رفتن به مطلب

آموزش ارتقا پرستاشاپ

پست های پیشنهاد شده

ارتقا چند مرحله ساده داره که هر کسی میتونه انجامش بده
روش ارتقای پرستاشاپ ( هر نسخه ای و هر ورژنی که دوست دارین )

1 - این مرحله مهمه . فایل زیپ پرستاشاپ رو که از انجمن دانلود کردین در پوشه زیر تو هاست کپی میکنید و از حالت فشرده خارج میکنید ( اکسترکت میکنید ) :

/admin/autoupgrade/latest/

حالا باید داخل پوشه latest یک پوشه به اسم prestashop داشته باشین .

2- از دایرکت ادمین یا سی پنل و از بخش بکاپ ، یک بکاپ کامل از سایتتون بگیرین که اگه ارتقا ناموفق بود بتونید سایت رو برگردونید و همه چی خراب نشه .
3 - از بخش تنظیمات / تعمیرات ، فروشگاه خود را در حالت تعمیرات قرار دهید ( یعنی غیرفعال کنید تا کسی نتونه ببینه در حین ارتقا )
4 - ماژول بروزرسانی با یک کلیک رو نصب کنید . تو کادر جستجوی صفحه ماژول ها در مدیریت کافیه تایپ کنید : upgrade تا ماژول رو براتون پیدا کنه و شما نصبش کنید .
5 - وارد پیکربندی ماژول ارتقا با یک کلیک بشین . روی انتخاب های بیشتر ( حالت تخصصی ) کلیک کنید تا باز بشه .
6- کانال را روی آخرین گزینه ، یعنی دایرکتوری محلی تنظیم کنید و نسخه ای که میخواهید نصب کنید را مینویسید ، دقیق اسم نسخه رو بنویسید ، مثلا نسخه 1.6.0.14 و دکمه ذخیره رو بزنید .

7 - بقیه موارد رو مثل عکس تنظیم کرده و ذخیره رو بزنید (توجه کنید که گزینه خیر یا NO دومین دایره است)

نکته مهم: بعد از تنظیم باید یک بار روی دکمه save یا ذخیره کلیک کنید.

post-22-0-18723400-1490737211_thumb.png

8 - دکمه ارتقا رو بزنید تا شروع کنه به ارتقا دادن سایت شما . حین ارتقا مرورگر رو نبندید و با اینترنت بازی نکنید یا با هاستتون :)

حالا دو حالت پیش میاد :

1 - ارتقا با موفقیت انجام میشه ، خوب میرین و فروشگاهتون رو فعال میکنید و تمام ( در 90 درصد مواقع )
2 - ارتقا شکست میخوره ، به خاطر محدودیت های هاست و بدشانسی و حجم زیاد دیتابیس و صد ها دلیل دیگر . که در این حالت بکاپ رو برمیگردونید و از اول دوباره انجام میدین ( شاید خیلی هاتون بعد از انجام چند باره این مرحله خودتون تایید کنید که قیمت های بازارچه برای ارتقا خیلی هم منصفانه هست :) چون ممکنه دو سه روز بعضی ها تلاش کنن و نتونن فروشگاهشون رو ارتقا بدن و هی خطا بخوره )

دلایل ناموفق بودن ارتقا :
1 - محدودیت های هاست های اشتراکی
2 - حجم فروشگاه و به خصوص حجم دیتابیس که هر چقدر بالا باشه هم ارتقا زیاد طول میکشه هم امکان شکست ارتقا بسیار بالا میره
3 - بدشانسی :)
4 - نابلد بودن طرفی که داره ارتقا میده

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 99
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

• 1 month later...

وقتی آپدیت می کنید، خود به خود میره رو قالب پیش فرض پرستا؟

من دوبار خواستم از 1.6.0.6به 1.6.0.14 ارتقا بدم ولی خود به خود می رفت رو قالب پیش فرض.

بعد من که می رفتم قالب خودم یعنی الکترومارکت رو می زدم، بعد از فعال شدن دیگه مث سابق نبود

یعنی بعضی جاهاش به هم ریخته س

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

چون یکی دو بار خطای دسترسی داد سری قبل که بروزرسانی کردم، منم همه فایل و فولدرها رو بلا استثنا دسترسی رو قرار دادم روی 777، که دیگه اصلاً خطا نده. ولی اصولیش چیه؟ که فقط همونا رو عوض کنم و بعداً برگردونم به حالت اولیه که مشکل امنیتی هم پیش نیاد

لینک به دیدگاه

من پرستا رو از 1.6.0.4 ارتقا دادم به 1.6.0.14

مشکلی که الان دارم اینه که قسمتی از متون ترجمه نشده اصلاً و انگار فایل ترجمه درست منتقل نشده شاید.

همینطور ویرایشگر به خوبی راستچین شده نیست و مثل نسخه قدیمی 1.6.0.4 قبل از اصلاحیه هست.

چه کار باید بکنم؟

دوباره آپدیت کنم؟

یا فقط فایلهای ترجمه رو میشه آپلود کنم؟

و ویرایشگر رو...

لینک به دیدگاه

بومی سازی / ترجمه . در این صفح هزبان فارسی را انتخاب و بروزرسانی کنید .

در مورد اینکه راستچین نشده و ... کش مرورگرتون رو باید خالی کنید کلا .

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

سلام من از 1.6.0.6 ارتقا دادم به 1.6.0.14 و مشکلی تو ارتقا و باا اومدن نداشت

فقط مشکل این بود که بعد از انتخاب تمپلیت تمام تغیرات که انجام داده بودم و یکسری ماژول ها کار نمیکردن

مثلا ماژول کانتر قیمت ویژه دارم که نمیومد و ماژول سایز

مجبور شدم بکاپ رو برگردونم به ورژن قبلی

آیا راهی هست که بدون تغیری تو تمپلیت و ماژول ها ارتقا داد؟

لینک به دیدگاه

با ارتقا کل تغییراتی که توی قالب داده بودین از بین می ره

یعنی مثل روز اول می شه چون تمام فایل های نسخه جدید جایگزین قبلی می شه توی قالب، که اگر قالب اختصاصی داشته باشین بحث سازگاری و سازگار نبودن پیش می یاد

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

دکمه ی ارتقا دقیقا کجاست؟میشه بگید؟

پس این دکمه های save واسه چیه؟

--------------------

راستی یه سوال دیگه توی هاست من این مسیر وجود نداشت:

/admin/autoupgrade/latest/

ولی این مسیر بود /admin30876/autoupgrade/ و یه پوشه با نام latest داخلش درست کردم و فروشگاه ساز رو اونجا اپلود کردم ،آیا طریقه انجامش همینطور بود؟

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

سلام من امروز ارتقا دادم سایتو فقط همین پیغام خطا رو داد 

من که بکاب رو غیرفعال کرده  بودم  و این خطا رو داد 

به نطرتون مهمه این خطا ؟

http://s6.picofile.com/file/8208134126/20Capture.JPG

لینک به دیدگاه

سلام

ارتقا نسخه های پرستاشاپ ، همه اطلاعات دیتابیس شما رو حفظ میکنه . اطلاعاتی مثل محصولات ، شاخه ها ، تولید کننده ها ، لینک ها و ...

اما هسته پرستاشاپ و همچنین قالب دیفالت ( که قابل تنظیم است ) آپگرید میشه و با قبل تفاوت میکنه . به دلیل همین تفاوت ، امکان داره قالب شما و یا ماژولهایی که قبلا نصب کرده بودید ، روی نسخه جدید به درستی کار نکنند.

پیغامی که به شما داده مهم نیست . با این حال همیشه بعد از ارتقا ، همه بخش های سایت رو کنترل کنید . ماژول ها ، سفارشات ، مشتریان و ... و یک بار به طور آزمایشی از فروشگاه خودتون خرید کنید تا مطمئن بشید که هیچ مشکلی وجود نداره.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...
  • 2 months later...

سلام

بعد از ارتقا  برای کاهش حجم  آیا میتوانم  نسخه جدید رو که در شاخه autoupgrade  آپلود کردم را پاک کن 

من چون حج  هاستم  کم هستش  و مدام بکاپ میگیرم و داونلود میکنم  برام خیلی مهمه که  فایلهای  اضافی رو هاستم نباشه و مجبور نشم داونلودشون کنم

قبلا از راهنمایی شما  سپاسگذارم

لینک به دیدگاه

سلام

بعد از ارتقا  برای کاهش حجم  آیا میتوانم  نسخه جدید رو که در شاخه autoupgrade  آپلود کردم را پاک کن 

من چون حج  هاستم  کم هستش  و مدام بکاپ میگیرم و داونلود میکنم  برام خیلی مهمه که  فایلهای  اضافی رو هاستم نباشه و مجبور نشم داونلودشون کنم

قبلا از راهنمایی شما  سپاسگذارم

بله میتونید پاک کنید و اهمیتی نداره

لینک به دیدگاه

سلام

من هم آپدیت کردم اما خطا میده

یه پیغام بالای صفحه میاد میگه successfull شده و سمت چپ صفحه یه پیام خطا میده که اپدیت نشده

من از کجا باید بفهمم آپدیت شده یه نه

عکس خطا رو نیز فرستادم یکی کمک کنه لطفا

post-9177-0-42728000-1449130999_thumb.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...