رفتن به مطلب

آموزش کامل انتقال پرستاشاپ از cpanel به direct admin

پست های پیشنهاد شده

.1  از کل جداول دیتابیس بکاپ بگیرید در cpanel :وارد phpmyadmin می شیم روی اسم دیتابیس کلیک میکنیم (ضروری هست زیرا اگر کلیک نکنیم جداول رو نمیشه دستی بکاپ گرفت) بعد از قسمت بالا export رو میزنیم بعد Custom - display all possible options (دقت کنید همه جداول به آبی شده باشن) قسمت Compression رو هم روی gzip  قرار می دهیم (برای فشرده سازی)
بقیه تنظیمات رو دست نزنید بهتره بعد هم روی go کلیک میکنی منتظر دانلود جداول می شین.

2.وارد directadmin  میشیم میریم به MySQL Management  بعد به phpmyadmin  میریم  روی دیتابیس جدید کلیک میکنیم (مهم است ) بعد روی import کلیک میکنیم و جداولی که از cpanel  بکاپ گرفتیم رو انتخاب کرده (روی browse  میزنیم ) و import  میکنیم.

3. فایل های فروشگاه رو از public_html  روی cpanel  زیپ کنید ودانلود کنید بعد بیاید به direct admin  و تو  public_html  دایرکت ادمین بریزید .(با ftp راحت تره انتقال)

4.بعدشم از تو جداولی که منتقل کردین(در دیتابیس جدید در دایرکت ادمین) دنبال جدول ps_shop_url بگردین و اونجا دامنه خودتون رو وارد کنید(اگر دامنه عوض کردین یا از لوکال به دایرکت ادمین اومدین) .از پوشه config هم فایل setting.inc.php , setting.inc.old.php  رو هم ادیت کنید و دیتابیس ، یوزر دیتابیس و پسورد رو وارد کنید .

( روش انتقال کامل فروشگاه پرستاشاپ از سی پنل به دایرکت ادمین)

نکات :

a.  اگه دامنه عوض کردید فایل htacces رو پاک کنید و از تنظیمات سئو و url  سیو کنید تا ساخته بشه htaccsess

b . دامنه رو که تغییر میدید یعنی dns هاست جدید رو ست میکنید ممکنه سایت با بعضی از اینترنت ها تا سه روز بالا نیاد ( مشکل از شما نیست مشکل سرویس های اینتزنتی هستن که کش خودشون رو دیر پاک میکنن. )  با اینترنت  دیگری تست کنید میاد.

c . دسترسی ها رو تغییر ندین معمولا برای پوشه ها 755 و فایل ها  644

d. با این روش فقط فروشگاه منتقل میشه نه ایمیل ها نه زیر دامنه ها

e. اگه ارور apach function .................. گرفتین نترسین به پشتیبانی هاست بگید.

f. اگه بهم ریختگی مشاهده کردین تو سایت کش مرورگر رو پاک کنید (ctrl+ f5 ) کش پرستا شاپ هم پاک کنید بد نیست.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 month later...

استاد برای انتقال از سی پنل به سی پنل  هم همین مراحل باید انجام شود

تمام پوشه ها و فایلهای داخل public_html باید به  پنل جدید انتقال داده میشود و جایگزین گردد  ؟

تو پوشه config  فایل   setting.inc.php  را باید ویرایش کنیم  یا باید فایلی که از هاست انتقال دادیم رو جایگزین و ویرایش کنیم  آیا منظور از فایل setting.inc.old.php  فایلی که از مبدا آوردیم است ؟ چون  من فایلی با این setting.inc.old.php نام پیدا نکردم 

ممنون میشوم  راهنمایی فرمائید

اگر آموزش کاملتری از FTP هم بذارید ممنون میشوم  واقعا دست شما درد نکنه خیلی ساده و خوب آموزش دادید

لینک به دیدگاه

استاد برای انتقال از سی پنل به سی پنل  هم همین مراحل باید انجام شود

تمام پوشه ها و فایلهای داخل public_html باید به  پنل جدید انتقال داده میشود و جایگزین گردد  ؟

تو پوشه config  فایل   setting.inc.php  را باید ویرایش کنیم  یا باید فایلی که از هاست انتقال دادیم رو جایگزین و ویرایش کنیم  آیا منظور از فایل setting.inc.old.php  فایلی که از مبدا آوردیم است ؟ چون  من فایلی با این setting.inc.old.php نام پیدا نکردم 

ممنون میشوم  راهنمایی فرمائید

اگر آموزش کاملتری از FTP هم بذارید ممنون میشوم  واقعا دست شما درد نکنه خیلی ساده و خوب آموزش دادید

میشه دستی مثل بالا منتقل کرد اما نیازی نیست بکاپ بگیرید و فایل بکاپ رو تو cpanel جدید ریستور کنید و ادامه تغییرات.

فایل setting.inc.old.php  ندارید مشکلی نیست فکر میکنم این فایل برای کسانی هست پرستا شاپ رو آپدیت کردن.

وقتی منتقل می کنید فایل setting.inc.php رو ادیت کنید و مشخصات دیتابیس (اسم و یوزر و پسوورد دیتابیس)  جدیدی  که ساختین رو وارد می کنید.

سه سرچ کوچیک تو گوگل بزنید اموزش های ftp هست . ftp برای انتقال فایل هایی با حجم بالا هست.راحته ولی چشم اگه فرصت شد میذارم.

پیشرفت یعنی سرچ تو گوگل

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

میشه دستی مثل بالا منتقل کرد اما نیازی نیست بکاپ بگیرید و فایل بکاپ رو تو cpanel جدید ریستور کنید و ادامه تغییرات.

فایل setting.inc.old.php  ندارید مشکلی نیست فکر میکنم این فایل برای کسانی هست پرستا شاپ رو آپدیت کردن.

وقتی منتقل می کنید فایل setting.inc.php رو ادیت کنید و مشخصات دیتابیس (اسم و یوزر و پسوورد دیتابیس)  جدیدی  که ساختین رو وارد می کنید.

سه سرچ کوچیک تو گوگل بزنید اموزش های ftp هست . ftp برای انتقال فایل هایی با حجم بالا هست.راحته ولی چشم اگه فرصت شد میذارم.

پیشرفت یعنی سرچ تو گوگل

موفق باشید.

ببخشید یکبار دیگه مزاحم شدم 

خب من خوشبختانه موفق شدم  سایتم را در به یک هاست دیگه منتقل کنم  

از آموزش و راهنمایی خوب شما 

البته من هر دو هاستم سی پنل بود  ولی باز آموزش  عالی بود  ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...