رفتن به مطلب

آموزش آپلود مستقیم و سریع فایل های پرستاشاپ در هاست

mortaza2006

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان امروز مطلب جالبی پیدا کردم گفتم شما هم بی نصیب نمانید

به نقل از سایت تورتک :

با استفاده از دستورات موجود در زبان PHP در این آموزش قصد داریم که فایل های مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از سرورهای سایت های دیگر بر روی سرور هاست سایت خود آپلود کنیم و از این طریق می توانیم با بالاترین سرعت و البته به صورت کاملاً مستقیم این فایل ها را در اختیار بازدید کنندگان سایت خود قرار دهیم.

مشکل آپلود فایل ها در روش معمول

یکی از مشکلات وبمسترهای سایت های دانلود نرم افزار و فایل ایرانی و دیگر کشورهایی که سرعت دسترسی به اینترنت در آن ها هنوز پایین است این است که برای آپلود فایل های نصب برنامه ها و دیگر فایل ها نیاز است ابتدا آن را از سرورهای سایت ارائه دهنده بر روی سیستم خود دانلود کنند که این کار در صورتی که فایل مربوطه بیشتر از ۱۰۰ مگابایت حجم داشته باشد با توجه به سرعت دسترسی به اینترنت در ایران غیر ممکن است و سپس لازم است که این فایل ها را از سیستم خود به سرورهای هاست خود انتقال دهند تا بازدید کنندگان سایت آن ها بتوانند این فایل ها را از این طریق بر روی سیستم خود دریافت و استفاده کنند.

متاسفانه بسیاری از سایت های ارائه دهنده نرم افزار نیز آی پی های ایران و تعدادی کشور دیگر را برای تحریم های جاری مسدود کرده اند و دانلود این فایل ها در ایران برای اینکه آن ها را بر روی سایت خود با دیگر افراد به اشتراک بگذاریم خود مشکل دیگری است.

راه حل مشکل آپلود فایل های سنگین برای سایت های دانلود

اما راه حلی که ما به شما پیشنهاد می کنیم این است که از سرورهای سایت خود که آن ها نیز مانند سیستم شما به اینترنت متصل هستند فایل های درخواستی خود را دانلود کنید و از این طریق می توانید به صورت مستقیم و با بیشترینن سرعت ممکنه فایل های مورد نظر را برای دانلود در اختیار کاربران سایت خود قرار دهید.

برای این کار از دستورات پیش فرض زبان PHP استفاده می کنیم که در اکثر هاست های مورد استفاده از طریق وبمسترها قابل دسترس است.

آپلود از سایت های دیگر بر روی سایت خود با استفاده از PHP

اما برای این کار می توانید از دستورهای مختلف زبان PHP بهره گیریم اما در این آموزش به ساد ترین دستور ممکن یعنی دستور Copy می پردازیم که تقریباً در تمامی هاست ها قابل دسترس است و می توانید به راحتی از آن برای دانلود فایل ها بر روی هاست خود از سایت های دیگر استفاده کنید. مثلاً در زیر آخرین نسخه سیستم وردپرس را بر روی هاست خود کپی می کنیم.

<?php
copy("http://presta-shop.ir/downloads/prestashop_1.4.6.2_rtl.1.1.zip", "prestashop.zip");
?>

کدهای بالا را در یک فایل با نام copy.php در شاخه اصلی هاست خود قرار دهید و سپس با نوشتن آدرس مانند http://site.com/copy.php در مرورگر سیستم خود مانند اینترنت اکسپلورر ، فایر فاکس و … می توانید دستور انجام این کار را به سرورهای سایت خود بدهید. بعد از انجام این کار سرورهای هاست شما شروع می کنند به دانلود فایل مورد نظر بر روی فضای ذخیره سازی هاست شما و در نهایت پس از چند ثانیه ( به دلیل سرعت بالای دسترسی به اینترنت سرورهای هاستینگ ها ) فایل مورد نظر با نام prestashop.zip در سرورهای سایت ما قرار می گیرد و ما می توانیم این اجازه را به بازدید کنندگان سایت خود بدهیم که این فایل را از سرورهای هاست ما دانلود و استفاده کنند.

خیلی جالب بود دوستان دیگه لازم نیست فایلهای پرستاشاپ رو دانلود و در هاست خود اپلود کنید با این روش در عرض چند ثانیه فایل پرستاشاپ رو روی هاست خود انتقال دهید.

توی یک فرصت مناسب انشالله این کد رو به صورت اسکرپیت در میارم تا بشه برای هر کاری استفاده کرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان توجه کنند فقط زیاد ازش استفاده نکنید که ساسپند می شید یعنی روی سرور فشار زیادی میاره فقط برای انتقالهایی که زیاد ضروری هست استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

بله اين يكي از امكانات خيلي ساده هست

و بيشتر اسكرپتهاي اپلود عكس و فايل از همين مورد استفاده مي كنند ولي حرف mortaza2006 جان رو جدي بگيريد

لینک به دیدگاه

با تشکر از مرتضی عزیز

البته این کار رو با استفاده از امکان corn jobs که در cpanel تعبیه شده هم میشه با استفاده از دستور wget انجام داد

این فکر میکنم راه حل قانونی تری باشه:)

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

با تشکر از مرتضی عزیز

البته این کار رو با استفاده از امکان corn jobs که در cpanel تعبیه شده هم میشه با استفاده از دستور wget انجام داد

باسلام

من corn jobs رو پیدا کردم اما اصلا نمیدونم چطوری کار میکنه و دستور wget چیه

مبتدی ام ممنون میشم کامل توضیح بدید

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

س

با تشکر از مرتضی عزیز

باسلام

من corn jobs رو پیدا کردم اما اصلا نمیدونم چطوری کار میکنه و دستور wget چیه

مبتدی ام ممنون میشم کامل توضیح بدید

توی قسمت Add New Cron Job

Common Settings: روی every minute بذارید

بعد در قسمت Command: لینکتون رو به شکل زیر وارد کنید

wget http://www.presta-shop.ir/goto.php?url=http://presta-shop.ir/downloads/prestashop_1.4.6.2_rtl.2.0.zip

بعد از چند ثانیه فایل توی پوشه اصلی هاست شماست

و بعدش کرن جابی که ساختید رو حذف کنید چون هر یک دقیقه فایل رو به سرور شما منتقل میکنه

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

من این چیزایی رو که گفتین انجام دادم ولی اتفاقی نیوفتاد

رو همه سرورها جواب نمیده عزیز . این به شرطی درست عمل میکنه که جلوش رو نبسته باشن رو هاست که به احتمال زیاد از شانس بد شما رو هاستتون غیرفعاله این امکان

لینک به دیدگاه

• 3 months later...
  • 2 weeks later...

من این چیزایی رو که گفتین انجام دادم ولی اتفاقی نیوفتاد

در مورد هاست بنده هم این روال جواب نمیدهد و فقط مقدار ناچیزی از فایل منتقل و بعد قطع می شود

لینک به دیدگاه

سایت ما یک سرویس انتقال سریع

راه انداخته اگه سرعت اینترنت کمی دارید میتونید با دادن اطلاعات اف تی پی

به این سرویس آخرین ورژن سیستم های مدیریت محتوای خود را در هاستتون داشته

باشید از جمله پرستاشاپ

transfer.parscms.net

لینک به دیدگاه

سایت ما یک سرویس انتقال سریع

راه انداخته اگه سرعت اینترنت کمی دارید میتونید با دادن اطلاعات اف تی پی

به این سرویس آخرین ورژن سیستم های مدیریت محتوای خود را در هاستتون داشته

باشید از جمله پرستاشاپ

transfer.parscms.net

بابت اینکارتون باز هم تشکر می کنم

ممکنه اسکریپت 1.4.8 پرستا را در لیست آپلود قرار بدین؟

لینک به دیدگاه

- بنده از سایت شما استفاده کردم متاسفانه جواب نداد با خطا مواجه میشم ارتباط با ftp موفق اعلام می کنه ولی انتقال فایل را بیشتر از صفر کیلو انجام نمی شه

- کسی در مورد Cron Jobs در ویستاپنل هم آشنایی داره برای انتقال فایل بنده را راهنمایی کنه؟

متاسفانه کران جاب ویستاپنل نمی تواند کاراکتر "/" را در کاماندش بگیره

لینک به دیدگاه

- بنده از سایت شما استفاده کردم متاسفانه جواب نداد با خطا مواجه میشم ارتباط با ftp موفق اعلام می کنه ولی انتقال فایل را بیشتر از صفر کیلو انجام نمی شه

- کسی در مورد Cron Jobs در ویستاپنل هم آشنایی داره برای انتقال فایل بنده را راهنمایی کنه؟

متاسفانه کران جاب ویستاپنل نمی تواند کاراکتر "/" را در کاماندش بگیره

اگر هاست شما محدودیت حجمی کمتر از ده مگ هست به هیچ وجه انتقال داده نمیشه مثل هاست های رایگان که پنلشون ویستا هست.

اگر سی پنل یا هرچی که محدودیت حجمی نداشته باشند و بالای 10 مگ باشد هیچ مشکلی ندارید در انتقال اگر ارتباط با اف تی پی درست بود پس محل اپلود شدن رو درست ندادید.

در صورت امکان میتونید با ای دی زیر در تماس باشید تا بررسی بشه

[email protected]

موفق باشید

لینک به دیدگاه

تو هاست رایگان من با کد php که تو صفحه اول مطرح شد فایل فشرده رو انتقال دادم و به صورت کامل منتقل هم شد

ولی به خاطر محدودیت حجمی فایل های بیشتر از 10 مگ رو اکسترکت نمیکرد

در کل این روش ها واسه انتقال پرستا روی هاست رایگان جواب نمیده . بهتره از راه معمولی با استفاده از filezilla یا نرم افزارای دیگه استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

• 5 months later...

سلام.من تازه امروزعضوسایت شدم.میخوام یه سایت فروش ودانلودفیلم البته بصورت مجزادرست کنم.فیلمهاوسریالهاروبخاطرحجم زیادشون نمیتونم آپلودکنم.شنیدمیشه از وی پی اس استفاده کرددرسته؟به نظرشماازکدوم شرکت باچه مشخصاتی وی پی اس بگیرم بهتره؟ممنون

سلام.من تازه امروزعضوسایت شدم.میخوام یه سایت فروش ودانلودفیلم البته

بصورت مجزادرست کنم.فیلمهاوسریالهاروبخاطرحجم زیادشون نمیتونم

آپلودکنم.شنیدمیشه از وی پی اس استفاده کرددرسته؟به نظرشماازکدوم شرکت باچه

مشخصاتی وی پی اس بگیرم بهتره؟ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...