رفتن به مطلب

مشکل کندی سایت در پاسخ به Request اولیه

payamkh59

پست های پیشنهاد شده

با درود

من مدتی هست دارم روی پرستا کار می کنم ولی فکر می کنم باید باهاش خدافظی کنم چون مشکلی کندیش داره باعث می شه سایت غیر قابل استفاده بشه

در حال حاضر سایت روی دو تا هاست مختلف قرار داره (برای چک کردن سرعت) ولی تقریباً هر دو تا سرعتشون یکی هست . حتی برای بررسی مشکل اونو روی لوکال هم نصب کردم (آموزش نصب پرستا روی Centos و به صورت لوکال رو توی قسمت آموزش هم گذاشتم) ولی روی لوکال هم هنگامی که Request اولیه از سمت Browser برای Load شدن سایت می یاد یکدفه Cpu Usage می ره روی 100 درصد و مدت خیلی زیادی طول می کشه تا سایت شروع به Load شدن کنه (توی هدر Browser دایره خاکستری تبدیل به سبز بشه)

تمامی ماژول های اضافی غیر فعال شده (زمانی که روی لوکال نصب کردم حتی تمامی ماژول ها ی اضافی رو حذف کردم ولی هیچ تاثیری نداشت) ماژول های مربوط به آمار و ... و حتی Google analytic غیر فعال هست .حجم کل سایت هم به نظر مناسب هست در حدود 1 مگابایت

البته تغییراتی روی فروشگاه داده شده که در ابتدا آقای دانوش زحمت کشیدن و آقای بهمن هم زحمت قالب رو کشیدن ولی به خاطر مشغله کاری بیش از حد این دو بزرگوار شخص دیگه ای ادامه دادن

آدرس سایت هم didokharid.com و d2kharid.ir هست

لطفاً دوستان نظرشون رو بگن که چه جوری تاخیر بیش از حد توی لود شدن را حل نمایم .

با تشکر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

دوست عزیز مطمئن باشید مشکل از پرستاشاپ نیست، مگر اینکه حجم بالایی از اطلاعات داشته باشید (مثلا 70 80 هزار محصول)

زمان پاسخگویی سایت شما کمی زیاده البته نظر شخصی من اینه که خیلی حاد نیست :

1- مشکل سرور

2- مشکل بانک اطلاعاتی (بهینه نبودن بانک + موتور بانک اطلاعاتی در سرور)

3- وجود ماژول یا کد هم میتونه باعث این موضوع باشه

سایت بازارچه هم پرستاشاپه دیگه، میتونید زمان پاسخگوییش رو ببینید که کمی بیشتر از نیم ثانیه هست

یا سایت خودم http://chatragroup.com/ که بر روی سرور اشتراکی معمولی سواره شده و اونم کمی بیشتر از نیم ثانیه هست

در هر حال احتمال اینکه این مشکل از سمت پرستاشاپ باشه بعید به نظر میرسه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اول بررسی کنید که کامپایل اجباری روشن نباشه . دوم پرستاشاپ یه امکانی داره به اسم پایانه نمایش اشکال زدایی ، از بخش پارامترهای پیشرفته / کارایی ها ، اونو روی همیشه باز باشد تنظیم کنید و زمانی که سایتتون رو باز کنید ، در مورد لود تک تک موارد سایتتون اطلاعات دقیقی رو نشون میده . روشن کنید و خبر بدین تا سایت رو ببینم ، شاید اون اطلاعات کمک کنه .

البته جدا از درخواست اولیه ، در حالت کلی هم سایت شما بسیار کنده و نیاز به بررسی داره . سایت هایی هم هستن که سایت رو از نقاط مختلف دنیا چک میکنن و میتونید تست کنید و اطلاعاتی که بدست میاد نیز میتونهم فید باشه .

لینک به دیدگاه

کامپایل اجباری خاموش هست

نمایش اشکال زدایی رو روی همیشه باز گذاشتم از کجا اطلاعات رو باید چک کرد؟

با تشکر

اول بررسی کنید که کامپایل اجباری روشن نباشه . دوم پرستاشاپ یه امکانی داره به اسم پایانه نمایش اشکال زدایی ، از بخش پارامترهای پیشرفته / کارایی ها ، اونو روی همیشه باز باشد تنظیم کنید و زمانی که سایتتون رو باز کنید ، در مورد لود تک تک موارد سایتتون اطلاعات دقیقی رو نشون میده . روشن کنید و خبر بدین تا سایت رو ببینم ، شاید اون اطلاعات کمک کنه .

البته جدا از درخواست اولیه ، در حالت کلی هم سایت شما بسیار کنده و نیاز به بررسی داره . سایت هایی هم هستن که سایت رو از نقاط مختلف دنیا چک میکنن و میتونید تست کنید و اطلاعاتی که بدست میاد نیز میتونهم فید باشه .

لینک به دیدگاه

خوب اگه باز کردین که در صفحه اول سایتتون یدونه پاپ آپ باز میشه ( مرورگر شاید بلوکه کنه که باید اجازه بدین باز بشه )

آره پاپ آپ باز شد ، می شه راهنمایی کنید که از این اطلاعات چه نتیجه ای می شه گرفت؟؟؟

سلام

دوست عزیز مطمئن باشید مشکل از پرستاشاپ نیست، مگر اینکه حجم بالایی از اطلاعات داشته باشید (مثلا 70 80 هزار محصول)

زمان پاسخگویی سایت شما کمی زیاده البته نظر شخصی من اینه که خیلی حاد نیست :

1- مشکل سرور

2- مشکل بانک اطلاعاتی (بهینه نبودن بانک + موتور بانک اطلاعاتی در سرور)

3- وجود ماژول یا کد هم میتونه باعث این موضوع باشه

سایت بازارچه هم پرستاشاپه دیگه، میتونید زمان پاسخگوییش رو ببینید که کمی بیشتر از نیم ثانیه هست

یا سایت خودم http://chatragroup.com/ که بر روی سرور اشتراکی معمولی سواره شده و اونم کمی بیشتر از نیم ثانیه هست

در هر حال احتمال اینکه این مشکل از سمت پرستاشاپ باشه بعید به نظر میرسه

موفق باشید

مشکل بانک اطلاعاتی که گفتید رو چه جوری چک کنم که مشکل داره؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

اگه تخصص ندارید توصیه میکنم خودتون انجام ندید. بهینه سازی mysql رو گوگل کنید نتایج زیادی پیدا میکنید

نمونه : www.tehranhost.com

این مورد معمولا وقتی که حجم اطلاعات زیاد باشه مشکل ساز میشه

مورد بعدی میتونه مشکل در موتور mysql در سرور باشه که اون رو مدیر سرور میتونه بررسی کنه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

اگه تخصص ندارید توصیه میکنم خودتون انجام ندید. بهینه سازی mysql رو گوگل کنید نتایج زیادی پیدا میکنید

نمونه : www.tehranhost.com

این مورد معمولا وقتی که حجم اطلاعات زیاد باشه مشکل ساز میشه

مورد بعدی میتونه مشکل در موتور mysql در سرور باشه که اون رو مدیر سرور میتونه بررسی کنه

موفق باشید

سلام

ببینید در حال حاضر که دیتای خاصی توی فروشگاه نیست و یک تعداد محصول برای تست هستش.

بابت تنظیمات Mysql که لینکش رو فرستادید ، توی هاست اشتراکی که من دسترسی به کانفیگ فایل Mysql ندارم

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

درسته این موارد باید توسط مدیر سرور بررسی بشه و در هاست اشتراکی شما دسترسی ندارید

ببینید من دو تا سایت نمونه به شما معرفی کردم که با سرعت مناسب لود اولیه اونا تکمیل میشه و این نشون میده که مشکل از پرستاشاپ نیست به احتمال قوی.

اکه اشتباه نکنم این تایم مربوط به ارسال درخواست مرورگر به سرور و سپس پاسخگویی سروره و ربطی به اسکریپت نداره.

راهی که به نظر من میرسه اینه که یک صفحه html طراحی کنید و ببینید باز هم همین مشکل وجود داره یا خیر .

و همچنین یه اسکریپت دیگه مثلا وردپرس هم نصب کنید و باز تست کنید و ببینید مشکل وجود داره یا نه.

اگه هر دو تا اسکریپت مشکل لود داشتند و فایل html مشکل لود نداشت، به احتمال 90درصد ایراد از موتور دیتابیس سایت هست

موفق باشید

لینک به دیدگاه

خوب از این بخش چیزای زیادی دستتون نمیاد ، سامانه اشکال زدایی برای اینه که شما ببینید هر کدوم از ماژول ها و آیتم های سایتتون چقدر زمان میبرن تا فراخوانی و رندر بشن تو صفحه .

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز عرض کردم خدمتتون، این فقط هاست شماست که میتونه پیگیر باشه

سایتهای زیادی هستند که به سرعت لود اولیه (که منظور شماست) رو انجام میدن و من دو تا مثال زدم براتون

اینم یکی دیگه : http://www.lapbuy.com/

خب این مشخص میکنه که مشکل از پرستاشاپ نیست و باید در هاست به دنبال راه حل باشید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 3 years later...

سلام خسته نباشید

من هم همین مشکل رو دارم لود اولیه سایت حدود 15 ثانیه طول میکشه و بعد 15 ثانیه یدفعه سایت لود میشه .وقتی هم کش رو فعال میکنم تغییرات توی سایت اعمال نمیشه. لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم. اگر نیاز بود ادرس سایت رو هم میدم نگاه کنید به چه صورت هست

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...