رفتن به مطلب

تفاوت برچسب و کلمه کلیدی

ramtin2025

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه دوستان پرستاشاپی

استفاده از برچسب ها و کلمات کلیدی ، یکی از اصول سئو در سایتها محسوب میشه که به موتور های جستجو در یافتن مطالب مرتبط کمک میکنه.

اما تفاوت برچسب و کلمات کلیدی ، چیزیه که من به خاطرش این تاپیک رو ایجاد کردم.

اکثر سایتها و فروشگاهای اینترنتی ایرانی رو که میبینم، هیچ تفاوتی بین این دو قائل نمیشن و این شامل اکثر اعضای انجمن خودمون هم میشه.

لطفا یکی از کسانی که اطلاع دقیقی از این تفاوت و تاثیر اون در سئو سایت داره، اینجا به صورت کامل بیان کنه تا همه استفاده کنند.

موفق باشید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تا جایی که اطلاع دارم . . . :

برچسب که در انگلیسی با عنوان Tag شناخته میشه توضیحات و کلماتی هستند که در مورد یک موضوع و محصول ایجاد میشه و این برچسب یا همان Tag ها باعث میشه نتایج بهتری از موضوع و محصول ما در موتور های جستجو مانند گوگل ثبت بشه

کلمات کلیدی که Keywords شناخته میشه واژه هایی هستند که کاربران برای یافتن مطالب مورد نظر خودشون در حین جستجو در موتور های جستجوگر مانند گوگل مورد استفاده قرار میگیره . وقتی که کاربر یا مشتری موضوع یا محصول ما رو در گوگل جستجو میکنه برای یافتن مطالب مورد نظر خودش از کلمات مرتبط با اون مطلب و محصول استفاده میکنه .

هر چند که این دو خیلی نزدیک هم هستند و معنی تقریبا نزدیکی به هم دارند اما کلمات کلیدی تاثیر بیشتری در افزایش ترافیک سایت و فروشگاه داره .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ممنون جواد جان

هر دو برای استفاده توسط موتورهای جستجو هستند

ولی با توضیحات شما تفاوت اینها مشخص نشد

تفاوت اصلی اینها در نوع کاربردشون هست.

کلمات کلیدی برای برجسته کردن عنوان و توضیحات عنوان هستش و باید از کلماتی استفاده بشه که در عنوان و توضیحات هست.

اما تگ ها برای عنوان کردن کلمات مترادف ، هم معنی یا با املای متفاوت استفاده میشه.

لینک به دیدگاه

با سلام

با اينكه تفاوت اين دو تا رو از لحاظ سئو و تخصصي اصلا نميدونم ولي به صورت تجربي نزديك 1 ساله كه دارم از هر دو تاشون استفاده ميكنم و نتيجه بسيار خوبي هم تا حالا گرفتم

اول كلمات كليدي

من معمولا به اينصورت از كلمات كليدي استفاده ميكنم

محصول مثلا نوكيا 5530

عنوان : نوكيا 5530 اصل داراي ضمانت نامه معتبر

كلمات كليدي : نوكيا 5530 اصل , nokia 5530, خريد اينترنتي, فروشگاه اينترنتي, نوكيا 5530 با ضمانت , و.....

ولي من رو برچسب ها تمركز بيشتري دارم مثلا برچسب هايي كه براي اين محصول ميزنم اينا ممكنه باشه :

خريد اينترنتي گوشي نوكيا 5530 | nokia 5530

فروشگاه اينترنتي نوكيا 5530 | nokia 5530 با ضمانت نامه معتبر

حالا اگه اين محصول مثلا سه رنگ مختلف داشته باشه يكي از برچسب ها اين ميتونه باشه :

موبايل نوكيا 5530 در سه رنگ سفيد،مشكي،نقره اي

در حالي كه برچسب رايجي كه اكثرا انتخاب ميشه به اين شكل هست :

نوكيا 5530

فروشگاه اينترنتي موبايل

فروشگاه اينترنتي

نوكيا

5530

خريد اينترنتي

...

..

ولي وقتي به اين شكل استفاده بشه معمولا نتيجه مطلوبي نداره..

تا حالا چند نفر از ورودي گوگل شما از برچسب دو كلمه اي بوده ؟

تا حالا رو كدوم لينك از نتايج جستجو كليك كرديد كه فقط دو كلمه بوده مثلا فروشگاه اينترنتي ؟

اگه همين حالا تو گوگل بزنيد خريد اينترنتي گوشي نوكيا ، فكر ميكنيد لينكي كه بر چسب خورده "نوكيا" تو رديف چندم گوگل هست ؟

چند تا از نتايجي كه نشون داده ميشه مربوط به لينك tag هست ؟

مطمئنا تا چندين صفحه همچين لينكي وجود نداره

حالا جواب سوال اصلي به نظر من :

كلمات كليدي نوعي تكميل كننده عنوانيه كه براي موضوع يا نام محصول انتخاب ميكنيم و راهنماي موتور هاي جستجو براي درك بهتر عنوان

ولي بر چسب خودش عنوان جديدي ميتونه باشه براي همون محصول به طوري كه ميشه با استفاده از برچسب موتور هاي جستجو رو مجبور كرد با كلمات بيشتري محصول ما رو به كاربر پيشنهاد بده مثلا :

اگه كسي تو گوگل به چند طريق زير جستجو كنه احتمال نشون دادن محصول ما بيشتر خواهد بود :

خريد اينترنتي نوكيا 5530

خريد اينترنتي nokia 5530

فروشگاه ايترنتي نوكيا 5530

فروشگاه اينترنتي nokia 5530

خريد نوكيا 5530 رنگ سفيد

و...

...

..

اگه از برچسب درست استفاده بشه احتمال ورودي شديدا بالا ميره ولي اگه نادرست استفاده بشه به فروشگاه ضربه شديدي وارد ميشه چون هر برچسب يك صفحه با محتواي تكراري براي سايت تعريف ميكنه كه خودش نوعي تخلفه و اگه زياد استفاده بشه جريمه و كاهش ورودي رو به همراه داره

از طرفي كلمات كليدي با اينكه جستوجو گر ها رو راهنمايي ميكنن ولي براي كاربر قابل ديدن نيست ولي بر چسب ها تو نتايج ايندكس شده و كاملا قابل مشاهده هستن و ميشه با استفاده از جمله سازي درست كاربر رو تشويق به كليك كرد

البته اينا نظر منه و به احتمال زياد اكثريت باهاش مخالف هستن و از لحاظ سئو و علمي درست نيست با وجود اين ارزش يكبار امتحان كردن براي حد اقل يك محصول رو داره

شرمنده يكم طولاني شد

دوستان لطفا نظراتتون رو بگين

قرار نيست حتما نظر همه درست باشه ..اگه درست بود همه استفاده ميكنن اگه هم غلط بود اصلاحش ميكنن ...

اعضا خيلي دارن كم تو گفتگوها شركت ميكنن و بيشتر مصرف كننده هستن ناسلامتي انجمن گفتگو گفتن نه آموزشگاه كه ...

تجربياتتون رو بگين اقلا يه چيزي يادبگيريم

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

ممنون از توضیحات خوبی که دادی مهدی جان

تو سایتهای داخلی که مطلبی در این زمینه پیدا نکردم (البته شایدم خوب نگشتم) ولی با توجه به توضیحاتی که توی چند سایت خارجی خوندم :

کلمات کلیدی رو تقریبا همه میشناسن و استفاده میکنند و برداشت درستی از اون دارند پس توضیحی در موردش نمیدم

اما برچسب ها رو اغلب این سایتها نوعی دسته بندی میدونند و برای استفاده از اون محدودیت قائل میشن. مثلا کلا 30 یا 40 برچسب در سایت قرار داده میشه.

به عنوان مثال فرض کنید بنده فروشگاه عطر و ادکلن دارم و شاخه های فروشگاه من بر اساس برند ادکلن ها طراحی شده است. محصولی از برند1 وجود داره که در اون از اسانس گل مریم استفاده شده و همچنین چند محصول از برندهای دیگه هم از این اسانس استفاده کردند. پس من باید برچسب "اسانس گل مریم" رو برای همه اونها استفاده کنم و مشتری میتونه با کلیک روی اون برچسب، همه این محصولات رو ببینه.

یا فرض کنید که فروشگاه لپ تاپ دارم و شاخه ها بر اساس تولیدکننده ها طراحی شده (asus,apple,dell,...) . ممکنه شرکت "گارانتی ویستا" از هر برند چند مدل رو گارانتی کرده باشه ، پس من میتونم با استفاده از برچسب اونها رو مشخص کنم تا مشتری بتونه راحت بهشون دسترسی داشته باشه

البته این مطالبی که گفتم هم قطعیت نداره و ممکنه اشتباه باشه

چه تعداد برچسب برای سایت مناسب است ؟

چه تعداد برچسب برای هر محصول یا مقاله مناسب است ؟

نحوه انتخاب برچسب مناسب ؟

آیا عبارت برچسب شده باید در متن مقاله یا محصول وجود داشته باشد ؟

و ...

اینها سوالاتیه که جواب قطعی براشون پیدا نکردم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

مهم نیست چه تعداد برچسب در کل سایت استفاده میکنید مهم اینه هر صفحه دارای چند برچسب باشه (3 تا 5 بهترین حالت)

کلمه به کلمه

100%

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

مهم نیست چه تعداد برچسب در کل سایت استفاده میکنید مهم اینه هر صفحه دارای چند برچسب باشه (3 تا 5 بهترین حالت)

کلمه به کلمه

100%

با سلام

كاملا مهمه و تو رتبه بندي سايت تاثير شديد داره حتي برخي از سئو كارهاي وقتي براي كسي سايت طراحي و سئو ميكنن با robots.txt

جلوي ايندكس شدن برچسب ها رو ميگيرن تا با اشتباه استفاده كردن صاحب سايت از برچسب ها ،كل سايت به فنا نره

هر چقدر كمتر و هدف مندتر باشه بهتر

جمله بندي كوتاه ولي جامع

اگر عبارت جديدي پيدا بشه كه همون مفهوم متن مقاله رو برسونه ولي در متن استفاده نشده شديدا بهتره

چن عبارتي كه در متن هست توسط جستجوگرها شناسايي ميشه و در صورت لزوم به جستجو كننده پيشنهاده ميده و ديگه لزومي نيست دوباره همون رو برچسب بزنيم ...با برچسب ميشه راههاي ورود بيشتي رو براي كاربراز موتور جستوجو تعريف كرد

استفاده از برچسب به عنوان دسته بندي به نظرم يه نوع دوباره كاريه ...اگه كسي دنبال چيزي در سايت باشه خيلي راحت از بخش جستجو پيداش ميكنه ديگه چه كاريه زحمت برچسب زدن رو تحمل كنيم اگه سود ديگه اي نداشته باشه؟

مهمترين بخش سايت كسب ورودي گوگل هست كه برچسب درست كمك بزرگي ميتونه باشه

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

کلمه به کلمه

100%

با سلام

كاملا مهمهو تو رتبه بندي سايت تاثير شديد داره حتي برخي از سئو كارهاي وقتي براي كسي سايت طراحي و سئو ميكنن با robots.txt

جلوي ايندكس شدن برچسب ها رو ميگيرن تا با اشتباه استفاده كردن صاحب سايت از برچسب ها ،كل سايت به فنا نره

هر چقدر كمتر و هدف مندتر باشه بهتر

جمله بندي كوتاه ولي جامع

اگر عبارت جديدي پيدا بشه كه همون مفهوم متن مقاله رو برسونه ولي در متن استفاده نشده شديدا بهتره

چن عبارتي كه در متن هست توسط جستجوگرها شناسايي ميشه و در صورت لزوم به جستجو كننده پيشنهاده ميده و ديگه لزومي نيست دوباره همون رو برچسب بزنيم ...با برچسب ميشه راههاي ورود بيشتي رو براي كاربراز موتور جستوجو تعريف كرد

استفاده از برچسب به عنوان دسته بندي به نظرم يه نوع دوباره كاريه ...اگه كسي دنبال چيزي در سايت باشه خيلي راحت از بخش جستجو پيداش ميكنه ديگه چه كاريه زحمت برچسب زدن رو تحمل كنيم اگه سود ديگه اي نداشته باشه؟

مهمترين بخش سايت كسب ورودي گوگل هست كه برچسب درست كمك بزرگي ميتونه باشه

مهندس؛ ممکنه ادرس سایتتو بدی ببینیم چطوری هست؟

یا پ خ کن

ممنون

لینک به دیدگاه

چرا نميشه عزيز

فقط اول راهه اجازه بديد يكم آبرو مند تر بشه چشم

ولي يكي از دوستان از همين روش بازديد خوبي داره ازش ميپرسم اگه اجازه داد وبگذرشرو باتون پخ ميكنم يه بررسي بكنيد نتايج جالبي داره ...البته اگه نشد خودم حالا حالاها خدمتون هستم وبگذر خودمو براتون ميفرستم

البته من ادعا نكردم اين حرفهام درسته عرض كردم نظر منه و نتيجه هم داده حالا دوستان ممكنه نظر ديگه اي داشته باشن

و بهتر و علمي تر راهنمايي كنن ...قرار شد گفتگو كنيم نه دعوا ....دو تا من ميگم دو تا شما هر كدوم بهتر بود استفاده ميكنيم و حالشو ميبريم نظر اشتباه هم ميتونه مفيد باشه البته اگه به جاي مسخره (مهندس) لطف كنيد ايراداتشو رفع كنيد

ممنون

لینک به دیدگاه

تگ یا همون برچسب ، تو ایران بد جا افتاده و بد استفاده میشه . اصولا تگ به سئو نمیتونه ربط داشته باشه ، سایت های زیادی هستند که تگ ندارن ولی در نتایج بالاتر قرار میگیرند .

اما تگ چیه و چطوری میشه درست ازش استفاده کرد :

تگ یا برچسب (tag ) بیشتر برای ایجاد لینک های داخلی پرمحتوا در داخل خود سایت بکار میره . حالا این نکته رو هم انکار نمیکنم که تو سئو تاثیر هم داره ، اما تاثیرش غیر مستقیم هست نه مستقیم . وقتی برچسبی استفاده میشه در یک صفحه ، اون برچسب میتونه وزن کلمات کلیدی اون صفحه رو بالاتر ببره .

پس تگ در اصل برای چرخیدن راحت مشتری در سایت ایجاد میشه ( هدف اول تگ و فلسفه تگ همینه )

تگ تو سئو تاثیر میذاره ، اما نه اون تاثیری که فکرشو بکنید ، تگ به دو صورت زیر به سئو کمک میکنه :

1 - وزن کلمات کلیدی صفحه روبالا میبره ( البته اونم اگه درست استفاده بشه )

2 - با استفاده از تگ مشتریان و بازدیدکنندگان ما ، راحت تر به صفحات دلخواه خود می رسند ، یعنی سایتمون برای کاربر دلنشین میشه ، نتیجش === برای کاربر خوبه ، پس برای گوگل هم خوبه :)

و اما نحوه استفاده و نکات مهم :

یک محصول می تواند تعداد زیادی تگ داشته باشد ، در مقابل ، یک تگ میتواند تعداد زیادی محصول داشته باشد !! خوب دقت کنید :)

تگ ها کلماتی یک بخشی هستند و اگه تگی چند بخشی نوشته بشه ، دیگه یک تگ نیست و خودش چند تگ محسوب میشه . اینم دقت کنید .

برای هر صفحه ، هر پست ، هر محصول ، بهترین حالت 5 تا 10 تگ ( کلمات یک بخشی ) می باشد . اگر عبارتی مثل : خرید پستی بازی شبان رو به عنوان تگ بنویسید ، این یعنی شما 4 تگ نوشتید نه یک تگ !

و اینکه گوگل جدیدا سایت هایی که بیش از اندازه تگ استفاده میکنند رو به عنوان اسپم جزیمه نیز میکنه . پس میانه رو باشید .

منبع همین مطلبی که نوشتم یک سایت بزرگه به اسم moz.com که در زمینه سئو در جهان معروفه ، جالبه بدونید هیچ تگی در این سایت استفاده نشده :) پس بی جهت جو گیر نشین که تگ فلانه و بهمان .

لینک به دیدگاه

بهمن جان تگ حتمن نباید یک کلمه ای باشه ولی باید یک مفهوم یک کلمه رو داشته باشه

البته این هم یک توصیه هست و واردکردن تگ چند کلمه ای مشکلی ایجاد نمیکمه و لینک هم میشه

تگ یک نوع دسته بندی برای محصولات هست که نشون میده ارزش یک کلمه در سایت شما چقدر هست

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

خوب منظور این نبود که تگ حتما باید یک کلمه باشه :) مثلا قالب پرستاشاپ میتونه یک تگ باشه اما دیگه عبارت : خرید قالب ریسپانسیو پرستاشاپ فارسی دیگه از حالت تگ بودن خارج میشه و یه تگ به درد نخوره . بعضیا میان و یه جمله رو به عنوان تگ میذارن که صحیح نیست و از حالت تگ خارج میشه دیگه . تگ باید کوتاه و مختصر باشه . ( البته من نقل قول از سایت خارجی میکنم و اینکه اونا درست نوشتن یا نه نمیدونم .... )

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

سلام دوستان

برچسب فقط جنبه نمایش کلمات کلیدی رو دارن به کاربرامون

هیچ ربطی به سئو و تاثیری هم تو گوگل اصلا نداره

برچسب فقط برای این است که به کاربرامون بگیم کلمات کلیدی سایتمون اینا هستن

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...