رفتن به مطلب

پرستاشاپ 1.6.0.6 پارسی منتشر شد

پست های پیشنهاد شده

presta parsi logo wide.jpg

با آرزوی موفقیت و شادکامی برای کاربران عزیز

همانطور که گفته بودم نسخه 1.6.0.6 پرستاشاپ در کمتر از یک هفته بومی و فارسی شده و مدتی است آماده انتشار است ولی از آن جایی که بخش ترجمه پرستاشاپ در سایت Crowdin.net مشکلاتی در انتقال ترجمه ها به بسته نصب پرستاشاپ داشت این نسخه منتشر نشد.

به دلیل مشغله تیم پرستاشاپ و مسافرت مدیر بخش بومی سازی پرستاشاپ جهانی، با پیگیری ای انجام شده پرستاشاپ همچنان تغییرهایی که توسط بنده اعلام شده بود اعمال نکرده بنابراین به شیوه ای دیگر بخشی از ترجمه ها را ذر سایت ثبت کرده و اکنون مشکلی در انتقال ترجمه ها وجود ندارد. بنابراین می توانید آخرین نسخه پرستاشاپ را دانلود کنید.

خوشحالیم که بازهم پیشتاز هستیم و زبان فارسی با صد درصد ترجمه از معدود زبان هایی است که کاملا ترجمه شده. از همکاری همه دوستان تشکر میکنم و از همه دعوت میکنم برای همکاری در ترجمه پرستاشاپ به سایت crowdin.net بپیوندند و ترجمه های نامناسب را مجدد ترجمه کرده یا برای ترجمه های مناسب رای ثبت کنند و همچنین گزارش ترجمه های نامناسب را بدهند. البته یک خواهش هم از همه دوستان دارم و این هست که برای کنجکاوی درخواست پیوستن به گروه را ندهید و در ترجمه همکاری کنید، زیرا بعد از مدتی افرادی ترجمه ای نداشته باشند از لیست مترجمان حذف خواهیم کرد.

همکاری در ترجمه پرستاشاپ

در این نسخه سعی کردیم بازهم بهینه سازی هایی روی پرستاشاپ انجام دهیم و برای اولین بار از دو فونت زیبای مورد تایید گوگل استفاده کردیم تا دیگه شاهد استفاده از فونت تاهوما نباشیم. همچنین از آن جایی که قابلیت انتخاب فونت ماژول تنظیمات قالب پرستاشاپ 1.6.0.6 برای فونت های فارسی کاربردی ندارد، سعی کردیم راهی برای انتخاب فونت بخش های مهم قالب قرار بدیم که در ادامه روش تغییر ذکر خواهد شد.

سایر امکانات افزوده شده قبلی مانند تاریخ شمسی، راست چین سازی مدیریت و قالب پیش فرض، فاکتورهای فارسی و راست چین در قالب pdf و ... هم به قوت خودش باقی است تا همچنان پرستاشاپ قدرتمندترین فروشگاه ساز متن باز در ایران باشد.

همه تغییرات پرستاشاپ در گیت هاب ثبت شده و همه عزیزانی که آشنایی با توسعه PHP و یا طراحی قالب دارند می توانند تغییرات خود را در گیت هاب و با نام خودشان ثبت کنند. از این پس هرگونه همکاری برای تغییر فقط در چارچوب گیت هاب پذیرفته می شود.

برای دانلود پرستاشاپ و ورود به صفحه دانلود نسخه 1.6 کلیک کنید.

پیروز باشید

مدیریت پرستاشاپ پارسی

دانوش میرعلایی

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 110
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

ایول به پرستاشاپ فارسی . با تغییر وتحولاتی که همزمان با ورود به نسخه 1.6 داشتیم ، شاهد این هستیم که بومی سازی و انتشار نسخه های جدید روان تر و با فاصله بسیار کمتری انجام میگیره که جای خوشحالی و تقدیر داره .سپس از تمامی دوستانی که همکاری کردن و تمام دوستانی که همکاری نکردن ولی لااقل حمایت کردن :)

لینک به دیدگاه

درود ، تشکر و خسته نباشید میگم ابتدا به مدیران انجمن و سپس اعضای مترجم و تمام دست اندرکارانی که برای توسعه پرستاشاپ پارسی در ایران زحمت میکشند و جای تقدیر زیادی داره که این اسکریپت قدرتمند به رایگان در اختیار ما قرار داده میشه . قطعا پرستاشاپ برترین فروشگاه ساز رایگان و غیر رایگان هست که هر روز با نسخه های جدیدتر شاهد پیشرفت چشمگیر آن هستیم .

سربلند و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

دورود و تشکر بابت زحمات شما عزیزان در بومی سازی این سیستم قدرتمند فروشگاهی و افرین بر جوانان ایران زمین که همیشه بهترین هستند و بهترین خواهند بود

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان و اساتیدی که زحمت ترجمه این نسخه رو کشیدند. سوالی داشتم از حضور شما بزرگواران، آیا از این به بعد تمرکز بر روی نسخه 1.6 خواهد بود؟ و همه ماژول ها و قالب ها برای این نسخه از جانب انجمن منتشر خواهد شد؟ یا اینکه به همون 1.5 بسنده کنیم؟

همچنین مدت زمان انتظار برای ارایه قالب ها و ماژول های سازگار با این نسخه چقدر خواهد بود حدودا؟

با تشکر و احترام از شما بزرگواران

لینک به دیدگاه

سلام

نسخه 1.5 همچنان پشتیبانی میشه و ماژول و قالب هم براش منتشر میشه

تا زمانی که نسخه استیبل از پرستاشاپ 1.6 منتشر نشده و ماژولهای حیاتی مثل بانک و پست و ... آماده نشده، ما به طور کامل روی این نسخه تمرکز نخواهیم کرد. ولی این اتفاق به زودی میفته و بهتره از الان با نسخه 1.6 کار کنید تا به روند کاری اون عادت کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

چه عجله ای برای ارتقا دارید؟

هنوز هیچ ماژولی روی این نسخه تست نشده

عجله ک نیست ولی میخوم رو 1.6 باشم دیگه.

الان با ماژول ارتقا انجام دادم ولی چپ چین بود و فونتارو نمایش نمیداد.بخش مدیریت درست بود البته

ممنون میشم راهنمایی کنید یا زمان اموزش ارتقارو بفرمایید

لینک به دیدگاه

بنده رو ورژن قبلی مشکل شاخه رو داشتم اما الان رو لوکال نصب کردم و دارم استفاده میکنم روی لوکال فعلا مشکلی با ایجاد شاخه نداره

من هم روی لوکال و هم روی هاست هنوز هم این مشکل رو دارم

سلام

نه دوست عزیز

بنده روی لوکال تست کردم و مشکلی با ایجاد شاخه نداره

موفق باشید

سلام

من هم روی لوکال و هم روی هاست هنوز هم این مشکل رو دارم

لینک به دیدگاه

چه فرقی می کند که ما پرستاشاپ را از سایت اصلی آن دانلود کنیم (چون ظاهرا ترجمه به فارسی هم داخل آن موجود است) یا از اینجا؟

تفاوت نسخه اصلی و پارسی بصورت کامل در تاپیک دانلود پرستاشاپ 1.6 بیان شده

http://presta-shop.ir/forum/Thread-4858-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D9%BE-1-6-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

لینک به دیدگاه

چه فرقی می کند که ما پرستاشاپ را از سایت اصلی آن دانلود کنیم (چون ظاهرا ترجمه به فارسی هم داخل آن موجود است) یا از اینجا؟

دوست من درسته که شما در نسخه اصلی هم ترجمه رو میبینید و حتی بخش مدیریت راست چین هست

ولی چند نکته وجود داره:

تمام ترجمه های سایت اصلی توسط ما و اعضای این انجمن انجام شده و تایید صحت ترجمه ها فقط توسط مدیران این سایت ممکن هست.

تمام بومی سازی های نسخه اصلی توسط تیم ما با تیم جهانی به اشتراک گذاشته شده و خود بنده برای ثبت این اطلاعات وقت زیادی گذاشتم

نسخه بومی این انجمن همیشه بعد از نسخه اصلی و با فاصله چند روزه منتشر میشه و شامل بهینه سازی های بیشتری مخصوص کشور ایران است

همیشه نسخه این انجمن کامل تر و با امکانات بیشتر است.

حالا حق انتخاب با شماست:

نسخه رسمی که توسط خود ما ترجمه و بومی شده و در سایت اصلی منتشر می شود

نسخه پارسی که بهینه سازی های گسترده ای هم روی قالب مدیریت و کاربری و هم امکانات دارد.

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از زحماتی که می کشید

ولی من هر کاری کردم نشد نسخه 1.6 رو دانلود کنم. وقتی کلیک می کنم میره رو صفحه ی اصلی و هیچ اتفاقی نمیوفته.

ضمنا هم با دانلود منیجر امتحان کردم و هم بادون اون

با گوگل کروم و فایر فاکس هم همینجور بود.

ممنون میشم بگیر چطور باید دانلودش کنم

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از زحماتی که می کشید

ولی من هر کاری کردم نشد نسخه 1.6 رو دانلود کنم. وقتی کلیک می کنم میره رو صفحه ی اصلی و هیچ اتفاقی نمیوفته.

ضمنا هم با دانلود منیجر امتحان کردم و هم بادون اون

با گوگل کروم و فایر فاکس هم همینجور بود.

ممنون میشم بگیر چطور باید دانلودش کنم

تست شد مشکلی نداره

http://presta-shop.ir/downloads/prestashop_1.6.0.6_rtl_1.0.zip

لینک به دیدگاه

سلام

از بخش مدیریت به منوی قالب ها برید و روی ویرایش کلیک کنید

در این قسمت میتونید تعیین کنید که کدوم صفحه ها ستون چپ و راستشون فعال باشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

از بخش مدیریت به منوی قالب ها برید و روی ویرایش کلیک کنید

در این قسمت میتونید تعیین کنید که کدوم صفحه ها ستون چپ و راستشون فعال باشه

موفق باشید

رامتین عزیز میشه قالب رو 2 ستونه کرد ؟ مشکلی تو قالب و نمایش پیش نمیاد ؟

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...