رفتن به مطلب

سلام لطفا صادقانه راهنمایی کنید

نظرسنجی  

9 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظرسنجی

• پرستا
      8
    • توماتو
      1
    • اپن کارت
      0

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان همگی خسته نباشید

راسیتش من دارم برای اولین بار یک فروشگاه فایل درسی راه اندازی می کنم و هاستم رو از میزبان فا خریداری کردم که قرار فروشگاه ساز رو رایگان برام راه اندازی کنند و سه انتخاب در اختیار منه

1پرستا شاپ

2توماتو شاپ

3اپن کارت

خواهش می کنم صادقانه منو راهنمایی کنید و بگید کدوم یکی بهتره چون واقعا خودم چیزی زیادی نمی دونم و بار اولمه وشکست می تونه نا امیدم کنه و خیلی ممنون میشم برادر وارنه کمک کنید .

البته این ویژگی هارم حتما داشته باشه

پرداخت با کارت های شتاب

چند زبانه بودن

انواع ارز

عضو گیری

تخفیف هم محصول و هم کدتخفیف برای مشتری های دائمی

سرعت بارگزاری خوب و عدم قطع و وصل شدن

بازم خواهش می کنم که صادقانه راهنمایی کنید

خیلی خیلی ممنون

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

صادقانه یا غیر صادقانه فرقی نمیکنه زیاد .

اینکه شما با انتخاب یک فروشگاه یا عدم انتخاب یکی شکست خواهید خورد یک حرفی هست که یک در میلیون هم نمیتونه درست باشه . اگه بخواین شکست بخورین هر کدوم رو که انتخاب کنید شکست خواهید خورد و فرقی نداره ، پس این مورد رو کلا از ذهنتون خط بزنید که تفاوت اسکریپت میتونه باعث موفقیت یا شکست بشه . تفاوت اسکریپت زمانی باعث موفقیت یا شکست یا تاثیر روی کسب و کار شما میشه که به بلوغ و رشد حدودی تو کسب و کار برسین . برای مثال دیجی کالا رو فرض کنید . اگه الان دیجی کالا بخواد بیاد و از اوپن کارت و پرستاشاپ استفاده کنه مسلما شکست سختی میخوره :) چون پرستاشاپ و اوپن کارت در حدی نیستن که نیازهای دیجی کالا رو بتونن برآورده کنن و کم میارن . برای شما فعلا هیچ فرقی نمیکنه از کدوم فروشگاه ساز استفاده کنید چون همه فروشگاه سازها امکانات مورد نیاز شما رو دارن .

برای اینکه راحت تر انتخاب کنید توماتو رو خط بزنید از انتخاب هاتون و بین اوپن کارت و پرستا براساس موارد زیر انتخابتون رو انجام بدین :

1 - اگه این اولین تجربه شماست و قبلا تجربه مدیریت یک سایت فروشگاهی رو نداشتین === اوپن کارت

2 - اگه تجربه دارین قبلا == پرستاشاپ

3 - اگه آدم راحت طلبی هستین یا دنبال سادگی هستین تا امکانات و از پیچیدگی خوشتون نمیاد == اوپن کارت

4 - اگه پشتکار زیادی دارین و دنبال امکانات بیشتر هستین و از پیچیدگی ها زود خسته نمیشین == پرستاشاپ

5 - و در نهایت قبل از انتخاب هر دو رو روی لوکال هاست تست کرده و کمی باهاشون کار کنید و ببینید با کدوم راحت تر هستین ، چون کمی هم سلیقه ای هست .

و یک مسئله مهم اونم اینکه مسلما شما شکست خواهید خورد . از این حرف من ناراحت نشید چون بهتره که همین الان ناراحت بشین تا اینکه بعد از چند ماه وقت تلف کردن شکست خورده و ناراحت بشین . همین اول کار قراره که رایگان براتون یک فروشگاه ساز رو نصب کنن . مدیر یک فروشگاه اگه بلد نباشه فروشگاهشو خودش نصب کنه یا در صدد یاد گرفتنش نباشه محکوم به شکسته . چون فقط نصب نیست و مشکلات اصلی بعد از نصب و مدیریت فروشگاه پیش میاد و هیچ کسی هم رایگان کمکتون نخواهد کرد و اگه خودتون تا حدودی بلد نباشین مجبورین برای هر چیزی پول خرج کنید تا دیگری براتون انجام بده و هر چی درمیارین میره برای این چیزا و عملا سودی براتون نمیمونه . پس خودتون یاد بگیرین و خودتون نصب کنید .

لینک به دیدگاه

سلام

1. چند زبانه بودن
2. انواع ارز

این دو مورد برای شما که اول کار هستید اصلاً مهم نیست و دنبال این 2 مورد نباشید چون خودتون رو محدود میکنید

حتی فروشگاه های بزرگ هم سایت چند زبانه و ارزهای مختلف رو پشتیبانی نمیکنن پس بهتره کلاً از این 2 گزینه فاصله بگیرید

لینک به دیدگاه

• 6 months later...

سلام

از میان فروشگاه سازهای حال حاضر پرستاشاپ از چند جهت بهتر است. (یک مورد بومی سازی بهتر توسط بروبچه های همین سایت)برای نظر سنجی بجای تومیتو بهتر بود از مجنتو استفاده کنید. چون حداقل مجنتو رقیب بهتر و نزدیک تری برای پرستا است. در مورد اپن کارت هم بعد از پرستا و مجنتو پیشنهاد می شود.

در مجموع این که از چه اسکریپتی استفاده کنید یک بخش کوچکی از تجارت الکترونیکی شما است و موارد دیگری هستند که در درجه اول مهم و اولویت دارند.

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

با سلام

من حدود 4 ماهه كه اين كارو شروع كردم توي اين مدت خيلي اتفاقات برام افتاد نگاهم و ديدم مثل شما بود ولي وقتي وارد اين كار شودم خيلي اشتباهات انجام دادم متاسفانه خيلي هزينه ها كردم كه هيچ كدوم قابل برگشت نبود سختي ها ديدم خيلي وقتا نا اميد شدم اما باز شروع كردم الان خيلي چيزا ياد گرفتم من صحبت ام با كساني كه قصد دارن يك تجارت الكترونيكي راه اندازي كنند و اولين باريي كه اين كار رو دارن انجام ميدن

براي شروع حتما مواردي رو كه ميگم انجام بديد تا با مشكل مواج نشيد:

1) انتخاب دامنه

براي انتخاب دامنه خيلي حساسيت به خرج بديد حتما سعي كنيد با پسوند ir.  ويا com. يك اسم كوتاه كه مختصر فعاليت شما باشه يا يك اسم خاص و متفاوت به اين فكر كنيد كه شما شايد در آيند يك برند بزرگ بشيد.

2) انتخاب هاست

هاست مختلف و خوب زياد وجود دارند من خودم از لينوكس استفاده مي كنم .هاست ويندوزم هست معمولا هاست با فضاي 500MG براي كارايي فروشگاهي و شروع بكار بهتون پيشنهاد مي دن ولي اگر بخوايد سرعت سايت و عملكردش بالا باشه زير 1GB نگيريد. شركت هاي اراه دهنده هاست زياد هستن بهتر از شركتهاي باسابقه خريداري كنيد البته مي تونيد هاست سه ماه خريداري كنيد اگه راضي كننده نبود مي تونيد انتقال بديد. اگر كه راضي كننده بود مي تونيد تمديد كنيد

3) انتخاب يك سيستم مديريت محتوا

سيستمهاي مديريت محتوا زيادي وجود دارند اما به اين نكته خيلي مهم توجه كنيد كه حتما انجمن فارسي داشته باشه. جوملا - وردپرس - اپن كارت - پرستا شاپ - تومتو شاپ - مجنتو - دورپال و ...... من توي اين چهار ماه خيلي هارو نصب كردم خيلي هارو امتحان كردم .... براي انتخاب بايد اول بدونيد توي چه زمينه مي خواهيد فعاليت كنيد.... آقاي رستم پور صحبت درستي مي كنند اگه انتخاب اشتباهي كنيد بايد براي هر چيزي هزينه كنيد پس بهترين راه آموزش و كسب تجربه است.

من فقط نظر شخصيم رو مي گم

اگر قصد داشته باشم يك وب سايت براي كاري شخصي بزنم و چندتا محصول توي اون بفروشم وردپرس انتخاب مي كنم CMS محبوبي با كلي مازول هاي حرفه اي و انجمن فارسي و كم هزينه

جوملا براي شروع و تازه كارا سخته اما CMS خوبي قالب هاي زياد ماژول هاي فراوان خوب و حرفه اي انجمن خوب من يه مدت ازش استفاده كردم اما بكار من نيومد

اپن كارت يك CMS  تخصصي براي كارهاي فروشگاهي بد نيست امتحانش كني

مجنتو و دورپال تميتو شاپ نمي خوام زياد وقت تو بگيرم سمتشون نرو  ماژول و قالب هاي كمتري نسبت به موارد بالا دارند

در كل سرتو درد نيارم

اگر قصد ساخت يك فروشگاه خوب و با استاندارد فروشگاهي رو داريد و قصد داريد كارهاي بزرگي انجام بدي پرستا شاپ بهترين انتخابه

يك CMS خوب روان قابل فهم يه مدت كه باهاش كار كني متوجه مي شي كه براي كارهاي فروشگاهي بهترينه خوب تخصصش همينه ...

پرستا شاپ بهترين CMS فروشگاهي در سال 2014 شناخته شد

انجمن فارسي خوب و پاسخگو

اين خيلي مهم كه انجمن فعال باشه و پاسخگو

درسته قالب هاي كمي براش توي ايران هست و همينطور ماژول هاي كم اما همه اون كميتها پركاربرد و مهم هستن و با همين تعداد كم هم مي توني از پس خيلي از كارهاي سايت و فروشگاه اينترنتي خودت بر بياي

يه نكته خيلي مهم و بسيار خيلي مهم

براي خريد قالب براي سايت هيچوقت عجله نكن اول CMS تو انتخاب كن

هيچ وقت از سايت و كسي كه خودشو طراح معرفي ميكنه قالب خريداري نكنه خريد هر چيزي مخصوصا اين موارد رو فقط و فقط از طريق انجمن و با هماهنگي مسئولين انجمن انجام بده اشتباهي كه من كردم رو شما نكنيد چون ضرر مي كني و 100% شكست و نا اميدي مياد سراغتون... و ممكن وسط راه بيخيال بشي

در كل براي شروع به كار مي توني اول به سراغ آموزش ها بري بعد سايتتو راه اندازي كني

هيچ وقت عجله نكن خوب فكر كن و اون چيزاي رو كه از يك فروشگاه اينترنتي مي خواي رو بنويس و براي مسئولين انجمن بفرست مطمين باش راهنمايت مي كنن..

موفق باشي..

لینک به دیدگاه

سلام 

مگر دیجی کالا از چی استفاده میکنه که میگین پرستا نمیتونه ااونو جواب بده ؟

مثلا اگر یه روزی سایت مون سایت بزرگی بشه باید از رو پرستا برش داریم؟

من خودم توماتو رو قبلا داشتم ، خوبه ، محیط مدیریتش اسونه کارکردن باهاش چون مثل ویندوزه طراحیش ، مشکل خاصیم نداشت ، فقط اینکه تنوه قالب و ماژول و این چیزا نداشت دیگه .من مثلا ماژول میخواستم سفارش دادم برام نوشتن .البته باید بگم که خیلی قیمت مناسب پول گرفتن . 

ولی الان میخوام اونو بیارم رو پرستا .

لینک به دیدگاه

سلام

بستگی داره منظورتون چقدر بزرگ باشه . اگه سرور مناسب داشته باشید و به تناسب افزایش حجم مشتریان و محصولاتتون سرور رو ارتقا بدید مشکلی نخواهید داشت.

من در این چند سال تنها یک مورد دیدم که پرستاشاپ جوابگو نبود. سایتی بود که 130هزار محصول داشت و روی هاست اشتراکی به مشکل خورد و چون روی همون هاست با همین تعداد محصول با وردپرس بدون مشکل کار میکرد ، نتیجه گرفته بود که پرستاشاپ ضعیف هست. در صورتیکه اصلا اینطور نیست ، پرستاشاپ با توجه به اینکه سیستم فروشگاهی هست و تعداد جداولی که در کنار هم لود میشوند زیاد است به منابع بیشتری نسبت به سایتهای عادی نیاز دارد و شما باید به تناسب افزایش محصولات و بازدید هاتون ، سرورتون رو ارتقا بدید.

حالا فرض کنید سایتی با بودجه و بازدید دیجیکالا دارید و از پرستاشاپ استفاده میکنید. پرستاشاپ به دلیل سازگاری گسترده با زبانها ، واحدهای پول و .... ساختاری دارد که ممکن است برای شما بهینه نباشد و شما مثلا ماهانه 10تومن هزینه سرور میدید در حالیکه با اصلاح این ساختار میتونید ماهانه 5 تومن هزینه سرور بدید. در این صورت شاید برای شما به صرفه باشد که گروهی رو استخدام کنید تا ساختار نرم افزار شما رو بهینه کنند یا نرم افزاری با توجه به نیازهای شما بنویسند. اما این کار هم ، اولا ریسک بالایی دارد و ثانیا ممکنه شما از آپدیتهای خوبی برای نرم افزارتون بهره مند نشید. حتی من از گوشه و کنار شنیدم که مدیران دیجی کالا در حال بررسی نسخه پولی مجنتو هستند که حدود 18000دلار در هر سال هزینه دارد و این نشون میده که وجود یک تیم پشتیبان قوی برای نرم افزارتون چقدر میتونه حائز اهمیت باشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...