رفتن به مطلب

مشکل با نحوه خدمات و پشتیبانی دی بی اس تم

amirrzd

پست های پیشنهاد شده

سلام

سعی می‌کنم خلاصه مشکل رو مطرح کنم. (نمی‌دونم تاپیک مناسب برای این مشکل کدومه)

من یه اشتباه خیلی خیلی بزرگی کردم و بی نهایت از این کارم پشیمونم و اونم خرید قالب از سایت دی بی اس تم بود.

چرا این کار رو کردم؟ به خاطر اعتمادی که به شخص "آقای معظمی" (به خاطر پاسخگویی های به موقع و دانش بالایی که در تمام نظرهای تاپیک هایی که در اونها صحبت کرده بودند مشاهد می‌شد) داشتم. متاسفانه بعد از اینکه یک قالب لئوتم رو از این سایت خریدم و بعد از اینکه قالب رو برام نصب کردند تقریبا پشتیبانی به صورت کامل قطع شد. هر تیکت کمتر از 48 ساعت امکان نداشت پاسخ داده بشه. بعدش هم امکان نداشت پاسخ داده بشه باید حتما به شخص آقای افخمی تماس میگرفتم تا شاید اقدامی صورت بگیره. سر یه مشکل انقدر تماس گرفتم تا بالاخره لطف! کردند و چند ساعتی وقت گذاشتند و مشکل رو رفع کردند. بعد از اون الان تقریبا 3 ماهه که در انتظار آپدیت قالب برای نسخه جدید پرستاشاپ هستم. هر چقدر تیکت میزنم کسی پاسخ نمیده. باید حتما تماس بگیرم و آقای افخمی به بنده بگن یه هفته دیگه.

واقعا نمیدونم کار درستیه این تاپیک رو زدم یا نه. ولی واقعا وضع پاسخگویی به مشکلات و تیکت ها فراتر از بده. افتضاحه. طوری که اگر این توانایی رو داشتم جلوی همه رو میگرفتم تا از این سایت به هیچ وجه خرید نکنن. البته اگر خدمات و پشتیبانی براشون مهمه. چون توی سایت یه سری حرفای قشنگی وجود داره راجع به پشتیبانی ولی همه اش «حرفه». به جز مواردی که مربوط به جناب معظمی میشه، بقیه تیکت های به هیچ وجه نه پاسخ داده میشه نه ترتیب اثری داده میشه. 

نمیدونم مشکل از کجاست و دلیل این رفتار غیرحرفه ای و ناپسند چیه. نمیدونم برای کس دیگه ای هم این اتفاق افتاده یا نه. ولی امیدوارم اگر از مسئولین این سایت اینجا حضور دارند حداقل اینجا جوابی به مشکلات بنده بدن. 

امیدوارم این پست پاک نشه.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

دوست عزیز در این زمینه دو مقوله وجود داره :

1- قالبهای خارجی همیشه این دردسر ها را به همراه دارند. پشتیبانی قالبهای خارجی کار بسیار سختی هست به دلیل اینکه شما طراح و نویسنده اونا نیستید و نمیتونید دخل و تصرفی در کدنویسی و اصلاح داشته باشید و اگر هم هر اصلاحی انجام بدید در آپدیت بعدی قالب به احتمال 90درصد از بین خواهد رفت و باید مجددا این کار انجام شود. پس راه حل اصولی و بهینه اینه که اشکالات قالبها به طراح (لئوتم) گزارش داده بشه و منتظر انتشار آپدیت بمونید.

2- سایت لئوتم طی صحبتهایی که داشتیم ، نمایندگی انحصاری در ایران رو به تیم ipresta.ir داد و ما مدتی به فروش و پشتیبانی قالبهای این سایت پرداختیم تا اینکه بر خلاف وعده و مکاتبات انجام شده به سایت دی بی اس تم هم نمایندگی داد و ما به طور کامل ارتباط خود را با این سایت قطع کردیم. تجربه این مدت همکاری به ما نشان داد که اولا سایت لئوتم در پشتیبانی و ارائه آپدیت بسیار ضعیف عمل میکند و ثانیا با توجه به خلف وعده ای که با ما داشتند ، میتوان نتیجه گرفت که از ارزشهای اخلاقی کاملا به دور هستند. هر چند تیم پرستاشاپ فارسی تنها به خاطر براورده کردن نیازهای مشتریانش این همکاری رو آغاز کرده بود ولی امروز بسیار خوشحالیم که در بدو همکاری ، این رابطه قطع شد.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

باهاشون تاحالا کار نکردم و نظری ندارم .

و لی وقتی میشه قالبای خارجی رو مستقیم خودمون از طراح بخریم چرا باید واسطه بزاریم این وسط ؟

فوقش اینه که آدم باید تیکت به زبون انگلیسی بزنه . ک خب انگلیسیتونم به این بهونه تقویت میشه .

من از پشتیبانی leo خبر ندارم ولی تا حالا خودم دوتا قالب پرستا از تم فارست خریدم از دو طراح .البته از دو شخصی که پشتیبانیشونو قبلش تست کردم .

هر دو در سریعترین زمان ممکن جوابگو بودن .

با انگلیسی دست و پا شکسته و گوگلی هم که بهشون ایمیل میزنم متوجه میشن و با اشتیاق جواب میدن .

برا جواب دادن شرط نمیزارن .

برا شخصی سازی شرط نمیزارن . حتی برا شخصی سازی راهنمایی میکنند .

حتی یکی از قالبا رو شخصی سازی کردم . و آپدیتشون ارایه شد . به طراح ایمیل زدم که همچین مشکلی دارم و چیکار کنم که تغییراتم ازدست نره . کاملا راهنماییم کرد و لیست فایل های تغییر یافته در آپدیت را. برام فرستاد .

شرط و شروط برام نذاشت . حتی ازشخصی سازی ها استقبال کرد .

واقعا آدم لذت میبره ازپشتیبانی .

متاسفانه با اینکه همیشه دوست داشتم از داخلی ها حمایت کنم ولی همیشه پشیمونم کردن .

امیدوارم مشکل شما با این گروه حل بشه . چون خیلی تعریفشونو شنیده بودم . و اصلا فکر نمیکردم کسی با پشتیبانیشون به مشکل بخوره .

لینک به دیدگاه

من بیشتر از اینکه امیدوار باشم کسی به مشکل من رسیدگی کنه، امیدوارم که کسی فریب زرق و برق این سایت رو نخوره و خریدی ازشون انجام نده. چون به جز آقای معظمی هیچ کس اونجا پاسخگو نیست و هیچ اقدامی انجام نمی‍‌شه.

لینک به دیدگاه

باهاشون تاحالا کار نکردم و نظری ندارم .

و لی وقتی میشه قالبای خارجی رو مستقیم خودمون از طراح بخریم چرا باید واسطه بزاریم این وسط ؟

فوقش اینه که آدم باید تیکت به زبون انگلیسی بزنه . ک خب انگلیسیتونم به این بهونه تقویت میشه .

من از پشتیبانی leo خبر ندارم ولی تا حالا خودم دوتا قالب پرستا از تم فارست خریدم از دو طراح .البته از دو شخصی که پشتیبانیشونو قبلش تست کردم .

هر دو در سریعترین زمان ممکن جوابگو بودن .

با انگلیسی دست و پا شکسته و گوگلی هم که بهشون ایمیل میزنم متوجه میشن و با اشتیاق جواب میدن .

برا جواب دادن شرط نمیزارن .

برا شخصی سازی شرط نمیزارن . حتی برا شخصی سازی راهنمایی میکنند .

حتی یکی از قالبا رو شخصی سازی کردم . و آپدیتشون ارایه شد . به طراح ایمیل زدم که همچین مشکلی دارم و چیکار کنم که تغییراتم ازدست نره . کاملا راهنماییم کرد و لیست فایل های تغییر یافته در آپدیت را. برام فرستاد .

شرط و شروط برام نذاشت . حتی ازشخصی سازی ها استقبال کرد .

واقعا آدم لذت میبره ازپشتیبانی .

متاسفانه با اینکه همیشه دوست داشتم از داخلی ها حمایت کنم ولی همیشه پشیمونم کردن .

امیدوارم مشکل شما با این گروه حل بشه . چون خیلی تعریفشونو شنیده بودم . و اصلا فکر نمیکردم کسی با پشتیبانیشون به مشکل بخوره .

دوست عزیز امکانش هست بفرمایید دقیقا از کدوم طراح  خرید کردید تا ما هم به ایشون اعتماد کنیم ؟ میشه لینکش رو بذارید تا بقیه استفاده کنند ؟

لینک به دیدگاه

سلام

من تا حالا دو تا ماژول خریدم و انصافا در مورد سبد خرید خیلی اذيتشون کردم و هم آقای معظمی رو و هم آقای افخمی رو ، یعنی چیزایی رو ک تو برنامه شون نبود بخاطر من تو ماژول گنجوندن. ماژولي رو که مال خودشونه خیلی خوب پشتیبانی میکنه آقای افخمی ، گاهی شده تاخیری بوجود اومده باشه ولی کارمو انجام دادن . اما چون ازشون قالبی نخریدم نمیتونم نظری بدم.

قالب از آی پرستا خریدم ک انصافا آقا بهمن هم به خوبی ساپورت کردن.

لینک به دیدگاه

سلام و وقت بخیر

معظمی هستم. همون کسی که استارتر بدون مدرک متحمش کرده و همون کسی که مهدی شاد عزیز رو در انجمن هایی مثل شاپکیپر به کاربرهای پرستاشاپی معرفی کرده و قبل از اون کسی نمیدونست مهدی شاد کی هست! حالا مهدی شاد به تخریب دی بی اس تم مطالبی رو بنویسه و ادعاهایی کنه که جواب داره. متأسفانه نمک خوردن و نمکدون شکستن در وب ایران به اوج خودش رسیده و افراد به دلیل اینکه توان رقابت ندارن شروع به تخریب رقبای قوی خودشون میکنن. من اگر اخلاق شما رو داشتم، هرگز ار اعتبار خودم برای معرفی رقبای خودم به کاربرهای پرستاشاپ استفاده نمیکردم ولی بهرحال این رفتار رو ما سالها شاهد بودیم.

1- استارتر از دوستانه. هرچیزی که نوشته یک سوء تفاهم هست و بنده از ایشون دلخوری ندارم. دیروز هم در تیکتشون خودم پاسخ دادم و فکر میکنم متوجه سوء تفاهمی که براشون پیش اومده شده باشن.

2- محض اطلاع دوستانی که با دی بی اس تم آشنایی ندارن. دی بی اس تم اولین و تنها نمایندگی قانونی کمپانی لئوتم در ایران بوده و هست و هر سایتی که ادعایی خلاف این رو مطرح کنه دروغگو و عوام فریبی بیش نیست! زمانی که یکسال از ارائه قالب های لئوتم در ایران میگذشت و ما بیش از صد مشتری قالب از کمپانی لئوتم داشتیم، لئوتم اطلاعیه ای رو بر روی سایت خودش منتشر کرد که به صورت "عمومی" نوع خاصی از ری سلری "DISTRIBUTION" از همه جای دنیا می پذیره و مجموعه آی پرستا اقدام به ارسال ایمیل به سایت لئوتم کرد و با یکسال تأخیر نسبت به دی بی اس تم موفق به اخذ نمایندگی شد.

نمایندگی لئوتم ارث پدری ما نیست که از اینکه چرا لئوتم به یکی دیگه در ایران هم نمایندگی داده گله مند باشیم! ما استقبال کردیم و اگر به تاپیکی که در انجمن شاپکیپر زدند سر بزنید، بنده خودم از اولین افرادی بودم که تبریک گفتم و حتی توصیه هایی هم برای افزایش فروش داشتم.

با این حال در کمتر از 2 هفته سایت آی پرستا ادعا کرد که تنها نمایندگی لئوتم در ایران هست و سایت دی بی اس تم رو با القاب زشتی خطاب کرد! در تاپیک های شاپکیپر تاریخچه این خوش اخلاقی ها وجود داره. ما مجبور شدیم به لئوتم ایمیل بزنیم و قضیه رو جویا بشیم که آیا با اعطای اکانت DISTRIBUTION به مجموعه آی پرستا، دیگه قول قرارهایی که یک سال قبل با ما توسط خود مدیر اصلی لئوتم داده شده بود بی اساس شده یا هنوزم ما به عنوان یک نمایندگی هستیم؟

خوشبختانه مدیر لئوتم آدمی نبود که زیر همه حرف های خودش بزنه و به ما پاسخ داد که دی بی اس تم نمایندگی قانونی لئوتم در ایرانه. سایت آی پرستا از لئوتم خواسته بود که حتماً خبر نمایندگی شون رو در سایت لئوتم درج بشه و این کار صورت گرفته بود و همه جا اعلام میکردن که چون فقط خبر اعلام نمایندگی ما روی سایت هست، پس نشون میده ما تنها نمایندگی لئوتم در ایرانیم و ادعای بقیه درست نیست!!!

ما از مدیر لئوتم خواستیم که خبری در این رابطه روی سایتش منتشر کنه تا جلوی ادعاهای بی اساس و عوام فریبی های عده ای رو بتونیم بگیریم و این اتفاق افتاد. به مدت دو ماه سایت آی پرستا اقدام به ارائه قالب های لئوتم در ایران کرد. به جرأت میتونم بگم در همون دو ماه بنده بر حسب رفاقت هایی که با دانوش و مهرشاد داشتم، چندین مشتری ناراضی رو به رایگان قالب بومی شده خودمون رو دادم بهشون و چه ایمیل هایی که برام نیومد و چه تیکت هایی که باز نکردن در بخش پشتیبانی دی بی اس تم. حتی خود دانوش سر یک مشتری شخصاً به من ایمیل زد که لطفاً اینو یک کاریش کنید ما نمیتونیم مشکلش رو حل کنیم دردسر شده و مشتری بسیار ناراضیه!

بعد از دو ماه که عزیزان متوجه شدن ارائه قالب های بومی در ایران کار هرکسی نیست، خودشون نمایندگی DISTRIBUTION که داشتن رو. تعظیل کردن!!! و بهانه چی بود؟ بهانه این بود که چرا دو ماه پیش لئوتم اعلام کرد که دی بی اس تم هم DISTRIBUTION داره!

حالا مهدی شاد که پرستاشاپ رو از نسخه 1.6 به بعد میشناسه در مقامی ظاهر شده که ادعا میکنه من "معظمی" که پرستاشاپ 1.3 رو در زمان خودش در انجمن خودش به کاربرهای ایرانی معرفی میکرد و آموزش میدادم چطور باهاش کار کنن و فروشگاه رایگان بسازن و "دی بی اس تم" به عنوان معتبرترین مرکز ارائه قالب های واقعی پرستاشاپ (نه قالب دیفالتی که استایلش رو ویرایش کردن و به عنوان طراحی قالب می فروشن!) نمیتونه خدمات تخصصی ارائه کنه و قالب های اورجینال مشکل داره.

----------------

و استارتر:

ایشون در مردادماه به عنوان اولین مشتری درخواست بومی سازی قالب لئو فرنیچر رو میدن. مشتری که اولین خریدار یک قالب هست باید یک زحمتی بکشه. وقتی قالب بومی سازی میشه و تحویل مشتری میشه، ما با سطح اطمینان 95% قالب رو نصب میکنیم و به مشتری میگیم بعضی امکانات قالب ممکنه از دید دور مونده باشه و در کار واقعی با قالب اگر جایی رو دید که ما بومی نکردیم و به حالت معمول به چشم نیومده، اطلاع بده تا برطرف بشه.

آقای افخمی بعد از نصب قالب برای ایشون، بهشون گفتن که آپدیت قالبت رو یکی دو هفته دیگه بهت میرسونیم. فکر میکنم واضح باشه این قضیه که نسخه نهایی تأیید شده پس از تست توسط مشتری دو هفته بعد تقریباً روی سایتش ریخته میشه.

استارتر از اون زمان تا امروز 10 تیکت توی بخش پشتیبانی دی بی اس تم داشته و تماس تلفنی با آقای افخمی هم که شمارش مشخص نیست. تمام مشکلاتشون هم برطرف شده تا امروز بجز یکی دو مورد که در آپدیتی که تا دو سه هفته آینده قراره منتشر کنیم برطرف میشه. ولی استارتر از همون مرداد ماه هر 20-30 روز یکبار زنگ میزده یا تماس میگرفته که آپدیت قالب من کی میاد؟

من نمیدونم چرا آقای افخمی متوجه این موضوع نشدن و فکر کردن که مشتری داره می پرسه آپدیت قالبش کی میاد! (آپدیتی که یا لئوتم منتشر کنه یا ما). و دائم برای استارتر نوشته فعلاً خبری نیست هر زمان آپدیتی بیاد با ایمیل بهتون اطلاع میدیم. استارتر هم این رو خلف وعده ای که در مردادماه بهشون داده شده تلقی کرده و سوء تفاهمی که دلخوری به وجود آورده. من فقط متعجبم که چرا بعد از پاسخی که به تیکت شون دادم، باز با این لحن عصبانی تاپیک زدن و دی بی اس تم رو محکوم کردن!

دیروز هم بنده در تیکت ایشون همین پاسخ ها رو ارسال کردم و اگر استارتر خودش بخواد، پاسخ های بنده رو عکس میگیره در همین تاپیک قرار میده.

----

و نکته آخر اینکه دی بی اس تم تا امروز 9139 مشتری و 11063 سفارش رو به خوبی پوشش داده و در تیکت سنتر دی بی اس تم تا این لحظه 3785 تیکت پاسخگویی شده! سطح پاسخویی ما به مشتریان دی بی اس تم در حد کمپانی های بزرگ خدمات فروش هاست شده! 

خوشبختانه اعتباری که در طول این سالها کسب کردیم و شهرتی که به پشتیبانی داریم در حدی هست که اگر در اینترنت جستجویی کنید و نظرات مشتریان دی بی اس تم رو جویا بشید، هرگز ادعاهای کذب و بی اساس تخریبی رو قبول نخواهید کرد.

و در پاسخ دوستمون که میگن چرا از یک نمایندگی ایرانی قالب تهیه کنیم:

1- هزینه تهیه یک قالب مستقیماً از خود سایت لئوتم بیش از 2 برابر هزینه تهیه از دی بی اس تمه. ما مثل بعضی ها از آب گل آلود ماهی نمیگیریم و چون در ایران سایتی نیست که قالب های حرفه ای مثل قالب های ما ارائه کنه، بی خود قیمت قالب ها و خدمات مون رو بالا نمی بریم.

2- هزینه بومی سازی قالب های در سطح کیفیت کار دی بی اس تم که بی رقیب هست در ایران، چند صد هزارتومان خواهد بود. که این رقم رو باید به رقم خرید اضافه کنید.

3- پشتیبانی دی بی اس تم تا امروز هزاران مشتری رو پوشش داده. شما با خرید مستقیم از خود لئوتم علاوه بر دو مورد بالا، بهای گزافی که باید بپردازید اینه که از پشتیبانی مادام العمر رایگان دی بی اس تم محرومید. خودتون باید به زبان انگلیسی با پشتیبانی لئوتم مشکلات رو مطرح کنید و منتظر بمونید تا رسیدگی کنن که قطعاً و بدون تردید به سطح ما پاسخگویی نمیکنن.

یا علی

لینک به دیدگاه

جناب معظمی عزیز اصلا صحیح نیست که دو تیم فعال در زمینه پرستاشاپ بخوان هم رو تخریب کنن

تا حد امکان ما و همکاران سعی کردیم از تخریب به دور باشیم و اگر مشکلی هست به صورت نقد مطرح بشه. فکر نمیکنم غیر این بوده باشه و چیزی جز نقد مطرح شده باشه.

اما گفتار شما در این مطلب به نظرم آمیخته به عصبانیت هست و از نقد خارج شده و جنبه تخریب داره.

مهدی جان هم اصلا روی حرفش با شما نبوده و از دشواری پشتیبانی قالب خارجی و کم کاری لئو در پشتیبانی گفته. کجای صحبت ایشون به شما برمیگشت که این طور تند پاسخ دادید نمیدونم.

اما قطعا ما دنبال رقابت با شما نیستیم که توان رقابت داشته باشیم یا نه و بعد دست به تخریب بزنیم! از شما انتظار خویشتن داری بیشتری داشتم جناب معظمی

در مورد لئو هم ایمیل های رد و بدل شده ما موجود هست و مطمئن باشید به خاطر این موضوع کوچیک خودمون رو به دروغ  آلوده نمیکنیم. ما نمایندگی لئو نبودیم بلکه نماینده انحصاری فروش مستقیم قالب های پرستاشاپ لئو بودیم و قرار بر این شد که تنها نماینده فروش این محصولات باشیم.

در مورد صحت گفته های استارتر هم ما هیچ جانب داری نداریم و هرگز نمیتونیم صحبت های ایشون رو تایید کنیم. خوشحالم که خود شما هم هستید و پاسخ کامل رو دادید.

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب مجدد

دانوش جان خویشتن داری هم حدودی داره. در زمانی که شما ادعاهای عجیبی نسبت به اولین بودن و تنها نمایندگی بودن میکردید، بنده به حرمت رفاقت و احترام متقابل از یک همکار به همکار دیگه، در هیچ کدوم از تاپیک های انجمن شاپکیپر لب باز نکردم.

ترجیح دادم سکوت کنم و رفاقت ها رو بخاطر موضوعات پیش پا افتاده خراب نکنم. خودتون رو بذارید جای ما. یک ساله که نمایندگی لئوتم در ایرانی و صدها مشتری داشتی و تیم جدیدی از اطلاعیه عمومی DISTRIBUTION استقبال کرده و نمایندگی گرفته و بعد از دو هفته که تبریک هم بهش گفتی ادعا میکنه تنها نمایندگی لئوتم در ایرانه و متأسفانه خود شما بارها ما رو در انجمن شاپکیپر با لحن بسیار زشت و زننده ای خطاب کردی که به عنوان یک نمونه، تاپیک اعلام لغو DISTRIBUTION آی پرستا در شاپکیپر رو مطالعه کن تا میزان خویشتن داری همکارت رو ببینی.  تمام صحبت های من در این تاپیک هم حقایقی هست که در انجمن خودتون ترجیح دادم برای اولین بار بیانش کنم و اگر دو کس بتونه حقیقت رو از غیر واقع تشخیص بده، دو تیم دی بی اس تم و آی پرستا هست.

من همچنان به شما و مجموعه تحت مدیریت تون به عنوان تیمی که به رایگان اسکریپت پرستاشاپ رو در ایران بومی میکنه احترام میگذارم و هموطنور که در پاسخ خودم دو بار تأکید کردم، متأسفانه استارتر دچار یک نوع خاص سوء تفاهم شدن و بنده از ایشون ذره ای گله ندارم و ناراحت هم نیستم که پاسخ رو با ناراحتی بنویسم. پاسخ ها رو من دیروز در تیکت ایشون دادم و فکر میکنم ایشون در ایجاد این تاپیک کمی عجله کردن و اگر صبر میکردن تا تیکت شون جواب داده بشه و موضوع روشن بشه، نیازی به ایجاد تاپیک نبود.

بهرحال بعد از یک دهه فعالیت در فضای مجازی به سطحی از پختگی رسیدیم که بدونیم از بین بیش از 9 هزار مشتری، هر کاری کنی باز هم چنین جریاناتی پیش میاد که یک مشتری یا واقعاً ناراضی بشه یا با یک سوء تفاهم اعلام نارضایتی کنه. مشتری ناراضی یک فرصته. فرصتی برای شناسایی نقاط ضعف سیستمت و مدیر کسیه که بتونه از مشتری ناراضی برای بهبود عملکرد خودش و مجموعه اش استفاده ببره.

استارتر روی چشم های ما جا داره و هر زمان آپدیتی که در تیکتش هم بهش گفته بودم آماده بشه، خودم از طریق ایمیل شخصاً و جداگانه مطلعش میکنم.

ولی یک داستانی هست که میگه دو نفر انقدر به هم گفتن دکتر مهندس که بعد از یک مدت خودشون هم باورشون شده بود که این یکی دکتره اون یکی مهندس! جریان نمایندگی لئوتم هم شده همین قضیه. حالا درسته که ما سعی کردیم از طریق خود لئوتم جریان رو پیگیری کنیم و در اینترنت به شدت متشنج ایران هیچ حرفی نزنیم، ولی دیگه دلیل نمیشه که یکی از مشتری های ناراضی ما در انجمن شما بدون مستندات صرفاً اتهاماتی بزنه که من حق میدم تصور کنه درست میگه ولی حقیقت چیز دیگه ایه و آقای مهدی شاد برگرده و جریانات گذشته رو دوباره تکرار کنه.

شرایط اعطای عمومی اکانت DISTRIBUTION لئوتم روی سایت مشخصه. ما حتی در برگه خرید قالب های لئوتم روی سایت دی بی اس تم این شرایط رو برای همه به صورت عمومی توضیح دادیم. فروش انحصاری و نمایندگی بدون قید و شرط و این ها هم نیست. چیزی که ما یکسال قبل ایمیل زده بودیم و اخذ کرده بودیم رو لئوتم تصمیم گرفت که عمومی کنه تا بتونه نمایندگی های بیشتری از کشورهای بیشتر داشته باشه.

دیگه ادعاهای غیر از این چیه. اصلاً چطور ممکنه که لئوتم یکسال در ایران نمایندگی دی بی اس تم رو داشته باشه و بعد از یکسال به یک سایت دیگه ای نمایندگی DISTRIBUTION  بده و بگه تنها نمایندگی در ایرانی؟

تازه فرض بگیرم که چنین کاری هم کرده و یک کار غیر حرفه ای از خودش نشون داده. شما چرا باید بری به لئوتم که ما یکساله ازش نمایندگی داشتیم ایمیل بزنی که نمایندگی دی بی اس تم رو بگیرید و تا ما بشیم تنها نمایندگی؟ این کار خجالت آور نیست؟

شما تخریب رقیب نمیکنی درست ولی روی نوشته های اعزای تیمت هم نظارت داشته باش که خدای نکرده دوستی هایی که مطمئناً منافعی برای دو طرف داره تبدیل به دلخوری از هم نشه.

تا امروز یک مورد بوده که من یا هر کدام از اعضای تیم دی بی اس تم بر ضد مجموعه آی پرستا کلامی گفته باشیم؟ تا امروز یک مورد بوده که ما حتی به کنایه محصولات تون رو تخریب کنیم؟ چیزی جز تعریف و اعتبار بخشیدن و تشکر و تبریک و مشتری فرستادن از ما دیدید؟ ولی این چندمین باره که هر جایی که تونستید و فرصتی باز شده شروع به تخریب خدمات و محصولات دی بی اس تم کردید. اگر قالب های لئوتم به قول آقای شاد مشکل داره چرا شما رفتید نمایندگی شون شدید؟ اون هم نمایندگی انحصاری! من و شما هر دو میدونیم که ارائه قالب های لئوتم به صورت بومی شده در ایران کار دشواریه و تیمی که بتونه چنین کار عظیمی رو انجام بده واقعاً شاهکار کرده.

بهرحال نمیخوام بحث رو بیش از این باز کنم. امیدوارم روزی رو شاهد باشیم که از فعالیت در فضای مجازی ایران لذت ببریم. ما نه زرق و برقمون چشم کسی رو کور کرده و نه تا امروز یک مشتری ناراضی داشتیم. استارتر کمی عجله کرد ولی برای ما تفاوتی نداره. ما به همون میزانی که تا دیروز موظف به ارائه پشتیبانی و خدمات به ایشون بودیم، امروز هم هستیم و در آینده هم خواهیم بود. انسان حق داره نظرش رو آزادانه بیان کنه و نظر استارتر در هرجا که باشه برای ما عزیزه و امیدوارم بتونیم نظر ایشون رو برگردونیم به همون نظر مساعدی که ابتدا نسبت به ما داشتن.

یا علی

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

بنده "مهدی شاد" هستم که آقای معظمی من رو همه جا معرفی کردند و قبلا ناشناخته بودم.

اولا کامران جان اگه کمی اعصاب داشتی و متنی که من نوشتم رو با دقت میخوندی متوجه میشدی که اصلا من در رابطه با شما هیچ حرفی نزدم و بیخودی دور برداشتید.

ثانیا گویا شما تفاوت ریسلری و نمایندگی رو نمیدونید. شما قبل از اینکه ما از سایت دی بی اس تم نمایندگی بگیریم ، بسته ریسلری این سایت رو خریدید به مبلغ 200 دلار و به مدت یکسال حق استفاده از قالبهای لئو در پروژه های خود را داشتید. نکته اینکه اگر قوانین لئوتم رو با دقت بخونید که صد البته خوندید و قبلا هم در شاپکیپر مطرح شده ، شما با خرید بسته ریسلری حق فروش مستقیم قالبها رو ندارید بلکه میتونید در پروژه هاتون از اونا استفاده کنید و در واقع شما چه اون موقع و چه الان در این زمینه، کپی رایت رو نقض کردید.

زمانی که ما به درخواست مشتریانمون خواستیم قالب خارجی بومی سازی شده در بازارچه قرار بدیم ، لئو تم در ایران نمایندگی نداشت (ریسلری به معنای نمایندگی نیست) و ما درخواست نمایندگی انحصاری کردیم (یعنی ریسلری مشکلی نداره ولی نمایندگی فقط ما باشیم) و سایت لئو تم قبول کردند که در ایران نمایندگی دیگری نخواهند داشت (تمامی ایمیلهای رد و بدل شده در این زمینه هم موجود است). اما پس از مدتی شما خبر نمایندگی خودتون رو اعلام کردید و ما به دلیل اینکه لئوتم خلاف وعده کرده بود (و مدیر لئوتم آدمی بود که خیلی راحت زیر حرفش زد) ، نمایندگی خود را حذف کردیم و پس از تسویه حساب قالبهای فروخته شده با لئو تم ، بخش لئوتم بازارچه را غیرفعال کردیم. از آن تاریخ به بعد هم بسیاری از اعضای همین انجمن رو برای خرید قالبهای لئو خودم شخصا  به سایت شما راهنمایی کردم و همینطور سایر همکاران بنده. مطمئنا اگه بحث رقابت و افکار بچگانه ای که شما در سرتون دارید مطرح بود ، هیچوقت چنین کاری صورت نمیگرفت . پس اولین نمایندگی رسمی سایت لئوتم در ایران ما بودیم که البته این اهمیتی نداره که بخوایم به خاطرش دروغ بگیم یا بذاریمش تو ویترین افتخارات. اصلا شما اولین نماینده لئوتم !!!

در ضمن قالبهای لئوتم پر از باگ و اشکال هستند و حقیقت رو نمیشه کتمان کرد ، منی که برنامه نویس و توسعه دهنده پرستاشاپ هستم این رو به خوبی میدونم و شما هم میدونید. اصول برنامه نویسی پرستاشاپ رو رعایت نکردند و در رفع باگها هم بسیار تاخیر دارند و این زحمت ما و شما رو برای پشتیبانی زیاد میکنه. دلیل اینکه ما نمایندگی این سایت رو هم گرفتیم در این تایپیک مطالعه کنید (در تاپیک منظور پرســـتاتولز است) :

http://ipresta.ir/forum/topic/4586-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D9%84%D8%A6%D9%88-%D8%AA%D9%85-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D9%BE-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C/

و اما مورد دوم یعنی آشنایی من (مهدی شاد) با پرستاشاپ :

اولا واقعا جای تعجب داره از شما که ادعای کمالات دارید (و البته من تا قبل از امروز از شما اهانت و بی ادبی ندیدم ) که زمان آشنایی من با پرستاشاپ اصلا چه ربطی به این موضوع داره ؟ اصلا مگه زمان آشنایی اهمیتی داره ؟ مهم اینه که در حال حاضر من تسلط کامل به پرستاشاپ دارم و میتونم هر کاری رو که فکرش رو بکنید با پرستاشاپ انجام بدم و ...

ثانیا نحوه و زمان آشنایی من با پرستاشاپ :

من به عنوان یک کاربر عادی وارد انجمن شدم و با توجه به اینکه قبل از این بر روی برنامه نویسی با زبانهای ماکروسافت تمرکز داشتم ، زمانی که متوجه کمبود توسعه دهنده برای این سیستم شدم ، پی اچ پی رو خوندم و اولین ماژول خودم (کارت اعتباری برای خرید) را بر روی نسخه 1.4.6.2 فکر میکنم نوشتم که سوابقش هم در همین انجمن موجوده ( در این زمینه هم تهمت ناروا زدید که بعد از نسخه 1.6 با پرستا آشنا شدم ) . بعد از این چند ماژول دیگه نوشتم و به پیشنهاد دانوش وارد تیم پرستاشاپ شدم . بعد از ورود من سیستم کاری پرستاشاپ به طور کامل تغییر کرد و اعضای اصلی رو مشخص کردیم و مراحل پیشرفت رو تا به امروز طی کردیم و بخشی از تحول تیم پرستاشاپ به خاطر برنامه و روشهایی بوده که من به تیم خودمون اضافه کردم. حالا اینکه شما برای ترجمه پرستاشاپ نسخه 1.3 یا معرفی اون به دیگران ارزش بیشتری از برنامه نویسی و توسعه سیستم قائل هستید ، نظر شخصی شماست.

در مورد قالب : خیلی جالبه که شما راستچین سازی قالب رو بالاتر از طراحی قالب میدونید :)) . اگه واقعا کار ما خیلی ساده هست و قالب دیفالت و فقط استایلش و عوض میکنیم ، خب بسم الله ، شما هم شروع کنید و قالب های ایرانی بزنید به جای اینکه به قالبهای خارجی افتخار کنید.

در نهایت تیم پرستاشاپ فارسی عملکرد و سابقه مشخصی داره و نیازی به توضیح بیشتر نمیبینم. خدا همه رو به راه راست هدایت کنه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام و وقت بخیر

مهدی جان برعکس شما که دنبال حاشیه میگردی، بنده وقت ندارم برای حاشیه ها هدر بدم. گواه حرفمم اینکه بیش از یکساله در برابر هرچیزی که گفتید کوتاه اومدم و سکوت کردم. به نظرم ما خیلی زرنگ باشیم به مجموعه خودم و مشتریان خودم رسیدگی کنم. دلیل صحبت هایی هم که در این تاپیک داشتم این بود که دیگه از حد و مرز گذروندید و منو ناچار کردید جلوی بعضی از ادعاهای عجیب و غریبی که میکنید از خودم دفاع کنم.

اما یک چندتا نکته رو هم محض اطلاع خودت میخوام بنویسم. برام مهم نیست دیگران از خوندن این بخش از نوشته هام چه برداشتی میکنن چون روی صحبتم شمایی.

1- "دور برداشتن" و "اعصاب نداری" و این حرف ها در حد شأن شخص مقابلت نیست. هرجایی با هر کلامی با هر شخصی نمیشه صحبت کرد. حداقل کاری که میتونیم کنیم اینه که عزت نفس و احترام خودمون رو نگه داریم. بنده رو خیلی ها توی اینترنت میشناسن. حتی حضور در این تاپیک برام در آینده خجالت آور خواهد بود و یک لکه ننگ روی اعتباریه که در این سالها کسب کردم. چکار کنم که در یک محیط سالم فعالیت نمیکنیم و به زور و ناخواسته باید هر از گاهی تن به چنین بحث هایی داد.

2- یکی از دروغ هایی که بسیار بهش دامن زدید همین بود که دی بی اس تم فقط اکانت دولوپر داره! مگر شما عضوی از تیم دی بی اس تمی که اطلاع داری ما فقط اکانت دولوپر داشتیم یا داریم؟ این حرف رو از کجا داری در میاری که ما نمایندگی فروش نداشتیم و فقط اکانت دولوپر داشتیم؟ چرا ادعاهایی میکنید که بی پایه و اساسه؟ آدم خوبه یک مقدار وجدانش رو قاضی اعمالش کنه و وقتی داره حرفی میزنه از مسیر راستی و درستی خارج نشه.

"دی بی اس تم به جرأت تنها سایتیه که در طول 5 سال فعالیت حتی برای یک بار نه فقط قالب بلکه حتی کپی عکس یا مطلب برای استفاده روی سایتش کپی رایت رو زیر پا نگذاشته و این بزرگترین افتخار برای ماست که در ایران تونستیم 5 سال بدون یک اشتباه جلو بریم"

زمانی که ما شروع به فروش قالب های لئوتم در ایران کردیم، خود لئوتم هم چیزی به اسم DISTRIBUTION نداشت. ما با توافقات مکاتبه ای دو طرفه به این سطح دسترسی رسیدیم. فکر میکنید ایده ارائه اکانت DISTRIBUTION از کجا به ذهن مدیر لئوتم رسید؟ سودی که لئوتم از همکاری با دی بی اس تم در ایران کسب کرد موجب شد بعد از یکسال روی سایتش اطلاعیه عمومی برای جذب نمایندگی در هر کشور بزنه. بعد شما رفتی درخواست دادی و نمایندگی گرفتی و ما هم به شما تبریک گفتیم و براتون آرزوی موفقیت کردیم و دو سه هفته گذشته و یک دفعه این ادعا سبز میشه که فقط آی پرستا نمایندگی DISTRIBUTION داره و اثبات حرفتون هم پست توی وبلاگ اعلام خبر لئوتمه!

اگر بنا به اون پست اعلام خبر باشه، که ما هم تقاضا کردیم برای جلوگیری از این حرف ها لئوتم خبر نمایندگی دی بی اس تم رو هم درج کنه روی سایت. لینکش توی سایت لئوتم و خبرش روی سایت دی بی اس تم هست.

3- شما طراح قالبی؟ تا حالا یک قالب طراحی کردی؟ من شاید با گفتار یکی دو نفر مشکل داشته باشم ولی با حرف های اینجا نمیخوام روی بقیه دولوپرهای ایرانی تأثیر بگذارم. فقط در پرده به موضوع ویرایش استایل قالب دیفالت اشاره میکنم و بس. درضمن  شما میدونی ما چندتا قالب پرستاشاپ طراحی کردیم؟

یک نکته دیگه هم عرض کنم که اگر بومی سازی یک قالب رو با راستچین سازی استایل برابر میدونی، سطح دانش و تخصص خودت رو به دیگران نشون میدی. شما حتی یک قالب توی عمرت بومی کردی؟ اگر میتونستی فقط یک قالب رو "بومی" کنی نیازی نبود به دلیل مشکلات زیادی که با کاربرهاتون داشتید بخش نمایندگی لئوتم رو جمع کنید و توی انجمن های عمومی بگید که چون 2 ماه پیش لئوتم اطلاعیه صادر کرد که دی بی اس تم هم نمایندگی قانونی داره داریم بخش نمایندگی خودمون رو جمع میکنیم. دیگه هرچی باشه ما و شما خودمون میدونیم با چند نفر سر قالب های لئوتم به مشکل خوردید.

4- مهدی جان همونطور که عرض کردم، نمک خوردن و نمکدان شکستن یک چیز عرفی هست توی نت ایران. من نیازی نیست چیزی رو ثابت کنم. تاریخچه فعالیت شما و اولین محصولت و مواردی از این قبیل موجوده. به اولین پست های خودت در انجمن شاپکیپر هم سری بزنی حمایت های من مشخصه. نیازی به اثبات چیزی نیست. من دیگه به این موضوع عادت کردم.

زمانی که من پرستاشاپ رو توی ایران تبلیغ میکردم تا مردم از خرید اسکریپت های فروشگاه ساز نال شده که دوباره کد کرده بودن به سمت اپن سورس های رایگان بیان، شما کجا بودی؟

زمانی که سودجوهای دزدی که اسکریپت های نال شده می فروختن و برنامه نویس هایی که فروشگاه ساز وردپرس می فروختن من و فقط دو نفر دیگه به تنهایی جلوی سیل چند هزار نفره این جماعت ایستادیم و توهین شنیدیم، فحش خوردیم و تهدیدمون کردن و حتی خانواده هامون هم تهدید کردن، شما کجا بودی؟

اگر من خودم رو کنار کشیدم که آی پرستا به عنوان یک مرجع معتبر برای ارائه اسکریپت بومی شده پرستاشاپ در ایران شناخته بشه، دلیلش یکپارچگی و اتحاد بین سایت هایی مثل ما و شما و سایر خدمات دهنده ها بود. وگرنه کیفیت کار مجموعه دی بی اس تم رو که میشناسی. ارائه یک نسخه با کیفیت فوق العاده عالی در سقف امکاناتی که یک کاربر ایرانی نیاز داره برای من 6 ماه فقط زمان میخواد تا ارائه کنم. شاید هم این موضوع رو در برنامه تیم قرار دادم تا لذت استفاده از یک پرستاشاپ حرفه ای بومی شده رو به کاربر ایرانی بچشونم.

با هم بودن و در یک جبهه بودن برای من بسیار مقتدم تر و شایسته تر از اینه که پرستاشاپ بومی شده ای رو جداگانه منتشر کنم و انقدر روی کیفیت کار اهمیت قائل بشم و انقدر امکانات جانبی روی پرستاشاپ بومی برای کاربر ایرانی ارائه کنم که رفته رفته تمام کاربرهای پرستاشاپ ایران رو به کوچ به نسخه بومی شده پیشرفته دی بی اس تم ترغیب کنم. برای من بین این حرف تا عمل 6 ماه زمان فاصله است. شکر خدا بعد از افتتاح دفتر و جذب نیروی کاری جدید، وقت برای چنین برنامه هایی باز شده برای خودم و تیمم.

به دلیل اینکه این بحث دور از شأن شماست و البته دور از شأن بنده، ترجیح میدم دیگه به این تاپیک سر نزنم.

آرزوی موفقیت.

لینک به دیدگاه

من به عنوان شروع کننده تاپیک اعلام میکنم که مشکلات مطرح شده همونطور که جناب معظمی فرمودند سوء تفاهم بوده که با پاسخی که جناب معظمی و افخمی به تیکت بنده دادند مشکل در حال حل شدن هست. 

اصلا قصد من این نبود که این دو تیم زحمت کش پرستاشاپ از هم دلخور بشن و مشکلات گذشته و فراموش شده دوباره مطرح بشه. من از هر دو طرف عذرخواهی میکنم.

امیدوارم که عذرخواهی بنده رو بپذیرید. 

لینک به دیدگاه

سلام

خب کامران جان شما که دیگه اینجا سر نمیزنید ولی برای اطلاع سایر دوستان میگم :

پست اول بنده در این تاپیک رو بخونید و بفرمائید کجای این پست حاشیه داره ؟ پشتیبانی لئوتم بسیار ضعیفه و من برای اینکه کاربری که سوال پرسیده ، بدونه که بنده روی هوا به این سایت تهمت نمیزنم ، توضیح دادم که قبلا نمایندگی لئوتم رو داشتیم و میدونیم چه مشکلاتی داره . بر خلاف شما که هر تهمتی رو میزنید و براتون اهمیتی نداره. پشتیبانی قالب یا ماژولی که توسط کس دیگه ای نوشته شده باشه برای ما کسر شان هست و از اول هم قبول نمایندگی سایت لئوتم به اصرار کاربران برای خرید قالب خارجی و وجود کلاهبرداریهای سایت "پرســــتاتولز" بود وگرنه سود این کار برای ما هیچ بود. دلیل کنار گذاشتن لئوتم هم همون بود که عرض کردم ، یعنی بدقولی مدیر لئوتم برای نمایندگی انحصاری و دادن نمایندگی لئو به شما. این رو بنده و مدیران پرستاشاپ به خوبی میدونیم چون برای لغو این نمایندگی جلسه برگزار کردیم ولی شما باز هم براحتی تهمت میزنید که ما توان پشتیبانی قالبها رو نداشتیم که باز هم بی پایه و اساس هست.

تمام صحبتهای بنده هم در مورد نمایندگی لئو ، بر اساس مذاکرات ما با سایت لئو بوده وگرنه ما علم غیب نداریم که شما اکانت دولوپری خریدید یا نه.

ضمنا بنده چندین قالب رو تا به حال راستچین کردم و این تهمت شما هم بی اساس هست. راستچین سازی قالب در مقابل برنامه نویسی و توسعه پرستاشاپ اصلا چیزی محسوب نمیشه و خنده داره که این رو یک تخصص بدونیم.

و اما جواب نکات :

1- من همچنان هم میگم شما دور برداشتید و بی اعصاب بودید. هر کسی پست بنده و جواب شما رو بخونه این رو متوجه میشه که شما بدون دلیل داغ کردید و اصلا حرف من ارتباطی به شما و تیمتون نداشت. احتمالا اعصابتون از جای دیگه به هم ریخته بوده و اینجا تخلیه کردید.

2- این مورد رو که گفتم تمام صحبتهای من بر اساس ایمیلهای رد و بدل شده با لئو تم بوده و هست و همه ایمیلها موجوده اگه خواستید پیام خصوصی بدید تا براتون ارسال کنم.

3- این رو هم جواب دادم که باز هم تهمت زدید.

4- نمیدونم این بحث نمک و نمکدون چه ارتباطی به این موضوع داره ولی اگه حمایتی بوده همیشه دو طرف بوده و منتی نه من سر شما دارم و نه شما سر بنده. به جز اینکه تهمتی که زدید رو نادیده گرفتید که "من از نسخه 1.6 با پرستاشاپ آشنا شدم" و در اون پستهای قدیمی انجمن کاملا مشخصه که من اولین ماژولم رو کی نوشتم و مسلما چند ماه قبلش با پرستاشاپ آشنا شدم.

ما چشم سفید نیستیم و خدمات عمومی شما کاملا ارزشمند هستند و به پستهای من در شاپکیپر اگه مراجعه کنید بارها و بارها از شما تعریف و تمجید کردم و پستهای آموزشی شما رو به همه توصیه کردم که بخونن ولی این موضوع ، تهمتهایی که اینجا زدید رو توجیه نمیکنه.

در پایان ، سفارشات بازارچه حداقل 4 برابر بیشتر از ظرفیت تیم ماست ، به این معنی که بسیاری از سفارشات رو مجبوریم رد کنیم و انجام ندیم. با این حساب اگه 3 تیم دیگه هم با قدرتی که ما کار میکنیم ، بر روی پرستاشاپ کار کنند و خدمات ارائه نمایند، باز هم خللی در کار ما به وجود نمیاد. پس نگرانی ای از این بابت نداریم و خوشحال میشیم تیم های موفق دیگه ای هم در این زمینه کار کنند . در حال حاضر هم تیم پرستااستور در کنار ما در حال فعالیت بر روی پرستاشاپ هست و هیچ مشکلی بوجود نیومده و ارتباطات بسیار خوبی هم داریم.

ضمنا برنامه های ما بسیار وسیعتر از اونی هست که شما تصور میکنید و تا کمتر از یکسال آینده، توسعه پرستاشاپ به بخش کوچکی از کار ما تبدیل خواهد شد.

من مدتی پیش شماره همراه شما رو گرفتم و با سابقه خوبی که ازتون سراغ داشتم ، قصد راه اندازی یک پروژه مشترک رو با شما داشتم که خدا رو شکر میکنم به دلیل گرفتاری فرصت نشد تماس بگیرم و شناخت بهتری از شما پیدا کردم. من چه افکاری داشتم و شما چه افکاری !!!

این دلخوری باقی میمونه و بعدا مشخص میشه که حق با من بود یا شما کامران عزیز

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

زمانی که ما شروع به فروش قالب های لئوتم در ایران کردیم، خود لئوتم هم چیزی به اسم DISTRIBUTION نداشت. ما با توافقات مکاتبه ای دو طرفه به این سطح دسترسی رسیدیم. فکر میکنید ایده ارائه اکانت DISTRIBUTION از کجا به ذهن مدیر لئوتم رسید؟ سودی که لئوتم از همکاری با دی بی اس تم در ایران کسب کرد موجب شد بعد از یکسال روی سایتش اطلاعیه عمومی برای جذب نمایندگی در هر کشور بزنه. بعد شما رفتی درخواست دادی و نمایندگی گرفتی و ما هم به شما تبریک گفتیم و براتون آرزوی موفقیت کردیم و دو سه هفته گذشته و یک دفعه این ادعا سبز میشه که فقط آی پرستا نمایندگی DISTRIBUTION داره و اثبات حرفتون هم پست توی وبلاگ اعلام خبر لئوتمه!

جناب معظمی مایل به ادامه بحث نبودم ولی حقیقت هایی وارونه شده و مجبور هستم پاسخ بدم.

فعالیت ما در زمینه پرستاشاپ بوده و هرگاه اعلام کردیم نماینده لئو هستیم این نکته ذکر شده. ما فقط نماینده فروش پرستاشاپ لئو در ایران بودیم و همکاری های گذشته این سایت و شما رو اطلاع نداریم و کاری هم نداریم چون شیوه ای که ما برای فروش شروع کردیم یک شیوه جدید بود و حداکثر سود رو در ازای هر فروش برای لئو داشت.

اما یک واقعیتی رو شما دارید عوض میکنید که قطعا به دلیل نوع رفتار تیم لئو شما دچار این سو برداشت شدید.

ما با تیم لئو تماس گرفتیم و پرسیدیم چطور میتونیم قالب های شما رو بفروشیم. پاسخ این تیم این بود که اکانت دولوپر موجود است و میتونید به مشتریان خودتون بفروشید.

ما به تیم لئو اعلام کردیم که اکانت دولوپر برای ما مناسب نیست چون اجازه کاتالوگ کردن این قالب ها رو نداریم. ما نیاز به لیست کردن قالب های شما در سایتمون داریم و حاضریم 30 درصد از هر فروش را برداریم و نسخه بومی را به قیمت نسخه اصل بفروشیم.

تیم لئو پیشنهاد ما رو قبول کردن و گفتن چیزی به نام DISTRIBUTION که شما ذکر کردید رو در وبلاگشون منتشر کردن و تیم ما رو به عنوان اولین شریکشون مثال زدند.

بعد از این اقدام تیم شما با مذاکره با لئو نوع دیگری از فروش را شروع کردید که قیمت تمام شده محصول رو کم تر از قیمت تمام شده دلاری عرضه کردید و اجازه کاتالوک کردن هم داشتید. آیا لئو تم میتونه قالب های خودش رو در سایت دیگری با قیمت کمتر بفروشه و از طرفی سودی که میگیره هم بسیار کمتر از سود واقعی باشه؟ این که شما چه سیاستی رو دنبال میکنید من اطلاع ندارم اما این سیستم فروش خلاف تعهد لئو به ما بود.

پس از مکاتبه مجدد با لئو این مورد رو به اطلاع اون ها رسوندیم و اون ها قبول کردن که نظرشون رو تغییر دادن و دلایل خودشون رو دارن. و ما هم نمایندگی لئو رو لغو کردیم.

شما نمیتونید حقیقت هایی که گفتم رو با توجه به ذهنیات خودتون به سایرین وارونه نشون بدید. این که پشتیبانی ما در مورد محصولات لئو خوب نبوده هم قبول داریم و منکر نیستیم.

اگر من خودم رو کنار کشیدم که آی پرستا به عنوان یک مرجع معتبر برای ارائه اسکریپت بومی شده پرستاشاپ در ایران شناخته بشه، دلیلش یکپارچگی و اتحاد بین سایت هایی مثل ما و شما و سایر خدمات دهنده ها بود. وگرنه کیفیت کار مجموعه دی بی اس تم رو که میشناسی. ارائه یک نسخه با کیفیت فوق العاده عالی در سقف امکاناتی که یک کاربر ایرانی نیاز داره برای من 6 ماه فقط زمان میخواد تا ارائه کنم. شاید هم این موضوع رو در برنامه تیم قرار دادم تا لذت استفاده از یک پرستاشاپ حرفه ای بومی شده رو به کاربر ایرانی بچشونم.

طوری حرف میزنید که انگار ما مدیون شما هستیم و اگر شما نبودید تیم ما الان هنوز خونه اول بوده و همه چی به خاطر تخصص و فروتنی شماست.

طوری حرف میزنید که انگار کیفیت بومی سازی نسخه پرستاشاپ فارسی پایین هست. کدوم یک از سیستم های فروشگاه ساز با این کیفیت از بومی سازی ارایه میشن؟ کدوم یک تا این حد روی بهینه بودن کدها حساسیت دارن و چهار سال تمام بومی سازی با کیفیت بالا ارایه دادن؟

کدوم یک از بومی کننده های سیستم ها موفق شدن تا این حد ارتباط نزدیک با تیم اصلی برقرار کنن و راهنمای تیم اصلی در مکانیزه کردن ترجمه باشن؟ امروز ترجمه صد درصدی زبان فارسی و حتی بسیاری از زبان های دیگه، بهره مندی از سیستم خودکار لود فایل های راست چین امروز حاصل تلاش ما برای مکانیزه کردن ترجمه گروهی پرستاشاپ است. طوری که مدیر بخش بومی سازی پرستاشاپ بارها و بارها از ما قدردانی کرده.

شما چطور میتونید بومی سازی تازه ای انجام بدید و از کدهایی که من نوشتم استفاده نکنید؟ آیا میتونید از سیستم ترجمه پرستاشاپ استفاده نکنید؟ چنین چیزی ممکنه؟ من میگم غیر ممکنه مگر این که از نو تجربه کنید و قطعا تا بهینه کردن کدهاتون و این سطح از کارایی زمان زیادی باید بذارید تا تازه برسید به این سطح از بومی سازی.

اگر هم قراره نسخه بومی شده خودتون رو با پیشرفته کردن کدهای ما انجام بدید که اصولا بحثی باقی نمیمونه و اونوقت دیگه نمیتونید ادعا کنید بومی سازی پیشرفته کردید! طبیعتا ما هم میتونیم کدهایی که شما زدید رو بهینه تر کنیم و نسخه فوق پیشرفته رو ارایه کنیم!

در صداقت گفتاری و رفتاری تیم خودمون اطمینان دارم و به هیچ وجه اجازه نمیدم شخصی 4 سال تلاش صادقانه یک تیم رو این طور با زبان تحقیر و خودبزرگ بینی کوچک کنه.

این تاپیک تا شب باز میمونه و هرکس پاسخی داره تا پایان امشب ارایه کنه.

لینک به دیدگاه

مطمئن هستید اینایی که نوشته شده از جانب اقای کامران معظمی هست ؟! والا شیوه نگارش و لحنشون که خیلی فرق میکنه و با شخصیتی که قبلا در شاپ کیپر و مکاتباتی که سال ها داشتیم زمین تا آسمون ...

که اگه خود شما این مطالب رو نوشته باشین حسرت های زیادی باید بخورم . حسرت ارجاع صدها مشتری برای خرید ماژول سبد خرید ساده به سایت شما ، به جرات میتونم بگم بالای 60-70 درصد افرادی که از قالب های من استفاده میکنن ماژول سبد خرید شما رو هم خریدن ، چون بعد خرید قالب  ، هر مشتری حرفی از پیچیدگی سبد خرید زده بدون معطلی به سایت شما هدایت شده و اینو بیشتر از اینکه به خاطر رفع مشکل مشتری انجام بدم ، به خاطر حمایت از یک همکار انجام میدادم . حسرت این همه مشتری که قالب خارجی میخواستن بخرن و مستقیما سایت شما معرفی شده نه سایت تم فارست نه سایت لئو تم نه سایت مونستر که همه این موارد در بخش تیکت ، در ایمیل در سابقه یاهو مسنجر به صورت مدرک موجود هست .

شما از صبوری و خویشتن داری و بزرگ منشی حرف میزنین ، اما خود شما زیاد هم این موارد رو رعایت نکردین .بارها شده خصوصا در شاپ کیپر کاربری در مورد قالب خارجی و قالب ایرانی سوال کرده و شما قالب های ما رو برای فروشگاه های عادی و قالب های خارجی ( همونایی که خودتون میفروشین ) رو کارهایی فوق العاده برای فروشگاه های بزرگ معرفی کردین . در حالی که خود بنده بارها قالب های خارجی ( قالب های شما ) رو بالاتر از قالب های طراحی شده توسط خودمون به کاربران معرفی کرده ام . شما قالب های طراحی شده ما رو تغییر استایل داده شده قالب پیشفرض تلقی میکنید ، برامون هیچ اهمیتی نداره ، چون خیلی خوشحالم که با همین وسع و توانمون قالب های ساده و معمولی و بی امکاناتی رو طراحی میکنیم که فردی که قالبی چند برابر پر امکانات تر و خارجی رو خریده ، قالبشو میذاره کنار و میاد از قالب ما استفاده میکنه با وجود اینکه میدونه قالب های خارجی ترجمه شده شما خیلی بهتر و پر امکانات تر از قالب های درپیتی ماست و این تنها چیزی هست که برامون مهمه .

شما عزیز که میفرمایین اکانت دولوپر نداشتین و نمایندگی داشتین ، پس این عکس زیر چی میگه ؟ شرمندم کامران خان ولی من عضو تیمی هستم که شما بهش تهمت زدین و حرفایی زدین که حکم پایمال کردن 4 سال زحمت و بی خوابی و پشتیبانی ماست ، وگرنه این عکس رو نمیذاشتم .

http://ipresta.ir/screenshot-for.jpg

این پیام خصوصی رو بنده زمانی به شما ارسال کردم که ما نمایندگی رو از لئو تم گرفته بودیم و قالب هامون رو شروع کرده بودیم به ترجمه ، در حالی که شما نوشتین که هنوز جواب ندادن به شما . اینم مدرکی که من به شما گفتم ما قالب های لئو رو داریم ترجمه و بومی میکنیم :

http://ipresta.ir/666.jpg

اما در آخر هر چی فکر میکنم واقعا نمیتونم هیچ حرف و عملی رو در تاریخچه ذهن خودم علیه شما پیدا کنم  ، هر چی بوده صداقت بوده و حس کمک به یک همکار، اگه حتی یک مورد پیدا میکردم ، راحت تر میتونستم این حرفاتون رو هضم کنم . والا نمیدونم شاید این وسط یه چیزایی قاتی پاتی شده باشه و یا حتی لئوتم مقصر اصلی باشه :)

در هر حال بازم من فکر میکنم شاید این وسط این لئو تم یه حرفایی زده یا یه مواردی پیش اومده که باعث سوتفاهم شما شده باشه . سرتون شلوغ هم هست انگار ، در یک فرصت مناسب این موارد رو کنار هم بذارین و اگه چیزی بود که شما میگین بعدا به قالب های ما لقب استایل خورده قالب پیشفرض بدین ، ناراحت هم نمیشیم ، چون خودمون هم همینو به مشتریامون گفتیم و میگیم و خواهیم گفت .

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

من حدود یکساله از پرستاشاپ استفاده می کنم . فارغ از این بحث ها ، تقریباً با سه تیم پرستاشاپ فارسی پرستا استور و دی بی اس تم کار کردم و  با هیچ کدوم از این تیم ها به مشکل حادی بر نخوردم .

من خودم در مقابل مبلغ ناچیزی که برای خرید قالب پرداخت کردم خیلی مطالب از آقای معظمی و آقای افخمی و سایر دوستان یاد گرفتم بیش از 150 تیکت فرستادم که همه ش رو دیر یا زود با حوصله پاسخ دادند. حتی در برخی موارد بخاطر مبتدی بودن در من مشکلاتی پیش میومد با اینکه دوباره کاری بود براشون ولی باز انجام میدادن. من ماژول سبد خرید رو هم از این گروه خریدو و به جرئت میتونم بگم که هر پیشنهادی هم داشتیم و امکان اضافه نمودن به ماژول بود اضافه کردن. ماژول های دیگه ای هم از یه گروه دیگه خریده بودم که نیاز به هماهنگی با قالب داشت که با دریافت هزینه ای این کارو هم انجام دادن که البته خود سازنده ماژول از انجام این کار سرباز زد.

به عنوان مشتری از زحمات  این گروه تشکر می کنم .

لازم میدانم این نکته را هم اضافه کنم که این سه گروه پرستاشاپی باید در کنار هم باشند و ایجاد تفرقه باعث دلسردی مشتری ها میشه و اون ها رو به سمت استفاده از فروشگاه سازهای دیگه می کشونه. این سه گروه باید در کنار هم باشند و با هم رقابت سالم داشته باشند . که اگر خلاف این باشه  راه رو برای گروه متقلب دیگه ای که همه میشناسیم و با نحوه کارش آشنایی داریم باز کردیم.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

من خودم در مقابل مبلغ ناچیزی که برای خرید قالب پرداخت کردم خیلی مطالب از آقای معظمی و آقای افخمی و سایر دوستان یاد گرفتم بیش از 150 تیکت فرستادم که همه ش رو دیر یا زود با حوصله پاسخ دادند.

لازم میدانم این نکته را هم اضافه کنم که این سه گروه پرستاشاپی باید در کنار هم باشند و ایجاد تفرقه باعث دلسردی مشتری ها میشه و اون ها رو به سمت استفاده از فروشگاه سازهای دیگه می کشونه. این سه گروه باید در کنار هم باشند و با هم رقابت سالم داشته باشند . که اگر خلاف این باشه  راه رو برای گروه متقلب دیگه ای که همه میشناسیم و با نحوه کارش آشنایی داریم باز کردیم.

اصلا بحث بر سر اینکه پشتیبانی آقای معظمی و افخمی و سایر همکارنشون خوبه یا بده یا هر چی نیست ، همه میدونن که پشتیبانیشون خوبه ، هیچ جا هیچ مطلبی هم نمیتونید پیدا کنید از طرف تیم ما که به ایشون بی احترامی شده باشه یا ازشون بد گفته شده باشه . ما تا زمان ایجاد شدن این تاپیک و حرفهایی که ایشون زدن ( که خودمون هم تعجب کردیم ) در کنار هم بودیم و مشکلی نداشتیم .

کل بحث سر اینه که ایشون میفرماین قبل از ما از سایت لئو نمایندگی گرفته بودن و ما بعد اونا رفتیم و نمایندگی گرفتیم و گفتیم که تنها نمایندگی در ایران هستیم ! همین . در حالی که اینطور نیست و در پیام قبلی با مدرک اینو ثابت کردم ( وقتی ما نمایندگی گرفته بودیم ایشون اکانت دولوپر داشتن تو لئو تم ، با استناد به پیام خصوصی که به بنده داده بودن و در پست بالایی ضممیه کرده ام ) حتی در پیام خصوصی به ایشون عرض کردم که ما نمایندگی گرفتیم و ایشون گفتن چطوری به شما نمایندگی دادن در حالی که ما چند ماهه مذاکره میکنیم و جوابی به ما ندادن هنوز ( این پیام خصوصی از تو اینباکس شاپ کیپر من حذف شده به هر دلیلی ، اگه خود اقای معظمی برن پیام هایی که با من رد و بدل کردن رو بخونن ، میتونن این پیام رو پیدا کنن یا میتونم با مدیر شاپ کیپر مذاکره کنم و این پیام خصوصی رو برام پیدا کنن و اینجا ضمیمه کنم ) .

اصلا ما زمانی که از سایت لئو نمایندگی گرفتیم نمیدونستیم که ایشون هم با لئو تم میخوان همکاری کنن یا دارن همکاری میکنن و لئوتم هم به ما گفت که تنها نمایندگی رسمی در ایران شمایید و ما هم همین حرفو اومدیم تو انجمن نوشتیم .

در هر حال ما که از همکاری با لئوتم منصرف شدیم ، حالا اینکه تواناییشو نداشتیم یا از سیاست های لئو تم خوشمون نیومد یا به دردسرهاش نمی ارزید یا سود آنچنانی برای ما نداشت و یا هر چی که اسمشو میخوان بذارن ، الان نماینده رسمی و تام و کامل لئو تم اقای معظمی و دوستانشون هستن و اگه میخوان هم میتونیم یه بنر بزنیم بالای انجمن و یه پست ثابت که ایشون نماینده هستن نه ما . نمایندگی لئو تم چیزی نیست که به خاطرش این همه دلخوری و دشمنی به وجود بیاد ، چون به جز دردسر برای اون نماینده چیز خاصی نداره ( سود صفر در مقابل مشکلات پشتیبانی ) در کنار هم بودن با این وضعیتی که مثل بچه یکی میگه ما اول نمایندگی گرفتیم و اون یکی میگه نه ما گرفتیم ممکن نیست .

لینک به دیدگاه

اصلا دوست نداشتم در این تاپیک شرکت کنم ولی شاید ناگفته هایی هست که بهتره بگم

بنده به عنوان کسی که این انجمن رو راه اندازی کرده و نزدیک به 4 ساله داره فعالیت میکنه این پست رو مینویسم. جناب معظمی عزیز،

ما چه دشمنی با شما داریم که بخواهیم سیاست تخریب در پیش بگیریم؟ متاسفانه با جناب افخمی افتخار آشنایی نداشتم اما زمانی که صدرا مسئول سایت دی بی اس تم بود و قالب های وردپرس رو منتشر می کرد من باهاش دوست بودم و هنوز هم جزو دوستان من هست.

اتفاقا به بچه های تیم گفتم آقای معظمی فردی پیگیره و مشتاق بد نیست اگر باهاشون همکاری کنیم مخصوصا که الان در مشهد هم دفتر زدن. داشتم برنامه ریزی میکردم که با دوستانم مطرح کنم دفتر برسیم خدمتتون برای بررسی امکان همکاری.

بگذریم، آقای معظمی شما که به مرد اخلاق معروف بودید! من واقعا نمیدونم آقای شاد چه تهمتی در این تاپیک زدن که اینقدر تند برخورد کردید؟ هرچقدر متن ایشون رو می خونم:

سلام

دوست عزیز در این زمینه دو مقوله وجود داره :

1- قالبهای خارجی همیشه این دردسر ها را به همراه دارند. پشتیبانی قالبهای خارجی کار بسیار سختی هست به دلیل اینکه شما طراح و نویسنده اونا نیستید و نمیتونید دخل و تصرفی در کدنویسی و اصلاح داشته باشید و اگر هم هر اصلاحی انجام بدید در آپدیت بعدی قالب به احتمال 90درصد از بین خواهد رفت و باید مجددا این کار انجام شود. پس راه حل اصولی و بهینه اینه که اشکالات قالبها به طراح (لئوتم) گزارش داده بشه و منتظر انتشار آپدیت بمونید.

2- سایت لئوتم طی صحبتهایی که داشتیم ، نمایندگی انحصاری در ایران رو به تیم ipresta.ir داد و ما مدتی به فروش و پشتیبانی قالبهای این سایت پرداختیم تا اینکه بر خلاف وعده و مکاتبات انجام شده به سایت دی بی اس تم هم نمایندگی داد و ما به طور کامل ارتباط خود را با این سایت قطع کردیم. تجربه این مدت همکاری به ما نشان داد که اولا سایت لئوتم در پشتیبانی و ارائه آپدیت بسیار ضعیف عمل میکند و ثانیا با توجه به خلف وعده ای که با ما داشتند ، میتوان نتیجه گرفت که از ارزشهای اخلاقی کاملا به دور هستند. هر چند تیم پرستاشاپ فارسی تنها به خاطر براورده کردن نیازهای مشتریانش این همکاری رو آغاز کرده بود ولی امروز بسیار خوشحالیم که در بدو همکاری ، این رابطه قطع شد.

موفق باشید

باز هم تهمتی به شما یا تیمتون نمیبینم. مورد:

1. فقط توضیح در مورد این که پشتیبانی قالب های خارجی کار سختی هست (و بر خلاف ادعای شما که فرمودید تا بحال ما قالبی رو بومی سازی نکردیم) خود من شخصا شاید بالغ بر 50 قالب رو تا الان بومی سازی کردم (از قالب های تم فارست، لئوتم، تمپلیت مانستر و ...) و این کاملا صحت داره که پشتیبانیشون کار دشواریه. به خصوص این که تیم ما پایبند به قوانین کپی رایت بوده و بر اساس قوانین لایسنس قالب ها ما اجازه دست کاری در کدهای قالب رو نداریم

2. فقط در مورد بد قولی و پشتیبانی ضعیف سایت لئوتم صحبت هایی شده باز هم هیچ تهمتی به شما و تیمتون زده نشده.

نمیدونم واقعا چی بگم؟ شما دیگه چرا؟ ما چه بدی و چه دشمنی کردیم با شما؟

بعد از پایان همکاری ما با سایت لئوتم خود من به شخصه تمام افرادی که دنبال قالب های لئوتم بودن رو به سایت شما ارجاع دادم. همچنین واسه سبد خریدتون هم همینطور. فکر میکنم این بیشتر اسمش نمک خوردن و نمکدون شکستن باشه چون حداقل شما به شخص من لطفی نکردین که منتی سرم باشه.

در ضمن تمام تهمت هاتون در مورد تیممون و تخصصشون رو نادیده میگیرم و میذارم روی حساب ناراحتیتون.

فرضا که قالب های ما ویرایش شده قالب پیشفرض هستند! آیا میتونید در مورد ماژول هامون هم چنین ادعایی کنید؟ چطور تخصص تیمی رو که 4 ساله شبانه روز و بی منت دارن برای توسعه وب پارسی تلاش میکنند رو با ساخته های ذهنیتون زیر سوال می برید؟

واسم جالب بود که شما خودتون رو متخصص میدونید چون از پرستاشاپ 1.3 با اون آشنا بودید :) آیا این نمایان گر تخصص شماست؟ فرضا که تمام همکاران من از نسخه 1.6 با پرستاشاپ آشنا شدن، آیا این میتونه نمایان گر عدم تخصصشون باشه؟ به جرات میتونم بگم تیم ماژول نویسیمون اون قدر حرفه ای هست که توانایی نوشتن هر ماژولی رو داره تنها مشکل محدودیت زمانی و حجم بالای پروژه هاست.

شما 9000 مشتری دارید در 5 سال که شامل مشتریان پرستاشاپ و وردپرس هستند ما بعد از کمتر از 4 سال بالغ بر 8000 مشتری داریم که کاربران پرستاشاپ هستند. پس لطفا تعداد مشتریانتون رو به رخ ما نکشید.

و اما در مورد ادعای که درباره لئو داشتید. جناب معظمی عزیز و گرامی. نمایندگی لئوتم برای ما نه افتخار بود نه سود که بخواهیم سرش با شما دعوا کنیم ما صرفا برای راه انداختن کار مشتریانمون و جلوگیری سودجویی برخی سایت های ریپر این نمایندگی رو گرفتیم. ولی لطفا حرفتون رو با سند و مدرک بزنید. چون خود من شخصا با لئوتم مکاتبه کردم میگم که در جریان باشید:

در تاریخ 1 جولای 2014 ایمیلی به شخص DINH NGHIA TRAN (مدیر سایت لئوتم) ارسال کردم و از ایشون درخواست کردم برای سهولت دسترسی کاربران به قالب های خارجی و عدم صرف هزینه های گزاف به ما نمایندگی بدن. ایشون در همون روز ابتدا به من گفتن که میتونید از برنامه Affliates 30% ما استفاده کنید اما من بهشون گفتم ایرانی ها امکان پرداخت آنلاین از طریق درگاه های خارجی رو ندارن به همین منظور ازشون خواستم به ما نمایندگی انحصاری بدن. ایشون در پاسخ گفتن:

Dear mate
you should create a market
we will post my template to it
my template is support rtl
but not good in translate

do you have any system so we can check order???

یعنی ما باید بخشی مثل اددانز در سایتمون راه اندازی میکردیم که بتونیم قالب های اون ها رو بذاریم روی سایتمون و همین کار رو هم انجام دادیم (راه اندازی بخش leo.ipresta.ir)

من در پاسخ به ایشون خواستم برای کاربران ما تخفیفی قائل بشم (ولو در حد 5 دلار) که باز هم مبلغ خوبی میشد. ایشون قبول کردن اما بعدا جلسه گذاشتن و پورسانت برنامه نمیاندگی رو بیشتر کردن. پس از مکاتباتی که برای قیمت قالب ها انجام شد ایشون از من خواستن اکانتی در لئوتم برای خودم بسازم تا بهم دسترسی دانلود بدن:

OK
we will put you as my 
agency in my site

did you have account in leotheme.com
create an account
i will set download permission

then show me your site

همینطور هم شد. اینجا بود که همکاری ما آغاز شد و بعد از اون ما چند قالب رو راستچین کردیم و توضیحاتی رو در مورد راستچین سازی بهشون دادم. ایراداتی هم در قالب هاشون بود که گزارش کردم. در تاریخ 4 دسامبر 2014 اولین پرداخت فروش های ما به لئو تم انجام شد.

همون روز ایشون به من ایمیل زدن که در حال ایجاد مطلبی برای معرفی شما هستیم:

We are creating content
we will put logo and link to your site
dont worried

در تاریخ 9 دسامبر 2014 ایشون مطلبی رو درباره نمایندگی ما در این لینک گذاشتن:

http://www.leotheme.com/blog/310-leo-theme-distribution.html

سپس مطلبی رو در سایتشون گذاشتن که کمی مزایای نمایندگی رو زیاد کرده بودن و مطلب جدیدی درباره ما در بلاگشون نوشتن:

http://www.leotheme.com/blog/312-leo-theme-to-officially-distribute-prestashop-theme-in-iran.html

بعد از این مطلب اون ها بخش نمایندگی شون رو در سایت راه اندازی کردن و همین مورد بود که باعث شد من ازشون سوال کنم آیا ما تنها نمایندگی لئوتم در ایران هستیم یا خیر و این که در مورد سایر سایت هایی که قالب های لئو رو دارن میفروشن چه اقدامی انجام بدیم؟ ایشون در پاسخ گفتن (تاریخ 13 دسامبر 2014):

HI mate
yes you are only and one distributor in Iran
please request them remove my template form our site

متن بالا رو با دقت بخونید: you are only and one distributor in Iran! یعنی شما تنها نمایندگی ما در ایران هستید! :)

پس ادعای شما مبنی بر نماینده بودنتون قبل از ما همینجا رد میشه.

اما داستان از اون جایی روع شد که لئوتم به بهانه تعداد کم قالب های راستچین شده در سایت ما نمایندگی جدیدی به شما دادن و در تاریخ 11 مارس 2015 بهشون این ایمیل رو زدم:

Dear sir,

There is an issue that I want to ask you for details. As we discussed earlier we were supposed to be the one and only distributor in Iran, but now there is another site (dbstheme.com) which seems you have given them distribution too and they sell your themes. Because of the limited market in Iran when there are more than one distributor here we can not sell in a good level.
We have temporarily disabled our leo section till your respond.

R.S.V.P
Mehrshad

ترجمه: ما قرار بود تنها نمایندگی شما در ایران باشیم اما الان سایت دی بی اس تم ادعای نمایندگی از شما رو میکنه. با توجه به بازار محدود قالب ها در ایران وجود بیش از یک نمایندگی در ایران اجازه نمیده ما سطح خوبی از فروش قالب های لئو رو فراهم کنیم. ما موقتا بخش فروش قالب های لئوتممون رو غیر فعال کردیم تا شما پاسخ بدید.

ایشون در پاسخ گفتن (تاریخ 12 مارس 2015):

Hi mate
because your input template is slow
we have 70 template
you should hire employee to input all
to make more money
if you can confirm that end of apr
you can input all template from us to your site
we will contact with http://dbstheme.com
to remove all my template

یعنی چون سرعت قرار دادن قالب ها در سایت شما پایین بود ما به دی بی اس نمایندگی دادیم و اگر تا آخر آپریل تمام 70 قالب ما رو در سایتتون قرار بدین ما به دی بی اس تم با ایمیلی که نوشتم تماس میگیریم و میخواهیم که قالب های ما رو از سایتشون حذف کنند!

اما من در پاسخ به ایشون گفتم (تاریخ 12 مارس 2015):

Hi,
No that's ok. We will close our leo section. Please give me your paypal number I will pay last sells.
Best regards,
Mehrshad

یعنی ما دیگه به ادامه همکاری رغبتی نداریم و بخش لئوی خودمون رو بستیم. و آخرین واریز ما برای لئوتم انجام شد. این بود پایان همکاری ما با لئوتم برای همیشه.

امیدوارم این سند باعث شرمندگی شما نشه چون تمام ادعاهاتون پوچ و بی اساس بود.

حیف شد دوست داشتم همکاری بیشتر و گسترده تری داشته باشیم جناب معظمی

براتون بهترین ها رو آرزو میکنم

مهرشاد ذاکریان

لینک به دیدگاه

وقت بخیر

ضمن عرض ادب و احترام به تمام دوستانی که در این حوزه یعنی پرستاشاپ فارسی فعالیت می کنند و از آنجا که بنده نیز از این فروشگاه ساز استفاده می کنم و تجربه خرید و همکاری از 3 قطب اصلی یعنی پرستا استور , دی بی اس تم و آی پرستا رو دارم وظیفه خودم دونستم تا به عنوان فردی بی طرف نظر خودم رو ارائه بدم تا شاید برخی مسائل برای کاربران عادی شفاف تر گردد.

به جرات می توان گفت هر 3 گروه واقعا رقابت سالم و تنگاتنگی را با هم دارند و اختلافات در مسائل غیر فنی است که نمونش مسائلی است که در بالا مطرح شده است.

با این حال بنده به عنوان یک فرد عادی و کسی که از پرستاشاپ استفاده می کنه تیم قدرتمند پرستا استور ( جناب نجفی و احراری ) که با این انجمن نیز همکاری دارند رو به عنوان قطب اصلی و راس هرم پرستا فارسی در ایران می دونم و جرات می تونم بگم سطح دانش و کارهایی که انجام میدن فراتر از ایران عزیز و در سطح بین المللی است.

پشتیبانی و پاسخگویی : 10/10 ( جهت اثبات تیک ها و ایمل ها موجود است )

قیمت و هزینه ها :  10/10 خیلی از درخواست ها و شخصی سازی ها رو که اصلا به این گروه مربوط نمی شد رو با حداقل هزینه و گاهی کاملا رایگان قبول زحمت می کردند در صورتی که در این انجمن حتی برای سلام کردن نیز به بخش بازارچه معرفیتون می کنند تا تیکت بزنید و بررسی بشه!!

ابتکار و نواوری و خلاقیت : 10/10

قطب دوم به نظر بنده آی پرستا است, این نکته بر هیچ کسی پوشیده نیست که آی پرستا زحمات فراوانی برای پرستاشاپ فارسی کشیده است یا خودمانی تر در این خصوص حق آب و گل دارد, ولی متاسفانه همین مساله به نظر بنده سبب شده کمی غرور و تکبر این گرو خوب رو در بر بگیرد. به نوعی ساده تر به پاسخگویی و ادبیات برخی مدیران در 1 الی 2 سال قبل توجه کنید و پاسخگویی و ادبیات همان مدیر را در چند هفته یا ماه اخیر مرور کنید, تفاوت کاملا آشکار است

من یک قالب از آی پرستا و چندین ماژول عمومی و اختصاصی از پرستا استور گرفتم و یک همکاری کوچک نیز با دی بی اس تم داشتم

دقیقا 2 هفته بعد از خرید قالب از این انجمن متوجه اشتباهی که کردم شدم و هیچ اعتراضی نیز در این خصوص به هیچ کس یا گروهی نکردم , نداشتم و ندارم چون " خود کرده را تدبیر نیست " و در همان ابتدا بطور کامل قید پشتیبانی و طرح سوال و تیکت در این انجمن رو بطور کامل زدم.

در انتها :

استارتر عزیز بهتر بود شما کمی صبوری میکردید بعد تاپیک میزدید چون به گفته خودتون گویا سو تفاهمی پیش آمده و خدارو شکر رفع شده است. با این حال هیچ فرد یا تیمی 100% کامل نیست و ما باید متاسفانه انتظاراتمون رو کمی کاهش بدیم تا بوده همین بوده و در آخر نقل قولی می کنم از مهران عزیز که سخن بسیار زیبایی عرض کردند.

" متاسفانه با اینکه همیشه دوست داشتم از داخلی ها حمایت کنم ولی همیشه پشیمونم کردن . "

من برای هر 3 گروه این عزیزان احترام فوق العاده ای قائل هستم و امیدوارم این مشکلات بصورت درون خانواده ای حل و فصل گردد و عمومی نشود تا عده ای سودجویی نکنند.

با آرزوی موفقیت روز افزون

لینک به دیدگاه

دقیقا 2 هفته بعد از خرید قالب از این انجمن متوجه اشتباهی که کردم شدم و هیچ اعتراضی نیز در این خصوص به هیچ کس یا گروهی نکردم , نداشتم و ندارم چون " خود کرده را تدبیر نیست " و در همان ابتدا بطور کامل قید پشتیبانی و طرح سوال و تیکت در این انجمن رو بطور کامل زدم.

هیچ سایتی مثل ما این امکان رو به کاربران نمیده که در صورت عدم رضایت پولشون رو پس بگیرن  ، شما هیچ اشتباهی نکرده اید، اگر مواردی که در بخش قوانین و نحوه پشتیبانی در بازارچه ذکر شده به شم داده نشده ، این حق شماست که اعتراض کنید ، کافیست تیکت بزنید و قالب رو پس داده و هزینه آن را دریافت کنید ، انگار قالب را از اول خریداری نکرده بودید . مسلما نمیشه همه رو راضی نگه داشت ، یکی مثل شما میگه اشتباه کردم از فلان سایت قالب خریدم یکی دیگه میگه بهترین کار دنیا رو کردم و یکی هم ...

و ضمنا لطفا در رابطه با موضوع تاپیک مطلب ارسال کنید ، مواردی که نوشتین جاش اینجا نیست ، چون موضوع بحث ما چیز دیگریست . اگر انتقاد و پیشنهادی دارین بخش های مربوطه در انجمن وجود دارد .

لینک به دیدگاه

سلام مجدد به همه دوستان

محراب عزیز ممنون از مشارکت شما و وقتی که گذاشتید ولی لطفا در رابطه با موضوع تاپیک و بحث جاری مطلب بذارید.

اینجا اصلا مساله پشتیبانی مطرح نیست. سوء تفاهمی بود بین استارتر و تیم دی بی اس تم که برطرف شد. مساله در حال حاضر تهمت هاییست که جناب کامران معظمی به تیم ما نسبت دادند و پاسخ هم داده شد.

این نکته رو مطالب بالا اضافه کنم که من از روز اول مخالف شدید گرفتن نمایندگی از لئوتم بودم ولی اصرار کاربران و زیاد شدن افرادی که سایت معلوم الحال پرســــتاتولز سرشون کلاه گذاشته بود باعث شد این تصمیم رو بر خلاف میل باطنی بگیریم. کافی بود آقای معظمی نمایندگی لئو رو مطرح میکرد تا با کمال میل در بدو کار ، نمایندگی رو به ایشون منتقل میکردیم. این همه جنجال و تهمت به خاطر این موضوع بی اهمیت واقعا جای تاسف داره.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

من فقط میتونم بگم آدما همیشه تو ی حال و حوصله نیستن ، و حرفای آقا مهدی حرف بدی در مورد دی اس تم نبود. اما احتمالا آقا کامران یا تو اون لحظه ناراحت بودن یا از حرفای آقای شاد برداشت دیگه ای کردن.

من تو مدت آشنایی با آقای معظمی خیلی ازشون مشاوره گرفتم و مزاحمشون شدم ، چند بار بود که به شدت ناراحت و عصبانی بودم ولی آقای معظمی به قدری با آرامش و احترام و با حوصله جواب دادن که من شرمنده شدم .

آقا بهمن هم تو یاهو زیاد با هم برخورد داشتیم و دیگر مدیران ای پرستا و حتی با آقای نجفی تو تلگرام که وقتشونو گرفتم.

اما اینجا نمیدونم چی شد یهو لهن ها برگشت و ادبیات عوض شد ، اگه ی نفر از روی ناراحتی حرفی زده به نظر من کوچکترین نباید با حرفای جبهه گیرانه به اصطلاح به این جو دامن زد .

چیزی من از پرستا میدونم اینه که خود من به شخصه به هر سه گروه پرستا تو ایران (ای پرستا،دی بی اس تم،پرستااستور) نیاز دارم.

به نظر من حیفه که کدورت پیش بیاد، خیلی خوبه میشه که همه از هم عذرخواهی کنیم حتی اگه مقصر طرف مقابل باشه ، اینجوری خیلی بهتره.

لینک به دیدگاه

مسئله ما اثبات صداقت و راست گویی ما بوده. گاهی شفاف شدن این مسائل کمک میکنه که کاربران بدونن صداقت وجود داره یا نه. اگر تهمتی زده میشه باید پاسخ داد تا کاربران متوجه بشن که پنهان کاری وجود نداره. وگرنه نقص و کاستی همه جا هست.

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

سلام خیلی ناراحت شدم از مشاجرات بین دو گروهی که هر دو در توسعه پرستا بهترین های ایران هستند.

پیشنهاد میکنم هر دوتیم با  همدیگر یک ملاقات حضوری و دوستانه داشته باشید بخصوص که هر دو در یک شهر هستید این امر میسر است. قول میدهم تمام این سوء تفاهم ها از بین میرود و تمامی کامنت های این پست را پاک و حذف کنید. این بحث کمی بر روی کاربران هر دو سایت که کاملاً آشنا هستند بار منفی دارد. و البته بدتر اینکه زمینه همکاریهای جدی بین دو تیم را تیره و تار میکند.

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از شما دوست عزیز که به این مسائل توجه دارید ولی پاکسازی این تاپیک امکان پذیر نیست مگر با درخواست جناب معظمی. ما هم دلمون نمیخواست این مشکل به وجود بیاد و اصلا تصور نمیکردیم که چنین مشکلی وجود داشته باشد.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...