رفتن به مطلب

کلاه برداری با نام پرستاشاپ

پست های پیشنهاد شده

با یاد خدا

در ماه های گذشته مشاهده شده عده ای با نام پرستاشاپ و ادعای نماینده بودن یا ادعاهای دیگر اقدام به راه اندازی وب سایت هایی کرده و علاوه بر پرکردن سایت خود با کپی ماژول های داخلی و خارجی پرستاشاپ و حتی مطالب این سایت، متاسفانه به بهانه های مختلف اقدام به کلاه برداری کرده و سرمایه کاربران را از بین میبرند.

پرستاشاپ پارسی با توجه به سیاست های دو سال گذشته خود به کپی رایت پایبند بوده و سعی میکند به اندازه سهم خود از دنیای مجازی برای فرهنگ سازی در این زمینه گام بردارد و علاوه بر آن خود را مسئول می داند تا در مورد اقدامات این چنین به کاربران خود هشدار دهد. همچنین عده ای این سایت ها را وابسته به سایت ما می دانند و برخی از کاربران نیز دچار سردرگمی شده اند و نیاز به اطلاع رسانیدر این مورد ضروری است.

در ماه های گذشته تماس های زیادی داشتیم که قصد شکایت از سایت های مذکور را داشته و خواهان ارتباط شاکیان با یکدیگر هستند تا مراحل پیگیری شکایت ساده تر باشد. بنابراین از تمام افرادی که از وب سایت های این چنین شکایتی دارند می توانند ضمن اعلام در این تاپیک، شماره تماس و نام خود را از طریق پیام خصوصی برای بنده ارسال کنند.

به همین منظور نکات مهمی هست که ذکر میکنم:

• پرستاشاپ پارسی در حال حاضر فقط با نام دامنه ipresta.ir فعالیت میکند و هیچ دامنه دیگری ندارد. بدیهی است هر دامنه دیگر وابسته به سایت خودمان از طریق انجمن اطلاع رسانی می شود.
  • پرستاشاپ پارسی تنها نماینده پرستاشاپ در ایران است که به تمام بخش های بومی سازی پرستاشاپ جهانی دسترسی دارد (مدیر انجمن فارسی در سایت رسمی، مدیر ترجمه در سایت اصلی و بومی سازی در گیت هاب رسمی)
  • بنده (دانوش میرعلایی) یکی از توسعه دهندگان پرستاشاپ هستم و به صورت داوطلبانه مسئول کنترل پروژه راست چین سازی پرستاشاپ جهانی هستم.
  • پرستاشاپ پارسی دارای 4 ویراستار ترجمه در سیستم ترجمه پرستاشاپ جهانی است و هیچ مترجمی بدون اجازه ما امکان پیوستن به تیم ترجمه را ندارد!
  • تمام محصولات تجاری بازارچه پرستاشاپ به استثنای چند مورد تولید برنامه نویسان متخصص داخلی است.
  • کیفیت ماژول های ارایه شده در بازارچه توسط شخص بنده و برنامه نویسان تیم بررسی شده و سعی می شود ماژول های نامناسب به بازارچه راه پیدا نکنند.
  • این گونه سایت ها به دلیل پرکردن سایت با محصولات کپی و یا دزدی تنوع محصول بالایی دارند. این کار در قانون، قاچاق نرم افزار تعریف شده و باعث نابودی کار تخصصی داخلی می شود.
  • تمام قالب ها و ماژول هایی که به صورت غیر اصلی (از طریق سایت های سودجو) خریداری میکنید فاقد پشتیبانی بوده در حالی که در برخی موارد مبلغی بیش از مبلغ قیمت اصلی آن از شما دریافت می شود!
  • به هیچ عنوان قالب های غیر اصل خارجی خریداری نکنید. این قالب ها مشکلاتی دارند که به مرور برطرف شده و فقط در صورتی که نسخه اصل را بخرید به روز رسانی دریافت میکنید.
  • گران بودن قالب ها و نرخ دلار بهانه افراد سودجو برای سو استفاده است. همانطور که گفته شد در برخی موارد مبلغی بیش از قیمت اصل یک محصول خارجی از مشتریان دریافت شده و محصول با اشکالات و بدون پشتیبانی ارایه داده اند!
  • قیمت یک قالب اصل خارجی به طور معمول 200 تا 230 هزار تومان تمام می شود. این مبلغ نه تنها زیاد نیست بلکه برای یک فروشگاه قیمت بسیار مناسبی است. برای خرید به نام خودتان هم مشکلی وجود ندارد.
  • قبل از هرگونه همکاری با هرشخصی در محیط اینترنت و به خصوص فروشگاه اینترنتی شماره تلفن از شخص مورد نظر دریافت کنید و درمورد سابقه فرد تحقیق کنید.
  • هرگز اطلاعات هاست خود را در اختیار این افراد قرار ندهید. این افراد نه تنها به راحتی قالب و ماژول های شما را به سرقت می برند، بلکه به دلیل عدم دانش کافی باعث خرابکاری و ایجاد مشکل میشوند.
  • این چنین افراد به دلیل این که هیچ تعهدی به اخلاق ندارند، در برخی موارد حتی فهرست محصولات سایت شما را مورد سرقت قرارداده و به فروشگاه های نوپا می فروشند.

با آرزوی پایان قاچاق نرم افزار در کشور از شما عزیزان خواهش میکنم از تولیدات با کیفیت داخلی حمایت کنید و از افراد سودجو که به دنبال درآمد از دست رنج دیگران هستند هیچ چیز نخرید!

نکته: گفته های کاربران در این مطلب مورد تایید یا تکذیب مدیریت سایت نیست و فقط به جهت اطلاع رسانی است. هیچ دخالتی از طرف ما در گفته های کاربران نمی شود و کاربران خود مسئول گفته های خود هستند.

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • پاسخ 109
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

سلام کسانی که از شخص مورد بحث ( با آدرس دامنه prestatool*s.ir یا matrixsoft.ir) شکایت دارند با درج آن در سایت نماد اعتماد با لینک زیر https://www.enamad.ir/Opinions.aspx شکایت خود را مطرح نمایند تا ر

کاشکی من از این پرستاتــولـــز خرید کرده بودم، الان به سزای اعمالش رسیده بود. خیلی عجیبه که مردم فقط به فکر 20 هزار تومن خودشونن که میگن خب صرف نداره و نمیرم شکایت کنم. هیچ کس به فکر ایمن سازی و پاک س

با یاد خدا   در ماه های گذشته مشاهده شده عده ای با نام پرستاشاپ و ادعای نماینده بودن یا ادعاهای دیگر اقدام به راه اندازی وب سایت هایی کرده و علاوه بر پرکردن سایت خود با کپی ماژول های داخلی و خارجی پرس

Posted Images

با تشکر از دانوش عزیز و تمامی دوستانم در این انجمن که به صورت شبانه روزی برای بهتر شدن پرستا شاپ پارسی تلاش میکنن

امیدواریم که با کمک همه شما دوستان عزیزم بتوانیم جلوی این افراد سودجو را گرفته و برای تعالی هرچه بیشتر قانون کپی رایت و هدر نرفتن وقت و هزینه ناشران تلاش کنیم

لینک به ارسال

با تشکر از شما mohamad9245

بهتره پست های طولانی و بزرگ رو نقل قول نکنید ، چون فضای اضافه اشغال میکنه و هم زشت نشون میده تاپیک ها رو و هم شلوغ :) ممنونتم

لینک به ارسال

با تشکر از شما mohamad9245

بهتره پست های طولانی و بزرگ رو نقل قول نکنید ، چون فضای اضافه اشغال میکنه و هم زشت نشون میده تاپیک ها رو و هم شلوغ :) ممنونتم

با تشکر از بهمن عزیز

پست اصلاح شد

لینک به ارسال

میشه اسم سایتهای سودجو یا مشکل دار رو هم بنویسید تا بدونیم با کی طرفیم؟

خارجی هستند یا ایرانی؟

لطفا واضح توضیح بدید.

اگر واقعا روراستید اصلا بهانه نیاورید که نمیشه اسم ها رو نوشت و ...

کامل و مشخص بنویسید تا شناخته شوند.

به عنوان مثال یکی از اعصای محترم همین فروم سایت ابزار یا قالب یا همچنین چیزی گذاشته که بنده به شک افتادم.

آیا منظور همه هستند؟

لینک به ارسال

خب ما راه تشخیص این افراد رو به شما گفتیم

کپی ماژول های ما رو در سایت هاشون میبینید که هیچ عنوانی از نویسنده اصلی ندارند

کپی قالب های خارجی و داخلی رو میبینید

برخی در سایت هاشون به وضوح ذکر کردن که قالب های خارجی گرون هستند و نسخه اصلی نخرید (تا اونا از دسترنج دیگران به سود برسن!)

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به ارسال

سلام به همه پرستاشاپی های عزیز
با توجه به سوالاتی که برخی از کاربران در چند روز گذشته مطرح کردند و سوء تفاهم های ایجاد شده، لازم دونستم توضیحاتی رو به این مطلب اضافه کنم :
اولا باید بگم که پرستاشاپ پارسی به هیچ عنوان پرستاشاپ رو انحصارا در اختیار خودش نمیدونه و از سایتهایی که بصورت سالم و با احترام به حقوق تولیدکننده و همچنین مشتریان، اقدام به توسعه و انتشار پرستاشاپ پارسی میکنند، استقبال هم میکنه.
نظر ما اینه که پرستاشاپ یکی از قویترین سیستمهای فروشگاه ساز در جهانه و ایرانیان هم باید بتونن به راحتی از این فروشگاه ساز استفاده کنند و سطح وب پارسی و فروشگاههای ایرانی رو ارتقاء بدهند. متاسفانه در این راه برخی افراد از بی اطلاعی مردم سوء استفاده هایی کرده و میکنند و به عناوین مختلف مانند هاست سازگار پرستاشاپ، فروش قالبهای دزدی خارجی بدون مجوز و بدون توان پشتیبانی و رفع ایراد، انتشار نسخه ما به نام خودشون و .... کلاه سر مشتریان میگذارند.
فکر میکنید چرا تا به حال پرستاشاپ پارسی اقدام به فروش هاست نکرده، فکر میکنید چقدر زمان میبره تا نمایندگی یکی از سرورهای داخلی یا خارجی رو بگیریم و به اعضای خودمون بفروشیم ؟ باید بگم این پیشنهادی بود که مدتها قبل خودم به دانوش دادم ولی قبول نکرد و دلیل بسیار قانع کننده ای داشت. هیچ هاست و سروری رو نمیشه با اطمینان 100درصد تهیه کرد و همیشه یک درصد احتمال ایجاد مشکل وجود داره و ما نمیخوایم به خاطر مقداری سود بیشتر اعتبار خودمون و اعتماد اعضامون رو از دست بدیم و شرمنده اونا بشیم. مگر اینکه بتونیم هاستی با ضمانت های لازم پیدا کنیم که خیالمون راحت باشه که اعضای پرستاشاپ متحمل ضرر و خسارت نمیشود.
همچنین ما در این انجمن تا حد ممکن سعی داشته ایم که قانون کپی رایت را رعایت کنیم و این گام را در راستای فرهنگسازی در کشورمان برداشته ایم. مطمئنا فروش کارهای کپی، ریپ و نال شده برای ما بسیار سودآور خواهد بود ولی هیچگاه حاضر به زیر پا نهادن ارزشها و سرقت آثار دیگران نشده ایم.
اما برای روشن شدن موضوع و تفکیک شدن سایتهایی که سالم کار میکنند از سایتهای متقلب مواردی رو ذکر میکنم و در مورد سایتهایی که در لیست زیر نیستند میتوانید با بنده تماس بگیرید تا پس از بررسی توسط مدیران ، اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد :
سایتهای سالم :
1- مای پرستا به آدرس http://mypresta.ir/و http://myprestashop.ir/
2- پرستا استور به آدرس http://prestastore.ir/

سایتهای متخلف :
با مطالعه تاپیک کاربران به سایت های متخلف اشاره می کنند.

سایتهای فعال دیگه ای ممکنه وجود داشته باشند که به مرور زمان به لیست اضافه خواهند شد.

چند نکته هم در انتها خطاب به همه دوستانی که از پرستاشاپ استفاده میکنند :
1- ماژولهای رایگانی که در سایتهای مختلف پیدا میکنید ممکن است حاوی کد مخرب باشند، اطلاعات شما رو سرقت کنند، سایت شما رو دچار مشکل کنند و ..... پس توصیه اکید میکنم که ماژولهای رایگان تائید نشده را به هیچ عنوان استفاده نکنید. برخی سایتها که حتی نامشان در اینجا ذکر نشده به دلیل عدم حضور ذهن بنده، اقدام به ترجمه و انتشار ماژولهای رایگان خارجی میکنند در صورتیکه هیچ اطلاعی از سالم و بی عیب بودن آنها ندارند.
2- اطلاعات ورود به مدیریت و هاست خود را به هیچ عنوان در اختیار اشخاصی که مورد اطمینان نیستند قرار ندهید. با این کار، به آنها فرصت قرار دادن کدهای مخرب، دزدیدن قالبها و ماژولها و مشتریان و بسیاری کارهای دیگر را میدهید.
3- حتما حتما حتما از نسخه پارسی انجمن ما استفاده کنید. نسخه های فارسی دیگه ای که در سایتهای مختلف میبینید، در واقع همین نسخه ما رو سرقت کردند و تغییراتی در اونها اعمال شده و منتشر شده است . اما به دلیل ناشی بودن این افراد این تغییرات ممکن است باعث بوجود اومدن مشکلاتی در فروشگاه شما شود و همچنین با توجه به اینکه این افراد هیچ پایبندی اخلاقی ای ندارند، امکان وجود کدهای مخرب در این نسخه ها بسیار زیاد است.
توجه داشته باشید که کلیه ماژولها و قالبهای ما اعم از رایگان و یا تجاری ، تنها در صورتیکه از نسخه پرستاشاپ ما استفاده کنید دارای پشتیبانی خواهند بود و مشکلات سایر نسخه ها توسط مدیران ما بررسی نخواهند شد.

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام من یک قالب از سایت پرستا تـــولـــز (prestatool*s.ir) به قیمت 177 هزار تومان خریدم و خیلی از قسمت هاش مشکل داره و نزدیک به 5 ماهه من رو سرکار گذاشته هرچی هم پیام میدم یه بهانه ای میارند و جواب درست حسابی نمیدن و میگند محدودیت های قالب هست . نمی تونم چطور می تونم حقم رو از این سایت بگیرم خواهشا راهنمایی کنید.

لینک به ارسال

تاکنون حداقل 4نفر شماره تلفن به من دادن که شاکی هستند و حاضرند به هم کمک کنند تا یک نفر شکایت کنه. بعلاوه 5 - 6 نفر دیگه که هنوز شماره تلفنشون رو به من ندادن ولی شاکی هستند. شما هم اگر مایل هستید شماره تلفنتون رو برای من پیام خصوصی کنید.

لینک به ارسال

دوستان حتما توجه داشته باشن كه از سايتهايي خريد كنن كه نماد اعتماد داشته باشه و البته يكي از شرايط اعطاي نماد، تضمين بازگشت وجه به كاربران هست.

لینک به ارسال

ما هیچ کسی رو مستقیما محکوم نکردیم و گفتیم کاربران از هر سایتی شکایتی دارن در رابطه با پرستا شاپ اینجا اعلام کنند

برای نام بردن از سایت پرستا تـــولـــز که تعداد شاکیانش کم هم نیست سند و مدرک داریم و ایشون در پاسخ به این مدارک فقط میگن شما یارای رقابت ندارید و ماژول هاتون رو کد میکنید! :) خب فکر نمیکنم کد کردن ماژول هامون ارتباطی با ایشون داشته باشه!

گذشته از این ها ایشون اظهار کردن که قالب های حرفه ای با بهترین کیفیت (ولی نگفتند بدون لایسنس، بدون ارائه فایل های کامل قالب!). شکایت مدیر سایت لئوتم فکر میکنم گواه بر این مسئله باشه که ایشون حداقل قالب هایی که میفروشن بدون لایسنس هست!

ما هیچ توهینی به کسی نکردیم و فکر میکنم کسی که دم از رقابت سالم و آخرت میزنه بهتره کمی به کارهای خودش فکر کنه و بعد امر به معروف و نهی از منکر کنه. باز هم میگم این تاپیک فقط برای جلوگیری از ضرر و زیان دیدن کاربران عزیز پرستا شاپی هست و به درخواست خود کاربران ایجاد شده. شاید تمامی شکایاتی که به دست ما میرسه صحت نداشته باشه ولی حداقل خیلی ها با سند و مدرک شکایتشون رو بیان میکنند

ما دشمنی با کسی نداریم و باقی مسائل رو زمان روشن میکنه دوست من...

لینک به ارسال

اظهارت همه دوستان در این تاپیک مورد تایید ما نیست. هدف اطلاع رسانی است و برای بنده اثبات شده که سایت ایشون متخلف هست و این تاپیک برای هشدار به سایر افراد است. قطعا پس از پیگیری از طریق مراجع قانونی ایشون میتونند پاسخگوی کاربران باشند.

از طرفی ایشون چند جرم آشکار در سایتشون مطابق قوانین جرایم رایانه ای موجود است و خود ما به شدت از ایشون شاکی هستیم.

لینکی که دادید هم پر از دروغ های آشکار هست. همه میدونن که ترجمه پرستاشاپ در هیچ کدام از نسخه ها توسط یک نفر صورت نگرفته و از ابتدا در انجمن ها ترجمه میشده و ایشون فقط ثبت میکردند. از نسخه 1.4 هم انجمن ما به اندازه کافی مدرک برای اثبات ترجمه کردن گروهی دارد و کافی است انجمن را جستجو کنید.

هرکس هم شک داره که ایشون خرابکاری بیش نیست به من ایمیل بده تا ایمیل مدیر بخش بومی سازی پرستاشاپ را برایشان بفرستم که ببیند چطور از دست ایشان شاکی هستند که بسیاری از ترجمه ها را خراب کرده اند و با ایمیل های عجیب و غریب ایشون رو متعجب کرده اند.

تعداد مراجعه کننده، تعداد کاربر، قدمت یک کاربر و مواردی از این دست هیچ کدام دلیلی برای درست کار کردن نیست. متاسفانه ایشون فراموش کردند که باید اخلاق داشته باشند.

طبیعی است همه کاربران مجازند با هرشخصی کار کنند و شما هم مجاز به این کار هستید ولی مطابق هر ضمانت نامه ای هرگونه دستکاری افراد غیرمتخصص باعث باطل شدن پشتیبانی خواهد شد. بنابراین از طرف انجمن ما با هرشخصی که نشانی از ارتباط و دستری به فروشگاهشان به این شخص مشاهده شود بلافاصله پشتیبانی تمام خدمات دریاقتیشان باطل خواهد شد.

لینک به ارسال

سلام

ممنون از توضیحات کاملتون

طلایی که پاک است، چه منتش به خاک است

ما درست کار میکنیم و ترسی از این خزعبلاتی که تو اون سایت متقلب نوشته میشه نداریم

این شروین خان که مدیر سایت پرســتاتولز هست، کلا یه متقلب به تمام معناست:

1- قالبها که 99.99% کپی و غیرمجاز هستند

2- ماژولهای ایرانی رایگان رو بدون مجوز در سایتشون گذاشتند

3- ماژولهای خارجی رایگان رو میفروشند

4- در هنگام راه اندازی انجمنش، کل مطالب و موضوع بندی های سایت ما رو دزدیدند. مثلا مشکلات پرتکرار رو که ما نوشتیم میتونید برید و مقایسه کنید

5- حداقل برای من روشنه که حتی در انجمن خودش هم مولتی یوزره و خودش واسه خودش کلاه برمیداره

6- نکته آخر هم اینجاست که این شروین خان جرات نمیکنه حتی شماره تماس از خودش بذاره.

تو سایت ماتریکس : +9800000000

تو انجمن که نداره

تو فروشگاهش هم نداره

حالا برید به سراغ دامنه هایی که خریده و به نامشه : +9822222222 +98111111111 و ...

نمیدونم این همه شماره رند از کجا گیر آورده

آدرسها هم که همگی چرت و پرت هستند

حالا این آقایی که سرتاپاش مشکله میخواد به ما درس اخلاق بده

خداییش صد رحمت به سنگ پای قزوین

موفق باشید

لینک به ارسال

این اولین پست من در این انجمن می خواستم ببینم آیا مدیر سایت لئو تم هم از ایشان شکایت کرده؟ چون من یک قالب توسط پرستــــاتولــــز از این سایت خریداری کردم

لینک به ارسال

دوست من سایت لئوتم که مدیرش به طور مستقیم با مهرشاد صحبت کرده، مدیر بخش بخش بین الملل پرستاشاپ، آقای فرانسوا، هم با خود بنده و مهرشاد جان صحبت کردند و از رفتار عجیب ایشون شکایت کردند.

در این انجمن بیش از 5000 کاربر ثبت نام کرده، بیش از 4000 موضوع و سوال مطرح شده و بیش از 26 هزار گفتگو در مباحث مختلف ارسال شده. مدیران این انجمن بومی کننده پرستاشاپ، مدیر بخش ترجمه پرستاشاپ، مدیر انجمن رسمی پرستاشاپ هستند. همه این خدمات با دل و جان و بدون منت انجام شده. اما همانطور که گفتم هیچ یک از این عنوان ها دلیل بر درست کار کردن نیست و تنها راه تشخیص این که ما درست کار میکنیم یا نه پرسش از دیگران، استفاده از خدمات، مقایسه خدمات، راه های ارتباطی و مواردی از این دست هست.

هرکس دوست داره من نه تنها شماره موبایلم در سایت هست و میتونه تماس بگیره بلکه لازم باشه تلفن منزل و آدرس هم میدم تشریف بیارن از نزدیک ملاقات کنیم.

حالا هرکس مایله میتونه با ایشون کار کنه. اجبار بر قطع همکاری با ایشون و یا همکاری با ما نیست. ما هرگز دست به تخریب رغیب نزده بلکه از آنان حمایت کردیم. ایشان در حدی نیستند که رغیب باشند! باور ندارید ادامه مطلب را بخوانید!

اما در مورد این که ایشون واقعا دانش سطح پایینی در پرستاشاپ دارند و جز منفعت به دنبال چیز دیگری نیستند کافیه مراجعه کنید به مطالب سایتشون در مورد پرستاشاپ 1.6 به طور مثال:‌

طبیعتا تا رفع حفره های امنیتی و رسیدن به نسخه ای پایدار و ثابت فاصله داریم و همچنین بومی سازی و نشر نسخه فارسی پس از آن و به محض رسیدن به نسخه ای پایدار نسخه بومی آن توسط پرستاشاپ فارسی به طور رایگان در اختیار شما خواهد بود

این در حالی هست که در Prestashop.com نسخه 1.6.0.5 به نام stable یا پایدار و نسخه 1.6.0.6 به نام final یا نهایی منتشر شده و هردو این نسخه ها در انجمن ما وجود داشت.

یا اظهارات ایشون در مورد پرستاشاپ 1.6 که فقط باید به آن ها خندید:

شاهدیم که نسخه 1.6 پرستاشاپ نسخه خارجی منتشر شده و قابل ذکر است که دوستان به چند نکته مهم توجه لازم را داشته باشند:

1 : این نسخه هیچ امکان خاصی که در نسخه 1.5 موجوده ندارد

2 : همواره دلیل خود را برای احساس نیاز به به روز رسانی به نسخه های بالاتر با دقت کشف کنید و وقتی احساس نیازی برای هدفی خاص ندارید و تماما در نسخه 1.5 موجوده پس دلیلی برای ارتقا نخواهید داشت و تنها هسته آن عوض شده و تغییر هسته به معنای افزودن امکانات جدید نیست

3 : این نسخه به تازگی منتشر شده و هیچ ماژول جانبی سازگاری با نسخه موجود منتشر نشده مخصوصا ماژول های بانکی

4 : با بررسی های دقیق و موشکافانه پرستاشاپ فارسی این نسخه دارای اشکالاتی است که اصلا به شما عزیزان در نسخه فعلی که منتشر شده توصیه نمیشود

5 : شاهدیم که دیگر دوستان و دیگر سایت ها اقدام به نشر نسخه بومی نسخه 1.6 نموده اند که باید اشاره کنیم اصلا اقدام به نصب آن ننمایند چه از لحاظ بومی سازی و چه از لحاظ خود این نسخه دارای اشکالات بسیاری است

1. پرستاشاپ چندین ماه تلاش کرده و ایشون به عنوان خبره ترین کارشناس پرستاشاپ در جهان عنوان کردند که پرستاشاپ 1.6 هیچ امکاناتی نسبت به 1.5 نداره!!

2.به روز رسانی دلیل نمیخواد! در واقع هر شخص باید دنبال دلایلی باشه که نسخه خود را به روز نکنه. مثل قالبی که داره و یا ماژول خاصی یا نبود آموزش صحیح

برخلاف نظر ایشون هسته پرستاشاپ عوض نشده (در سایت اصلی هم گفته شده) بلکه ظاهر پرستاشاپ عوض شده و با تکنولوژی های روز سازگار شده. مثل ریسپانسیو بودن، richsnipet و ...

3.همه ماژول های بانکی سازگارند مگر این که خلافش گزارش بشه!

4. ایشون مشکلاتی را با موشکافی کشف کرده که خود پرستاشاپ هنوز در رفع آن ها عاجز است ولی نسخه پایدار منتشر کرده!!!

5. منظورشون نسخه 1.6 ماست که در کمتر از دوهفته از نسخه اصلی منتشر شد و ایشون هنوز فرصت نکردند کپی رایت رو حذف کنند و به نام خودشون منتشر کنند! دیگه مشکلات بسیار زیاد نسخه منتشر شده ما رو هم میدونید!! به احتمال زیاد بنابر نظر کارشناسی ایشون اصلا پرستاشاپ 1.6 که ما منتشر کردیم نصب نمیشه و نصب هم بشه اصلا باز نمیشه و بازهم بشه اصلا کار نمیکنه و کار هم بکنه خرید نمیشه کرد و الی آخر ... !!!!

لینک به ارسال

مدیریت پرستــــا تولــز تا جایی که یادمه قبلن عضو این انجمن بود من چندین بار اون زمان به مدیر گفتم که موقع حل مشکلات بچه ها به جای اینکه راه کار ارایه بده سریع لینک میزد به اینکه از من خرید هاست انجام بدین و مشکلات شما از هاستتون است یعنی دنبال حل مشکل نبود دنبال تبلیغ واسه خودش بود دیگه خود دانید

لینک به ارسال

سلام

دقیقا همنطوره دوست عزیز و بسیاری از این پست ها هنوز هم موجود هستند فکر میکنم

خود من هم که آن زمان تازه وارد بودم از ایشون هاستی خریدم که به دلیل عدم پشتیبانی و .... به هاست تست تبدیل شد. تازه ما اون زمان همکار بودیم وای به حال بقیه کاربران

دلیل اخراج ایشون هم همین قبیل کارهاشون بود که لطمه به اعتبار پرستاشاپ میزد و در واقع از اعتماد کاربران سوء استفاده میکردند

موفق باشید

لینک به ارسال
  • 2 weeks later...

با سلام و وقت بخیر

من پویا پورمحمد مدیر وب سایت www.pupuol.com هستم.

حدودای 15 اسفندماه بود که من از آقای شروین وب سایت prestatool*s[dot]ir خواستم که قالب لندن رو برای من ترجمه نمایند و ایشان هم طی یک ایمیل این چنین فرمودند:

درود

خرید قالب و نصب پرستا و نصب قالب و بهینه سازی و سئو و ترجمه قالب و ترجمه ماژول هاش و بومی سازی و راست چین سازی و درج ماژول های بومی درش اضافه بر سازمان به همراه پشتیبانی سه ماهه قالب

286 هزار

قابل ذکر است قیمت ارایه شده تنها تا یک هفته معتبر است

مدت زمان تحویل : حداکثر 3 هفته کاری

و من هم طی یک ایمیل این چنین گفتم:

با سلام و وقت بخیرمبلغ 2860000 ریال طی تراکنش XXXXXXXXXXX پرداخت شد.

به نام پویا پورمحمددر ساعت 13.36 دقیقه و به تاریخ 19 اسفندماه 92بابت نصب پرستا و خرید قالب و ترجمه ماژول هاش و ترجمه قالب و بومی سازی و راست چین سازی و درج ماژول های بومی و پشتیبانی سه ماهه قالب لندن به آدرس http://themeforest.net/item/london-premium-responsive-prestashop-theme/6818284?WT.ac=category_thumb&WT.seg_1=category_thumb&WT.z_author=soopathemes

لطفا یک شماره تماس به منظور توضیح دقیق تر کار و گرفتن اطلاعات ارسال نمایید.با تشکر

از همان اول کار، ایشان به دلیل شلوغی کار، از دادن شماره خودداری کردند و بدقولی ها در پاسخ ایمیل ها و موارد دیگر شروع شد و من فقط یک چیز گفتم (خدا رحم کنه)، اگر پولی پرداخت نکرده بودم یا امید به پس گرفتن داشتم، از همون چند روز بعد از شروع، این کار رو قطعا انجام می دادم، اما چون می دونستم نمی شود، با توکل به خدا، گفتیم برویم ایشالا که من اشتباه می کنم.

بحث ها و اختلافات با مرور زمان بیشتر می شود و ایشان از همان اول با مسندات به ایمیل های ایشان و صحبت های گفته، اعلام می کردند که احتمالا هاستت مشکل خواهد داشت و بهتر هست به هاست ما بیایید.

بگذریم، شد تاریخ 23 فروردین ماه 1393

ایمیل ایشان

درود

عزیز من از دیشب کار رو شروع کردم ولی متاسفانه با این هاستت فکر نکنم به نتیجه برسیم

نصب شد خطا داره در هاستت و نمتونه توابع call

رو صدا بزنه

گفتم شاید از نسخه قدیمیت باشه

به رایگان برات اپدیت کردم به نسخه حرفه ای 1.5.4.1

که کلی درگیری داشتم و مجدد نصب شد

بازم خطا داره و تابع رو هاستت نمی تونه صدا بزنه

الانم دیگه خسته شدم

حتی شما الان توی ریشه هاستت بری و با مدیریت دو سه تا پوشه توی پوشه

prestashop

رو می خوام منتقل کنم توی ریشه جای که نصب کردی یعنی

shop

خطا می ده هاستت!

تصمیم بگیر من در خدمتتم

اگه می خوای من بازم تلاش کنم و یا بعضی ماژول ها رو که از این تابع استفاده می کنه عزل نصب کنم و قالب بدون این یک دو تا ماژول باشه و اگه نه که تصمیم بگیر در خدمتتم

بدرود

با در نظر گرفتن اینکه من دو سال و نیم هست این هاست رو دارم، بدون کوچکترین مشکلی در آن و نصب بودن پرستاشاپ و چندین سایت مختلف بر روی آن و اینکه این قالب (قالب لندن)در حال حاضر به کمک متخصصان همین سایت به صورت کامل نصب شده است.

این بحث ها ادامه داشت، با کلی مشکل به دلیل عدم تحویل مناسب قالب و به موقع ان، خروجی شد یک سایت کاملا ناقص، مشکل دار تا دلتون بخواد، و در نهایت بحث های من و ایشان در تاریخ 8 اردیبهشت ماه 1393 (زمان تحویل نهایی ایشان) به اتمام رسید، من از ادامه مذاکره با ایشان صرفنظر کردم به دلیل آنکه می دانستم بی نتیجه خواهد بود.

بعد از بررسی دقیق تر، با این سایت آشنا شدم (هر چند روز اول نیز سایت نام برده را با این سایت اشتباه گرفته بودم، چون من قبلا با این سایت کار کرده بودم و راضی بودم).

حال بعد از هزینه های بسیار من مجددا قالب را شخصا و قانونا از سایت themeforest.com خریداری نمودم(زیرا این سایت از نسخه های تقلبی و غیر قانونی استفاده نمی کند، بر خلاف سایت پرستــاتولــز که قالب ایشان نال و کرک شده است) و به کمک پرستاشاپ و آقای ذاکریان عزیز قالب مجددا بومی سازی شد و تمامی امکانات آن بدون مشکل راه اندازی شد.

من منتظر اتمام کار قالب جدید هستم، تا دیگر ایشان نتوانند مشکل داشتن هاست را بهانه کنند.

شخصا و رسما از ایشان شکایت خواهم کرد، تا قانون بتواند در این موضوع تصمیم گیری نماید،

ایشان هم نزدیک به 120 روز از وقت کاری و با ارزش وب سایت را بیهوده از بین بردند، همچنین هزینه های پرداختی به ایشان مانند این هست که من آن را دور انداخته ام، چون همه چیز از ابتدا مجددا خریداری و بومی سازی شد.

کسانی که تمایل دارند به صورت دسته جمعی و هماهنگ از ایشان شکایت نماییم، می توانند با من یا مدیران این وب سایت هماهنگ نمایند.

هدف ما از این کار دشمنی یا کینه ورزی نیست، تنها سه موضوع هست،

1. به ما خسارت وارد شده است و باید حق خود را بگیریم.

2. به دلیل آگاهی ما از مشکلات ایشان و مظلوم و طعمه واقع شدن افرادی همچون من، لازم است به دیگر ایرانی های عزیز آگاهی دهیم تا آنها نیز در دام این مشکل نیافتند.

3. در بازار ایران عزیزانی هستند که با دلسوزی و علم شروع به خدمت رسانی به ایرانیان کرده اند، اما افرادی این چنین بازار اینترنتی را نا امن و نامعتبر می کنند و صدمه ای سنگین به فعالیت پاک این دوستان می نمایند.

اما من و مطمئنا دیگران دوستان و شاکیان، شخصا دوست نداریم نان کسی را قطع کنیم یا از فردی شکایت نماییم.

من فکر می کنم ایشان می تواند با موارد زیر مانع از شکایت افرادی مانند من شود.

1. اعتراف و پذیرفتن به اینکه برای این افراد مشکل و صدمه مالی و زمانی ایجاد کرده است(یک بنر در سایت تا زمانی که تمام این شاکیان مطلع و راضی شوند).

2. عذرخواهی از تمامی شاکیان و پرداخت خسارت های وارد شده با آنها

3. زدن بنری در سایت خود، به منظور اگاهی و امکان پس دهی هزینه ها در صورت ناراضی بودن افراد از کار ایشان و پرداخت خسارت های احتمالی

4. رعایت حقوق دیگران همکاران پرستاشاپ ایرانی، اصلاح تمامی موارد ذکر شده در سایت ایشان که واقعیت نداشته و دروغ محض هست (عدم تبلیغات غیر واقعی و صحبت های غیر واقعی)

در غیر این من از طرف خودم قول میدهم، تا آخرین مرجله، با قبول و تحمل سختی ها و مشکلات آن، شکایت خود را به عنوان یک قربانی سایت ایشان پیگیری کرده و از کوچکترین حقی در آن زمان کوتاه نخواهم آمد و آن را پس خواهم گرفت.

در صورت عدم توجه به این موارد من قطعا، 20 تیرماه 1393 شخصا توسط بخش حقوقی وب سایت پوپول، مسئله را پیگیری خواهم کرد.

با تشکر

پویا پورمحمد

لینک به ارسال

دوستان امروز دیدم، آقای شروین در مورد نوشته های من در سایت خودشون اعلام نظر کرده اند، من موارد لازم رو در سایت ایشان نوشتم، همچنین یکی دیگر از کسانی که از کار ایشان راضی نبودند، اعتراض نوشته است، هرچند احتمالا نوشته های ما رو حذف خواهند کرد، به همین دلیل من نوشته های خود را نیز در مورد ایشان اینجا هم قرار می دهم.

آدرس سایت و نوشته های ایشان و من و دیگر نوشت ها

http://forum.prestatool*s.ir/thread397-2.html#post2195

با سلام

من پویا پورمحمد مدیر وب سایت پوپول هستم،

در این مورد اولا صحبت کنم، که هیچ فردی نمی تواند من رو برای موردی تقریب کند، تمامی صحبت های من، بیان مشکلات خودم بوده است و هیچ فردی یا سایتی در این زمینه من را حتی راهنمایی نکرده اند.

قالب جدید که خریداری شده و هنوز بخشی از کار اون باقی مونده است و به صورت موقت در آدرس

آدرس فروشگاه جدید نصب شده توسط متخصصان حرفه ای

www.pupuol.com/Store/

آدرس فروشگاه نصب شده توسط پرستــــاتولــــز(همین سایت)

http://shop.pupuol.com

نمونه اصلی قالب

قالب لندن

قرار گرفته است، می توانید بررسی کنید.

احتمالا این آدرس ها تنها تا پایان خرداد ماه 1393 معتبر خواهند بود.

من بحث با شما ندارم، باز هم می گویم، شاید همه ی حرف های شما درست باشد و همه ی حرف های من و همه افرادی که از شما شکایت دارند، اشتباه باشد، من نظر خودم را نسبت به این مورد اعلام کرده ام، یک ماه دیگر شکایت می کنم، من از خدای بزرگ آرزومندم که من و همه دوستان اشتباه کرده باشیم تا شما بتوانید به فعالیت خود ادامه دهید و شما دچار مشکلات نشوید.

همه نتایج و صحت موارد نیز به امید خدا تا چند ماه آینده روشن می شود.

اما شما فرمودید که مشکلات را در این بخش ارایه می کردم، تا بررسی شود، هرچند باز هم می گویم، عنوان این مسایل دردی را دوا نمی کند، چون من قالب را مجددا خریداری کرده ام و کامل هزینه را پرداخت کرده ام، ام به قولی شما برای باز شدن موضع و داوری دیگران این مسایل رو بازگو می کنم.

همه دوستان پرستا کار می دونند، قالب های بسیاری برای پرستا وجود دارد مخصوصا اگر بخواهیم 286 هزار تومان هزینه کرد، به جرات می توان گفت هر قالب تجاری و عمومی در دنیا را می توان با این پول خریداری کرد،

خب من چرا قالب لندن را انتخاب کردم؟

قالب لندن

هر کس برای کار خود سلیقه ای دارد، اهداف و برنامه ای دارد و هیچ کس به غیر از عنوان مسئله ای به صورت پیشنهاد نمی تواند در مورد چیزی نظری بدهد، که این بخش مهم نیست یا هست.

قالب لندن برای من ویژگی های خاصی دارد. تموم جزییات کارش رو در نظر گرفته بودم به همین دلیل این مورد انتخاب شده بود، برای انتخاب این مورد توسط تیم فروشگاه پوپول به مدت یک ماه، تمامی قالب های موجود بررسی شده اند.

راستش اینقدر مشکلات زیاد هست که واقعا عنوان همه این مسایل کار بسیار دشواری هست.

ابتدا از مشکلات داخل قالب، داخل سایت خودم شروع می کنم، که تنها در قالب ایشان برای من مشکل داشته است که اما در قالب جدید خریداری و ترجمه شده دیگر این مشکلات اصلا باقی نمانده است. و ایشان عنوان کرده بودند تموم مشکلات به دلیل هاستم می باشد.

من دوست داشتم این صحبت ها را زمانی کنم که قالب جدید سایت کامل آماده شده است، اما مشکلی نیست.

1. در منوی بالا، تنها در صفحه اصلی زمانی که روی عنوان های داخلی منو کلیک می کنیم، آدرس اشتباه تولید می کند و خطا می دهد، اما در صفحات دیگر این مشکل وجود ندارد.

http://forum.prestatools.ir/attachments/256d1402440853-1.jpg

2. اگر در هر بخشی از سایت باشید صفحه اصلی یا صفحات که همه محصولات را نمایش می دهند، اگر موس بر روی تصویر قرا بگیرید، تصویر آن عوض می شود، که این مورد هم طبق گفته ایشان و مشکل از هاست قابل اجرا نبوده، اما شما می توانید در آدرس گفته شده در بالا به قالب جدید بروید ببنید این مشکل در آن وجود ندارد.

یا کلیدهای مقایسه و علاقه مندی کلا در صفحه اصلی حذف شده یا اگر وجود دارد اصلا کار نمی کند(کلیدهای مقایسه و علاقه مندی کلا در سایت من کار نمی کند.)، طبق گفته ایشان این مشکل ها مربوط به هاست من هست که مجددا این مشکل در قالب جدید اصلا وجود ندارد.

http://www.pupuol.com/Work/Shop/2.jpg

3. در بخش هایی که همه محصولات برای نمایش وجود دارد(صفحه تولید کنندگان یا دسته بندی)، هیچ یک از روش های مرتب کردن، محصولات کار نمی کند، نه به ترتیب نام، قیمت، به صورت کلی هیچ یک

4. نحوه نمایش محصولات در بخش تولید کننده ها باید در حالت درست به این شکل باشد، که این تصویر از قالب جدید هست

http://forum.prestatools.ir/attachments/258d1402444059-3.jpg

اما شما باز فرمودید به علت مشکل در هاستم نمی تواند درست شود و به سختی این رو فقط توانسته اید ان را ایجاد نمایید، و تحویلی شما به این شکل شد.

http://forum.prestatools.ir/attachments/259d1402444121-6.jpg

حال به مشکلاتی می رسیم که علاوه بر مشکل در قالب من، در نمونه قرار داده شده در سایت شما نیز با قالب اصلی اختلاف دارد.

1. در قالب تحویلی داده شده به من وقرار داده شده در سایت خودتون، در منوی بالا کلید با تصویر خانه برای رفتن به صفحه اصلی وجود دارد، که اصلا کار نمی کند.

2. همچنین در پایین منوی افقی بالا، بخشی دیده می شود که نوشته صفحه نخست>..... که برای رفتن به بخش های مختلف قرار داده شده است، که اصلا در نمونه اصلی وجود ندارد(من قالب لندن رو انتخاب کرده ام نه این موارد رو، هر چند اگر این مورد حذف شود به دلیل عدم کار کردن کلید تصویر خانه، دیگر کاربران نمی توانند از صفحات مختلف به صفحه اصلی بروند!!!!!!)

3. مشکل که در قالب من وجود دارد (شماره 4) که در قالبی که در سایت شما قرار داده شده اصلا نمی شود به اون شکل آنها را نمایش داد(که بعد ببینیم به چه شکلی نمایش داده می شود.)، چون اون کلیدها اصلا در سایت شما کار نمی کنند.

http://forum.prestatools.ir/attachments/260d1402444443-4.jpg

4. منوی افقی قرار داده شده در بالا، در نمونه اصلی و در نمونه قالب جدید من، زمانی به سمت پایین حرکت می کنیم، به بالای صفحه می چسبد و کنار نمی رود، اما این مورد نیز در قالب ها شما دیده نمی شود.

http://www.pupuol.com/Work/Shop/5.jpg

به نظرم موارد گفته شده، کفایت می کند، هر چند موارد جزیی تر را اگر بخواهم اعلام کنم، خیلی خیلی بیشتر خواهد بود.

حال تصمیم گرفتم جواب سوال های شما نیز در بالا بگویم،

1. من برای مواردی که نیاز به کمک داشتم از سایت سوپاتم(سازننده قالب) درخواست کمک و حل مشکل داشتم، اعلام نمودند لطفا شماره لایسنس خود را برای ارایه خدمات ارایه نمایید، اما من متاسفانه اطلاعاتی نداشتم، اگر این قالب به صورت صحیح و قانونی خریداری شده است پس من باید از خدمات پشتیبانی این سایت برخوردار باشم، لطفا اطلاعات لایسنس رو ارسال کنید، تا صحتی باشد بر دروغ من، که اعلام نموده ام این قالب را شما خریداری نکرده اید.

2. همچنین من بارها عنوان کردم، قالب اصلی خریداری شده توسط خودتون رو به صورت کامل برای من ارسال کنیدد، شما فرمودید که اگر فایل های فارسی شده رو حذف کنم، همون قالب خریداری شده توسط شما می شود. اما حال که من قالب رو خریداری نموده ام، فایل هایی که داخل اون هست خیلی فرق دارد با اون چیزی که شما فرمودید، کلی فایل های ضمیمه، اطلاعات و فایل های فتوشاپ و خیلی موارد دیگه (همچنین به همراه دو نسخه می باشد. 1.5.4 و 1.6) که شما هیچ یک از این موارد رو در اختیار من قرار نداده اید.

3. همچنین شما طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک موظف هستید

در خصوص روند برگرداندن كالا و يا انصراف از خريد خدمت، سياست فروشگاه مي بايست منطبق بر ماده 37 قانون تجارت الكترونيكي باشد، كه بيان می دارد: در هرمعامله از راه دور مصرف كننده، بايد حداقل 7 روز كاري وقت براي انصراف از قبول خود بدون تحمل جريمه و يا ارائه د ليل داشته باشد در زمينه كالا تنها هزينه تحميلي بر مصرف كننده، هزينه بازپس فرستادن كالا خواهد بود. همچنين در خصوص روش هاي بازپرداخت وجه، سياست هاي فروشگاه، مي بايست شفاف بوده و به

نحو مقتضي به اطلاع مشتريان رسانده شود4. به شهادت جناب آقای ذاکریان، فردی که قالب جدید را نصب نموده است، کوچکترین دستکاری در قالب من نداشته و هیچ هماهنگی با هاست من انجام نداده است.

از همه ی اینها بگذیرم، من به عنوان یک مشتری، هیچ رفتار حرفه ای از شما ندیدم. هرچند همچنان رفتار نامناسب و لحن بی ادبانه به همراه تهمت از شما می بینم(اگر همه صحبت های بالا من هم دروغ باشد(که نیست) یک فروشگاه و یک سایت معتبر هیچ وقت به مشتری های خود این چنین توهین نمی کند و نسبت به دغدغه های آنها این چنین رفتار و بی اعتنا نخواهد بود.)

با تشکر

پویا پورمحمد

لینک به ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...