رفتن به مطلب

تعریف حامل دارای محدودیت قیمت

پست های پیشنهاد شده

سلام

من تو انجمن خیلی گشتم اما نتونستم جواب سوالم پیدا کنم.

من میخام هزینه حمل ام از یه مبلغی به بالا رایگان باشه.

از اون مبلغ کمتر برای تهران یه مبلغ ثابت(مثلا 5 هزار تومن) و برای شهرستان هم یه مبلغ ثابت دیگه (مثلا 6 هزار تومن) قرار بدم.

و برای تهران فقط پیک موتوری باشه تا یه وزنی و از اون بالاتر هم مثلا وانتی چیزی

لطفا راهنمایی ام کنید چون من محدودیت وزن فقط می بینم و اسم شهرها رو هم که نمیشه تعیین کرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای اینکار شما بایستی 4 حامل در بخش حامل هایتان تعریف کنید

1. ارسال با پست پیشتاز به شهرستان

2. ارسال با پست پیشتاز به تهران

3. ارسال با پیک موتوری (فقط تهران) در صورتیکه وزن محصول شما کمتر از ... کیلو است این گزینه را انتخاب کنید)

4. ارسال با پیک موتوری (فقط تهران) در صورتیکه وزن محصول شما بیشتر از ... کیلو است این گزینه را انتخاب کنید)

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون اما کجا براش شهر تعیین کنم

بعد یه سوالی که دارم من حامل تعیین می کنم از کجا میره قیمت ها رو میخونه؟

یعنی از کحا میدونه هزینه تیپاکس چقدره یا هزینه پست چقدر میشه؟

لینک به دیدگاه

نیازی به تعریف تک تک شهرها نیست شما فقط می خواهید شهر تهران متمایز بشه و بقیه شهرها گزینه شهرستان را انتخاب خواهند کرد

اینکه از یک مبلغی به بالا رایگان باشه را دقیقاً چیزی به ذهنم نمی آید که راهنمایی تان کنم و تصور می کنم با درخواست پشتیبانی از بازارچه انجمن همکاران بخش مدیریت بتوانند چنین ماژولی را امکانی را برایتان فراهم کنند و مابقی ارسال ها که قیمت شان کمتر خواهد بود را طبق روال با هزینه مشخصی که در بخش حامل ها تنظیم می کنید انجام خواهد شد

برای متمایز کردن نحوه و هزینه ارسال تیپاکس و پستی باید حامل جداگانه برای هرکدام تعریف کنید و هزینه های هر کدام را جداگانه تعریف کنید.

لینک به دیدگاه

ممنونم از اینکه وقت گذاشتید جواب دادید.

ما که گزینه شهرستان نداریم فقط آسیا، اروپا و غیره رو داریم.

این میدونم که باید برای هر حامل تعریف جدا انجام بدم. چیزی که متوجه نمیشم اینه که من فقط یه اسم می نویسم. مثلا می نویسم پست پیشتاز

خوب این جامل باید بره از یه جا اطلاعات بخونه دیگه. درسته؟

من که جایی براش تعریف نکردم از کجا میدونه هزینه پست پیشتاز چقدره که روی سفارش اعمال کنه؟

لینک به دیدگاه

سلام .

با محدودیت استان میتونید ولی محدودیت شهر خیر . محدودیت شهر را فقط میتونید برای مشتری در توضیحات حامل ذکر کنید.

محدودیت وزن و قیمت هم که در برگه ی دوم ایجاد حامل جدید امکان پذیر هست .

البته یک حامل یا باید به وزن محدود شود و یا به قیمت و به هردو همزمان امکانپذیر نیست مگر با استفاده از ماژول .

لینک به دیدگاه

سلام .

با محدودیت استان میتونید ولی محدودیت شهر خیر . محدودیت شهر را فقط میتونید برای مشتری در توضیحات حامل ذکر کنید.

محدودیت وزن و قیمت هم که در برگه ی دوم ایجاد حامل جدید امکان پذیر هست .

البته یک حامل یا باید به وزن محدود شود و یا به قیمت و به هردو همزمان امکانپذیر نیست مگر با استفاده از ماژول .

میشه بیشتر توضیح بدید لطفا.

من اصلا استان ها رو نمی بینم. من فقط قاره دارم. (آسیا، اروپا،...)

محدودیت قیمت رو هم اصلا ندیدم. فقط وزن وجود داره.

تنظیمات خاصی باید انجام بدم بهم نمایش بده؟

لینک به دیدگاه

این لینک پست 19 به بعد را یه مطالعه ای بکنید شایدمشکلتون حل بشه .:

http://ipresta.ir/forum/index.php?/topic/1882-ماژول-محاسبه-هزينه-پست-مرسولات#entry29405

اگه متوجه نشدید توی انجمن " تنظیم حامل پست " یا واژه های مشابه را جستجو کنید دوستان دیگه هم زیاد این مورد را توضیح دادن.

لینک به دیدگاه

من یه قسمتی مشکل دارم که دیدم قبلا هم تاپیک زدن اما حل نشده بود.

من الان میخام سفارش تهرانم مثلا از 100 هزار تومن به بالا رایگان باشه و پایین تر از اون یه مبلغ ثابت

الان تو حامل صورت حساب روی قیمت کل تعریف کردم. برای قسمت اول محدوده قیمت تعریف کردم و جلوی درون شهری زدم 2000 تومان

یه محدودیت جدید تعریف کردم که شامل قیمت 100 هزار تومن به بلاست و اونجا جلوی درون شهری زدم صفر

اما وقتی از فروشگاه سفارش کمتر از 100 هزار تومن هم میزنم باز حملش رایگان میخوره

کجا رو اشتباه کردم؟ :s

اصلا نحوه تعریف درسته؟ :sleepy: :dodgy: 

لینک به دیدگاه

کاش از اون صفحه تنظیم حاملتون یک عکس میگرفتین تا ببینیم . چون تعریفی که اینجا بیان کردین در ظاهر درسته و باید مبلغ فقط برای بیشتر از 100 هزار رایگان بشه ولی ممکنه در عمل درست تنظیم نکرده باشید .

و یا ممکنه این حمل رایگان رو توی بخش دیگه ای از پرستا هم قبلا تنظیم کرده باشید و الان تو ذهنتون نباشه .

به طور مثال ممکنه در منو تخفیفات سبد خرید یک تخفیفی ایجاد کرده باشید که حمل را رایگان کرده باشه و یا ممکنه در منو " حامل ها > تنظیمات " مقابل فیلد " حمل رایگان شروع شود از " یک مبلغ پایین تری رو وارد کرده باشید .

لینک به دیدگاه

کاش از اون صفحه تنظیم حاملتون یک عکس میگرفتین تا ببینیم . چون تعریفی که اینجا بیان کردین در ظاهر درسته و باید مبلغ فقط برای بیشتر از 100 هزار رایگان بشه ولی ممکنه در عمل درست تنظیم نکرده باشید .

و یا ممکنه این حمل رایگان رو توی بخش دیگه ای از پرستا هم قبلا تنظیم کرده باشید و الان تو ذهنتون نباشه .

به طور مثال ممکنه در منو تخفیفات سبد خرید یک تخفیفی ایجاد کرده باشید که حمل را رایگان کرده باشه و یا ممکنه در منو " حامل ها > تنظیمات " مقابل فیلد " حمل رایگان شروع شود از " یک مبلغ پایین تری رو وارد کرده باشید .

ممنون از پاسخگویی تون

بله توی تنظیمات حمل رایگان شروع شود از: رو روی رقم کمتری گذاشته بودم.

یه سوالی دارم.

اگر من بخام حمل شهرستانم از یه رقمی  به بعد رایگان باشه و تهران از یه رقم کمتر آیا امکانش هست؟

چون الان چیزی روی سبد خرید اعمال می کنه که تو تنظیمات زدم. یعنی اگر زدم حمل رایگان شروع شود از 100 هزار تومان اما تو حاملم تعیین کردم شهرستان از 120 هزار تومان باشه بازم همون 100 رو اعمال می کنه.

ممنون از راهنمایی هاتون

لینک به دیدگاه

نمیدونم درست متوجه شدم یا نه . ولی اینطور که فهمیدم. شما همچنان در تنظیمات مقابل گزینه" حمل رایگان شروع شود از "، مبلغ وارد کردین. خب به همین خاطر درواقع اون بازه هایی که برای مناطق مختلف در حاملتون تعیین کردید تاثیرشونو از دست میدن و هر کاری کنید بازم برای تمام مناطق از 100 هزار به بالا رو رایگان نشون میده

شما باید اون فیلد در تنظیمات رو خالی بزارید تا هزینه های حمل فقط از پیکربندی اون حاملتون خونده بشند.

لینک به دیدگاه

بله درست شد. ممنون از راهنمایی هاتون :heart:

خوب یه توضیحی بدم درباره تعریف کردن حاملم شاید به درد بقیه هم خورد. چون من خودم برای تعریفش خیلی فکر کردم. :)

خوب ما تصمیم داشتیم برای تهران از مبلغ مثلا 100 هزار تومان به بالا ارسال رایگان داشته باشیم و برای شهرستان از مبلغ مثلا 120 هزار تومان به بالا. خوب چون وزن کالاها هم فرق داشت و گاهی بین وزن و قیمت سنخیت وجود نداشت مشکل وزن رو هم داشتیم.

و همچنین ارسال به تمام ایران می تونه به صرفه نباشه چون خیلی از جاها رو باید با پست پیشتاز فرستاد که به صرفه نیست.

پس ما اومدیم برای تهران رو طبق فرمول محدودیت قیمت براش حامل تعریف کردیم. کمتر از 100 هزار تومان رو با نرخ ثابت گذاشتم و بالاتر از 100 هزار رو رایگان

برای شهرهایی که برام می صرفید هم کمتر از  120 رو مبلغ ثابت و بالاتر رو  رایگان تعریف کردم.

چون ارسال با تیپاکس تقریبا از 2 کیلو به بالا تا حدود 12 کیلو به صرفه هست برای ارسال تیپاکس محدودیت وزنی گذاشتم.

برای کالاهای بالاتر از 12 کیلو هم کلا باربری تعریف کردم.

پست پیشتازم کلا پولی هست اما پست سفارشی کسی بخاد می تونم براش رایگان ارسال کنم.

امیدوارم اونایی که مشکل من داشتن بهشون کمک بشه.

لینک به دیدگاه

• 8 months later...

با سلام

من داخل شهر تهران برای هر منطقه یک سقف خرید گذاشتم ( البته منطقه بندی اختصاصی هست نه منطقه بندی شهرداری )

برای مثال منطقه 3 با خرید 20 هزار تمن ارسالش رایگان هست اما بخواد زیر این سقف خرید ، سفارشی ثبت بشه هزینه ارسال ازش اخذ میشه .

حالا من میخوام برای حامل پرستا شاپ این کار رو انجام بدم ، که اتوماتیک نسبت به سقف خرید هرینه ارسال رو حساب کنه و به مشتری در فاکتور اعلام کنه .

قابل ذکر هست که من به جای استان اومدم مناطق رو قرار دادم .

هر کاری هم کردم نتونستم درست کنم .

در ضمن من 16 منطقه دارم که 15 عددش برای تهران و اون یک دونه میشه الباقی کشور که توسط باربری ارسال میکنم و برای تهران با حامل شرکت می فرستم .

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

من داخل شهر تهران برای هر منطقه یک سقف خرید گذاشتم ( البته منطقه بندی اختصاصی هست نه منطقه بندی شهرداری )

برای مثال منطقه 3 با خرید 20 هزار تمن ارسالش رایگان هست اما بخواد زیر این سقف خرید ، سفارشی ثبت بشه هزینه ارسال ازش اخذ میشه .

حالا من میخوام برای حامل پرستا شاپ این کار رو انجام بدم ، که اتوماتیک نسبت به سقف خرید هرینه ارسال رو حساب کنه و به مشتری در فاکتور اعلام کنه .

قابل ذکر هست که من به جای استان اومدم مناطق رو قرار دادم .

هر کاری هم کردم نتونستم درست کنم .

در ضمن من 16 منطقه دارم که 15 عددش برای تهران و اون یک دونه میشه الباقی کشور که توسط باربری ارسال میکنم و برای تهران با حامل شرکت می فرستم .

با تشکر

سلام بر شما :D

من قبلا هم این سوال رو پرسیدید و براتون توضیح دادم ولی مثل اینکه نتونستید انجام بدید:

خب از اول میگم:

دو تا حامل ایجاد می کنید حامل شرکت (مخصوص تهران)، باربری.

15 تا منطقه ایجاد می کنید + 1 منطقه برای کل کشور .

حالا توی بخش استان ها دوباره 15 تا استان برای این منطقه ها ایجاد می کنید و هر کدوم از این استان ها رو به منطقه مربوط به اون وصل می کنید.

بقیه استان ها هم که مربوط به اون منطقه ای که ایجاد کردید برای استان ها.

لینک به دیدگاه

حرف شما متین ولی این کار باعث میشه هرحامل برای همون محدوده فعال گردد .

قصد من اینکه سقف خرید که رد شد حامل رایگان بشه

در یک مورد میشه حامل رو رایگان کنه ولی بعدش حامل غیر فعال میشه .

اطلاعات بیشتری بهم بدید

کسی تست نکرده کار نکرده ؟

در ضمن وزن برای من مهم نیست

لینک به دیدگاه

به نظرم خیلی سختش کردید. یک استراتژی کلی تر بزارید. که راحت تر بتونید حامل ها رو اعمال کنید.

یه مبلغ خرید بزارید و زیر اون مبلغ یچیزی به طور متوسط به عنوان هزینه حمل اعمال کنید و بالای اون مبلغ رایگان کنید. به هرحال الان باید دست تون اومده باشه که متشری هاتون اکثرا از چه مناطقی هستند و چقدر هزینه ارسال دارید براساس همون استراتژی تون بچینید

لینک به دیدگاه

حرف شما متین ولی این کار باعث میشه هرحامل برای همون محدوده فعال گردد .

قصد من اینکه سقف خرید که رد شد حامل رایگان بشه

در یک مورد میشه حامل رو رایگان کنه ولی بعدش حامل غیر فعال میشه .

اطلاعات بیشتری بهم بدید

کسی تست نکرده کار نکرده ؟

در ضمن وزن برای من مهم نیست

خب توی منوی ارسال >> تنظیمات، می تونید از یه سقفی به بعد رو ارسال رایگان بزارید که برای همه اعمال میشه.

از منوی قوانین قیمت گذاری هم می تونید ارسال رو رایگان کنید برای یه حامل خاص (اونی که برای مناطق مختلف تهران ایجاد کردید)

یا اینکه در تنظیمات حامل بیشترین قیمت محصول رو در نظر بگیرید و هزینه حمل رو برای اون محدوده 0 بزارید.

لینک به دیدگاه

خب توی منوی ارسال >> تنظیمات، می تونید از یه سقفی به بعد رو ارسال رایگان بزارید که برای همه اعمال میشه.

از منوی قوانین قیمت گذاری هم می تونید ارسال رو رایگان کنید برای یه حامل خاص (اونی که برای مناطق مختلف تهران ایجاد کردید)

یا اینکه در تنظیمات حامل بیشترین قیمت محصول رو در نظر بگیرید و هزینه حمل رو برای اون محدوده 0 بزارید.

من میخوام مشتری به سقف خرید برسه ( توی منطقه یک من سقف 10 هزار تومنه و توی منطقه 10 من 100 هزار تومنه ) نه که برای یک مسیری که طرح ترافیک هست طرح زوج و فرد هست و خیلی مسائل دیگه بیاد با 10 هزار تمن جنس ارسال بشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...