كرد.

موفق و سربلند باشيد

[/align][/align]

[/align]

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم برداشتن اون آی دی محصول از آدرس فروشگاه یک مشکل بزرگ ایجاد میکنه! اگر شما دو محصول با یک نام داشته باشید اون وقته که به مشکل میخورین و مجبورین باز خودتون یک پسوند یا پیشوند به نام محصول اضافه کنید!

لینک به دیدگاه

ادمين عزيز ديشب رو كلا به جستجو در اين مورد مشغول بودم و متوجه شدم كه اين يك باگ پرستاشاپ هستش به همين دليل كه فرموديد امكان به وجود اومدن آدرسهاي مشابه مجبور به داشتن كد محصول قبل از لينك هستيم . البته براي اين منظور هم راههاي متفاوت و ماژولهاي زيادي معرفي شده مثل اين مورد :

نتيجه اي كه گرفتم اينكه شايد در نسخه هاي ديگه اين باگ رفع بشه ولي در حال حاضر يا بايد دستي اين مشكلات رفع بشه و مدير فروشگاه بايد دقت كافي رو داشته باشه كه براي ايندكس شدن سايت در موتور جستجو همه لينكهاي مشابه حذف نشن يا اينكه بايد يكي از اين ماژولهاي گرون قيمت رو خريداري كنيم.

ممنون كه پيگير بوديد. بازم اگر راهي پيدا شد حتما توي فروم عرض خواهم كرد.

لینک به دیدگاه

من این صفحاتی که شما گفتید مطالعه کردم . این مشکل فقط مختص پرستاشاپ نسخه های 1.3 و قدیمی هستش و تونسخه 1.4 وجود نداره

ضمنا تو این سایت نه تنها از حذف کردن اون اعداد حرفی نزده بلکه گفته که فقط اون عددها باقی بمونه تا هر صفحه یه مختصات جدا داشته باشه و کراولر گوگل بتونه اونو ایندکس کنه

The ideal solution is to hide all those extra variables from search engines, the only variable that should be available is the page number (when pagination is present).

در هر صورت اگه راهی باشه که بتونه اون شماره رو بدون هیچ مشکلی و دردسری از صفحات برداره منم اونو اعمال میکنم تو سایتم . ولی طبق جستجوهای که کردم باید کمی صبر کنیم تا ببینیم تو پرستاشاپ 1.5 نسخه نهایی قراره چه اتفاقاتی بیفته

ضمنا دوستان اگه با وردپرس کار کرده باشید احتمالا دیدید که اونجا خودتون قالب لینک آَنا رو میتونید تعین کنید . اگه واسه پرستا شاپ هم چنین چیزی باشه محشر میشه

لینک به دیدگاه

اتفاقا شاید چون منم با وردپرس خیلی کار کردم اینقدر به این موضوع حساس شدم ولی امیدوارم که یه راهی براش پیدا کنن.

بهرحال ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

من قکر کنم وقتی اسپایدر میاد تا سفحه را کراول کنه و متوجه میشه انکودینگ utf-8 هست و متاها هم فارسی اونقت بیشتر روی آدرسهای فارسی حساس میشه تا انگلیسی.

مثلا:

بازی_های_جدید .php

بیشتر مورد توجه قرار میگیره تا

best-game.php

(دکمه دبلوم خراب بود همه حرفها رو با سین نوشتم) فکر نکنید بی سوادم :)

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

دوست عزیزم برداشتن اون آی دی محصول از آدرس فروشگاه یک مشکل بزرگ ایجاد میکنه! اگر شما دو محصول با یک نام داشته باشید اون وقته که به مشکل میخورین و مجبورین باز خودتون یک پسوند یا پیشوند به نام محصول اضافه کنید!

یعنی واقعا هیچ راهی برای استفاده از حروف فارسی توی ادرس دهی صفحات پرستا شاپ نیست؟

لینک به دیدگاه

در پرستا 1.4 که چنین امکانی وجود نداره . در 1.5 چنین قابلیتی وجود د

امکانش نیست که با استفاده از 1.5 این قابلیت رو به 1.4 هم اضافه کنیم؟ یعنی یه مشکل اساسی بوده یا به سادگی قابل حل کردنه؟
لینک به دیدگاه

هیچ راهی برای استفاده از این امکان روی نسخه 1.4 وجود نداره وقتتون رو تلف نکنید و بیاین رو نسخه 1.5 ، هر چه زودتر بهتر و کم تر دردسر خواهید داشت .

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

با سلام

من با خوندن اين تاپيك واقعا برام اين سوال پيش اومده كه آيا آدرس سايت در نوار آدرس مهمه كه كاملا انگليسي باشه (يعني به عبارتي اسم محصولات بايد فارسي وارد بشه) و دوم اين كه با تغيير مطالب مربوط وبه يك محصول و توضيحات اون محصول آيا در رنكينگ سايت كاهش ايجاد ميشه؟

سوم اينكه چرا پرستا چنين ماژولي رو گذاشته :

http://addons.prestashop.com/en/seo-prestashop-modules/16939-seo-expert.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...