رفتن به مطلب

تنظیمات بلوک »یک شروع خوب«

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان عزيز

در مديريت، براي اينكه در بلوك يك شروع خوب عبارت"ترکیبات ، فشرده کردن و مخزن آفلاین" تيك ok داشته باشد چه تنظيماتي لازم است. لطفا هركدام از عزيزان ميتوانند راهنمايي كنند . سپاس

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز طبق شیوه زیر عمل کن . با این تنظیمات هم سرعت لو سایتت افزایش پیدا میکنه و هم میزان پهنای باندت حفظ میشه

اول تو اون صفحه اول مدیریت روی "ترکیبات ، فشرده سازی و مخزن آفلاین" کلیک کن تا به صفحه تنظیمات بری

حالا تو این بخش :

در بخش Smarty

Force compile: رو روی خیر تنظیم کن

Cache: رو روی بله تنظیم کن

حالا ذخیره کن

----------

در قسمت

CCC (Combine, Compress and Cache)

سه تای اولی رو تنظیم کن روی گزینه اولی و High risk HTML compression رو روی گزینه دومی تنظیم کن و ذخیره کن

-------------

Ciphering رو روی گزینه اولی تنظیم کن و ذخیره کن

------------

در قسمت Caching کش رو فعال کن و تنظیم کن روی FILE SYSTEM و بعد Directory depth: رو 1 بنویس و ذخیره کن

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزيز

از اينكه اطلاعات ارزشمندتان را در اختيارم گذاشتيد بسيار سپاسگزارم. دستورات شما را اجرا كردم . در قسمت ccc با 5 عنوان روبرو بودم 3 تاي اول را را روي اولي و دوتاي آخري را روي دومي تنظيم كردم اما همچنان هشدار داد. با اجازه شما چهارمي را روي گزينه اولش گذاشتم و ذخيره كردم كلا بلوك يك شروع خوب ناپديد شد. آيا بايد اينجوري بشه؟ يا بايد بلوك باشه و همه مواردش تيك OK داشته باشة؟

خداوند انشااله روح ملكوتي پدربزرگ عزيزتان را مورد رحمت و كرامت خود قرار دهد و به شما و بازماندگان صبر عنايت فرمايد. آمين

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز من یادم رفته بود اونجا باید 4 تا گزینه اول رواولی و آخری رو روی دومی تنظیم کنید.

اگه همه چیز درست باشه اون صفحه شروع خوب ناپدید میشه و این یعنی اینکه فروشگاه شما در حداکثر سرعت و پایداری قرار داره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 5 weeks later...

bahman1367 عزيز خيلي خيلي خيلي خيلــــــــــــي ممنون كه زحمت كشيدي و وقت گذاشتي ، مشكل حل شد.

واقعا ممنونم از لطفت و پشتيباني هم شما دوست عزيز و همه مديران گل سايت.

من سرعت سايت و سرور خودم رو از طريق سايت زير چك ميكنم ، فكر ميكنم اگر دوستان هم بدونن و استفاده كنن براي بهينه كردن فروشگاهشون خيلي مفيد باشه:

http://www.gtmetrix.com

[align=right]

جهت اطلاع دوستان عرض كنم كه بدون اين تنظيماتي كه Bahman1367 عزيز فرمودند رتبه سايت C هستش با امتيازهاي پايين ولي با تنظيم درست طبق پستهاي قبل ميتونيد رتبه سايت رو به B افزايش بديد كه واقعا در حد خودش بسيار عاليه.

باز هم ممنونم از پشتيباني و لطف شما

موفق و سربلند باشيد

[/align]

در مورد سرعت اوليه سايت براي لود شدن خودم هم اين مورد رو متوجه شدم و خيلي هم اذيتم ميكرد

البته فكر ميكردم ايراد از سرعت نت هستش ولي الان كه شما هم ميفرماييد ديگه حتما ايراد از سرور باشه

چندتا خطا هم توي webmaster tools از مشكلات dns ديدم كه شكم به يقين تبديل شد ولي واقعا نميدونستم با فروشگاهي با اين همه محصول بايد چكار كنم ؟؟؟

از مواردي كه فرموديد ممنون ولي ممنون ميشم در مورد ساب دامين يا sprite در css يه كمي بيشتر بهم توضيح بديد.

منظورتون از ساب دامين اينكه مثلا يه آدرس مثل eshop.greenpalace.ir درست كنم ؟

در مورد sprite هم يه كمي خوندم ولي انجامش توي قالب پرستا رو خيلي اشنا نيستم

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز سایت gtmetrix رو من مدت هاست که ازش استفاده میکنم و تو چند هفته پیش تونستم بالاخره بالاترین امتیاز رو کسب کنم با پرستاشاپ که فکر کنم فقط چندتا سایت پرستاشاپی هستند که میتونند از لحاظ سرعت با سایت من رقابت کنند . اگه دوستان یکم تو طراحی و بهینه سازی دقت کنند مطمئنا به رتبه بالاتری هم خواهند رسید . لینک زیر رو مشاهده کنید که مال سایت منه :

http://gtmetrix.com/reports/kolbeyebazi.ir/Kbu6pNoX

دوستان توجه کنید که سرعت سایت الان یکی از ملاکهای اصلی رتبه بندی گوگل و یاهو تو موتور جستجوشون هستش و طبق گفته خود گوگل میتونه شما رو بیست 20 پله تو گوگل بالا ببره یا میتونه 20 پله رتبه شما رو کاهش بده !!!!!!!! :exclamation:

یعنی دو سایتی که از لحاظ همه چی برابرند و هر دو تو رتبه بیستم گوگل هستند اگه یکی از این دوسایت بتونه تو بحث سرعت تمام فاکتورهای گوگل رو رعایت کنه میتونه تا رتبه های تک رقمی و حتی یک و 2 گوگل هم صعود کنه که واقعا جالبه :angel:

-------------

در مورد ساب دامین و sprite یه مقاله تو روزهای آِنده تو انجمن مینویسم تا دوستان عزیز استفاده کنند . من خودم با این روش ها از 15 نمره بیشتر از سایت gtmetrix گرفتم. :D

لینک به دیدگاه

سرعت سایتتون عالی بود توی رتبه بندی ، خیلی از سایتها رو از روی کنجکاوی چک کردم ولی واقعا کمتر سایتی رو دیدم که اینقدر خوب بهیه شده باشه ، امیدوارم با زحمتی که میکشید و دوستان رو راهنمایی میکنید بتونیم تا یه حدودی به نتیجه بهتر برسیم.

سایت خود من که از رتبه C و امتیاز 74 به رتبه B با امتیاز 81 رسید که از این بابت ازتون ممنونم.

در مورد سرعت لود سایت ، من از شرکت میهن وب هاست که مدیر محترم سایت هم فرمودند هاست این فروم رو از این شرکت تهیه کردند ، منم یه هاست ویژه جهت سایتهای پربازدید خریداری کردم که خیلی هم خوب بود ولی همونطور که شما فرمودید الان جدیدا خیلی تو لود اولیه مشکل داره ، خیلی هم خطای dns میگیرم و در بعضی اوقات پینگ هم میره . میخواستم بدونم آیا برای سایت خودتتون یا این فروم پلن خاصی تهیه کردید ؟ یا اینکه من تو تنظیمات پرستا شاپ مشکل دارم ؟ کلا یه جورایی نسبت به این هاستی که خریدم ناراضی شدم . البته هاست معمولی هم از همین شرکت دارم که 2 ساله خیلی عالیه و مشکلی باهاش نداشتم ولی توی این مورد نمیدونم گیر کجاست ؟

درضمن در مورد اینکه فرمودید این تنظیمات رو توی قالب خودتون هم درنظر بگیرید ، لازم عرض کنم با این تنظیمات بخش ورود و ثبت نام هم یه جورایی بهم میریزه که عکسش رو پیوست کردم .

بازم ممنون از لطفتون

موفق باشید

post-11-14373017409743_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

نمیخوام تبلیغات بشه ولی من الان دوساله که از parsdev.com هاست میخرم و همیشه سرعت قابل قبولی رو ارائه میده . مخصوصا هاستهای لینوکس cloud که آپتایم 100 درصد دارند.

در مورد اون صفحه ثبت نام نگاه میکنم بهتون خبر میدم

-------------

فایل global.css رو بدید تا این مشکلم براتون حل کنم . بعد از یک ساعت بالاخره منبع مشکل رو پیدا کردم !!!

اگه بگم شاید تعجب کنید !!

لینک به دیدگاه

سلام و واقعا خسته نباشید

فایل رو پیوست کردم . جالبه که بدونید توی فروشگاه سایت هم این مشکل بود

راستی مشکل از کجا بود؟

درضمن جا داره در مورد sprite هم ازتون تشکر کنم ، بعضی اوقات آدم باید سرنخ دستش باشه تا بدونه از کجا شروع کنه

در موردش خیلی خوندم و حتما به پیشنهادتون عمل میکنم چون نتیجه جالبش رو دیدم

بازم ممنون

global.css

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

سلام

واسه اینکه موارد زیر:

URL rewriting

Browser cache & compression

در بلوک »یک شروع خوب« اوکی بشه باسد چه تنظیماتی انجام بدم؟

من فایل های

.htaccess

و

robots.txt

را ساخته ام و دسترسی لازم را دادم ولی بقیه موارد را نمی دونم!

منظورم تنظیماتی است که الان باید در قسمت

Tools > Generators

انجام بدم

ممنون می شم اگه راهنمایی ام کنید

در ضمن آیا این تنظیمات در بهبود کارایی فروشگاه تاثیر داره؟!

لینک به دیدگاه

موضوعات ادغام شدند

به بخش مدیریت - تنظیمات - seo و urlها برید و در انتهای صفحه url آشنا (هوشمند) رو روی بله تنظیم کنید

سپس به بخش مولدها برید و بازهم لینک هوشمند رو علامت بزنید و فایل htaccess تولید کنید.

لینک به دیدگاه

ممنون

تنظیماتی که گفتید فقط قسمت

URL rewriting

را اوکی کرد

ولی هنوز قسمت

در »یک شروع خوب« بصورت اخطار دار است!

واسه اینکه این هم اوکی بشه باید چیو تنظیم کنم؟!

لینک به دیدگاه

تنظیمات CCC رو به این صورت در بخش کارایی ها انجام بدید:

من این پست را کامل خوندم و تنظیمات گفته شده قبلی را کامل انجام دادم

همون طور که گفتم الان فقط قسمت

دارای اخطار هست

این که الان گفتید مربوط به بخش

Combine' date=' Compress & Cache

هست که قبلا با توضیحاتی که توی این پست بود تنظیم کردم و اوکی شده

تصویر پیوست را یه نگاه کنید

post-760-14373017481717_thumb.png

در ضمن وقتی روی اخطار کلیک می کنم منو به این قسمت ارجاع می ده:

Tools > Generators

لینک به دیدگاه

شما چرا نسخه ی فارسی رو نصب نمیکنید؟

مدیریت -> ابزارها -> مولدها

گزینه های "بهینه سازی" و "لینک آشنا" رو تیک بزنید و ذخیره کنید. پس از ذخیره روی تولید فایل .htaccess کلیک کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 3 months later...
  • 4 months later...

سلام به دوستان عزیز

تو سایت http://gtmetrix.com تو قسمت timeline واسه سایت من یه آدرسهایی نشون میده که مربوط به من نیست

چجوری و از کجا باید اونا رو حذف کنم ؟

مثل این : http://icana.ir/KM_media/image/2011/07/8569_orig.jpg

post-1752-14373017801967_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

شايد توي قالبتون نويسنده چيزايي رو از جاهاي ديگه لود مي كنه

و يا از ماژول هايي ايتفاده مي كنيد كه مثلا عكسي رو از سرور خود نويسنده لود مي كنه

لینک به دیدگاه

من از قالب دیفالت استفاده میکنم و فقط 4 ماژول اضافه کردم :

mass update >> غیرفعال

multi yahoo ... >> فعال

پرداخت امن پاسارگاد >> غیر فعال

بانک ملی >> فعال

اون آدرس اضافی هم مربوط به "خبرگزاری مجلس شورای اسلامی" میشه

فکر میکنید به اینا مربوط میشه ؟

من ماژول اولی و سومی رو پاک کردم بازم مشکل حل نشد

لینک به دیدگاه

ربطي به اون ماژول ها نداره

طبق پيام خصوصي كه داديد و زحماتي كه كشيديد بابت ترجمه كه همه و همه هم پيام خصوصي بوده ترجمه هاتون و بدون چشم داشت در پيشبرد اين كار كمك كرديد رفتم و دقيق براتون چك كردم محتوا رو

بسته نصب رو از اينجا دانلود كرديد و يا كسي براتون نصب كرده؟

چون مشكوك ميزنه و يه اي فريم زيركانه در فوترتون گنجانده شده

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

دوست عزیز طبق شیوه زیر عمل کن . با این تنظیمات هم سرعت لو سایتت افزایش پیدا میکنه و هم میزان پهنای باندت حفظ میشه

اول تو اون صفحه اول مدیریت روی "ترکیبات ، فشرده سازی و مخزن آفلاین" کلیک کن تا به صفحه تنظیمات بری

حالا تو این بخش :

در بخش Smarty

Force compile: رو روی خیر تنظیم کن

Cache: رو روی بله تنظیم کن

حالا ذخیره کن

----------

در قسمت

CCC (Combine' date=' Compress and Cache)[/font']

سه تای اولی رو تنظیم کن روی گزینه اولی و High risk HTML compression رو روی گزینه دومی تنظیم کن و ذخیره کن

-------------

Ciphering رو روی گزینه اولی تنظیم کن و ذخیره کن

------------

در قسمت Caching کش رو فعال کن و تنظیم کن روی FILE SYSTEM و بعد Directory depth: رو 1 بنویس و ذخیره کن

با سلام

اگر امکان دارد تنظیمات درست را به صورت کامل برای پرستا شاپ 1.5 نیز بفرمایید

با احترام

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...