رفتن به مطلب

آموزش ارتقا پرستاشاپ

پست های پیشنهاد شده

سلام هنگام آپدیت این ارور رو میده ,ممنون میشم کمک کنید

Error while copying file /modules/trackingfront/composer.json

Error when trying to upgrade file /modules/trackingfront/composer.json.

[ERROR] File V1.6.1.5_20170521-181538-2de6f9c5 is missing: unable to restore files. Operation aborted.

دوستان میشه کمک کنید

ویه سوال در ماژول 1 click upgrate مشکلی پیش میاد اگه همه گزینه ها رو no باشه

چون متوجه شدم که مشکل از اینجا پیش میاد که نمیتونه فایل های مربوط به مربوط به قالب پیشفرض و ایمیل رو آپدیت کنه یعنی گزینه 2 و 3 ماژول

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 99
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

سلام دوستان گرامی

وقتی می خوام آپ کنم این ارور رو میده مشکل چیه؟

ایا در اپدیت ترتیب ورژن ها مهمه؟

مثلا اول باید 1 رو به 2 بعد به 3 ارتقا داد

یا میشه 1 رو به 3 ارتقا داد؟

می خوام 1.6.1 به

1.6.1.12

آپ کنم

post-9032-0-56462900-1495566717_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام 

فایل هایی که خطا دارن توی بلوک سمت چپ نمایش داده شده.

خیر- می تونید از مستقیما از نسخه پایین تر به بالاترین نسخه ارتقا بدید

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

سلام 

موفق باشید 

خطا در هنگام کپی فایل /modules/blockcart/Readme.md

خوب حالا من باید اینو چطوری حل کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام 

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

سلام 

موفق باشید 

و اینو

[Ajax / Server Error for action upgradeFiles] textStatus: "error " errorThrown:"Bad Request " jqXHR: "

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

"

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

ارتقا کامل و بدون خطا انجام شد

اما سایت بالا نمیاد و میزنه سرور ارور 500

مشکل کجاست؟

دیباگ روشن کردم نوشته بود قالب فعلی شناسایی نشده. دوباره از بخش تنظیمات قالبم انتخاب کردم درست شد

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

با سلام و عرض ادب

بعد از اپدیت از 1612 به 16117 در قسمت مدیریت فروشگاه ادیتور به حالت چپ چین تغییر کرده و مثل اینکه استایل بخش مدیریت هم خوب بروز نشده 

لطفا راهنمایی کنید 

باتشکر 

http://uupload.ir/files/06s4_test1.jpghttp://uupload.ir/files/o50f_test2.jpg

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

بنده هم از 1.6.1.5    به  1.6.1.17  ارتقا دادم بدون مشکل کمتر از 20 دقیقه اپدیت شد 

وقت عکس ها لود نمیشد که به تنظیمات سئو و url  رفتم  و  شمای URL    و ذهیره رو زدم و عکس ها هم اکی شد 

در کل 20 دقیقه طول کشید اپدیت و بدون مشکل ممنون از پرسنل پرستا

لینک به دیدگاه

• 4 months later...

با سلام

من همه ی کارهایی که لازم بود برای ارتقا رو از تو آموزش خوندم و انجام دادم همه مراحل درسته روی گزینه اکنون پرستاشاپ خود را به روز کنید هم کلیک میکنم بروزرسانی شروع میشه و انجام میشه ولی آخرش یک پیغام خطا میده که نسخه بک آپ رو بازگردانی کنید میخاستم بدونم مشکلش چیه؟لطفا راهنماییم کنید.سپاس گذارم

لینک به دیدگاه

با سلام

من همه ی کارهایی که لازم بود برای ارتقا رو از تو آموزش خوندم و انجام دادم همه مراحل درسته روی گزینه اکنون پرستاشاپ خود را به روز کنید هم کلیک میکنم بروزرسانی شروع میشه و انجام میشه ولی آخرش یک پیغام خطا میده که نسخه بک آپ رو بازگردانی کنید میخاستم بدونم مشکلش چیه؟لطفا راهنماییم کنید.سپاس گذارم

سلام

نمیشه نظر کلی داد، موارد خیلی زیادی هست که میتونه ارتقا رو با خطا مواجه کنه. اولین راه برای عیب یابی، بررسی لاگ سرورتونه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 6 months later...

سلام 

من با استفاده از فایل موجود در سایت ipresta ورژن رو به 1.6.1.23 ارتقا دادم همه چیز اوکی هست، فقط تاریخ های داشبورد میلادی شدند، 
آیا در مرحله بروزرسانی باید کاری انجام می دادم یا باید بعد از بروزرسانی کار خاصی کنم

باتشکر

ارتقا چند مرحله ساده داره که هر کسی میتونه انجامش بده
روش ارتقای پرستاشاپ ( هر نسخه ای و هر ورژنی که دوست دارین )

1 - این مرحله مهمه . فایل زیپ پرستاشاپ رو که از انجمن دانلود کردین در پوشه زیر تو هاست کپی میکنید و از حالت فشرده خارج میکنید ( اکسترکت میکنید ) :

/admin/autoupgrade/latest/

حالا باید داخل پوشه latest یک پوشه به اسم prestashop داشته باشین .

2- از دایرکت ادمین یا سی پنل و از بخش بکاپ ، یک بکاپ کامل از سایتتون بگیرین که اگه ارتقا ناموفق بود بتونید سایت رو برگردونید و همه چی خراب نشه .
3 - از بخش تنظیمات / تعمیرات ، فروشگاه خود را در حالت تعمیرات قرار دهید ( یعنی غیرفعال کنید تا کسی نتونه ببینه در حین ارتقا )
4 - ماژول بروزرسانی با یک کلیک رو نصب کنید . تو کادر جستجوی صفحه ماژول ها در مدیریت کافیه تایپ کنید : upgrade تا ماژول رو براتون پیدا کنه و شما نصبش کنید .
5 - وارد پیکربندی ماژول ارتقا با یک کلیک بشین . روی انتخاب های بیشتر ( حالت تخصصی ) کلیک کنید تا باز بشه .
6- کانال را روی آخرین گزینه ، یعنی دایرکتوری محلی تنظیم کنید و نسخه ای که میخواهید نصب کنید را مینویسید ، دقیق اسم نسخه رو بنویسید ، مثلا نسخه 1.6.0.14 و دکمه ذخیره رو بزنید .

7 - بقیه موارد رو مثل عکس تنظیم کرده و ذخیره رو بزنید (توجه کنید که گزینه خیر یا NO دومین دایره است)

نکته مهم: بعد از تنظیم باید یک بار روی دکمه save یا ذخیره کلیک کنید.

http://ipresta.ir/forum/public/style_images/master/attachicon.gif 1click.png

8 - دکمه ارتقا رو بزنید تا شروع کنه به ارتقا دادن سایت شما . حین ارتقا مرورگر رو نبندید و با اینترنت بازی نکنید یا با هاستتون :)

حالا دو حالت پیش میاد :

1 - ارتقا با موفقیت انجام میشه ، خوب میرین و فروشگاهتون رو فعال میکنید و تمام ( در 90 درصد مواقع )
2 - ارتقا شکست میخوره ، به خاطر محدودیت های هاست و بدشانسی و حجم زیاد دیتابیس و صد ها دلیل دیگر . که در این حالت بکاپ رو برمیگردونید و از اول دوباره انجام میدین ( شاید خیلی هاتون بعد از انجام چند باره این مرحله خودتون تایید کنید که قیمت های بازارچه برای ارتقا خیلی هم منصفانه هست :) چون ممکنه دو سه روز بعضی ها تلاش کنن و نتونن فروشگاهشون رو ارتقا بدن و هی خطا بخوره )

دلایل ناموفق بودن ارتقا :
1 - محدودیت های هاست های اشتراکی
2 - حجم فروشگاه و به خصوص حجم دیتابیس که هر چقدر بالا باشه هم ارتقا زیاد طول میکشه هم امکان شکست ارتقا بسیار بالا میره
3 - بدشانسی :)
4 - نابلد بودن طرفی که داره ارتقا میده

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام 

من با استفاده از فایل موجود در سایت ipresta ورژن رو به 1.6.1.23 ارتقا دادم همه چیز اوکی هست، فقط تاریخ های داشبورد میلادی شدند، 

آیا در مرحله بروزرسانی باید کاری انجام می دادم یا باید بعد از بروزرسانی کار خاصی کنم

باتشکر

سلام

دوستان منم دقیقا همین مشکل رو دارم.

کسی میتونه راهنمایی کنه؟

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام 

پرستا شاپ رو با موفقیت بروزرسانی کردم (به ورژن 1.6.1.23) تنها مشکلی که پیش آمد تاریخ داشبورد انگلیسی شده 

در این پست اعلام کرده بودم، شما ریپلای کردید، می خواستم ببینم راهنمایی دارید که چطور تاریخ رو در داشبورد فارسی کنم، 

ارتقا چند مرحله ساده داره که هر کسی میتونه انجامش بده
روش ارتقای پرستاشاپ ( هر نسخه ای و هر ورژنی که دوست دارین )

1 - این مرحله مهمه . فایل زیپ پرستاشاپ رو که از انجمن دانلود کردین در پوشه زیر تو هاست کپی میکنید و از حالت فشرده خارج میکنید ( اکسترکت میکنید ) :

/admin/autoupgrade/latest/

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

با سلام

من کلیه مراحل را مطابق آموزش طی میکنم ولی با خطای زیر مواجه میشم:

Could not assert the folder /home2/rbspcoco/public_html/shop/admin*****/autoupgrade/latest contains a valid PrestaShop release, exiting.
A file may be missing, or the release is stored in a subfolder by mistake.

فروشگاه هم در یک زیر دامنه نصب شده است

لطفا راهنمایی کنید. با دو نسخه 1.6.1.23 و 1.6.1.20 امتحان کردم

لینک به دیدگاه

درود

میتونید از روش آرشیو محلی ارتقا رو انجام بدید.

همان فایلی که در دایرکتوری محلی آپلود میکنید رو باید بصورت zip (فشرده) در مسیر public_html >> admin >> autoupgrade >> download آپلود کنید.

سپس در پیکربندی ماژول "کانال" رو برای آرشیو محلی تنظیم و ارتقا بدید.

قبل از این تنظیمات حتما بک آپ کامل تهیه کنید.

در صورتی که موفق به ارتقا نشدید میتونید از بسته های ارتقا استفاده کنید تا ارتقا توسط تیم پشتیبانی انجام شود.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام من قصد دارم از 1.7.3.0 برم روی 1.7.5.0 تمام مراحل رو هم رفتم ولی ارور زیر رو میده :

[Ajax / Server Error for action upgradeFiles] textStatus: "error " errorThrown:"Internal Server Error " jqXHR: "

Internal Server Error

لطفا راهنمایی بفرمایید.
لینک به دیدگاه

درود

میتونید از روش آرشیو محلی ارتقا رو انجام بدید.

همان فایلی که در دایرکتوری محلی آپلود میکنید رو باید بصورت zip (فشرده) در مسیر public_html >> admin >> autoupgrade >> download آپلود کنید.

سپس در پیکربندی ماژول "کانال" رو برای آرشیو محلی تنظیم و ارتقا بدید.

قبل از این تنظیمات حتما بک آپ کامل تهیه کنید.

در صورتی که موفق به ارتقا نشدید میتونید از بسته های ارتقا استفاده کنید تا ارتقا توسط تیم پشتیبانی انجام شود.

موفق باشید

دوستان از این روش استفاده کنید به راحتی به روز رسانی میشه  با تشکر از شما 

لینک به دیدگاه

سلام

من برای ارتقا با مشکل خطای 503 مواجه میشم.

با پشتیبانی هاستم صحبت کردم و منابع و cpu که بهم اختصاص دادن خیلی زیاد و وقتی چارت مصرف منابع رو هم چک میکنم هیچ چیز زیادی مشاهده نمیشه. اما این خطا رو میده همش.

مشکل قابل حل است؟

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...
سلام. دوستان عزیز من با روش همین مطلب آپدیت به آخرین نسخه 1.6 را عیناً انجام میدهم، ولی با توجه به تست های متعدد همیشه به این ارور بر می خوره و آپدیت کامل انجام نمیشه!

تصویر ارور پیوست شده!

اینم متن ارور 

[Wed Mar 27 00:15:02.759997 2019] [proxy_fcgi:error] [pid 23164:tid 140554012718848] [client 5.232.25.252:53677] AH01071: Got error 'PHP message: PHP Notice:  Undefined variable: _MODULE in /home/shoprobo/domains/shop......com/public_html/modules/autoupgrade/AdminSelfUpgrade.php on line 478\nPHP message: PHP Notice:  Undefined variable: _MODULE in /home/shoprobo/domains/

کسی راه حلش رو می دونه؟

اصلا این Undefined variable: _MODULE چه طور رفع میشه!؟

post-4612-0-65942700-1553774899_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• 9 months later...

سلام

موقع آپدیت این متن خطا برام میاد ممنون میشم راهنمایی کنین

Could not assert the folder /home/gtsmobil/public_html/adminz/autoupgrade/latest contains a valid PrestaShop release, exiting.A file may be missing, or the release is stored in a subfolder by mistake.
لینک به دیدگاه

سلام

موقع آپدیت این متن خطا برام میاد ممنون میشم راهنمایی کنین

Could not assert the folder /home/gtsmobil/public_html/adminz/autoupgrade/latest contains a valid PrestaShop release, exiting.A file may be missing, or the release is stored in a subfolder by mistake.

دوستان همه توجه داشته باشید با مشکلاتی که در زیر ساخت کشور هست یک سری خطا ها بوجود میاد از جمله تایم اوت شدن ، قعطی اینترنت و ...

برای رفع اون بهتره از vps استفاده کنید.

اگر ندارید هزینه کنید در انتها من یک vps رایگان که بتونید تموم کارهای بروزرسانی پرستا خودتون رو انجام بدید رو معرفی میکنم.

این vps بهتون 10 دقیقه تست میده و بهتره پس همه چیز رو از قبل آماده کنید.

از یوزر و پس و لینک افزونه بروزرسانی سایت خودتون و ...

قبل از بروز رسانی حتما سایت رو روی حالت تعمیر قرار دهید تا کمترین زمان رو از شما بگیره

قبل از بروزرسانی حتما یک ایمیل الکی در هاست خود درست کنید و وارد اون بشید  ( زمانی که وصل بشید از شما یک ایمیل میخواد تا براتون لینک فعال سازی وسط کار میفرسته و باید از داخل ایمیل روی اون کلیک کنید وگرنه صفحه غیر فعال میشه  ).

دیگه نگران نباشید با خیال راحت از سرور اصلی خود پرستای اصلی بروز رسانی کنید و از جدید ترین بروز رسانی استفاده کنیدبدون هیچ محدودیتی و با سرعت بالا.

مهم ترین بخش اینجاست گفتم شاید فراموش کنید آخر نوشتم. ( بکاااااااااااااااااااااااااااااااپ ) حتما از هاست خودتون بکاپ بگیرید.

درضمن یادتون نره با هر ایمیلی یک دفعه میتونید از خدمات رایگان اون استفاده کنید .

اینم لینک :     https://www.apponfly.com/

اگه خوب بود و کارت راه افتاد 2 کار بکن یکی پسندیدم رو کلیک کن و یکی دیگه برای سلامتی خودت و خانوادت میوه بخور خیلی خوبه خخخ

ارادت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...