رفتن به مطلب

ماژول واسطه پستی فروتل برای پرستاشاپ 1.5 و 1.6 (رایگان)

پست های پیشنهاد شده

فروتل یکی از قدرتمندترین و بهترین واسطه های پستی کشور هست که قدمت زیادی هم در ارایه این خدمات دارد. همواره ماژولی برای این سیستم تهیه کردیم و مدتی بود که در نسخه 1.5.4.1 کارکرد این ماژول با مشکل مواجه شده بود. با هماهنگی های صورت گرفته بین فروتل و انجمن پشتیبانی پرستاشاپ، ماژول فروتل برای فروشگاه ساز پرستاشاپ 1.5 و 1.6 به رایگان تهیه شده و همه کاربران می توانند از آن استفاده کنند.

http://bazaar.presta-shop.ir/245-large_default/frotel-cod-webservice-for-prestashop-1-4.jpg

نکته: با توجه به تغییرات گسترده ماژول و استانداردسازی کامل آن و تبدیل شدن 3 ماژول به 2 ماژول نیاز هست که برای استفاده از نسخه جدید نسخه قبلی را غیرفعال کرده یا حذف نصب (uninstall) کنید و تمامی حامل های ساخته شده توسط ماژول را حذف یا غیرفعال کنید.

نکته: این ماژول فاقد امکان بازاریابی و ثبت نام بازاریاب است و هیچ پورسانتی برای مشتریان در نظر نمیگیرد. بنابراین چنانچه از نسخه قبلی استفاده می کنید و از قابلیت بازاریابی استفاده می کردید این نسخه را تا انتشار نسخه حرفه ای نصب نکنید. افرادی که نسخه حرفه ای قبلی را خریداری کرده اند نسخه حرفه ای جدید را رایگان دریافت خواهند کرد.

نکته: این ماژول از فروتل حرفه ای نسخه 2 بهینه تر بوده و چنانچه نیاز به همکاری در فروش ندارید و فقط قصد استفاده از امکانات واسطه پستی و پرداخت در محل را دارید این ماژول پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

فروتل نسخه 3.1 (23 بهمن 1392)

• سازگاری با خرید تک مرحله ای!
  • رفع مشکل اختلاف هزینه در حالت پرداخت آنلاین
  • افزایش سرعت سایت هنگام افزودن محصول به سبد خرید
  • رفع مشکل نمایش نادرست نام شهر انتخاب شده
  • رفع مشکل عدم اجرا در هاست هایی با نسخه php پیش از 5.3

امکانات ماژول فروتل نسخه 3

• انجام تمام مراحل در محیط فروشگاه و ثبت همزمان در فروتل
  • سازگار با تمام نسخه های 1.5 بدون دستکاری حتی یک فایل از هسته پرستاشاپ و قالب
  • سازگار با نسخه 1.6 پرستاشاپ! (نسخه 1.6 نسخه آینده پرستاشاپ خواهد بود)
  • دریافت شهر و استان در اولین مرحله خرید و حفظ آن در کوکی
  • محاسبه دقیق قیمت ارسال و اعمال در سبد خرید
  • نمایش هزینه ارسال در مرحله حامل
  • عدم تداخل با سایر ماژول ها به خصوص ماژول های بانکی
  • عدم تغییر فرم ثبت نام توسط ماژول
  • دارای پشتیبانی رایگان محدود فقط در انجمن
  • امکان پرداخت سفارش به صورت آنلاین و پرداخت در محل
  • اتصال فروتل به پرستا شاپ و ثبت کامل اطلاعات سفارش در فروتل
  • انجام تمام مراحل ثبت خرید در فروشگاه شما
  • دارای حامل اختصاصی و هوشمند
  • عدم نمیش سایر روش های پرداخت در صورت انتخاب حامل فروتل توسط مشتری

نکات مهم:

• وجود افزونه soap برای Php ضروری است. در صورتی که حاملی مشاهده نکردید این افزونه به درستی نصب نشده.
  • تنظیمات صحیح ارزهای تومان و ریال برای کارکرد صحیح ماژول ضروری است. برای تنظیم نرخ ارز به بخش آموزش مراجعه کنید.
  • وجود ارز ریال (حتی به صورت غیرفغال) در فروشگاه ضروری است و باید نرخ تبدیل درست داشته باشد.
  • [start]هزینه ارسال در پنل و هزینه ارسال در فروشگاه حدود 350 تومان اختلاف دارد ولی مجموع فاکتور مشابه هست. این اختلاف به دلیل جمع زدن هزینه 350 تومانی خدمات با هزینه محصولات در پنل فروتل است ولی در فروشگاه با هزینه ارسال جمع زده می شود.[/start]
  • [start]تخفیف در فروتل قابل ثبت نیست (مبلغ منفی قبول نمی کند). بنابراین تخفیف را طوری تنظیم کنید که به محصولات اعمال شود.[/start]
  • [start]نوع سفارش، وزن محصولات و جمع هزینه محصولات را در پنل مقایسه کنید و اگر اختلافی بود ویرایش کنید. طبیعی هست که مبلغ درست باید در فروشگاه باشد چون فروشگاه چیزی را اشتباه ثبت نمی کند.[/start]
  • رمز ورود وب سرویس با رمز ورود به پنل فروتل تفاوت دارد.اگر آن را تغییر داده اید در وارد کردن رمز دقت کنید.
  • از رمزهای عجیب با کاراکترهای ویژه و طولانی برای رمز وب سرویس استفاده نکنید.
  • توصیه می شود از نسخه 1.5.4 و یا جدیدتر پرستاشاپ استفاده کنید.
  • در صورتی که وزن محصولات صفر باشد حامل نمایش داده نمی شود و ماژول کارایی ندارد.
  • با کلیک روی افزودن به سبد در حالت ای جکس هزینه حامل فروتل محاسبه نخواهد شد و پس از بارگیری مجدد سایت محاسبه خواهد شد.
  • ماژول کد شده و برای نصب باید این اصلاحیه را دانلود کنید.

نصب:

• وارد بخش مدیریت شده و برگه ماژول ها بروید
  • روی + افزودن یک ماژول کلیک کنید و فایل فشرده دانلود شده را آپلود کنید.
  • با افزودن این فایل 2 ماژول فروتل و پرداخت فروتل به فهرست افزوده می شوند.
  • هر دو ماژول را نصب کنید و ماژول ارسال را پیکربندی کنید.

[-notice-]عضویت در فروتل با تخفیف 15 درصد

[/-notice-]

[-download-]دانلود در بازارچه پرستاشاپ

لینک مستقیم نسخه 3.1

[/-download-]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 weeks later...

با سلام

ایا ماژول رو تست کردین؟بنده تست کردم قیمت پست سفارشی و پیشتاز به هر مقصدی یکسان هست در مرحله اخر هم بعد از تایید سفارش اخطار میده که اطلاعات شخصی رو چک کنید

دفعه قبل هم این ماژول رو با چندین ایراد به ما فروختین با قیمت 35تومن بعد چند بار برای رفع اشکال پیگیری کیردیم که اشکالات متعدد هم داشت بعد گفتین نسخه جدید داره ویرایش میشه و 6 ماه طول کشید ما هم مجبور بودیم به تک تک مشتری ها توضیح بدیم که چرا تو مرحله اول میگه هزینه ارسال رایگان و تو مرحله اخر داره هزینه ارسال رو محاسبه میکنه

اول ماژول ها رو تست کنین بعد منتشر کنین که دوستان هم موش ازمایشگاهی نشن که شما بخواین مشکلات روبرطرف کنید

یا علی

لینک به دیدگاه

ماژول تست شده دوست من.

این عکس هم پیوست میکنم که همین الان گرفتم.

بهتره قبل از اظهار نظر بیشتر توجه کنید و همه احتمالات رو در نظر بگیرید.

در مورد ماژول فروتل قبلی هم تا نسخه 1.5.2 هیچ مشکلی نبوده و کار میکرده و فقط دو سه نفر برای نسخه 1.5.4 خریداری کردند که اعلام شده میتونن مبلغ پرداختی رو پس بگیرن.

اصلن امکان نداره قیمت یکسان بزنه چون مبالغ رو از فروتل میگیره. اگر یکسان میبینید موارد زیر رو بررسی کنید:

برای حامل های فروتل دستی قیمت نداده باشید

تنظیمات حامل های ساخته شده توسط ماژول رو دستکاری نکرده باشید

حامل های قبلی فروتل رو که از نسخه قبلی هستند غیرفعال کرده باشید.

frotel.png

لینک به دیدگاه

تشکر مشکل رفع شد

برای بازگشت وجه ماژ<ل قبلی بهتون پیام خصوصی دادم لطفا چک کنید

تشکر مشکل رفع شد

برای بازگشت وجه ماژ<ل قبلی بهتون پیام خصوصی دادم لطفا چک کنید

لینک به دیدگاه

با سلام

ببخشید این ماژل هم باید مثل بقیه ماژل ها باید هنگام تعریف محصول ، باید محصول رو تو فروتل هم ثبتش کنیم یا نیازی به این کار نیست ؟

و در ضمن من الان از ماژل پستی سفیر هم استفاده میکنم میتونم این ماژل رو کنارش نصب و استفاده کنم ؟

من هر کاری میکردم نمیتونستم سایت رو به درگاه بانک ملت وصل کنم به نظرتون به خاطر ماژل سفیر میتونه باشه ؟

اگه امکانش نظر دادن در مرود مشکلم نیست و نیاز به برسی داره مشخصات سایت رو در پیغام شخصی بفرستم تا برسی کنید.

با تشکر

البته ببخشید ها من سوالات نامربوط میپرسم . من از فروتل اکانت دارم اما به دلیل عدم ارائه ماژل فروتل مجبور شدم از سفیر هم استفاده کنم .

لینک به دیدگاه

سلام

نیازی به تعریف هیچ چیزی در فروتل نیست. مثل باقی ماژول های موجود در انجمن همه چیز در فروشگاه شما انجام میشه.

فکر میکنم استفاده همزمان با سایر واسطه ها ممکنه تداخل ایجاد کنه و این هم به دلیل نبود یک سیستم واحد برای کد شهرستان های ایران هست (متاسفانه!)

فکر نمیکنم ملت به این موضوع ربط داشته باشه. ولی توجه کنید که پرداخت آنلاین و واسطه پستی همزمان نمیتونن استفاده بشن و اگر واسطه پستی انتخاب بشه باید پرداخت در محل باشه یا برای فروتل پرداخت آنلاین به حساب فروتل واریز میشه و از ماژول های بانکی موجود استفاده نمیکنه.

البته شما میتونید حاملی با نام متفاوت برای پرداخت های آنلاین بسازید که اگر مشتری اون رو انتخاب کنه ماژول فروتل تشخیص میده و وارد عمل نمیشه و هیچ چیزی نمایش نمیده (در حال حاضر فقط فروتل این امکان رو داره و باقی ماژول ها نیاز به ماژول کمکی دارند)

لینک به دیدگاه

سلام

نیازی به تعریف هیچ چیزی در فروتل نیست. مثل باقی ماژول های موجود در انجمن همه چیز در فروشگاه شما انجام میشه.

فکر میکنم استفاده همزمان با سایر واسطه ها ممکنه تداخل ایجاد کنه و این هم به دلیل نبود یک سیستم واحد برای کد شهرستان های ایران هست (متاسفانه!)

فکر نمیکنم ملت به این موضوع ربط داشته باشه. ولی توجه کنید که پرداخت آنلاین و واسطه پستی همزمان نمیتونن استفاده بشن و اگر واسطه پستی انتخاب بشه باید پرداخت در محل باشه یا برای فروتل پرداخت آنلاین به حساب فروتل واریز میشه و از ماژول های بانکی موجود استفاده نمیکنه.

البته شما میتونید حاملی با نام متفاوت برای پرداخت های آنلاین بسازید که اگر مشتری اون رو انتخاب کنه ماژول فروتل تشخیص میده و وارد عمل نمیشه و هیچ چیزی نمایش نمیده (در حال حاضر فقط فروتل این امکان رو داره و باقی ماژول ها نیاز به ماژول کمکی دارند)

با سلام و ممنون از راهنمای هاتون

ببخشید من مخوام درگاه بانک ملت رو هم در فروشگاه هم همراه با فروتل داشته باشم باید چی کار کنم ؟ ممنون میشم کامل توضیه بدین .

من الان از در فروشگاهم از ماژل خرید پستی سفیر استفاده میکنم می خواستم بدونم اگه من این ماژل رو حذف کنم مشکلی که ذر فروشگاه پیش نمیاد ؟ منظورم سایت به هم بریزه و .... . یا اگه این ماژل رو غیر فعال کنم و ماژل فروتل رو نصب کنم مشکلی مه پیش نمیاد ؟

من خواستم ماژل فروتل رو نصب کنم اما نشد و این پیغام هارو داد :

نمی توان ماژول (های) مورد نظر را بارگیری کرد:

1. pspfrotel (خطا در تحلیل /modules/pspfrotel/pspfrotel.php)
  2. pspfrotel (کلاس موجود پیدا نشد /modules/pspfrotel/pspfrotel.php

به نظرتون مشکل از کجاست نصب نمیشه و راه حلش چیه ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

@azarfc : در مورد نصب نشدن ماژول دقت کنید که اصلاحیه که ذکر شده نصب کرده باشید.

در مورد استفاده همزمان از ماژول بانکی شما باید حامل های مربوط به پرداخت آنلاین فروتل رو غیرفعال کنید.

حاملی به نام پرداخت آنلاین و پست پیشتاز بسازید و تنظیمات محدوده وزن رو براش انجام بدید.

ماژول بانک ملت یا هر بانک دیگه ای رو هم نصب کنید.

هر وقت مشتری این حامل رو انتخاب کنه پرداخت بانک رو میبینه.

همین

لینک به دیدگاه

با سلام

من ماژول رو نصب کردم و توی بخش حامل ها هم 4 حالت اضافه شد ولی کماکان وقتی میخوام خرید رو تکمیل کنم مشکل دارم و میگه هیچ حاملی برای ارسال به آدرس انتخابی شما موجود نمی باشد. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

لینک به دیدگاه

این اتفاق وقتی میفته که ماژول درست پیکربندی نشده یا اطلاعات وب سرویس غلط هست.

در نسخه بعدی سعی میکنم راهکاری برای نمایش خطاهای این چنین داشته باشم تا فقط مدیر سایت بتونه خطاها رو ببینه

لینک به دیدگاه

من قبل از نصب ماژول تمامی حامل ها و محدوده وزن ها رو پاک کردم و پس از اون ماژول رو نصب کردم . به تنظیمات حامل های جدید که ماژول ایجاد کرده هم دست نزدم . قیمت و وزن محصول رو هم مشخص کردم ولی باز هم میزنه ارسال رایگان ! لطف شما هم یه نگا بندازید

لینک به دیدگاه

ببینید این ماژول جدید ارسال رایگان برنمیگردونه

یا مبلغ میده یا حامل ها غیر فعال میشن

در این نسخه امکان خطایابی از طرف شما وجود نداره و فقط از طریق پشتیبانی فنی میشه فهمید علت خطا چیست

بنابراین میتونید درخواست پشتیبانی از طریق ایمیل من یا از طریق بازارچه بدید

لینک به دیدگاه

@azarfc : در مورد نصب نشدن ماژول دقت کنید که اصلاحیه که ذکر شده نصب کرده باشید.

در مورد استفاده همزمان از ماژول بانکی شما باید حامل های مربوط به پرداخت آنلاین فروتل رو غیرفعال کنید.

حاملی به نام پرداخت آنلاین و پست پیشتاز بسازید و تنظیمات محدوده وزن رو براش انجام بدید.

ماژول بانک ملت یا هر بانک دیگه ای رو هم نصب کنید.

هر وقت مشتری این حامل رو انتخاب کنه پرداخت بانک رو میبینه.

همین

سلام

نمی توان ماژول (های) مورد نظر را بارگیری کرد:

1. pspfrotel (خطا در تحلیل /modules/pspfrotel/pspfrotel.php)
  2. pspfrotel (کلاس موجود پیدا نشد /modules/pspfrotel/pspfrotel.php

برای من این پیغام را می دهد لطفا کامل راهنمای کنیدا مشکل حل شود

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

ببخشید میشه کاری کرد یا راه حلی هست که هنگام انتخاب پرداخت در محل توسط مشتری تعیین میشه هزینه کارمزد شرکتهای واسط بر روی هزینه ارسال اضافه بشه و مشتری اون 5 درصد رو پرداخت کنه و به فروشنده تحمیل نشه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

تا جایی که من امتحان کردم نباید اختلاف هزینه بین سفارش در فروشگاه و پنل فروتل باشه. هزینه خدمات هم با هزینه پستی جمع میشه. اگر اختلاف قیمتی دارید اعلام کنید در سفارش های مختلف چقدر هست تا بیشتر بررسی بشه.

لینک به دیدگاه

با سلام

ایا ماژول رو تست کردین؟بنده تست کردم قیمت پست سفارشی و پیشتاز به هر مقصدی یکسان هست در مرحله اخر هم بعد از تایید سفارش اخطار میده که اطلاعات شخصی رو چک کنید

دفعه قبل هم این ماژول رو با چندین ایراد به ما فروختین با قیمت 35تومن بعد چند بار برای رفع اشکال پیگیری *****دیم که اشکالات متعدد هم داشت بعد گفتین نسخه جدید داره ویرایش میشه و 6 ماه طول کشید ما هم مجبور بودیم به تک تک مشتری ها توضیح بدیم که چرا تو مرحله اول میگه هزینه ارسال رایگان و تو مرحله اخر داره هزینه ارسال رو محاسبه میکنه

اول ماژول ها رو تست کنین بعد منتشر کنین که دوستان هم موش ازمایشگاهی نشن که شما بخواین مشکلات روبرطرف کنید

یا علی

با سلام

بنده عضو جدید هستم ولی همین مشکل رو دارم

یعنی قیمت پست سفارشی و پیشتاز به هر مقصدی یکسان هست در مرحله اخر هم بعد از تایید سفارش اخطار میده که اطلاعات شخصی رو چک کنید

موارد گفته شده در مورد حامل ها را هم بررسی کردم. ظاهرا مشکلی نیست

میشه راهنمایی بیشتر کنید

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد

(اول گلایه: پرسش قبل بنده که پاک شد). دوم جهت اطلاع یک اختلاف قیمت بین پنل فروتل و سبد خرید به مبلغ 13353 ریال در هزینه ارسال هست که نتونستم مشکلشو بر طرف کنم اگه کسی تونست برطرف کنه اطلاع برو بچ فنی فروتل هم نتونستن حلش کنن.

لینک به دیدگاه

دوست من پستی بی دلیل پاک نمیشه. حتمن مشکلی داشته یا لحن نامناسبی داشتین.

ما اینجا هستیم تا ماژول بنویسیم و مشکلات شما رو حل کنیم ولی باید درک کنید که نیرو کم هست و کار و خدمات زیاد.این مبلغ اختلاف قیمت خیلی بالاست

اگر ممکنه جزئیات فاکتور رو بنویسید.

در حال بررسی مشکلات هستم.

لینک به دیدگاه

آقا دانوش عزیز لطف می کنید راهنمایی کنید ؟؟ من مشکل دارم چند وقت پیش گفتید بررسی میشه . همونطور که دوستمون تو پست قبلی گفتن وقتی یک شهر انتخاب و ذخیره میشه بعد از ذخیره شدن یک شهر دیگه نشون داده میشه . واسه تهران ورامین ثبت میشه واسه ارومیه پلدشت . خواهش میکنم پیگیری کنید . این کار باعث میشه هیچ حاملی هم نشون داده نشه

در ضمن در مورد ماژول پارس پیک به کجا رسیدید ؟

لینک به دیدگاه

از اونجایی که قیمت حامل بر اساس مسافت هست اگر در شهر مشکل دارید فعلا نزدیک ترین شهر به خودتون رو انتخاب کنید

در حال بررسی و رفع نقص هستم

پارس پیک هم آماده هست و به زودی منتشر میشه

اگر عجله دارید با من تماس بگیرید

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز نسخه 3.1 به پست اول اضافه شد.

هم بهینه سازی داشته و هم مشکلاتی رفع شده.

حتمن تمام پست اول را مجدد بخوانید و به نکات ذکر شده دقت کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون به خاطر نسخه جدید برنامه و درست شدن مشکل شهر

ولی من هر کاری که میکنم فروتل به روش ارسال در سایتم اضافه نمیشه

برنامه و حامل ها رو پاک کردم و دوباره نصب کردم . تمام کالاها هم وزن دارن ولی باز هم در سایت نشان نمی دهد

اگه ممکنه راهنمایی کنین یا بگین که مشخصات سایت رو بفرستم که کنترل کنین

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری
  • اضافه کردن...