رفتن به مطلب

مشکل عجیب در بخش واردسازی محصول

پست های پیشنهاد شده

با درود
یه مشکلی خیلی عجیب در قسمت واردسازی محصولات داریم
به تازگی آغاز کردیم به واردسازی بررسی های تخصصی و حرفه ای یک سری از محصولات جدید ، اما متوجه شدیم که وقتی بررسی تخصصی وارد میشود  ، ویژگی های محصول میپره و مجبور میشیم دوباره مشخصاتشو وارد کنیم!!!!
خودم این مشکلو بررسی کردم ، متوجه شدم در مرورگر فایرفاکس اصلا بررسی تخصصی ذخیره نمیشه و حتی اگه پاک بشه یا چیزی بهش اضافه بشه در بخش توضیحات هیچ چیزی کم و زیاد نمیشه و ویژگی های از قبل وارد شده هم نمیپره ولی در مرورگر کروم توضیحات ذخیره میشند ولی ویژگی های محصول که از قبل وارد شده میپره !!!
حدس میزدم مشکل از دیتابیس باشه و برای همین دیتابیس رو بهینه سازی کردم از طریق ماژول پاکسازی کننده دیتابیس و کش و ... رو خالی کردم . اما مشکل حل نشد .

از ماژول دسته بندی ویژگی ها استفاده میکنم اما قبلا این مشکل وجود نداشت . ورژن پرستامم آخرین ورژن موجود یعنی ۱.۶.۱.۵ هست .
ممنون میشم کمک کنید .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سپاس از شما جناب دانوش که یه پاسخ روشنی به بنده دادید
همین مشکل پرستا باعث شد من روی دامنه دیگم پرستاشاپ بخوام نصب کنم و از اون طرف به مشکل دسترسی فایل ها از طرف سرور بر خوردم و چون سرور اختصاصی هست و تمام مسئولیتش با ماست ، یه سه ساعتی تا همین الان که این پیامو میفرستم مشغول بودم و کلی چیز های مفید در زمینه وب سرور و سرعت لود و هاستینگ یاد گرفتم و از این نظر خیالم راحت شد . :D
اما دیگه وقت نیست امشب پرستا رو نصب کنم اما تمام مشکلات وب سرورم حل شد . این مشکل تا جایی که یادمه چون قبلا ما با پرستای ۱.۶.۰.۱۴ بررسی تخصصی زیاد گذاشتیم برای محصولاتی که از قبل ویژگی هاشون وارد شده بود و مشکلی نداشت ، بعد از آپدیت فکر میکنم که نخستین باره که میخواستیم بررسی بزاریم برای محصول و این اتفاق پیش اومد . خودم فردا یه پرستا جدید نصب میکنم و این مشکل رو زیر و بمش رو در میارم که آیا واقعا باگه یا سیستم من باگ گرفته .
بازم مرسی از شما

لینک به دیدگاه

این مشکل رو با نصب پرستا ۱.۶.۱.۵ جدید دوباره امتحان کردم ، در این نسخه هیچ مشکلی وجود نداشت و کاملا صحیح میشد بعد از واردشدن ویژگی ها ، توضیحات هم به محصول افزود . اما پرستای من از نسخه ۱.۶.۰.۱۴ با ما بوده و مدام آپدیت میشده به نسخه های جدید ممکنه این ایراد از ورژن ۱.۶.۱.۲ باهاش مونده باشه و در آپدیت به نسخه ۵ حل نشده باشه ، راهی برای Downgrade هست ؟؟؟؟
با آزمون و خطا روی محصولات تستی که جدید وارد کرده بودم یه بررسی کردم به این نتیجه رسیدم که اگه قبل از واردسازی توضیحات محصول رو غیرفعال کنم توضیحات ذخیره میشند و ویژگی ها نمیپره ، فعلا از این شیوه استفاده میکنم ببینم روی محصولات قدیمی هم جواب میده یا نه .

لینک به دیدگاه

شیوه غیرفعال کردن متاسفانه روی محصولاتی که در ورژن قدیمی وارد شده بودن جواب نمیده و باعث پاک شدن ویژگی ها میشه  ، امکانش هست فایل های بخش وارد سازی محصول رو از پرستا ۱.۶.۱.۵ مجدد وارد کرد ؟ چطور اینکارو کنم و کدوم فایلارو دستکاری کنم ؟ مشکل از دسترسی های نامناسب میتونه باشه ؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید .

لینک به دیدگاه

این مشکل چیزی نیست که بشه از را دور در موردش حرف زد. باید عملا تست کرد و کد رو با قراردادن کنترلرهایی بررسی کرد تا ببینیم کجا این مشکل ظاهر میشه.

من هنوز دقیق متوجه نشدم مشکل شما چی هست اما قبلا در انجمن اصلی پرستا یک مورد مشابه سوال شما دیده بودم.

اگر پرستا رو آپدیت کردید همه قایل ها خود به خود جایگزین میشن پس نیازی به جایگزینی فایل ندارید.

لینک به دیدگاه

این مشکل چیزی نیست که بشه از را دور در موردش حرف زد. باید عملا تست کرد و کد رو با قراردادن کنترلرهایی بررسی کرد تا ببینیم کجا این مشکل ظاهر میشه.

من هنوز دقیق متوجه نشدم مشکل شما چی هست اما قبلا در انجمن اصلی پرستا یک مورد مشابه سوال شما دیده بودم.

اگر پرستا رو آپدیت کردید همه قایل ها خود به خود جایگزین میشن پس نیازی به جایگزینی فایل ندارید.

مشکل دقیقا اینه که در مرورگر فایرفاکس نمیشه برای محصول توضیحات و توضیحات کوتاه نوشت و باید حتما محصول غیرفعال بشه و وقتی توضیحات رو برای محصول میزارم ویژگی هایی که از قبل براش واردشده بود میپره و حذف میشه !!!

در کروم نیازی به غیرفعال کردن محصول نیست ولی وقتی توضیحات وارد میشه ویژگی ها میپره و باید از اول ویژگی ها وارد بشند که مسئله عجیبیه

این موضوع در مورد توضیحات کوتاه هم صدق میکنه . همچنین اینکه وقتی میخوام توضیحات بزارم کلید های ذخیره و ماندن و ذخیره عملا یک کار رو انجام میدن و هر دو در صفحه محصول میمونند !

من قبلا نسخه های ۱.۶.۰.۱۴ و ۱.۶.۱.۲ رو داشتم و در هر دو ورژن بررسی تخصصی در قسمت توضیحات محصول گذاشتم و مشکلی وجود نداشت اما در ورژن ۱.۶.۱.۵ که به تازگی آپدیت کردم مشکل هست ولی این مشکل روی ۱.۶.۱.۵ ای که امروز روی یه دامنه دیگه نصب کردم وجود نداشت فقط پرستای من این مشکل رو داره . و جالب اینجاست این مشکل پس از آپدیت بوجود اومده و حتما نیاز به جایگزینی فایل دارم

میشه ۱.۶.۱.۵ رو مجدد به خودش آپگرید کرد با اون ماژول یک کلیک ارتقا ؟

یا اینکه دستی فایل ها رو جایگزین کنم ؟

این بخش واردسازی محصول تو چه بخشیه و در کجا دستی فایلارو جایگزین کنم درست میشه ؟

لینک به دیدگاه

روشی برای آپگرید یا جایگزینی فایل های پرستاشاپ نیست ؟؟؟
مثلا نسخه ۱.۶.۱.۵ خراب رو به همین نسخه آپگرید کنم بطوری که در آپدیت های بعدی مشکل نداشته باشم ؟؟

لینک به دیدگاه

جایگزینی فایل ها مشکل نداره. نسخه مربوط رو دانلود کنید و پوشه های class و controller رو جایگزین کنید احتمالا کافیه ولی بازهم میتونید سایر پوشه هارو هم جایگزین کنید.

مشکل شما بیشتر شبیه به محدودیت های آپلود و ارسال فرم در هاست هست. با پشتیبان هاستینگ برای افزایش این مقدارها صحبت کنید.

همانطور که گفتم شرح دادن مشکلات شما در اینجا فایده ای نداره. باید یک متخصص مشکل شما رو بررسی کنه. از هاست کمک بگیرید اگه محدودیتی نداره میتونید از سیستم تیکت سایت درخواست پشتیبانی کنید.

لینک به دیدگاه

جایگزینی فایل ها مشکل نداره. نسخه مربوط رو دانلود کنید و پوشه های class و controller رو جایگزین کنید احتمالا کافیه ولی بازهم میتونید سایر پوشه هارو هم جایگزین کنید.

مشکل شما بیشتر شبیه به محدودیت های آپلود و ارسال فرم در هاست هست. با پشتیبان هاستینگ برای افزایش این مقدارها صحبت کنید.

همانطور که گفتم شرح دادن مشکلات شما در اینجا فایده ای نداره. باید یک متخصص مشکل شما رو بررسی کنه. از هاست کمک بگیرید اگه محدودیتی نداره میتونید از سیستم تیکت سایت درخواست پشتیبانی کنید.

جناب دانوش یه دنیا سپاس

همین که فرمودید یه جایی  مشکل محدودیت آپلود و فرم دارم کاملا درست بود ، از اونجایی که سرورمون اختصاصیه برای سرعت بهتر دست به بهینه سازی آپاچی زدیم و آپاچی رو در حالت event و php رو در حالت fastcgi کامپایل و بیلد کردیم ، و جهت امنیت بیشتر هم php suhosin رو فعال کردیم که یه ماژول امنیتی جهت بهینه سازی و تامین امنیت کد های php هست و تعریفش رو زیاد شنیدم .

همین دو مورد باعث ایجاد این مشکلات میشدند و ظاهرا با پرستا میونه خوبی ندارند ، وقتی به حالت پیشفرض برگشتم و php رو روی mod_php و آپاچی روی auto با فعالسازی mod_ruid2 گذاشتم و suhosin رو هم خاموش کردم بعد از کامپایل مجدد مشکل حل شد . البته جهت اجرای بهتر در فایل php.ini مقادیر زیر رو هم افزایش دادم :

max_input_time = 120

max_input_vars = 8000

memory_limit = 256M

بعد از یک ریستارت سرور تمام مشکلات بطور کامل حل شد .

باز هم سپاس از شما جناب دانوش ، راهنمایی های شما همیشه کمکم کرده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...