رفتن به مطلب

تغییر شمای URL ها در SEO و URL ها

پست های پیشنهاد شده

با سلام و عرض خسته نباشید به دوستان و اساتید پرستا

بازم میگم عجب دنیایی داره پرستا ( تا چند روز پیش که پشت سر هم امکانات پرستا رو نگاه می کردم یه باگ (البته برای بی تجربگی در پرستا) توی ذهنم بود و اینکه چرا آی دی اضافه برای URL ها در پرستا وجود داره و این خودش طول لینک رو زیاد می کنه و مونده بودم چه طور باید کلک بزنم و این مشکل رو حل کنم) تا اینکه آیتم شمای URL ها جلب توجه کرد ، اونم چه توجهی .....

حالا سوالی که دارم اینه که می خوام این آی دی ها رو حذف کنم و توی توضیحی که نوشته شده به صورت زیر:

"این قسمت اجازه تغییر الگوی پیش فرض لینک‌های شما را به شما می دهد.برای استفاده از این عملگر،باید تنظیمات "URLهای آشنا" پرستاشاپ فعال و ماژول دوباره نویسی URL در آپاچی (mod_rewrite) بر روی وب سرور شما فعال گردد.

چندین کلمه کلیدی برای هر مسیر در زیر فهرست شده است; توجه داشته باشید که کلمات کلیدی را با * ضروری هستند!
برای اضافه کردن کلمات کلیدی در URL خود،از {keyword} استفاده کنید.اگر کلمه کلیدی خالی نیست، شما می‌توانید متنی را به دلخواه قبل یا بعد از {prepend:keyword:append} اضافه کنید.به عنوان مثال {-hey-:meta_title} که hey-my-title- را در URL اضافه می‌کند، به شرطی که عنوان متا تنظیم شده باشد."

یعنی به ترتیب باید چه کاری بکنم؟؟

1-URL آشنا فعال هستش

2-ماژول دوباره نویسی URLها در وب سرور یعنی به هاستم بگم یا اینکه یه ماژول هست و روی پرستا باید نصب کنم؟؟

3-آیا تغییرات دیگه ای نیاز است به من تازه کار بگوئید؟ که انجام بدم؟؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با امکانات خود پرستاشاپ نمیتونید آی دی رو حذف کنید ، باید در خود پرستاشاپ و فایل ها دستکاری کنید که اصلا و ابدا توصیه نمیشه . این آی دی ( همون عدد ) برای سئو و تکراری نشدن صفحات فروشگاه قرار داده شده و لزومی در پاک کردنش نیست . بازم میگم به هیچ وجه سمت پاک کردن این آی دی نرین ، البته اگه دنبال دردسر میگردین برین :) چون بعدا تو ارتقای پرستاشاپ و ادامه کار به مشکل میخورین که ارزششو نداره

لینک به دیدگاه

با امکانات خود پرستاشاپ نمیتونید آی دی رو حذف کنید ، باید در خود پرستاشاپ و فایل ها دستکاری کنید که اصلا و ابدا توصیه نمیشه . این آی دی ( همون عدد ) برای سئو و تکراری نشدن صفحات فروشگاه قرار داده شده و لزومی در پاک کردنش نیست . بازم میگم به هیچ وجه سمت پاک کردن این آی دی نرین ، البته اگه دنبال دردسر میگردین برین :) چون بعدا تو ارتقای پرستاشاپ و ادامه کار به مشکل میخورین که ارزششو نداره

آخه خود پرستا برای تغییر دادن نمونه ، راهنمایی کرده و نمونه ها رو به صورت واضح نشون داده و اگه بعدا مشکلی بوجود بیاره فکر کنم یه نیم نگاهی باید بهش می انداخت.

یعنی شما میگید این اعداد اضافی که طول لینکم رو زیاد می کنه  مهم نیست؟؟.

لینک به دیدگاه

آخه خود پرستا برای تغییر دادن نمونه ، راهنمایی کرده و نمونه ها رو به صورت واضح نشون داده و اگه بعدا مشکلی بوجود بیاره فکر کنم یه نیم نگاهی باید بهش می انداخت.

یعنی شما میگید این اعداد اضافی که طول لینکم رو زیاد می کنه  مهم نیست؟؟.

اگه دو محصول هم اسم یا صفحات هم اسم داشته باشین مشکل پیدا میکنید و تنها چیزی که باعث تفاوت در لینک ها میشه همون ای دی هست . اعداد اضافی نیستن ای دی باعث میشه لینک های مشابه قاطی نشه

مثلا شما url ایفون 6 با آیفون 6 64 گیگ رو اکه اسم هردو رو iphone 6 سیو کردی و url اشنا رو در هردو iphone-6  گذاشتی چطوری میتونی جدا کنی ؟

اینکار رو  پرستاشاپ با ای دی انجام داده . اون عدد هیچ مشکلی در سئو ایجاد نمیکنه (بازم اگه مایل هستین  بکاپ بگیرین تست کنید اما واقا توصیه نمیشه )

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

اگه دو محصول هم اسم یا صفحات هم اسم داشته باشین مشکل پیدا میکنید و تنها چیزی که باعث تفاوت در لینک ها میشه همون ای دی هست . اعداد اضافی نیستن ای دی باعث میشه لینک های مشابه قاطی نشه

مثلا شما url ایفون 6 با آیفون 6 64 گیگ رو اکه اسم هردو رو iphone 6 سیو کردی و url اشنا رو در هردو iphone-6  گذاشتی چطوری میتونی جدا کنی ؟

اینکار رو  پرستاشاپ با ای دی انجام داده . اون عدد هیچ مشکلی در سئو ایجاد نمیکنه (بازم اگه مایل هستین  بکاپ بگیرین تست کنید اما واقا توصیه نمیشه )

موفق باشید.

حرف شما صحیحه ولی چرا نباید به صورت پیش فرض این آی دی رو بگذاره؟؟؟ 

ابتدا نداشته باشه و وقتی دومحصول هم نام وجود داشت دومی رو یه آی دی اضافه کنه ، توی وردپرس همینطوریه به صورت پیش فرض آی دی به اون نمیده ولی اگه دوتا پست هم نام داشته باشین به دومی یه عدد مثلا 2 اضافه می کنه که اولا شما درجا متوجه میشید که یه پست دیگه هم به همین نام دارید و هم اینکه اگر نخواستید اصلاح کنید با قبلی کانفیلینکتی بوجود نمیاد.

اگه بشه یه اینکاری کرد خیلی خوب میشه .

و اینکه طول لینک یکی از موارد بسیار مهم در سئو است و اگر کلمات اضافهی و یا حروف اضافی زیاد مثل "و" "یا" "از" "در" و ... و اعداد اضافی وجود داشته باشه PA اون صفحه به شدت اثر منفی خواهد داشت.

--PA=Page Authority--

اگه بتونید راهنماییم کنید که انجامش بدم ممنون میشم و اینکه بگید آیا امکانی که گفتم "اگه دوتا پست هم نام داشته باشین به دومی یه عدد مثلا 2 اضافه می کنه" داره رو بهم بگید که روش کار کنم.

ممنون

لینک به دیدگاه

حرف شما صحیحه ولی چرا نباید به صورت پیش فرض این آی دی رو بگذاره؟؟؟ 

ابتدا نداشته باشه و وقتی دومحصول هم نام وجود داشت دومی رو یه آی دی اضافه کنه ، توی وردپرس همینطوریه به صورت پیش فرض آی دی به اون نمیده ولی اگه دوتا پست هم نام داشته باشین به دومی یه عدد مثلا 2 اضافه می کنه که اولا شما درجا متوجه م......

دقت داشته باشید که اونجایی که گفته فرمت رو مشخص کنید توی هر فیلد یکی از گزینه ها اجباری هستش که بیشتر هم این گزینه اجباری id هست

راه هایی هست برای اینکه آی دی رو از حالت اجباری بردارید ، راهشم اینه که میان سیستم رو گول میزنن میگن آی دی یه خصیصه نوشتاری دیگست ، ذات قضیه اجباری بودن یه فیلد تغییر نمیکنه فقط یه کاری میکنن سیستم مثلا فک کنه CATEGORY آیدی هستش

اصلا توصیه نمیشه ، به نظرم فقط افرادی ازش استفاده میکنن که وسواس دارن توی اون قسمت

بله ، طولانی بودن URL تاثیر داره ، اما منظور آدرسی هست که از آدرس بار بزنه بیرون کلا ، نه اینکه یه شماره اضافه بشه PA منفی بده، اگر غیر از این رو دیدید ممنون میشم لینک منبع معتبر انگلیسیش رو برامون ارسال کنید تا ما هم گوش بزنگ باشیم .

به مرور زمان که کار کنید با سیستم تازه میبینید چقدر کارایی های دیگه داره این آیدی که اصلا بودنش خیلی هم مفید و ضروری هستش

مثلا شما یه محصول رو بخوای پیدا کنید خیلی راحت تر آیدیش رو میزنی ، یا بعضی مواقع شما عنوان و کل اطلاعات محصول و حتی آدرس رو هم عوض میکنی

چون آیدی محصول تغییر نکرده پرستا خودش که ریدایرکت میکنه ، بعدشم خیلی از موارد دیگه خود به خود تغییر میکنن ، و تازه اعتبار اون صفحه از بین نمیره

خیلی فواید دیگه هم داره که میتونید سرچ کنید انگلیسی ، زیاد میشه متن بخوام همرو بگم

لینک به دیدگاه

بله ، طولانی بودن URL تاثیر داره ، اما منظور آدرسی هست که از آدرس بار بزنه بیرون کلا ، نه اینکه یه شماره اضافه بشه PA منفی بده، اگر غیر از این رو دیدید ممنون میشم لینک منبع معتبر انگلیسیش رو برامون ارسال کنید تا ما هم گوش بزنگ باشیم .

اگه با سئو موز آشنا باشید (محدود افرادی هستند که این سایت رو میشناسند)

دقیقا توضیح در موردش وجود داره.

اینم لینکش دوستانی که انگلیسی شون خوبه گوش به زنگ باشن:

https://moz.com/community/q/maximum-length-of-the-url-for-seo-75-115

ولی من دقیقا این گفته سپهر جان رو به صورت علمی متوجه نشدم، که گفتند " اما منظور آدرسی هست که از آدرس بار بزنه بیرون کلا"   اگه کسی متوجه شدش بهم بگه یعنی اگه اسکرین مانیتورم 1600 بود از توی 1600 بزنه بیرون و یا اگه اسکرینم 800 بود؟؟؟؟

طبق گفته MOZ بهتره لینکتون بین 75 تا 115 باشه و بهترینش اینه که کمتر از 100 باشه

حالا دوستاران سئو بیان این مشکل رو حل کنن..

اگه دوست داشته باشید میتونید این لینک رو هم ببینید که دونه دونه کاراکتر های لینک رو باید بهش دقت کنید و یه "و" اضافی توش نباید داشته باشید

--البته اگه همه کارای دیگه تون اوکی باشه--

در عکس زیر میگه چه پارامتر هایی در سئو مهمه و باید اونها رو رعایت کنید و کلمات کلیدی رو توی کجای لینک استفاده کنید

https://d1avok0lzls2w.cloudfront.net/img_uploads/anatomy-of-a-url.jpg

برای فعلا کار من آی دی رو از ابتدای لینک به انتهای اون جابجا کردم تا از قانون از سمت چپ به راست کلماتم درست باشد و بعدا هم خدا بزرگه

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

لینکای دیجی‌کالا رو دیدین؟

http://digikala.com/Product/DKP-71461/Huawei-P8-Dual-SIM-16GB-Mobile-Phone/گوشي-موبايل-هوآوي-مدل-P8-حافظه-16-گيگابايتي-دو-سيم-کارت
http://digikala.com/Product/DKP-71461/Huawei-P8-Dual-SIM-16GB-Mobile-Phone
http://digikala.com/Product/DKP-71461

هر سه لینک بالا کار میکنن

چطور میتونیم تو پرستا این کار رو انجام بدیم؟

بصورت پیشفرض قابل انجام هست یا نیاز هست ماژول براش بنویسیم؟

لینک به دیدگاه

سلام

با اورراید میشه اینکار رو انجام داد که اصلا توصیه نمیشه.

با داشتن آیدی :

1- لینک شما اگه اشتباه تایپی هم داشته باشه 404 نمیشه و منتقل میشه به صفحه مورد نظر

2- به راحتی در هر زمانی میتوانید لینک محصول رو عوض کنید و لینک قدیمی 404 نخواهد شد

3- به راحتی میتونید شاخه پیشفرض محصول رو تغییر بدید  و لینک قدیمی 404 نخواهد شد

اینا همه مزایایی برای سئو هست و مثلا شما بعد از 6 ماه فعالیت متوجه میشید که لینک فلان شاخه درست نیست و نیاز به اصلاح داره ، به راحتی میتونید تغییرش بدید ولی اگه آیدی نداشته باشه این کار یا ممکن نیست یا نیاز به کلی کوئری اضافه در صفحه داره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

لینکای دیجی‌کالا رو دیدین؟

http://digikala.com/Product/DKP-71461/Huawei-P8-Dual-SIM-16GB-Mobile-Phone/گوشي-موبايل-هوآوي-مدل-P8-حافظه-16-گيگابايتي-دو-سيم-کارت
http://digikala.com/Product/DKP-71461/Huawei-P8-Dual-SIM-16GB-Mobile-Phone
http://digikala.com/Product/DKP-71461

هر سه لینک بالا کار میکنن

چطور میتونیم تو پرستا این کار رو انجام بدیم؟

بصورت پیشفرض قابل انجام هست یا نیاز هست ماژول براش بنویسیم؟

نبودددد؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

سلام خسته نباشید

من زمانی که میخواهم وارد سایت شوم بعد از اینکه اسم سایت(aria-pak.ir) وارد میکنم اسم سایت تبدیل به http://aria-pak.ir/aria-pak.irمی شود

اخرین دفع مسئول سایت در بخشی بود که نمیدونم اسمش چی بود فقط یادم مقدار واردشده / بود

لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

خوب مشکل از همونه ، به جای   /   اسم سایت رو وارد کردین ، باید از دیتابیس و جدول ps-shop-url اصلاح کنید

مدیر عزیز این کار انجام دادم از ارور به این صفحه مواجه میشوم

احتمال دارد در جدول دیگری از پایگاه داده تغییر کرده باشد

ممنون میشم کمکم کنید

http://aria-pak.ir/aria-pak.ir/

لینک به دیدگاه

• 2 years later...

سلام

با اورراید میشه اینکار رو انجام داد که اصلا توصیه نمیشه.

با داشتن آیدی :

1- لینک شما اگه اشتباه تایپی هم داشته باشه 404 نمیشه و منتقل میشه به صفحه مورد نظر

2- به راحتی در هر زمانی میتوانید لینک محصول رو عوض کنید و لینک قدیمی 404 نخواهد شد

3- به راحتی میتونید شاخه پیشفرض محصول رو تغییر بدید  و لینک قدیمی 404 نخواهد شد

اینا همه مزایایی برای سئو هست و مثلا شما بعد از 6 ماه فعالیت متوجه میشید که لینک فلان شاخه درست نیست و نیاز به اصلاح داره ، به راحتی میتونید تغییرش بدید ولی اگه آیدی نداشته باشه این کار یا ممکن نیست یا نیاز به کلی کوئری اضافه در صفحه داره

موفق باشید

سلام وقت به خیر

من یکبار در  فرمت url‌ محصول، بخش category را حذف کردم ولی لینک قبلی محصول، به لینک جدید ریدایرکت نشد . طبق فرمایش شما با وجود ای دی یکتا باید خطای 404 مشاهده نمی شد؟

لطفا در اینباره توضیح می فرمایید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...