رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام

من میخوام در قسمت مشخص شده در عکسهای زیر، تگ H اضافه کنم!

لطفا راهنماییم کنید که توی چه فایلی باید اینکارو بکنم؟ اصلا این کار امکان پذیر هست یا نه؟

یا اگر پیشنهاد بهتری برای استفاده از تگ های H، مخصوصا H1 دارید، لطفا راهنماییم کنید. http://8pic.ir/images/dzc75a9fdagx0vkxvq58.png http://8pic.ir/images/7y3l9o8m3p699ba18a2m.png http://8pic.ir/images/0re9qy7vxh7mlcrav6i2.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

هدفم استفاده از تگ های h1 و h2 در صفحات در راستای  SEO است... و تنها راهی که به ذهن من رسید همین بود... لطفا راهنماییم کنید که اصولش چیه؟ و انجام چه کاری بهتره؟

چرا قصد انجام چنین کار غیر اصولی رو دارید؟!

لینک به دیدگاه

یعنی فقط زیر شاخه رو می خواید تگ بدهید!؟ با اینکار اون قسمت قالب که مشخصکردید بهم میریزه چون سایز نوشتش بزرگ میشه، اصلا چرا باید اون قسمترو تگ بدید! پرستا خودش به صورت پیشفرض تگ H1 و H2 رو به نام شاخه وعنوان صفحه ارتباط داده احتیاجی به این کار نیست همین صفحه ای که مثال زدید در تگ H1 کلمه ی پنکیک وجود داره. در ضمن اگه می خواهید دستکاری کنید اینرو مد نظر داشته باشد که ترتیب تگها (در سورس کد) برای سئو حتماً باید رعایت بشه یعنی H1 اول و بعدش H2 و...

لینک به دیدگاه

بینهایت از راهنماییتون ممنونم... چون توی هوم پیجم اصلا تگ h1 و h2 وجود نداشت، فکر کردم توی صفحه محصولاتم هم وجود نداره!

در مورد ترتیب تگ ها هم نکته خوبی گفتید... خیلی ممنونم از راهنماییتون.

من برای تست  از woorank.com استفاده میکنم. آیا شما وب سایت دیگه ای برای این منظور میشناسید؟

یعنی فقط زیر شاخه رو می خواید تگ بدهید!؟ با اینکار اون قسمت قالب که مشخصکردید بهم میریزه چون سایز نوشتش بزرگ میشه، اصلا چرا باید اون قسمترو تگ بدید! پرستا خودش به صورت پیشفرض تگ H1 و H2 رو به نام شاخه وعنوان صفحه ارتباط داده احتیاجی به این کار نیست همین صفحه ای که مثال زدید در تگ H1 کلمه ی پنکیک وجود داره. در ضمن اگه می خواهید دستکاری کنید اینرو مد نظر داشته باشد که ترتیب تگها (در سورس کد) برای سئو حتماً باید رعایت بشه یعنی H1 اول و بعدش H2 و...

لینک به دیدگاه

نیاز به هیچ کاری نیست. پرستاشاپ در هر جایی که نیاز باشه از تگ های هدینگ استفاده کرده. توی برخی از قالب های بازارچه صفحه اول نیز دارای تگ های هدینگ هستند

لینک به دیدگاه

• 2 years later...

سلام دوستان و اساتید

با توجه به اینکه پرستاشاپ خودش استاندارد تگ ها رو رعایت می کنه، و نام محصول توی صفحه دارای تگ H1 هست:

-اگر متن توضیح کوتاه محصول(من معمولا در حد یک پاراگراف برای محصولاتم گذاشتم) رو تگ H2 بهشون بدم(با اندازه فونت 12)

- همچنین توضیحات بلند محصول رو (که من حدود نیم صفحه یا بیشتر متن گذاشتم) تگ H3 بهشون بدم(باز هم اندازه فونت 12)

این کار از لحاظ سئو درسته یا امتیاز منفی داره؟

-یا اینکه بهتره اصلا توی  توضیحات کوتاه و بلند از هیچ تگی استفاده نشه و فقط پاراگراف بندی و تورفتگی ها رعایت بشه؟

توی انجمن خیلی جستجو کردم ولی در مورد تگ H توضیحات کوتاه و بلند محصول نتونستم جواب سوالمو پیدا کنم :-/

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

ببینید تگ های H یا همون Heading در واقع عناوین در توضیحات شما هستند. شما نباید کل توضیحاتتون رو در تگ های H قرار بدید. بلکه از تگ H2 تا H6 بسته به اهمیت عناوین رو قرار بدید. همچنین توضیحاتی که بعد از تگ H قرار میدید به عنوان زیر مجموعه اون تگ محسوب میشه. برای روشن تر شدن موضوع فرض کنید محصولی دارید به نام "گوشی سامسونگ گالاکسی S9" حالا می خواهید توضیحات بنویسید. فرض کنید توی یک بخش از توضیحات می خواهید راجع به "امکانات کلیدی گالاکسی S9" توضیح بدید. باید به این شکل عمل کنید:

<h2>امکانات کلیدی گالاکسی S9</h2>
<p>از امکانات کلیدی این گوشی می توان به فلان و فلان اشاره کرد ......</p>

اینطوری تگ H2 عنوان و تگ P توضیحات مربوط به اون تگ H2 تلقی میشه

لینک به دیدگاه

ببینید تگ های H یا همون Heading در واقع عناوین در توضیحات شما هستند. شما نباید کل توضیحاتتون رو در تگ های H قرار بدید. بلکه از تگ H2 تا H6 بسته به اهمیت عناوین رو قرار بدید. همچنین توضیحاتی که بعد از تگ H قرار میدید به عنوان زیر مجموعه اون تگ محسوب میشه. برای روشن تر شدن موضوع فرض کنید محصولی دارید به نام "گوشی سامسونگ گالاکسی S9" حالا می خواهید توضیحات بنویسید. فرض کنید توی یک بخش از توضیحات می خواهید راجع به "امکانات کلیدی گالاکسی S9" توضیح بدید. باید به این شکل عمل کنید:

<h2>امکانات کلیدی گالاکسی S9</h2>
<p>از امکانات کلیدی این گوشی می توان به فلان و فلان اشاره کرد ......</p>

اینطوری تگ H2 عنوان و تگ P توضیحات مربوط به اون تگ H2 تلقی میشه

ممنون از توضیح خوبتون

یه سوال: طبق صحبت شما، مثلاً اگه توی عنوانی از  توضیح کوتاه یک محصول از تگ H2 استفاده شد، بعدش هم که متن بدون تگ مربوط به همون عنوان قرار میگیره

- برای عناوین توضیحات بلند اون محصول بهتره از تگ H3 به بعد استفاده کنیم یا باز هم می تونیم از تگ H2 شروع کنیم؟

(احتمالا اگه از دو تگ تکراری توی صفحه استفاده کنم، اهمیت موضوع بین دو تگ یکسان تقسیم میشه)

طبق مثال خودتون بنظرم اینطوری درسته:

شروع توضیح کوتاه

1. <h2>امکانات کلیدی گالاکسی S9</h2>
  2. <p>از امکانات کلیدی این گوشی می توان به فلان و فلان اشاره کرد ......</p>

پایان توضیح کوتاه

..........................................................................................................

شروع توضیح بلند

1. <h3>تاریخچه گوشی های گالاکسی </h3>
  2. <p>تاریخ ساخت گوشی های گالاکسی سامسونگ مربوط می شود به سال ..................</p>
  3. <h4>مشخصات گوشی گالاکسی s9</h4>
  4. <p>ابعاد گوشی و سایز صفحه نمایش عبارتند از: </p>

پایان توضیح بلند

ممنون میشم راهنمایی کنید به این روش درسته؟

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیح خوبتون

یه سوال: طبق صحبت شما، مثلاً اگه توی عنوانی از  توضیح کوتاه یک محصول از تگ H2 استفاده شد، بعدش هم که متن بدون تگ مربوط به همون عنوان قرار میگیره

- برای عناوین توضیحات بلند اون محصول بهتره از تگ H3 به بعد استفاده کنیم یا باز هم می تونیم از تگ H2 شروع کنیم؟

(احتمالا اگه از دو تگ تکراری توی صفحه استفاده کنم، اهمیت موضوع بین دو تگ یکسان تقسیم میشه)

طبق مثال خودتون بنظرم اینطوری درسته:

شروع توضیح کوتاه

1. امکانات کلیدی گالاکسی S9

2. از امکانات کلیدی این گوشی می توان به فلان و فلان اشاره کرد ......

پایان توضیح کوتاه

..........................................................................................................

شروع توضیح بلند

1. تاریخچه گوشی های گالاکسی

2. تاریخ ساخت گوشی های گالاکسی سامسونگ مربوط می شود به سال ..................

3. مشخصات گوشی گالاکسی s9

4. ابعاد گوشی و سایز صفحه نمایش عبارتند از:

پایان توضیح بلند

ممنون میشم راهنمایی کنید به این روش درسته؟

ببینید اینطوری نیست که اهمیت تقسیم بشه. البته نباید بی رویه از تگ های هدینگ استفاده کرد چون اون موقع اهمیت بخش های مهم توضیحاتتون از بین میره

توضیحات کوتاه با توجه به این که در قالب های استاندارد حاوی میکرودیتای description هستند، توسط موتورهای جستجو به عنوان توضیحات محصولتون موقع سرچ مورد استفاده قرار میگیرند. نیازی نیست در توضیحات کوتاه تگ هدینگ استفاده کنید. بهتره که توضیح کوتاهتون شامل مفید ترین خلاصه توضیح از محصول باشه طوری که کاربر ترغیب بشه توضیحات بلند محصول شما رو مطالعه کنه

اما توضیحات بلند بیشتر از تاثیری که در موتورهای جستجو دارند، تاثیر در ایجاد تجربه خوب/بد در کاربران شما دارند. استفاده از تگ های هدینگ می تونه هم باعث افزایش خوانایی توضیحات محصول بشه، هم در نرخ فرار تاثیر بذاره و هم باعث زیبایی متن و افزایش رتبه سئو اون محصول بشه. شما می تونید بیشتر از یک تگ H2، H3 و ... استفاده کنید اما باید این موضوع توی ذهنتون باشه که تگ H2 بعد از عنوان اصلی محصول مهم ترین عنوان توضیحات محصول شماست. حالا شما چندتا عنوان دارید که در این حد مهم باشن؟ با پاسخ به این سوال می تونید خودتون تشخیص بدید چندتا تگ H2 نیاز دارید.

در عین حال استفاده از لینک دهی داخلی، عکس و در صورت امکان ویدیو رو هم فراموش نکنید تا سئوی کاملی برای محصولتون داشته باشید.

ماژول دستیار سئو آی پرستا هم توی تمام این موارد کمکتون می کنه و اجازه نمیده این موارد رو فراموش کنید

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از توضیحات خوب و دقیقتون

عالی بود، چون کاملا جواب سوالاتمو بعلاوه مسائل دیگه رو در مورد توضیحات محصول متوجه شدم، امیدوارم بقیه کاربرهای تازه کار هم استفاده لازم رو ببرند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...