رفتن به مطلب

نکاتی در رابطه با Smarty و فایلهای tpl

razavi_m

پست های پیشنهاد شده

سلام

همانطوری که میدونین معماری پرستا به صورت MVC پیاده سازی شده که درواقع به 3 بخش Model, View, Control تقسيم ميشه. برای View يا ظاهر پرستا از موتور Smarty استفاده مي كند. و به زبان ساده Smarty يك template engine یا موتور قالب است که امکان جداسازی محتوا و کد را از کدهای html سايت مي دهد.

دلایل ذکر مقدمات بالا برای این بود که تا حدودی با پشت صحنه پرستا آشنا شوید و در صورتی که بخواهید برای پرستا ماژولی بنویسید، سروکارتان با Smarty خواهد بود.مثلا اگر ماژول شما نياز به نمايش محتوایی داشته باشد، باید یک فایل tpl براي آن بسازيد و آنرا به Smarty بدهيد تا آنرا نمایش دهد.

دلیل ایجاد این تاپیک بیان تجربیاتی بود که من و سایر دوستان در هنگام كار با اين فايلها به آن برخورده ايم و مي تواند راهگشای مشکلات دوستان دیگر باشد

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Smarty در پرستا به صورت پیشفرض، فایلهای tpl را يكبار كامپايل كرده و در استفاده هاي بعدي از آن استفاده مي كند، این قابلیت برای بالا بردن سرعت بسیار مفید است ولی در هنگام توسعه باعث می شود، هرچه یک فایل tpl را تغییر دهید هیچ تغییری در نمایش ان در فروشگاه مشاهده نکنید.

برای غیر فعالسازی آن گزینه ها را به صورت زیر تنظیم نمایید:

http://www.uploadup.com/di-LC22.png

لینک به دیدگاه

• 8 months later...
  • 2 weeks later...

Smarty در پرستا به صورت پیشفرض، فایلهای tpl را يكبار كامپايل كرده و در استفاده هاي بعدي از آن استفاده مي كند، این قابلیت برای بالا بردن سرعت بسیار مفید است ولی در هنگام توسعه باعث می شود، هرچه یک فایل tpl را تغییر دهید هیچ تغییری در نمایش ان در فروشگاه مشاهده نکنید.

برای غیر فعالسازی آن گزینه ها را به صورت زیر تنظیم نمایید:

http://www.uploadup.com/di-LC22.png

- فعال سازی تنظیمات خاصی می خواهد؟

ظاهرا عکس را هم فراموش کردین! (متنی هم توضیح بفرمایید ممنون میشم)

لینک به دیدگاه

• 5 months later...

سلام

برای من یک قالب اختصاصی طراحی شده و اون کسی که طراحی کرده جواب درست درمون نمیده و من می خواهم بعضی از قسمت های صفحات طراحی شده رو تغییر بدم

مثلا در قسمت پرداخت زیر افرودن آدرس جدید یه textbox هست که چسبیده به متن "اگر توضیح خاصی در مورد سفارش خود دارید(مثل ساعت تحویل و ...)، آن را در قسمت پایین بنویسید." و من می خواهم این فاصله رو زیاد کنم اما نمیدونم از کجا و چه جوری می تونم به سورس فایل ها در پرستاشاپ دسترسی داشته باشم.

واقعا در ساختار پرستاشاپ کیج شدم لطفا منو با زبان ساده و مثل کسی که مبتدی هست راهنمایی کنین.

http://www.gamesband.ir/up/images/pic1.jpg

لینک به دیدگاه

ساختار پیچیده نیست! ساختارش منظمه! اما ما عادت کردیم به شلوغ پلوغی :)

این کار از طریق تغییر css امکان پذیره. اگر css بلدید که با استفاده از firebug که آموزشش در انجمن موجوده میتونید ببینید خط مربوط به اون قسمت در کجای css تونه اگه نه باید از یکی از مدیران در همین انجمن کمک بگیرید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اسمارتی در اصل ترکیب اج تی ام ال و پی اچ پی هست

مزیت اصلی اسمارتی اینه که زمانی که اطلاعات اومد توش بازم میشه روش عملیات انجام داد برای نمایش

اکثر توابع عمومی پی اچ پی مثل sizeof,count,و ..... که توابع کوچیکی هستن و پرکاربرد روش کار میکنه ساختار های if , elseهم همان طور هستند ولی تفاوتی که هست بالفرض مثال

{if $name=='test'}...........{/if}

اسمارتی هردستوری رو مثل تگ باهاش عمل میکنه باید اگه دستور شروع شد با تگش تموم بشه اگه نشه ارور میده

{if},{/if} {foreach}{/foreach}{section}{/section}

section همون for تو پی اچ پی هست که یکم ساختارش فرق میکنه ولی در کل همون کار رو انجام میده

یک نکته دیگه اینه که برای جداسازی متن ها یا مثلا جدسازی مقدار خاصی از کاراکترها خود اسمارتی یک سری پارامتر کمی داره تجربه من میگه تا زمانی که خودش داره نباید از توابع مشترک پی اچ پی و اسمارتی استفاده کرد یکی از پرکاربردترین هاش

trancut و escape هست اولی مثلا شما میخوای یه جمله ای با طول نامعلوم مثلا 200کاراکتر اولی رو بگیره و در ادامه .... اینو بذاره

دومی هم برای فرمت دهی هست مخصوصا زبان فارسی البته اینا خودشون زیرپارامتر دارن که بعد یکی باید بحث بشه به نظرم این تا اینجا باشه تا دوستان سوال بپرسن بهتره

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

سلام

دوستان من یه فایل دارم با نام footer.tpl یه کد رو تغییر دادم ایا درست تغییر دادم یا خیر ؟ براش فقط اندازه تعریف کردم

از

%7B$base_dir%7Dthemes/thgr00001/img/manufacturer_footer.png

به

http://www.iroption.ir/themes/thgr00001/img/manufacturer_footer.png

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

با سلام به همه دوستان

من 1 مطلبی در مورد ساختن یک صفحه جدید اینجا گذاشتم ک امیدوارم بدرد بخوره و ازش استفاده کنید. تقریبا میتونید بفهمید که پرستا چطوری کارمیکنه، یعنی هر صفحه از چه قسمت هایی درست شده، از کجا شروع میشه، به کجا میره و از کجا کامپایل میشه.

حالا خودم 1 سوال فنی دارم. میخوام یک سری کد مثل اینی که پیوست کردم بهش اضافه کنم. متاسفانه کدهایی ک دارم یک ترکیبی از php و html هستش و تو فایل .tpl ک میزارم فقط کدها رو نشونم میده!!! ممنون میشم راهنمایی کنید.

برای کسایی که قصد نوشتن ماژول دارن این مطلب هم خیلی راستو پوست کنده همه چیز و توضیح دادا منکه لذت بردم.

ازهمه مهمتر اینه که خودش 1 فایل ماژول تست گذاشته ک بتونید براحتی اموزشش رو بفهمید و باهاش کارکنید.

http://nemops.com/creating-new-pages-in-prestashop/#.U9krk_mSz-U

SimplePHP-v1.1.zip

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...