رفتن به مطلب

مشکل در باز نشدن بخش های گوناگون مدیریت

nasimparsi

پست های پیشنهاد شده

با درود

دوستان من در بخش مدیریت و پیشخوان پرستاشاپ به بخش های گوناگون که می خوام سر بزنم به جای باز شدن اون بخش یا از پیشخوان مدیریت بیرون میام و یا با این پیام روبرو می شم:
[PrestaShopException]

Invalid address #62
at line 401 in file classes/Address.php

396. // if an id_address has been specified retrieve the address
397. if ($id_address) {
398. $address = new Address((int)$id_address);
399.
400. if (!Validate::isLoadedObject($address)) {
401. throw new PrestaShopException('Invalid address #'.(int)$id_address);
402. }
403. } elseif ($with_geoloc && isset($context->customer->geoloc_id_country)) {
404. $address = new Address();
405. $address->id_country = (int)$context->customer->geoloc_id_country;
406. $address->id_state = (int)$context->customer->id_state;

AddressCore::initialize - [line 197 - classes/tax/Tax.php] - [1 Arguments]
TaxCore::getProductEcotaxRate - [line 610 - classes/Cart.php] - [1 Arguments]
CartCore->getProducts - [line 1494 - classes/Cart.php]
CartCore->getOrderTotal - [line 1392 - classes/Cart.php] - [2 Arguments]
CartCore::getTotalCart - [line 854 - controllers/admin/AdminCartsController.php] - [3 Arguments]
AdminCartsControllerCore->getOrderTotalUsingTaxCalculationMethod - [line - ] - [2 Arguments]
call_user_func_array - [line 321 - classes/helper/HelperList.php] - [2 Arguments]

لطفا اگر می شه بنده رو راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

البته شاید این موضوع هم به پیدا کردن مشکل کمکی بکنه. در مرورگر فایرفاکس هر زمان می خوام به سایت وارد بشم و سایتو باز کنم با این پیام روبرو می شم در برخی از مرورگرهای دیگه کلا می گه صفحه وجود نداره 404 و ... 

500 Server Error

Oops, something went wrong.

Try to refresh this page or feel free to contact us if the problem persists.

همچنین در بخش بازدیدکنندگان آنلاین این وضعیت هست! به نظرتون این چه چیزی هست که داره بازدید می کنه با آی پی های گوناگون و ارجا دهنده ی نا مشخص؟

لینک به دیدگاه

اسکرین شات از ارور ذکر شده در بخش (مدیریت و پیشخوان پرستاشاپ)

برای نمونه اکنون روی سبدهای خرید ناتمام کلیک که می کنم این ارور داده می شه

http://uupload.ir/files/bkjm_capture.jpg

لینک به دیدگاه

مشکل بیش تر اینجا رخ می ده که روی سبدهای خرید فعال یا سبدهای خرید نا تمام کلیک می شه. پشتیبانی هاست با یک پاسخ که به نظر مشخص هست به دلیل نا آگاهی دادن گفتن ممکنه از استفاده از منابع باشه!! لطفا اگر می شه بنده رو راهنمایی کنید.

مشکل اصلی هنگامی هست که روی سبد خرید ناتمام کلیک می شه. دسترسی به این بخش وجود نداره و با کلیک روی این گزینه این ارور نشان داده می شه

استفاده از منابع در سیپنل به این گونه است:

http://uupload.ir/files/dhd6_capture.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم این مشکل نیاز به بررسی داره و نمیشه از روی عکس نظری داد. باز هم منتظر نظر سایر دوستان باشید

ممنونم. آیا امکان تغییر عنوان جستار (تاپیک) در انجمن وجود داره؟ از اونجایی که الان متوجه شدم این مشکل تنها در بخش سبدهای خرید ناتمام ایجاد می شه و با کلیک روی این گزینه این ارور مشاهده می شه و دسترسی به بخش سبدهای خرید نا تمام وجود نداره

اگر بشه عنوان رو به : «ارور و باز نشدن سبدهای خرید ناتمام» تغییر داد احتمالا دوستان بهتر می تونند کمک کنند.

لینک به دیدگاه

احتمالا اگه هر دو کش رو خاموش کنید و ماژول های اضافه پرستا رو حذف کنید درست میشه

منظورتون از پاک کردن کش این اجرا این بخش هست؟

http://uupload.ir/files/2p84_capture.jpg

خصوصا ماژول های آمار رو.بعد با ctrl+F5 سایت رو رفرش کنید

می شه گفت همگی ماژول های زیادی رو پاک کردم ولی مشکل حل نشده

می خواستم بدونم گزینه ی سبدهای خرید نا تمام و سبدهای خرید فعال مربوط به ماژول ویژه ای هست؟ شاید بشه اون ماژول رو حذف کرد و دوباره نصب کرد و درست بشه

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل احتمالا مربوط به اینه که شما بطور دستی یا با استفاده یک ماژول ، سفارشی رو از پرستاشاپ حذف کردید یا تغییری در دیتابیس دادید.

رفع مشکل نیاز به بررسی دیتابیس داره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل احتمالا مربوط به اینه که شما بطور دستی یا با استفاده یک ماژول ، سفارشی رو از پرستاشاپ حذف کردید یا تغییری در دیتابیس دادید.

رفع مشکل نیاز به بررسی دیتابیس داره

موفق باشید

ممکنه بگین باید دیتابیس رو چکار کرد؟

به نظرم پشتیبانی هاست متوجه مشکل نشده و به اشتباه داره به من می گه هاست رو ارتقا بده!

لینک به دیدگاه

این عکس ها رو از بخش های دیگر ارور گرفتم و در جایی قرار داده بودم. گفتم اینجا بزارم شاید بتونه راهگشا باشه

http://uupload.ir/files/tnw_qkv8_2.jpg

2

http://uupload.ir/files/7op8_bkjm_capture.jpg

3

http://uupload.ir/files/q8tj_zkpi_3.jpg

اطلاعات آی دی 62 در جدول ps_address دیتابیس phpmyadmin وجود نداره:

http://uupload.ir/files/0139_capture.jpg

لینک به دیدگاه

به نظر چون آی دی 62 در دیتابیس وجود نداره این مشکل پیش میاد

حالا یک گرفتاری تازه پیش اومده

من یک کاربر تازه ساختگی ساختم توی سایت که می شد شماره ی 69

بعد رفتم توی دیتابیس و شماره ی 69 رو ویرایش کردم و آی دی شو زدم 62. دوباره رفتم روی سبدهای نا تمام کلیک کردم و به همون ارور برخوردم ولی این بار شماره ی 62 شده 69! یعنی اون چیز تازه ای که ایجاد کردم رو چون ویرایش کردم و شمارش شده 62 دوباره گیر می ده به 69 که جاش خالی شده!

الان باز یک کاربر دیگه بسازم و ویرایش کنم و شمارشو مثلا از 71 بکنم 69 دوباره احتمالا از آی دی 71 ایراد خواهد گرفت!
(الان همین کارو کردم و دوباره ارور شده 71!)

ارور تبدیل شده به این:

http://uupload.ir/files/8gd_capture.jpg

لینک به دیدگاه

دوست من ، بهترین و سریع ترین راهکار اینه که آخرین بکاپ قبل از مشکل رو برگردونید و بعد از این هم ماژول های غیراستاندارد و رایگان تست نشده رو استفاده نکنید . یک اشتباه کافیست تا زحمت یکسال شما رو به باد بده .

لینک به دیدگاه

دوستان گرامی مشکل حل شد!!!

این کارو کردم و درست شد (برای دیگر دوستانی که ممکنه به این مشکل بربخورن می نویسم):

به phpMyAdmin سیپنل رفتم. روی گزینه ی insert زدم و یک آی دی با شماره ی گم شده با اطلاعات ساختگی ایجاد کردم و روی دکمه ی go زدم.

یک کاربر ایجاد شد (در آی دی گم شده) و دیگه مشکل حل شد

امیدوارم این موضوع باعث بشه دست کم دیگر دوستان اگر در آینده به این مشکل برخوردن بتونن زود مشکل رو حل کنند

با سپاس

لینک به دیدگاه

به طور کل نباید به دیتابیس دست بزنید. احتمال خیلی زیاد شما قبلا فیلدی رو از دیتابیس حذف کردید یا ماژولی این کار رو کرده

با استفاده از ماژول pscleaner که در پرستا موجوده میتونید برخی از این مشکلات رو حل کنید

دو گزینه پاک سازی و بهینه سازی در این ماژول وجود داره که مشکلات دیتابیس رو بررسی میکنه

توجه کنید که دو بخش اول این ماژول رو به هیچ عنوان استفاده نکنید چون تمام محصولات و سفارشات و مشتریان شما رو حذف خواهد کرد.

مسئولیت استفاده از این ماژول به عهده خود شماست

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

• 5 months later...

به طور کل نباید به دیتابیس دست بزنید. احتمال خیلی زیاد شما قبلا فیلدی رو از دیتابیس حذف کردید یا ماژولی این کار رو کرده

با استفاده از ماژول pscleaner که در پرستا موجوده میتونید برخی از این مشکلات رو حل کنید

دو گزینه پاک سازی و بهینه سازی در این ماژول وجود داره که مشکلات دیتابیس رو بررسی میکنه

توجه کنید که دو بخش اول این ماژول رو به هیچ عنوان استفاده نکنید چون تمام محصولات و سفارشات و مشتریان شما رو حذف خواهد کرد.

مسئولیت استفاده از این ماژول به عهده خود شماست

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

درود بر شما

بدبختانه این مشکل برای سویمن بار هست که داره پیش میاد. بار نخست و دوم با روشی که بالا عرض کردم درستش کردم ولی بنا به گفته ی شما به نظرم این مورد مشکوک هست. هر چند می تونم باز با همون روش درستش کنم ولی گفتم این بار از افزونه ( ماژولی ) که معرفی کردین بهره ببرم شاید مشکل جای دیگری هست و این بار با این افزونه بشه کلا درستش کرد

حالا از اونجایی که فروشگاه راه اندازی شده می خواستم بدونم باید چگونه با این ماژول کار کرد که تنها بهینه سازی انجام بشه و داده های فروشگاه از بین نره. این گزینه ها رو من در ماژول می بینم لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید:

post-6629-0-70331700-1466845402_thumb.jpg

post-6629-0-18636300-1466845412_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام بر شما.

کلا چهار تا گزینه داره دو گزینه اول اطلاعات کاتالوگ و سفارشات و مشتریان رو پاک میکنه (به هیچ عنوان کلیک نکنید)

دو مورد دوم مربوط به دیتا بیسه. سعی کنید اشتباه نکنید چون راه برگشت ندارید :D :D :D

لینک به دیدگاه

سلام بر شما.

کلا چهار تا گزینه داره دو گزینه اول اطلاعات کاتالوگ و سفارشات و مشتریان رو پاک میکنه (به هیچ عنوان کلیک نکنید)

دو مورد دوم مربوط به دیتا بیسه. سعی کنید اشتباه نکنید چون راه برگشت ندارید :D :D :D

گزینه های یک و دو رو نباید سراغش رفت. می خواستم بدونم گزینه های سه و چهار دقیقا چه کاری انجام می دن؟ چون توضیح ویژه ای درباره ی این دو گزینه وجود نداشت

لینک به دیدگاه

ترجمه سایت اصلی پرستاشاپ برای این ماژول ;) :

پاک کننده دیتابیس (Database Cleaner)

این ماژول بعد از بررسی پرستاشاپ برای اولین بار برای شما مفید خواهد بود و پس از آن می توانید محتوای خودتان را در پرستاشاپ درج کنید: ابتدا باید تمامی اطلاعات نمایشی که با پرستاشاپ نصب شده است را حذف کنید: محصولات، شاخه ها، کاربران، سفارشات و ...   صفحه پیکربندی دارای 4 بخش می باشد:

•    کاتالوگ. این دکمه تمامی اطلاعات مربوط به کاتالوگ حتی مواردی که خودتان اضافه کرده اید را پاک می کند. در ابتدا "بله" را برای گزینه موجود انتخاب کنید سپس برای شروع فرایند روی دکمه "پاکسازی کاتالوگ"  کلیک کنید.

•    سفارشات و مشتریان. این دکمه تمامی سفارشات ثبت شده و مشتریان (حتی مواردی که خودتان اضافه کرده اید) را پاک می کند. در ابتدا "بله" را برای گزینه موجود انتخاب کنید سپس برای شروع فرایند روی دکمه "پاک کردن سفارش ها و مشتریان"  کلیک کنید.

•    محدودیت یکپارچگی کاربردی. این گزینه دیتابیس را چک کرده و بررسی می کند که آیا همه چیز به درستی تنظیم شده است یا خیر و در صورت وجود مشکل سعی در برطرف کردن آن دارد.

•    پاکسازی دیتابیس. این گزینه باعث کاهش فضای ذخیره سازی و بهبود بازدهی دسترسی به دیسک می شود.

بسیار مراقب باشید: هر اقدامی از طریق فشردن این دکمه ها غیرقابل برگشت خواهد بود. ابتدا از این که از اطلاعات مورد نظرتان پشتیبان گرفته اید اطمینان حاصل کنید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دلیل این مشکل الان مشخص شده که با پاک کردن مشتری به وجود میاد.

احتمالا با استفاده از ماژول پاک سازی مشکلتون حل میشه

برای جلوگیری از تکرار مشتریان رو پاک نکنید و یا پرستاشاپ رو ارتقا بدید

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

من نه مشتری پاک کردم نه سفارش.

منتها دیروز یه سفارش رو که میخواستم ادرس سفارش رو از مدیریت تغییر بدم.تغییر داده شد منتها صورت حساب گرفتم دیدم تو فاکتور تغییر پیدا نکرده.

هر کاری کردم تغییر داده نشد.

بعد رفتم دیدم از حساب کاربری مشتری دیدم دوتا "ادرس من1" وجود داره که یکی رو حدف کردم.

افزونگی تو پایگاه داده ایجاد شده بود.

از اون به بعد این مشکل رو از سبدهای خرید فعال دارم.

فکر کنم یه باگ منطقی تو پرستا 1.6.1.2 باشه این حالت.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...