رفتن به مطلب

دریاره پرستا شاپ 1.6

پست های پیشنهاد شده

سلام

نسخه 1.6 رو چندی پس از انتشار و stable سازی از سایت اصلی دانلود و نصب و تست کردم.

متاسفانه اصلا جالب نیست.

بر خلاف تعاریفی که از فارسی سازی اون در سایتهای مختلف و حتی سایت رسمی میشه،اصلا فارسی سازی خوبی نشده.

این ها همه نظرات شخصی من هست که مینویسم.

1-فارسی سازی بسیار ناقص است.از قسمت ترجمه ها چند ساعت وقت گذاشتم و قسمتهای مختلف رو فارسی کردم و هنوز کلی قسمت اون فارسی نشده.حتی قسمتهای ساده و دم دست اون مثل: short description و توضیحات کالا رو نیز فارسی نکردند.

2-ماژولهای اون بصورت مستقیم و پس از نصب قابل استفاده نیستند و حتما باید از کلید بروزرسانی یک ماژول استفاده بشه تا بشه اون ماژول رو ویرایش یا پیکره بندی و استفاده کرد

3-قسمت حاملهای اون قابل ویرایش نیست و حتی میشه گفت باگ داره و اگر منطقه جدید اضافه کرده و تنظیمات کامل انجام بدید این قسمت بهم میریزه و نمیشه تیک مخصوص همون حامل رو فعال کرد در حالی که 1.5 مشکلی از این بابت نداره.

4-پس راست چین کردن در قسمت مدیریت کلا منو بهم میریزه و خیلی از قسمتهای صفحه مدیریت و منوهای اون ناخوانا میشه و زیر منوهای دیگه قرار میگیره.

5-برای قیمت گذاری کالا باید تنظیمات خاص در قسمت عمده و خرده فروشی کرد وگرنه قیمت اشتباه و مضربی از اونها نشون داده میشه و به راحتی 1.5 نیست.

6-معایب بسیار زیاد دیگه ای داره که اگر خواستید مینویسم بطوری که من فعلا بیخیال شدم تا نسخه بهینه شده ارائه بشه

البته من هم زبان فارسی و انگلیسی اون رو دوزبانه نصب کردم

ماژولی بنام بروز رسانی در مدیریت وجود داره که یک منو در مدیریت اضافه میکنه که با یک کلیک فروشگاه شما رو به آخرین نسخه بروز میکنه و این خوبه

قالب پیش فرض اون ستون سمت راست نداره در حالی که چندین ماژول مثل نمایش شاخه ها و بلوکها برای این قسمته و حتی اگر فعال باشند نمایش داده نمیشه.کلا با بلوکهای راست و چپ مشکل داره.

قسمت تبلیغات اون بهینه شده مثلا میشه در بنر بالا یک قسمت اسلاید و دو قسمت ثابت در سمت راست اون داشت و این خوبه

یک نوار به بالای صفحه اضافه شده

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

از سایت اصلی نباید دانلود میکردین ، باید از همین انجمن دانلود میکردین .

در ضمن 90 درصد این مواردی که نوشتین ، بسیار عذر میخوام ، شاید و شاید و بازم معذرت ، از عدم اطلاعات کافی و سلیقه ای هستش . من چند روزه استفاده میکنم و هیچ کدوم از مشکلاتی که ذکر کردین رو مشاهده نکردم :) البته میگم نسخه فارسی منتشر شده در این انجمن منظورم هست . در بحث ترجمه برخی عبارات جا موندن که اهمیتی ندارن و رفع میشن . چون ترجمه چند عبارت ربطی به عملکرد و کارایی یک فروشگاه ساز نداره .

در کل بیشتر کاربران تا یاد بگیرن چی به چیه بسیاری از قابلیت های جدید رو باگ تشخیص خواهند داد . همانگونه که افرادی که برای ا ولین بار نسخه 1.5 رو تجربه کردن همین نظرات رو داشتند . البته اینکه باگ هایی هم داره انکار نمیشه و نمیتونه باگ نداشته باشه :) و تازه وارد نسخه 1.6 شدیم و به مرور رفع خواهند شد .

لینک به دیدگاه

بالاخره ابتدای معرفی نسخه استیبل 1.6هست

بی ایراد که نمیشه

ولی همیشه شاهد زحمات زیاد دوستان پرستاشاپ فارسی بوده ام!

مطمئنا اونا تمام تلاششون را انجام خواهند داد برای بهتر شدن

دوستان یه سوال:

دمو فارسی پس کو!؟

حالا که منتشر شده دیگه ایرادی نداره دمو ببینیم:دی

(دموی نسخه اصلی را که دیدم خیلی عالی بود!)

و سوال دوم و سوم-خخخخ:

2)به نظرتون همین الان از 1.5 به 1.6کوچ کنیم!؟

اونقدر ارزشش را داره!؟

بعد در آپدیت به نسخه های بالاتر مشکل نداشته باشه!؟

3)آموزش ارتقا!

از همون ارتقای داخل پنل فروشگاه استفاده کنیم یا!؟

لینک به دیدگاه

برای دمو: http://presta-shop.ir/forum/Thread-4868-%D8%AF%D9%85%D9%88%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7-%D8%B4%D8%A7%D9%BE-1-6-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C?pid=31005#pid31005

برای ارتقا به 1.6 کمی دست نگه دارید الان قالب های 1.5 با 1.6 سازگار نیستند و مشکلاتی دارند. پرستاشاپ در حال رفع مشکلات هست. به زودی نسخه جدیدتری منتشر می شود.

اگر قصد استفاده از بخش مدیریتی ریسپانسیو دارید و قالب بخش کاربری هم ریسپانسیو هست. توصیه میشه به فکر ارتقا باشید در غیر این صورت خیلی تفاوتی نیست.

برای ارتقا به نسخه انجمن باید از کانال دایرکتوری در ماژول ارتقا با یک کلیک استفاده کنید و پرستاشاپ این انجمن را در پوشه مورد نظر آپلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید

لینک به دیدگاه

برای دمو: http://presta-shop.ir/forum/Thread-4868-%D8%AF%D9%85%D9%88%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7-%D8%B4%D8%A7%D9%BE-1-6-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C?pid=31005#pid31005

برای ارتقا به 1.6 کمی دست نگه دارید الان قالب های 1.5 با 1.6 سازگار نیستند و مشکلاتی دارند. پرستاشاپ در حال رفع مشکلات هست. به زودی نسخه جدیدتری منتشر می شود.

اگر قصد استفاده از بخش مدیریتی ریسپانسیو دارید و قالب بخش کاربری هم ریسپانسیو هست. توصیه میشه به فکر ارتقا باشید در غیر این صورت خیلی تفاوتی نیست.

برای ارتقا به نسخه انجمن باید از کانال دایرکتوری در ماژول ارتقا با یک کلیک استفاده کنید و پرستاشاپ این انجمن را در پوشه مورد نظر آپلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید

با سلام و تبریک سال نو، لطفا در مورد ارتقاء نسخه 1.4.6.2 به 1.6 اظهار نظر فرمایید و روش ارتقاء را آموزش دهید

. سپاس

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من میخوام یه فایل پی دی اف رو برای فروش قرار بدم ، باید کدوم نسخه رو بگیرم و چه مواردی نیاز هست؟ همین نسخه 1.6 خوبه مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

سلام من دارم میدم یه قالب برام طراحی کنن... الان میبینم نسخه ی 1.6 هم به صورت پایدار اومده....

از اونجایی که اعلام کردید از این به بعد تمرکزتون رو این نسخه هست که منطقی هم هست.... چی کار کنم به نظرتون ؟ نظرتون چیه ؟

لینک به دیدگاه

سلام

من نسخه 1.6 فارسی رو نصب کردم و کلی هم css اش رو تغییرات دادم و ترجمشو کار کردم ولی الان که خواستم یه شاخه جدید درست کنم درست نمیشه و بدون هیچ ارروری به صفحه قبلی بر میگرده چی کار کنم. اینجا هم یه چیزایی گفتن میشه راهنمایی بکنید؟

http://forge.prestashop.com/browse/PSCSX-1156

لینک به دیدگاه

راه حلی که دادن اینه که دوباره فایل zip پرستا رو دانلود کنید و فایل هاش رو جایگزین فایل های قبلی در هاستتون کنید. مشکل اون هایی که در لینک بالا آدرسش رو داده بودید با جایگزینی فایل ها حل شده بود. احتمالا مشکل از دانلود ناقص یا نصب بد بوده. دوباره دانلود کنید و فایل ها رو جایگزین کنید

لینک به دیدگاه

شما همه فایل ها بجز پوشه های modules,themes,download,upload و فایل های داخل اونها رو کپی کنید برای سایتتون مشکلی پیش نمیاد. البته بازم میگم بک آپ تهیه کنید حتما

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل حل شد. بگم دیگران هم استفاده کنن.

پرستا شاپ انگلیسی رو دانلود کنید و زیپشو باز کنید و هر چی فایل و فولدر درون فولدر ادمین رو بزنید به روی فایل ها و فولدر های درون ادمین پرستا شاپ فارسی تون.

ممنون به خاطر راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

کمی بیشتر صبر کنید. استفاده از انتشار اول خیلی توصیه نمیشه. پیشنهاد میکنم تا ارائه انتشار بعدی صبر کنید سپس سفارش طراحی بدید

منظورتون رو متوجه نمیشم... مگه این نسخه 1.6 نسخه ی پایدار نیست ؟

اگر پایداره که نباید مشکلی واسه طراحی قالب و ماژول ها پیش بیاد چون نسخه ی بعدی هم با همین هسته ارائه میشه و اصولا نباید چیزی رو بهم بریزه ...

درسته ؟

لینک به دیدگاه

نسخه نسخه پایداره اما انتشار اولشه و معمولا انتشار اول برای راه اندازی فروشگاه توصیه نمیشه زیاد. یسری باگ هایی ممکه در انتشار اول وجود داشته باشه

لینک به دیدگاه

نسخه نسخه پایداره اما انتشار اولشه و معمولا انتشار اول برای راه اندازی فروشگاه توصیه نمیشه زیاد. یسری باگ هایی ممکه در انتشار اول وجود داشته باشه

در سیستم پرستا با اومدن آپدیت جدید این باگ ها درست نمیشن ؟؟بدون بهم ریختن نمای سایت و مازول ها ؟

منظورتون از باگ امنیتی هست ؟

در کل به این سوال من جواب بدید .. با نسخه ی فعلی امکان طراحی وجود داره که در نسخه ها و آپدیت های بعدی دچار مکشل نشه ...؟

ممنونم.

لینک به دیدگاه

چرا دوست من با اومدن آپدیت جدید این مشلات رفع میشه. واسه همین گفتم انتشار اول رو نصب نکنید. در انتشار بعدی (که احتمالا اسمش 1.6.0.6 خواهد بود) این مشکلات رفع میشه

بنده که نگفتم باگ امنیتی. پرستا تا الان هیچ باگ امنیتی نداشته مگر ماژول های نامعتبری که روی سایت نصب میکنید

بله میتونید با نسخه قبلی کار کنید و براش تم طراحی کنید ولی من پیشنهاد میکنم تا انتشار بعدی صبر کنید تا مشکلاتی که در نسخه اول وجود داره رفع بشه

لینک به دیدگاه

چرا دوست من با اومدن آپدیت جدید این مشلات رفع میشه. واسه همین گفتم انتشار اول رو نصب نکنید. در انتشار بعدی (که احتمالا اسمش 1.6.0.6 خواهد بود) این مشکلات رفع میشه

بنده که نگفتم باگ امنیتی. پرستا تا الان هیچ باگ امنیتی نداشته مگر ماژول های نامعتبری که روی سایت نصب میکنید

بله میتونید با نسخه قبلی کار کنید و براش تم طراحی کنید ولی من پیشنهاد میکنم تا انتشار بعدی صبر کنید تا مشکلاتی که در نسخه اول وجود داره رفع بشه

خیالم راحت شد...

پس بگم با نسخه ی 1.6 طراحی کنن و بعد منتظر بمون تا نسخه ی بعدی پرستا بیاد و با خیال راحت روش نصب کنم ...

درسته ؟

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل حل شد. بگم دیگران هم استفاده کنن.

پرستا شاپ انگلیسی رو دانلود کنید و زیپشو باز کنید و هر چی فایل و فولدر درون فولدر ادمین رو بزنید به جای فایل ها و فولدر های درون ادمین پرستا شاپ فارسی تون.

ممنون به خاطر راهنماییتون.

با سلام

من این کار انجام دادم ولی متاسفانه جواب نداد

تازه قالب بخش مدیریت هم برعکس شد

میشه فایل ادمینی که شما استفاده کردین اینجا بزارین؟

منون میشم

لینک به دیدگاه

خیالم راحت شد...

پس بگم با نسخه ی 1.6 طراحی کنن و بعد منتظر بمون تا نسخه ی بعدی پرستا بیاد و با خیال راحت روش نصب کنم ...

درسته ؟

یک سوال دیگه هم به این سوال بالایی اضافه میکنم...

میخوام بدونم پرستا 1.6 توانایی سازگاری اتومات با قالب ها و ماژول های 1.5 رو داره ؟؟ مثلا در جوملا با یه کامپوننت میشد قالب ها و ماژول های قدیمی رو رو نسخه ی جدید نصب کرد.

منتظر جوابتون هستم .

ممنونم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...