رفتن به مطلب

ماژول رایگان هموار برای پرستا شاپ 1.4.6.2

پست های پیشنهاد شده

سلام به دوستان عزیز پرستا شاپی و با عرض تبریک دوباره عید به همه شما عزیزان. یکی از عیدی‌های وعده داده شده برای شما عزیزان ماژول هموار بود که آماده‌ی انتشار شده و از انتهای همین مطلب میتونید دانلود کنید و نصب کنید.

امکانات ماژول:

اتصال هموار به پرستا شاپ و ثبت کامل اطلاعات سفارش در هموار

انجام تمام مراحل ثبت خرید در فروشگاه شما

دارای حامل اختصاصی و هوشمند

امکان پرداخت سفارش به صورت آنلاین و پرداخت در محل

نکات مهم قبل از نصب:

مهم: این ماژول فعلاً فقط با پرستاشاپ 1.4.6.2 سازگار است. اگر از نسخه‌های قبلی استفاده می‌:کنید آن را به 1.4.6.2 ارتقا دهید.

فروشگاه باید در حالت خرید چند مرحله‌ای باشد.

با این ماژول امکان خرید بصورت مهمان وجود نداره و مشتری باید حتماً ثبت نام کرده باشد.

وزن محصولات باید بصورت گرم و قیمت به ریال تنظیم شده باشد.

بعد از نصب این ماژول فروشگاه شما قالبیت استفاده برای غیر از هموار را از دست می‌دهد

آموزش نصب در داخل خود ماژول و در در ادامه همین مطلب آورده شده است

آموزش نصب:

مرحله اول نصب:

در برخي از مراحل، لازم است تا فايل هاي جديد جايگزين فايل هاي قبلي شوند، پيش از انجام اين کار، از فايل هاي موجود يک نسخه بر روي سيستم خود ذخيره کنيد.

1- از محتويات فايل زيپ، سه پوشه

hamvar

hamvarcarrier

hamvarpayment

را در دايرکتوري modules ،در مسير اصلي نصبِ پرستاشاپ کپي کنيد.

2- فايل هاي address.tpl و authentication.tpl را جايگزين فايل هاي هم نام خود در دايرکتوري

themes\mytheme

کنيد. mytheme نام قالب فروشگاه شماست ( قالب پيشفرض prestashop است).

3- فايل statesManagement.js را جايگزين فايل هم نام خود در مسير

themes\mytheme\js\tools\

کنيد.

4- پوشه blockcart را در مسير زير بريزيد (اگر دايرکتوري modules در مسير قالب شما وجود ندارد، آن را ايجاد کنيد)

themes\mytheme\modules\

مرحله دوم نصب:

از محيط مديريت پرستاشاپ وارد تَب «ماژول ها» شويد.

از بخش «ارسال ها و حامل ها» ابتدا ماژول «هموار» را نصب و پيکربندي کنيد. سپس ماژول «سرويس ارسال هموار» را از همين بخش (ارسال ها و حامل ها) نصب کنيد.

از بخش «پرداخت ها و درگاه ها» ماژول «پرداخت هموار» را نصب کنيد.

از محيط مديريت پرستاشاپ وارد تَب «پرداخت» شويد.

در بخش «محدوديت ارزها»، ماژول هموار را روي تومان و ريال محدود کنيد و تغييرات را ذخيره نماييد.

در بخش «محدوديت گروه ها»، ماژول هموار را براي تمامي گروه ها انتخاب و ساير ماژول ها را غير فعال کنيد، تغييرات را ذخيره نماييد.

در بخش «محدوديت کشور ها» ، کشور ايران را براي ماژول هموار انتخب و تغييرات را ذخيره کنيد.

از محيط مديريت پرستاشاپ وارد تَب «حمل» شويد.

بر روي زير منوي «واسطه هاي حمل» کليک کنيد.

ابتدا از پايين صفحه ، حامل پيش فرض را يکي از چهار حالت pishtaz-online ,... قرار دهيد و تغييرات را ذخيره کنيد. سپس وضعيت ساير حمل کننده ها را غير فعال کنيد (يعني تنها چهار حمل کننده مربوط به ماژول فروتل فعال باشند!)

توجه: بعد از نصب ماژول، واحد پولي روي تومان قرار مي گيرد، بهتر است از تَب «پرداخت»، زير منوي «واحد پول ها»، روي تومان کليک کنيد و «قالب» را روي آخرين حالت (0,000.00x) قرار دهيد.

بعد از انجام مراحل بالا، به دايرکتوري

\tools\smarty\compile

و تمامي فايل ها، به جز فايل index.php را حذف کنيد. اين فايل ها، فايل هاي کَش شده قالب هست.

نکاتی بعد از نصب:

کد iso استان‌های ایران را به هیچ عنوان تغییر ندهید.

حامل‌های تعریف شده را تغییر نداده و حامل جدید اضافه نکنید.

روش‌های پرداخت را تغییر نداده و روش جدید اضافه نکنید.

وزن محصولات را حتما به گرم وارد کنید.

با تشکر ویژه از:

جناب آقای دومنجیری بابت کدنویسی ماژول

شروین عزیز جهت هماهنگی شروع پروژه

دانلود: hamvar_RC_1391.zip

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 weeks later...

سلام

من چندتا سوال دارم ازین ماژول

1- من برای ارسال سفارش در تهران از پیکی که خودم باهاش قرار داد بستم استفاده میکنم ، حالا اگه این ماژول رو نصب کنم حاملی که خودم ایجاد کردم باید حذف بشه؟

2- امکان این وجود داره که قیمتها رو به صورت تومان وارد کنیم یا صددرصد باید ریال باشه؟

3- ورژن پرستای من 1.4.4.1 هستش ، امکان استفادش وجود داره یا باید بدم که ماژول رو برام بازنویسی کنن؟

ممنونم از همه دوستان

---------------------

پ.ن : بعد از کلنجارهای زیاد با ارسال مارکت و تماسهای پی در پی الان تصمیم گرفتم که سوئیچ کنم روی هموار :(

لینک به دیدگاه

1- این مورد رو امتحان نکردیم. میتونید امتحان کنید و فکر نمیکنم مشکلی باشه هرچند توصیه نمیشه.

2- امکان پذیره. قیمت ها باید به تومان باشه. میتونید به ریال هم وارد کنید اما باید ضریب واحدها درست باشه و ماژول روی تومان محدود بشه

3- می‌تونید به راحتی و با چند کلیک ارتقا بدید به 1.4.6.2. آموزش ارتقا در بخش آموزش انجمن موجوده.

لینک به دیدگاه

سلام

با این ماژول امکان خرید بصورت مهمان وجود نداره و مشتری باید حتماً ثبت نام کرده باشد.
نمی شه کاری کرد که بدون عضویت هم بشه خرید کرد؟

من خودم به شخصه از فروشگاهی که عضویت بخواد خرید نمی کنم، فکر کنم سایر کاربران هم اینطوری باشن.

ممنون

لینک به دیدگاه

در حال حاضر خیر
یعنی امکانش هست به زدوی راه بیفته؟

و اینکه می شه پرستا شاپ رو کاری کرد که سبد خرید نداشته باشه و فقط دکمه خرید پستی داشته باشه که لینک خرید پستی در صفحه جدید باز بشه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

اگر اشتباه نکنم نیازی به اون پوشه نیست.

این آموزش از روی فروتل تغییر داده شده و احتمالن اشتباه هست.

امتحان کنید و نتیجه رو بگید.

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

سلام،

من یه مشکلی دارم . با ماژول فروتر هم دقیقآ همین مشکل رو داشتم ولی چون اونجا تم کاستوم بودم فکر کردم مشکل از اونه... کلا از اول پرستاشاپ رو نصب کردم و رو تم اصلی هموار رو اومدم تست کنم باز دقیقآ به همون مشکل برخوردم. وقتی فولدر module ها رو کپی میکنم توی قسمت modules دیگه سایتم بالا نمیاد. رو local و با wamp نصب هستم. قسمت مدیریت مشکل ندارم ولی قسمت خود سایت یک صفحه کاملا سفید بدون هیچ اروری میاد. به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

دقيق بايد تمامي مراحل نصب رو با دقت انجام دهيد

روي محلي شايد جواب نده

ديباگ رو فعال كن ببين خطاش براي چيه

نحوه فعال هم توي انجمن هست

مرسی توی debugging mode گذاشتم مشکل رو فهمیدم. توی extension های php یه extension به نام php_soap.dll رو باید include میکردم که مشکلم حل شد. مشکل به خاطر wamp بود دقیقآ

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

1-امکانش هست که خرید به صورت یک مرحله ای باشه و حالت مهمان هم فعال باشه؟

2-اگه واحد پول پیشفرض، تومان باشه مشکلی پیش نمیاد؟

3-آیا این ماژول با ماژول زرین پال سازگار هست؟

4-امکان پرداخت آنلاین یا فیش بانکی در این ماژول وجود داره؟

ممنون از توجهتون

لینک به دیدگاه

1. خیر

2. فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد به شرطی که در بخش پرداخت ماژول رو روی ارز خودش محدود کنید.

3. خیر. فروشگاه شما فقط با هموار کار میکنه و مشتری نمیتونه تشخیص بده چه محصولی رو از کجا تهیه کنه

4. فیش بانکی بی معنی است وقتی مشتری میتونه در محل پول رو پرداخت کنه!

لینک به دیدگاه

1- پس امکان پرداخت آنلاین به چه صورته؟

2- من میخواستم هزینه ارسال برای خریدار رایگان باشه.

یعنی وقتی مشتری به عنوان مثال 4000 تومان خرید میکنه فقط همون 4000 تومان رو بپردازه و هزینه پست رو هموار از اون 4000 تومان که از مشتری میگیره کم کنه.

چه طور میتونم این رو در ماژول تنظیم کنم؟

اصلا این امکان وجود داره؟

با سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

من ماژول هموار رو قدم به قدم نصب کردم.

واحد پول پیش فرض هم تومانه.

مراحل خرید به درستی انجام میشه و سفارش در پنل سایت هموار ثبت میشه و به ریال تبدیل میشه ولی یک خطا در مرحله آخر میده که تصویرشو پیوست می کنم.

لطفا بگید این خطا مربوط به چی میشه؟

ممنون

post-1615-14373017856646_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

من ماژول هموار رو قدم به قدم نصب کردم.

واحد پول پیش فرض هم تومانه.

مراحل خرید به درستی انجام میشه و سفارش در پنل سایت هموار ثبت میشه و به ریال تبدیل میشه ولی یک خطا در مرحله آخر میده که تصویرشو پیوست می کنم.

لطفا بگید این خطا مربوط به چی میشه؟

ممنون

پارامتر های ارسالی به هوک همخونی ندارند. باید کد ماژول بررسی بشه

شما فعلن توی تنظیمات PHP (اگه دسترسی داری) نمایش وارنینگ رو غیر فعال کن تا حداقل ظاهر سایت اینطور آشفته نباشه

اگه دسترسی به فایل php.ini هاست نداری می تونی کد زیر رو ابتدای همین فایل hamvarcarrier.php بزاری:

error_reporting(E_ERROR);

احتمالن دیگه پیامی نشون داده نمیشه!

لینک به دیدگاه

اگر از ساب دومين استفاده كرديد مشكل از ساب دومينتونه كه چون ماژول در كد نويسيش اين رو پيش بيني نكرده احتمالا با اين خطا روبرو مي شيد كه بايد ادرس سايتتون رو در ساب دومين ريدايركت كنيد تا با اين مشكل مواجه نشيد

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

سلام دوستان

ماژول همواری که در فروشگاهم نصب کردم با مشکلی مواجه شده است.

هر مشتری فقط یک بار می تواند خرید کند (به صورت موفق همراه با کد رهگیری) و

وقتی برای بار دوم خرید می کند تا مرحله تایید سفارش میرود و بعد از کلیک بر روی "تایید سفارش" یک صفحه سفید می آید ولی در پنل سایت هموار یک سفارش معلق ثبت می شود که نام محصول و قیمت ندارد.

مشکل از ماژول هموار است یا از تنظیمات پرستاشاپ؟

لطفا راهنمایی کنید.

در صورت امکان نویسنده ماژول رو معرفی کنید و ایمیل ایشان را بنویسید.

لینک به دیدگاه

سلام

تم جدید مبارکه

من یه مشکل دیگه برام پیش اومده.

بعد از اون خطا وقتی دوباره خواستم واردسایتم بشم کلا یه صفحه سفید اومد.

ماژول هموار رو غیر فعال کردم مشکل حل شد.

میشه ماژول هموار رو بدون از دست رفتن رکورد های دیتابیس حذف نصب و دوباره نصب کرد؟

لینک به دیدگاه

كلا فكر كنم بايد دوباره ماژول ها براي 1.4.9 بهينه و كد نويسيش بازنگري بشه توسط جناب دومنجيري

چون ماژول ها براي نسخه 1.4.6 ساخته شده و شايد روي نسخه جديد كار نكنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری
  • اضافه کردن...