رفتن به مطلب

تغییر تنها دامنه‌ی پرستاشاپ به دامنه‌ی دیگر

پست های پیشنهاد شده

سلام.

دوستان دامنه‌ی اصلی فروشگاه من در حال حاضر روی یک وبلاگ نصبه و فعلاً قصد ندارم روی فروشگاه تنظیمش کنم. از سویی به دلیل مشکلی که مطرح کردنش خارج از این بحثه نمی‌تونم فروشگاه رو بدون تنظیم دامنه ببینم. بنابراین برای چک کردن تغییرات روی فروشگاه مجبور شدم یک دامنه‌ی آی آر خریداری کنم و فروشگاه با آدرس دامنه‌ی آی آر روی هاست نصب شد. حالا قصد اضافه کردن محصولات را دارم اما می‌ترسم بعد نتونم دامنه رو به دامنه‌ی اصلی تغییر بدم و همه چیز خراب از آب در بیاد. لطفاً راجع به امکان تغییر دامنه راهنمایی می‌کنید؟

خواهش می‌کنم در صورتی که قصد ارجاع به آموزش خاصی دارید در صورتی که مقدور بود لینک آموزش را پیوست کنید.

ممنون.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام.

دوستان دامنه‌ی اصلی فروشگاه من در حال حاضر روی یک وبلاگ نصبه و فعلاً قصد ندارم روی فروشگاه تنظیمش کنم. از سویی به دلیل مشکلی که مطرح کردنش خارج از این بحثه نمی‌تونم فروشگاه رو بدون تنظیم دامنه ببینم. بنابراین برای چک کردن تغییرات روی فروشگاه مجبور شدم یک دامنه‌ی آی آر خریداری کنم و فروشگاه با آدرس دامنه‌ی آی آر روی هاست نصب شد. حالا قصد اضافه کردن محصولات را دارم اما می‌ترسم بعد نتونم دامنه رو به دامنه‌ی اصلی تغییر بدم و همه چیز خراب از آب در بیاد. لطفاً راجع به امکان تغییر دامنه راهنمایی می‌کنید؟

خواهش می‌کنم در صورتی که قصد ارجاع به آموزش خاصی دارید در صورتی که مقدور بود لینک آموزش را پیوست کنید.

ممنون.

دقت داشته باشید که اگه قالبی رو خریدین لایسنس روی دامنه هست .

اگه نخریدین و روی قالب پیشفرض هستین مشکلی نیست از بخش تنظیمات >> سئو و url >> تنظیم آدرس URL فروشگاه  میتونید دامنه رو عوض کنید اما اگه سئو سایت براتون مهمه پیشنهاد میکنم دامنه عوض نکنید باعث کاهش سئو میشه (چون گوگل اتوماتیک اسکن میکنه )

اگه مجبورید این کار رو بکنید از تنظیمات حالت تعمیر رو فعال کنید که کمتر ضرر کنید از لحاظ سئو

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دقت داشته باشید که اگه قالبی رو خریدین لایسنس روی دامنه هست .

اگه نخریدین و روی قالب پیشفرض هستین مشکلی نیست از بخش تنظیمات >> سئو و url >> تنظیم آدرس URL فروشگاه  میتونید دامنه رو عوض کنید اما اگه سئو سایت براتون مهمه پیشنهاد میکنم دامنه عوض نکنید باعث کاهش سئو میشه (چون گوگل اتوماتیک اسکن میکنه )

اگه مجبورید این کار رو بکنید از تنظیمات حالت تعمیر رو فعال کنید که کمتر ضرر کنید از لحاظ سئو

موفق باشید

سلام. واقعا بابت راهنمایی‌تون ممنونم خصوصا راجع به مبحث سئو. خیر. قالب، قالب پیش فرضه.

فقط یک سوال:

خیلی طول می‌کشه تا این تغییرات اعمال بشه؟

لینک به دیدگاه

سلام. واقعا بابت راهنمایی‌تون ممنونم خصوصا راجع به مبحث سئو. خیر. قالب، قالب پیش فرضه.

فقط یک سوال:

خیلی طول می‌کشه تا این تغییرات اعمال بشه؟

تغییر دامنه زود انجام میشه ولی شرکت های ارایه دهنده اینترنت آدرس سایت ها رو کش میکنن واسه همین هروقت اونا کش  خودشون رو پاک کنن حله

حد اکثر 3 روز طول میکشه که با همه اینترنت ها بیاد. اگه هم با نت خودتون نیومد dns روی کانکشن خودتون ست کنید میاد

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

تغییر دامنه سایت:

من میخوام سایتم رو که آدرسش مثلا abc.com هست به def.com تبدیل کنم.

برای این کار چیکار کنم؟

سئو هم برام مهم نیست و می خوام قالب پیشفرض رو استفاده کنم

ممنون میشم کمک کنید.

لینک به دیدگاه

با پیش فرض اینکه میدونید چی کار دارید میکنید و سئو براتون مهم نیست:

۱. به شرکت هاستینگ‌تون درخواست میدید که دامنه مربوط به هاستتون رو تغییر بده. (یعنی فایل‌ها و دیتابیس پرستاشاپ روی هر هاستی هست، باید دامنه def.com به اون متصل بشه)

۲. DNS های این دامنه (def.com) رو تنظیم میکنید روی این هاست.

۳. در منوی «تنظیمات > سئو و URLها» اسکرول میکنید پایین در قسمت «تنظیم آدرس URL فروشگاه» کادرهای «دامنه فروشگاه» و «دامنه SSL» رو به def.com (بدون هیچ کارکتر اضافه ای) تغییر میدید و ذخیره میکنید.

۴. پایان. حالا از آدرس جدید باید به بخش مدیریت فروشگاه‌تون مراجعه کنید.

نکته:  بعد از تغییر DNS (مرحله ۲) ممکنه از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشه تا نتیجه اعمال بشه.

اگر هم سئو مهم باید قبلش مقدمات رو فراهم کنید و بعد تغییر آدرس بدید. خیلی پیچیده هم نیست البته.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...