رفتن به مطلب

آموزش قدم به قدم تعریف حامل در پرستاشاپ 1.6

پست های پیشنهاد شده

با سلام و احترام خدمت همه عزیزان در خدمت شما هستیم با آموزش تعریف حامل در پرستا 1.6 که مشکل خیلی از دوستان هست هر چند توی انجمن مباحثی ایجاد شده و بصورت پراکنده توضیحاتی داده شده ولی ما ایجا بصورت کامل و قدم به قدم میخواهیم به این موضوع مهم بپردازیم . با ما همراه باشید .

ابتدا وارد بخش مدیریت پرستا خود شوید و به سربرگ ارسال سپس حامل ها کلیک کنید و حامل های قبلی رو حذف کنید .
حال بر روی افزودن حامل کلیک کنید ، بر روی افزودن حامل کلیک کنید
توی این صفحه نام حامل رو بذارید مثلا پست پیشتاز
زمان انتظار هم مثلا بذارید روی 4 الی 6 روز کاری
قسمت درجه سرعت بستگی به نیاز خودتون که چه نوع حملی سریع تر هست میتونید عددی قرار بدید بین 0 تا 9 که هر چه عدد بزرگتر باشه یعنی ارسال سریعتر هست
من عدد 9 رو تنظیم کردم
قسمت آرم هم که مشخصه میتونید یه عکسی بذارید که حامل رو بهتر نشون بده ( زیباتر باشه )
آدرس پیگیری هم خالی میذاریم و روی بعدی کلیک میکنیم

حالا توی این قسمت اضافه کردن هزینه جا به جایی رو خیر میذاریم و حمل رایگاه هم روی خیر قرار میدیم
قسمت صورتحساب بستگی به خودتون داره که بر اساس قیمت حساب بشه یا وزن
ما اینجا بر اساس وزن میگیریم
قسمت مالیات هم بدون مالیات
قسمت خارج از محدوده فعالیت ها هم میزنید روی غیر فعال کردن حامل
خب حالا محدوده کادر اول و دوم رو تنظیم میکنیم مثلا اولی رو بین 1 کیلو گرم تا 5 کیلو گرم به ترتیب توی کادر اولی و دومی بنویسید ( بسته به نیاز خودتون و صنف کاری خودتون میتونید تغییر بدید )

و حالا روی ALL  همه گزینه های پایین رو تیک دار میکنیم و هزینه حمل رو مقابلش مینویسیم مثلا 8000 تومان و روی بعدی کلیک میکنیم

در قسمت سوم یعنی سایز ، حجم و گروه دسترسی بسته به نیازتون میتونید اعدادی رو وارید کنید که ما در اینجا خالی میذاریم و روی بعدی کلیک میکنیم

حالا توی قسمت خلاصه ، تمام کارهایی که انجام دادیم رو به ما نشون میده و فقط کافیه روی پایان کلیک کنیم

حالا توی قسمت ارسال سپس تنظیمات برید و هزینه های جا به جایی رو روی 0 قرار بدید و ذخیره کنید

تمام :)

نکته 1 : باید برای محصولاتتون که تعریف میکنید وزن محصول رو هم وارید کنید  تا حامل بتونه به درستی کار بکنه

نکته 2 : حامل هایی که تعریف کردید باید توی قسمت محصولات خودتون در دسترس قرار بدید برای این کاردر هنگام افزودن محصول خود به فروشگاه در سربرگ ارسال قسمت حامل های در دسترس رو به قسمت حامل های انتخاب شده بیافزاید

نکته 3 : اگه میخواهید بصورت وزن گرمی محصولاتتون رو بذارید ( مناسب برای فروشگاه های مخصوص گیم و فیلم ) باید از قسمت بومی سازی واحد وزن رو به g تغییر بدید

موفق باشید :heart:

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 month later...

سلام
من در پست جداگانه هم این مورد را نوشته ام اما ظاهرا نتوانسته ام منظورم را درست منتقل کنم و دوباره اینجا می پرسم:
من 3 تا حامل
دارم اولی رایگانه و تحویل حضوری که هیچ مشکلی نیست
دومی پیک موتوری و سومی باربری که هر دو پس کرایه هستند. یعنی ارسال رایگان اصلا نداریم! ما پولی بابت ارسال نمی گیریم اما باربری موقع تحویل پولش را میگیره و رایگان نیست. با این حالتی که توی سایت ما می زنه رایگان مشتری صداش در میاد که توگفتی رایگان!
چه کار کنم؟
post-11003-0-90368700-1473238724_thumb.jpg
post-11003-0-71182900-1473238712_thumb.jpg

post-11003-0-34060300-1473316964_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مبلغ رو 0.1 بزنید فکر میکنم 0 نمایش میده.

اگر نه میتونید رایگان رو در بخش بومی سازی » ترجمه به "پس کرایه یا رایگان" تغییر بدید یا حتی به "0"

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

با سلام ،

من می خوام دو تا حامل داشته باشم ، اولی وانت بار باشه و برای استان تهران به صورت رایگان باشه و برای باقی استان ها غیر فعال باشه ، و دومی باربری که به صورت پس کرایه ،و مشکل این هستش که آدرس استان غیر از تهران انتخاب می  کنم باز وانت بار میاد به چه صورت باید حل بشه ؟

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

سلام، دوستان من میخوام برای خریدهای بالای 20000 تومن حامل رایگان بذارم و برای خریدهای کمتر از 20000 تومن، هزینه بذارم برای حمل کالا، کسی میدونه چطور باید تنظیماتشو انجام بدم؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• 7 months later...

در فروشگاه می خواهیم یکی دو محصول به صورت رایگان ارسال بشه برای مشتری .یعنی حامل پستی که میاد یک گزینه رایگان داشته باشیم.
در بخش حامل ها و سبد خرید تعریف کردم.
ولی اعمال نمیشه. وقتی در منوی محصول برگه ارسال حامل را ارسال رایگان انتخاب می کنم همه محصولات سایت رایگان میشن. و مجبوریم غیر فعال کنیم.

لینک به دیدگاه

سلام

برای اعمال حامل برای دو یا چند محصول خاص میتونید برای اون محصولات قیمت یا وزنی خاص تعریف کنید و در حامل تون شرط وزن یا قیمت خاص قرار بدید که شامل بقیه محصولاتتون نشه.

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

سلام، دوستان من میخوام برای خریدهای بالای 20000 تومن حامل رایگان بذارم و برای خریدهای کمتر از 20000 تومن، هزینه بذارم برای حمل کالا، کسی میدونه چطور باید تنظیماتشو انجام بدم؟

ممنون

سلام

مشکل من هم دقیقا همینه ، چرا کسی پاسخی نداده!

لینک به دیدگاه

از منو حامل ها >> ارسال، میتونید حاملی ایجاد کنید با این تعاریف

حمل : رایگان

صورتحساب : بر اساس وزن

محدوده قیمت : از 20000 تا ...

تیک آسیا رو هم بزنید.

بقیه گزینه ها هم به دلخواه خودتون پر کنید.

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

سلام

مشکل من هم دقیقا همینه ، چرا کسی پاسخی ن

سلام.

تنظیمات رو مثل من انجام بدید و بازه قیمت تعریف کنید تا اوکی بشه

لینک به دیدگاه

سلام.

تنظیمات رو مثل من انجام بدید و بازه قیمت تعریف کنید تا اوکی بشه

عکس پیوستی رو پاک کردم. مراقب باشید آدرس بخش مدیریت یا اطلاعات محرمانه رو در عکس ها منتشر نکنید. مجددا لطفا عکس رو بدون آدرس مدیریتتون درج کنید

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام خدمت همه عزیزان در خدمت شما هستیم با آموزش تعریف حامل در پرستا 1.6 که مشکل خیلی از دوستان هست هر چند توی انجمن مباحثی ایجاد شده و بصورت پراکنده توضیحاتی داده شده ولی ما ایجا بصورت کامل و قدم به قدم میخواهیم به این موضوع مهم بپردازیم . با ما همراه باشید .

ابتدا وارد بخش مدیریت پرستا خود شوید و به سربرگ ارسال سپس حامل ها کلیک کنید و حامل های قبلی رو حذف کنید .

قسمت درجه سرعت بستگی به نیاز خودتون که چه نوع حملی سریع تر هست میتونید عددی قرار بدید بین 0 تا 9 که هر چه عدد بزرگتر باشه یعنی ارسال سریعتر هست

من عدد 9 رو تنظیم کردم

قسمت آرم هم که مشخصه میتونید یه عکسی بذارید که حامل رو بهتر نشون بده ( زیباتر باشه )

حالا توی این قسمت اضافه کردن هزینه جا به جایی رو خیر میذاریم و حمل رایگاه هم روی خیر قرار میدیم

خب حالا محدوده کادر اول و دوم رو تنظیم میکنیم مثلا اولی رو بین 1 کیلو گرم تا 5 کیلو گرم به ترتیب توی کادر اولی و دومی بنویسید ( بسته به نیاز خودتون و صنف کاری خودتون میتونید تغییر بدید )

و حالا روی ALL  همه گزینه های پایین رو تیک دار میکنیم و هزینه حمل رو مقابلش مینویسیم مثلا 8000 تومان و روی بعدی کلیک میکنیم

در قسمت سوم یعنی سایز ، حجم و گروه دسترسی بسته به نیازتون میتونید اعدادی رو وارید کنید که ما در اینجا خالی میذاریم و روی بعدی کلیک میکنیم

حالا توی قسمت خلاصه ، تمام کارهایی که انجام دادیم رو به ما نشون میده و فقط کافیه روی پایان کلیک کنیم

حالا توی قسمت ارسال سپس تنظیمات برید و هزینه های جا به جایی رو روی 0 قرار بدید و ذخیره کنید

نکته 1 : باید برای محصولاتتون که تعریف میکنید وزن محصول رو هم وارید کنید  تا حامل بتونه به درستی کار بکنه

نکته 2 : حامل هایی که تعریف کردید باید توی قسمت محصولات خودتون در دسترس قرار بدید برای این کاردر هنگام افزودن محصول خود به فروشگاه در سربرگ ارسال قسمت حامل های در دسترس رو به قسمت حامل های انتخاب شده بیافزاید

نکته 3 : اگه میخواهید بصورت وزن گرمی محصولاتتون رو بذارید ( مناسب برای فروشگاه های مخصوص گیم و فیلم ) باید از قسمت بومی سازی واحد وزن رو به g تغییر بدید

طبق این آموزش و آموزش های دیگه که بود . مو به مو انجام میدم . 

وقتی محصول رو میخرم بازم میگه حامل انتخاب کنید 

هزینه پست رو محاسبه نمیکنه .... 

کسی میتونه یه فیلم تهیه کنه . من هزینش رو هم بدم بهش . تو pv پیام بهم بدند 

واقعن هر کاری میکنم نمیشه . نمیدونم کجا واقعن مشکل داره . شاید از خستگیه . صفری. یکی . جایی اشتباست ...

مغزم دیگه نمی کشه 

post-6510-0-15823600-1517156911_thumb.jpg

post-6510-0-22069800-1517156917_thumb.jpg

post-6510-0-71797800-1517156937_thumb.jpg

post-6510-0-22923800-1517156944_thumb.jpg

post-6510-0-72614800-1517156952_thumb.jpg

post-6510-0-17565500-1517156965_thumb.jpg

post-6510-0-58505100-1517156971_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

مبلغ رو 0.1 بزنید فکر میکنم 0 نمایش میده.

اگر نه میتونید رایگان رو در بخش بومی سازی » ترجمه به "پس کرایه یا رایگان" تغییر بدید یا حتی به "0"

با سلام

در کدام قسمت ترجمه ها باید این کار رو انجام داد؟

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر

من گام به گام این مراحل رو انجام دادم اما بازم موقع ثبت سفارش توسط مشتری، هیچ حاملی رو نشون نمیده و میگه حاملی تعریف نشده. لطفا راهنمایی کنید.

ممنونم

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

سلام

من می خواستم برای حامل های ارسال استان بندی کنیم که برای هر استان میزان کرایه محاسبه شود 

اما در قسمت مشخص کردن حامل ها فقط منطقه جغرافیایی اسیا و اروپا و .. مشخص می شود لطفا راهنمایی کنید ممنون

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

من عدد 9 رو تنظیم کردم

واقعا عالی ... دقیقا درست کار می کنه

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام

لطفا راهنمایی کنید

من چهار حامل ارسال را طبق آموزش تعریف کردم و این حامل ها را مخصوص منطقه آسیا قرار دادم . متناسب با وزن های اداره پست قیمت در نظر گرفتم و حامل ها را تکمیل کردم .

سپس برای محصولات وزن مشخص کردم .

اما در هنگام خرید بعضی از محصولات را دارای حامل در نظر می گیرد و بیشتر محصولات را می نویسد که هیچ حاملی تعریف نشده است و نمی توان خرید کرد 

مشکل از کجاست ؟

لینک به دیدگاه

سلام 

وقت بخیر

توجه کنید اگر حامل براساس وزن باشه باید تمامی محصولات شما در تب ارسال براشون وزن مشخص شده باشه. 

چک کنید که استان ها در منطقه آسیا قرار داشته باشه و مناطق فعال باشن.

لینک به دیدگاه

سلام

در بخش بومی سازی استان ها در کشور ایران قرار دارد و کشور ایران در قاره آسیا قرار دارد و هر سه فعال هستند.

در قسمت حامل ها دو حامل رایگان تعریف کردم که آن دو را نیز برای محصولات نشان نمی دهد. دو حامل وزن دار تعریف کردم و همه محصولات وزن تعریف کردم و حامل ها را نیز برای محصولات انتخاب کردم اما باز هم نمی توان خرید کرد و خطا می دهد هیچ حاملی انتخاب نشده است . 

در قسمت حامل گزینه خارج از محدوده فعالیت را روی اعمال بیشترین هزینه قرار دادم ولی باز هم نتیجه ای نگرفتم

واقعا برای من معما شده که کجای کار ایراد دارد

من همه قاره ها و کشور و استان ها را حذف کردم و از نو دوباره ایجاد کردم می تواند مشکل از این قسمت باشد یا اینکه کاری دیگر را باید در تنظیمات انجام می دادم که نکردم 

لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

چنانچه از مدیریت موجودی پیشرفته استفاده می کنید (سیستم انبار داری)

باید برای انبار حامل اختصاص بدید 

درصورتی که مشکلتون رفع نشد تیکت بزنید تا توسط کارشناسان آی پرستا بررسی بشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...