رفتن به مطلب

دریافت Prestashop 1.4.4.1 فارسی

پست های پیشنهاد شده

با سلام.

بالاخره انتظارها به پایان رسید و با تلاش‌های فراوان دوستان در انجمن پشتیبانی فارسی پرستاشاپ برای اولین بار پرستاشاپ 1.4.4 به صورت 100 درصد فارسی پیش روی شماست!

با تشکر از صبر و شکیبایی شما در طی مدت ترجمه. اکنون می‌توانید نسخه‌ی کاملاً فارسی را دانلود کنید.

توجه: هرگونه ارسال خارج از موضوع ترجمه و راست چین بودن و اشکالات این نسخه در این بحث حذف خواهد شد. لطفاً دقت داشته باشید تا موجب دلخوری نباشد.

ویژگی‌های این نسخه:

• محیط نصب فارسی شده
  • محیط فروشگاه (قالب پیش فرض) فارسی شده
  • محیط مدیریت کاملا فارسی شده و برخلاف نسخه‌های قبلی این کار به صورت استاندارد و بدون دستکاری زبان‌های دیگر انجام شده است.
  • نام کشورها فارسی شده و استان‌های ایران در بخش حمل افزوده شده
  • تمام بخش مدیریت و قالب پیش‌فرض کاملاً راست چین شده
  • آخرین نسخه از پرستاشاپ (1.4.4.1) که سوم شهریورماه 1390 توسط سایت اصلی منتشر شده استفاده شده و نیازی به نصب وصله‌ی امنیتی ارایه شده ندارد.

معایب این نسخه:

• به علت راست چین شدن محیط نصب، مدیریت و فروشگاه استفاده از زبان‌های دیگر (به غیر از فارسی) برای فروشگاه امکان پذیر است ولی ظاهر چپ چین نخواهد داشت.
  • محصولاتی که به صورت پیش فرض و هنگام نصب به فروشگاه اضافه می‌شوند برای زبان فارسی فاقد توضیحات است (مهم نیست).
  • و اشکالاتی احتمالی در ترجمه و راست چین شدن که تنها بعد از آزمایش گسترده کشف خواهند شد.

با تشکر ویژه از:

• جناب آقای مرتضی - راست چینی
  • sirramin آقا رامین گل - ترجمه
  • sub0_ir - ترجمه
  • milad آقا میلاد عزیز - ترجمه
  • proxima_p - ترجمه
  • Danoosh دانوش - ترجمه و کدنویسی دیتا بیس
  • Admin (مهرشاد ذاکریان) - ترجمه ، کدنویسی و گرافیک
  • و تیم قبلی پرستاشاپ فارسی

نکاتی برای نصب

• حتما بعد از باز شدن صفحه‌ی اول نصب زبان فارسی را انتخاب کنید.
  • حتماً قبل از به‌روز رسانی نسخه‌های قبلی از پایگاه داده و فایل‌های خود پشتیبان تهیه کنید. انجمن پشتیبانی پرستاشاپ فارسی هیچ مسئولیتی در برابر از دست رفتن اطلاعات شما ندارد.
  • به علت عدم استاندارد بودن فارسی سازی نسخه های قبلی ممکن است بعد از به‌روز رسانی مشکلاتی وجود داشته باشد. توصیه می‌شود اگر از نسخه‌های قبلی استفاده می‌کنید برای به روز رسانی عجله نکنید.
  • قبل از به‌روز رسانی حتماً راهنمای آن را خوانده باشید.

برای دانلود نسخه‌ی جدید به این موضوع مراجعه کنید:

http://presta-shop.ir/showthread.php?tid=676

[align=RIGHT]

[align=CENTER]تصاویر:

[/align]

[/align]

main page.jpg

admin page.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 64
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

خدا قوت...

قرار بود با این نسخه قالب فارسی هم ارائه بشه این کار انجام نمیشه؟

قالب پیش فرض فارسی شده. قالب های جداگانه بعد از فارسی سازی در انجمن قرار میگیره.

لینک به دیدگاه

واقعا دستتون درد نكنه بچه ها

عالي شده

خسته نباشين.

من دارم روي لوكال تست ميكنم.

اولين مشكلي كه برخوردم اين بود.(البته شايد دليلش تست رو لوكال باشه.)

post-52-143730172285_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

يه نكته ديگه كه خيلي جلب توجه ميكرد عدم وجود تصاوير كنار سربرگ ها بود.

توي پرستا شاپ 1.3.1 كنار هر سربرگ يه تصوير مرتبط به اون وجود داره(توي عكس زير با دايره قرمز مشخص كردم)، كه اولا باعث زيباتر شدن محيط مديريت ميشه و بعد اينكه يه فاصله منطقي بين سربرگها ايجاد ميكنه تا كاربر سردرگم نشه.

و چيزي كه خودم تجربه كردم اين بود كه بعد از يه مدت كه با پرستا شاپ 1.3.1 كار ميكني، بدون توجه به متن سربرگ و از روي عكس سربرگ، موضوع مورد نظرت رو انتخاب ميكني!!

و اين خيلي خيلي بخش مديريت رو كاربر پسندتر ميكنه و كار با اون رو راحتتر. و حتي سرعت عمل كاربر رو بيشتر ميكنه.

(هدف هرچه بهتر شدن نسخه 1.4.4 هستش.سو برداشت نشه خداي نكرده.)

post-52-14373017229353_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

واقعا دستتون درد نكنه بچه ها

عالي شده

خسته نباشين.

من دارم روي لوكال تست ميكنم.

اولين مشكلي كه برخوردم اين بود.(البته شايد دليلش تست رو لوكال باشه.)

این مشکل نیست. ترجمه هم مشکلی نداره. این گزینه وقتی به کار میره که شما فروشگاه فیزیکی (مغازه) تعریف کردید و مشتری باید در محل تحویل بگیره. باز هم باید روی نسخه انگلیسی مقایسه کنم و اگر اشکال از ما بود حتماً برطرف خواهد شد.

يه نكته ديگه كه خيلي جلب توجه ميكرد عدم وجود تصاوير كنار سربرگ ها بود.

توي پرستا شاپ 1.3.1 كنار هر سربرگ يه تصوير مرتبط به اون وجود داره(توي عكس زير با دايره قرمز مشخص كردم)، كه اولا باعث زيباتر شدن محيط مديريت ميشه و بعد اينكه يه فاصله منطقي بين سربرگها ايجاد ميكنه تا كاربر سردرگم نشه.

و چيزي كه خودم تجربه كردم اين بود كه بعد از يه مدت كه با پرستا شاپ 1.3.1 كار ميكني، بدون توجه به متن سربرگ و از روي عكس سربرگ، موضوع مورد نظرت رو انتخاب ميكني!!

و اين خيلي خيلي بخش مديريت رو كاربر پسندتر ميكنه و كار با اون رو راحتتر. و حتي سرعت عمل كاربر رو بيشتر ميكنه.

(هدف هرچه بهتر شدن نسخه 1.4.4 هستش.سو برداشت نشه خداي نكرده.)

ما خیلی خوشحال میشیم که شما حتی کوچکترین اشکالات رو گزارش کنید. این مشکل هم متأسفانه مربوط به خود پرستا 1.4.4 اصلی میشه و این آیکون ها تا جایی که من میدونم اصلا در 1.4.4 وجود نداره.

لینک به دیدگاه

جناب ادمين تو مورد اول منظورم جاي قرار گرفتن تكست باكس هست كه سمت چپ صفحه

قرار گرفته درحالي كه بايد سمت راست صفحه باشه و اصولا آيكون پرچم بعد از اون قرار بگيره

يعني همون راست چين چپ چين!!

ما توي ترجمه كردن و راست چين كردن سررشته اي نداريم.حداقل اينجوري بتونيم كمي كمك كنيم.

لینک به دیدگاه

تصویر محصول مشکل داره...

نه تصاویر محصولاتی که موقع نصب فعال میشن رو نمایش میده و نه وقتی عک سمحصولی را اپلود میکنیم نشون میده من تو فایل زیپ هم گذاشتم اما ارور داد خطا پیش اومده....

لینک به دیدگاه

جناب ادمين تو مورد اول منظورم جاي قرار گرفتن تكست باكس هست كه سمت چپ صفحه

قرار گرفته درحالي كه بايد سمت راست صفحه باشه و اصولا آيكون پرچم بعد از اون قرار بگيره

يعني همون راست چين چپ چين!!

ما توي ترجمه كردن و راست چين كردن سررشته اي نداريم.حداقل اينجوري بتونيم كمي كمك كنيم.

انشاءالله در ویرایش بعدی تصحیح میشه. آموزشش رو هم قرار میدیم بعدا چون فقط یه تغییر کوچیک توی css نیاز داره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

تصویر محصول مشکل داره...

نه تصاویر محصولاتی که موقع نصب فعال میشن رو نمایش میده و نه وقتی عک سمحصولی را اپلود میکنیم نشون میده من تو فایل زیپ هم گذاشتم اما ارور داد خطا پیش اومده....

این مورد رو تست کردیم و مشکلی نداشت. دقت کنید که دسترسی پوشه های upload و img روی 777 تنظیم باشند و بقیه پوشه ها روی 755 و فایل ها روی 644 باشند.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

تصویر محصول مشکل داره...

این مورد رو تست کردیم و مشکلی نداشت. دقت کنید که دسترسی پوشه های upload و img روی 777 تنظیم باشند و بقیه پوشه ها روی 755 و فایل ها روی 644 باشند.

موفق باشید

1- تمامی فایل ها و پوشه ها دسترسی 755 رو دارند... ایا تغییر بدم با مشکل مواجه نمیشه سایت ؟؟

2- یه سوال تو پنل قسمت حمل > هزینه جا بجایی همون هزینه ارسال هست درسته !!! پیشفرض عدد 2 هست من میخام بکنم هزینه ارسال رو 2500 نمیشه و به صورت اعشار نمایش میده همین مشکل رو تو قیمت محصول هم دارم میزنم هزینه محصول رو 30 هزار تومان اما اعشار مانند نمایش میده که عکسشو ضمیمه کردم

post-101-14373017231028_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

1- خیر مشکلی ایجاد نمیشه به شرط اینکه فقط همون پوشه هایی که گفتم رو دسترسیشو تغییر بدید

2- بله همون هزینه ی حمل هست. برای برداشتن اعشار مراحل زیر رو طی کنید:

مدیریت -> پرداخت -> واحد پول ها -> ریال (ویرایش کنید) -> اعشارها (خاموش کنید)

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید

با تشکر فراوان از زحماتتون و ارائه سریع نسخه فارسی

یه سئوال : آیا ممکنه تاریخ میلادی در زمان ثبت نام رو که توی نسخه های قبلی هم به همین صورت بود رو فارسی و تاریخ شمسی کرد ؟

ممنون میشم زحمت بکشید و پیگیری کنید

لینک به دیدگاه

بازم سلام و خسته نباشید

یه مورد اینکه اول که نرم افزار رو راه اندازی میکنیم و محصول جدید تعریف میکنیم واحد ریال برعکسه ، مثلا اگر مبلغ رو 15000 ریال بزنید این شکلی میشه 15 000 که باید از بخش مدیریت> پرداخت> واحد پول‌ها > قالب روی حالت 0,000.00X قرارش بدید و نمایش اعشار هم غیر فعال کنید.

اگر لطف کنید و بفرمایید واحد تومان رو چجوری اضافه کنیم ممنون میشم

من این مدلی ایجاد کردم ، آیا با مشکلی روبرو نمیشم ؟

پیروز باشید

post-11-14373017237007_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

ادمين جان فايل pdf فاكتور فارسي نشده؟

مورد راست چين نشدن تكست باكسها خيلي جاها مشاهده ميشه.

ممنون از تذکرتون. فایل pdf رو فارسی میکنیم.

هرجا مشکلی مشاهده کردید اعلام کنید تا تصحیح کنیم و راه حل رو ارائه کنیم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید

با تشکر فراوان از زحماتتون و ارائه سریع نسخه فارسی

یه سئوال : آیا ممکنه تاریخ میلادی در زمان ثبت نام رو که توی نسخه های قبلی هم به همین صورت بود رو فارسی و تاریخ شمسی کرد ؟

ممنون میشم زحمت بکشید و پیگیری کنید

این مورد رو پیگیری میکنیم

لینک به دیدگاه

بازم سلام و خسته نباشید

یه مورد اینکه اول که نرم افزار رو راه اندازی میکنیم و محصول جدید تعریف میکنیم واحد ریال برعکسه ، مثلا اگر مبلغ رو 15000 ریال بزنید این شکلی میشه 15 000 که باید از بخش مدیریت> پرداخت> واحد پول‌ها > قالب روی حالت 0' date='000.00X قرارش بدید و نمایش اعشار هم غیر فعال کنید.

اگر لطف کنید و بفرمایید واحد تومان رو چجوری اضافه کنیم ممنون میشم

من این مدلی ایجاد کردم ، آیا با مشکلی روبرو نمیشم ؟

[img']http://www.pic.iran-forum.ir/images/5a8a2fvubcifqtxlgkj9.jpg[/img]

پیروز باشید

من برای خودم ارز های اضافی رو حذف کردم و برای ریال و تومان به این صورت عمل کردم:

ریال -> 10

تومان -> 1

البته روش شما هم کاملا صحیحه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

امیدوارم ادمین عزیز و مدیران بزرگوار سایت از اینکه ما همین اول کار داریم کلی مشکلات رو میگیم از دستمون ناراحت نشین ، هدف فقط و فقط رفع مشکلات احتمالی و تلاش در هرچه بهتر شدن نسخه ای هست که این تیم منتشر میکنن ، توی عکس پایین فکر میکنم گویای مشکل هست ، پایین تصویر توی قسمت اسم مشکل داره و کادر درست بسته نمیشه

ممنون میشم چک کنید

post-11-14373017236338_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

امير جان برداشت من از روحيات و اخلاقيات ادمين تا الان اين بوده كه ادمين از اينكه مشكلات احتمالي هرچند كوچك رو بيان كنيم، خوشحال ميشه.

مطمئنا هدف هممون ارتقاي پرستا شاپ فارسي هست هرچقدر كه از دستمون بر بياد.

من نتونستم عكس ارسالي شما رو ببينم اميرجان. احتمالا مشكل از اينترنت گازوئيلي من هست كه هيچي رو كامل نمياره.

بنظرم مشكلي كه شما بهش اشاره كردين اين عكس باشه نه؟

اگه اينطوري ترميم بشه عالي ميشه:

مشكل بعدي بخش شرايط خدمات هست.

يك مورد غلط املايي داره كه علامتگذاري كردم.

و ديگه اينكه لينك قانونها كار نميكنه و فعال نيست.نميدونم اشكال از كجاست.

جناب ادمين مشكل راست چين نبودن تكست باكسها در اغلب جاهايي كه گزينه "افزودن جديد" داريم مشاهده ميشه.

مثل افزودن شاخه جديد، محصول جديد، متصدي حمل جديد و ....

يه مورد ديگه عدم ترجمه وجود داره البته شايد به صلاحديد خودتون اينكار رو نكردين من فقط ديدم گفتم بهتون بگم شايد مفيد باشه و يكي دو مورد ديگه چپ چين نبودن بخشها كه عكسها رو ضميمه ميكنم.

post-52-14373017231522_thumb.jpg

post-52-14373017232027_thumb.jpg

post-52-14373017232614_thumb.jpg

post-52-14373017233114_thumb.jpg

post-52-14373017235286_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

امير جان برداشت من از روحيات و اخلاقيات ادمين تا الان اين بوده كه ادمين از اينكه مشكلات احتمالي هرچند كوچك رو بيان كنيم، خوشحال ميشه.

مطمئنا هدف هممون ارتقاي پرستا شاپ فارسي هست هرچقدر كه از دستمون بر بياد.

من نتونستم عكس ارسالي شما رو ببينم اميرجان. احتمالا مشكل از اينترنت گازوئيلي من هست كه هيچي رو كامل نمياره.

بنظرم مشكلي كه شما بهش اشاره كردين اين عكس باشه نه؟

اگه اينطوري ترميم بشه عالي ميشه:

مشكل بعدي بخش شرايط خدمات هست.

يك مورد غلط املايي داره كه علامتگذاري كردم.

و ديگه اينكه لينك قانونها كار نميكنه و فعال نيست.نميدونم اشكال از كجاست.

سلام و ممنون از لطف شما و همه بچه های گل سایت

من چون خیلی عجله دارم وامروز رو کلا گذاشتم برای چک کردن این نسخه :)

مشکلی که من عرض کردم همونی هست که شما هم توی عکس سمت راست فرمودید.

سعی کردم خودم یه دوری بزنم که خیلی هم مدیرای گل سایت رو اذیت نکرده باشم

دوستان برای رفع مشکل فایل زیر رو باز کنن و شبیه عکس پیوست فقط بجای left بنویسن right و

به جای right بنویسن left ، من که به چیز دیگه ای دست نزدم و مشکل حل شد

[align=RIGHT] File ==> \css\jquery.fancybox-1.3.4.css

[/align]

post-11-14373017235792_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مشکل از یک فایل css بود که امیر جان راه حلش رو گفتن.

اون شرایط و ضوابط هم درست میکنیم شما هم میتونید از بخش مدیریت محتوا تصحیحش کنید.

بله من خیلی خوشحال میشم تا ایرادهای این نسخه رو بدونم. همونطور که میدونید این اولین پروژه ی ما بود که بحمدالله هنوز مشکل بدجوری براش گزارش نشده ولی همین نسخه رو هم تصحیح میکنیم و بهتون اطلاع میدیم که شما هم چطور تصحیح کنید. هدف ما رضایت شماست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...