رفتن به مطلب

تنظیم دیتابیس در هاست

پست های پیشنهاد شده

سلام

من سایت رو کامل و پر از اطلاعات کردم و روی هاست آپلود کردم. بعد متوجه شدم که url رو روی localhost قرار دادم

حالا از جدول ps_eshop_url هم روی دامین اصلی رو تنظیم کنم

می خواهم بدونم که اگر دامین www.example.com باشد، در جدول مذکور در فیلد domain باید نام دامین رو ثبت کنم؟

بعد هم نحوه تنظیم کردن دیتابیس رو می خواستم توضیح بدهید در هاست

یعنی چگونه دیتابیس رو بعد از اینکه از لوکال export کردیم به هاست انتقال داده و به عنوان دیتابیس اصلی تنظیم کنیم

یه سوال دیگه داشتم 

چگونه میشود در هاست جدول ها تغییر داد

منظورم اینکه به جای اینکه تغییرات رو روی لوکال بدیم و بعد انتقال دهیم یه مرتبه در خود هاست تغییر دهیم

با تشکر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بله در قسمت domain بایستی دامنه تان را وارد کنید

اگر در هاست تان دیتابیس جدیدی ایجاد کرده و دیتابیسی که از لوکال داشتید را در آن ایمپورت کرده اید نیازی به هیچ تغییری در دیتا بیس ندارید بلکه فقط در پوشه config در روت هاست خودتان رفته و فایل settings.inc.php را باز کرده و اطلاعات مورد نیاز را آنجا را وارد می کنید .

و نهایتاً اینکه فرموده اید : چگونه میشود در هاست جدول ها تغییر داد - سوال خیلی گنگی هست و در سطر پائینی که سوالتان را شرح داده اید گنگ تر هم شده - منظورتان از جدول چیه ؟ کدام جدول ؟

پرستاشاپ فروشگاه ساز فوق العاده ای هست و اکثر چیزهایی که نیاز به تغییر دارد در بخش مدیریت پیش بینی شده از آنجا تغییر دهید . زیاد هم هاست و دیتابیس تان را انگولک نکنید. :)

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام خدمت شما

منظورم این بود که من دیتابیس را در هاست آپلود کردم و خواستم که تغییراتی در دیتابیس بدم باید چه کار کنم

در لوکال هاست روی تیبل مورد نظر میرفتم و تغییرات را اعمال میکردم حالا در هاست باید به چه قسمتی برم چون همچین چیزی ندیدم

سوال دیگه هم که دارم اینکه در پوشه config ، فایل setting.inc.php را تصیحیح کردم و مقدار define('_DB_SERVER_', 'www.example.ir'); را جایگزین کردم، مشکل حل میشه؟

لینک به دیدگاه

اگر در هاست تان دیتابیس جدیدی ایجاد کرده و دیتابیسی که از لوکال داشتید را در آن ایمپورت کرده اید نیازی به هیچ تغییری در دیتا بیس ندارید بلکه فقط در پوشه config در روت هاست خودتان رفته و فایل settings.inc.php را باز کرده و اطلاعات مورد نیاز را آنجا را وارد می کنید .

منظور از "اطاعات مورد نیاز را وارد کنید " چیست؟

من واقعا گیر کردم  الان مشکل دارم و اون اینکه اصلا سایتم بالا نمیاد و ریدایرکت میشه روی http://localhost/index.php

با کمال تشکر و احترام

لینک به دیدگاه

دوست گرامی شما در فایلی که گفتم موارد زیر را باید تغییر دهید

define('_DB_SERVER_', 'localhost');
define('_DB_NAME_', 'نام دیتابیس');
define('_DB_USER_', 'نام کاربری دیتا بیس');
define('_DB_PASSWD_', 'رمز عبور');

خط اول مربوط به نام سرور دیتابیس هاست شما هست که این مقدار می تونه همان لوکال هاستی باشه که من نوشتم یا نام دیگری که این به راحتی در بخشی mysql هاست شما قابل مشاهده است

خط دوم نام دیتابیس شما است که دوباره در همان قسمت قابل مشاهده است

خط سوم نام کاربری دیتا بیس شما است که توسط شما ایجاد شده و در بخشی که گفتم قابل مشاهده است و

خط چهارم پسورد دیتابیس شماست که توسط شما ایجاد شده

اگر این موارد را به درستی تنظیم کرده باشید آدرس ورود به بخش مدیریت سایت تان را در مرورگر وب تان وارد کنید و با نام کاربری و رمز عبورتان وارد بخش مدیریت شده و اولین کاری که پس از ورود انجام خواهید داد طبق راهنمای بخش مدیریت پرستا تنظیم نام دامنه سایت تان در بخش مشخص شده خواهد بود . یا علی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...