رفتن به مطلب

مشکل در هزینه ارسال چند محصول با هم

پست های پیشنهاد شده

سلام

خسته نباشید :)

من هم محصول رو از طریق پست ارسال میکنم و هم بعضی محصولات با پیک و ... و برای همه توی بخش ارسال طبق آموزشای آقا بهمن ایجاد کردم و برای پست تقریبا مشکلی نداره ولی برای لوازم دیگم که میشه لوازم خانگی

اگه چندتا محصول با هم باشه وزنای همه رو جمع میکنه و کلا اشتباه محاصبه میشه

مثلا :

برای تلویزیون 32 اینچ تو رده 0 تا 1 گذاشتم و وزن 2 تا 3 رو برای 43 اینچ و 4 تا 5 رو برای 49 اینچ و برای همه شون این وزنا رو تو صفحه محصول وارد کردم این برای یه دونه بخوبی جواب میده

ولی وقتی مشتری 2 عدد تلویزیون رو به سبدش اضافه کنه مثلا 2 تا 32 اینچ باشه عددای وزن رو جمع میکنه و مثلا دو تا 32 اینچ با هم بفرستم میشه 100 تومن

ولی این چون جمع میکنه وزنا رو کلا میره تو محدوده یه محصول دیگه

یه راه پیدا کردم که کمی محدوده هارو وسیع تر انتخاب کنم تا این مشکل نباشه ولی این فقط برای یه نوع محصول جواب میده و اگه مثلا یه تی وی 32 با 49 اینچی رو اضافه باز هزینه ازرسال اشتبا میشه

من فقط میخوام هزینه ارسال هر محصول جدا محاسبه بشه این تنها راهه مناسبه

ممنون میشم کمکم کنید توی خوده پنل گشتم ولی چیزی پیدا نکردم توی انجمنم مشابه این پیدا نکردم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

گفتید که "من فقط میخوام هزینه ارسال هر محصول جدا محاسبه بشه این تنها راهه مناسبه"

برای این کار میتونید از صفحه ویرایش محصول ، در قسمت ارسال ، یک فیلدی داره مربوط به هزینه اضافی ارسال.

از این استفاده کنید شاید بهتون کمک کنه و مشکلتون حل شه.

لینک به دیدگاه

برای حل این مشکل سایتایی که فعالیتشون ماننده من هست کلا صورت مسئله رو پاک کردن و هزینه ای رو محاسبه نمیکنن و بجاش نوشته شده که با پشتیبان تماس گرفته برای فهمیدن هزینه ارسال

که اصلا کاره خوبی نیست چون امکان اینکه مشتری به خرید نهایی برسه کمتر میشه و برای شروع کار یه فروشگاه خوب نیست اصلا !

من محاسبه های هزینه رو برای همه استان ها انجام دادم و فقط میخوام که هزینه ارسال هر محصول جدا محاسبه بشه و با هم قاظی نشن وزنا شون و هر کدوم مستقل باشه

لینک به دیدگاه

من که دقیق نفهمیدم شما چکار کردید.

شما مثلا باید یک حامل داشته باشید که برای تمام وزن ها تعیین قیمت شده باشه.

مثلا از یک تا دو کیلو 10 هزار تومان

دو تا 3 کیلو 15 تومان

و الی آخر

حالا مشتری چه یک 32 اینچ بخره چه ده تا و چه یک 32 و 49 و ترکیب های دیگه، وزن سبد مبلاک ارزش هزینه ارسال است و هیچ ارتباطی به تک محصول نداره

لینک به دیدگاه

بله منم بازه ای تعریف کردم

بازه های من اینطوریه

صفر تا یک کیلو برای 32 اینچ

دو تا سه کیلو برای 43 اینچ

چهار تا پنج کیلو برای 49 اینچ

شش تا هفت کیلو برای 55 اینچ

هشت تا نه کیلو برای 65 اینچ

با این تعریف مشتری مثلا برای شهر تهران هست و سفارش یک تی وی 32 میده که بدون مشکل هزینه بهش نمایش داده میشه و مثلا میشه 100 تومن

ولی وقتی بخواد دو تا 32 اینچ رو سفارش بده وزنا رو جمع میکنه و میره تو هزینه ارسال برای 43 اینچ که کلا با هزینه ارسال دو تا 32 اینچ فرق داره

این یه مثاله و مثلا برای ارسال محصولات با هم هزینه ارسال عملا بی استفاده میشه و باید به مشتری اعلام بشه

که اینکار چون مشتری فک کرده مثلا هزینش 100 تومن میشه ولی در اصل 400 تومن هزینه ارسالش میشه و وقتی بهش اعلام میشه در اکثر مواقع فک میکنه که فریب خورده و کلا از سفارش دست میکشه

لینک به دیدگاه

بازه‌های شما اشتباهه دیگه.

شما نباید بر اساس «مصحول» محدوده‌ی حامل رو ایجاد کنی. باید یا بر اساس «قیمت» یا بر اساس «وزن» محدوده‌های حامل رو بسازی.

همونطور که آقا دانوش گفتن باید بازه‌هاتون رو اینطوری تعریف کنید (مثلاً):

0 تا 5 کیلو = ۵۰ هزار تومن

۵ تا ۱۰ کیلو = ۱۰۰ هزار تومن

۱۰ تا ۱۵ کیلو = ۲۰۰ هزار تومن

و الی آخر.

حالا وزن هر محصول رو هم باید درست وارد کنید. مثلاً:

۳۲ اینچ = 3 کیلو 

۴۳ اینچ = 7 کیلو

حالا اگر مشتری یه دونه ۳۲ اینچ سفارش بده وزنش میشه ۳ کیلو و تو بازه‌ی اول حامل یعنی 0 تا 5 کیلو قرار میگیره و هزینه حملش میشه ۵۰ هزار تومن.

اگر دو تا ۳۲ اینج سفارش بده میشه ۶ کیلو و تو بازه‌ی دوم حامل یعنی ۵ تا ۱۰ کیلو قرار می‌گیره و هزینه حملش میشه ۱۰۰ هزار تومن.

اگر یه دونه ۴۳ اینچ سفارش بده میشه ۷ کیلو و تو بازه‌ی دوم حامل یعنی ۵ تا ۱۰ کیلو قرار میگیره و هزینه حملش میشه ۱۰۰ هزار تومن.

اگر دو تا ۴۳ اینچ سفارش بده میشه ۱۴ کیلو و تو بازه‌ی سوم حامل یعنی ۱۰ تا ۱۵ کیلو قرار میگیره و هزینه حملش میشه ۲۰۰ هزار تومن.

لینک به دیدگاه

خب دقیقا مشکل همینجاست من با بازه های بیشتر هم امتحان کردم 

نحوه تنظیم رو میدونم و بر اساس وزن انتخاب کردم و برای تمامی استان ها تنظیم کردم 

یه توضیح هم بدم چون شرایط ارسال در منطقه ما برای شهر های دیگه متفاوته اگه وزنا رو جمع کنه اشتباه میشه بسته به بازه ای هم که انتخاب کنی نیست 

یه مثال کوچیک میزنم :

مثلا مشتری 1 سفارش یه یخچال و تلویزیون و لباس شویی میده که برای تهران میشه هزینه ارسالش حدودا 600

حالا من تو قسمت ارسال بازه A تا B رو برای یخچال

C تا D رو برای تلویزیون 

E تا  F  رو برای لباسشویی گذاشتم 

حالا این قسمت ارسال میاد و وزنا رو جمع میکنه و تو بازه به دست اومده که به فرض Y تا Z باشه میزاره که برای یه محصول دیگه در نظر گرفته شده که تو این محدوده هزینه ارسال تا تهران زده 300 تومن و مشتری هم هزینه رو آنلاین میپردازه و وقتی بعد بهش اعلام میشه که هزینش 2 برابر این مقداره میگه که سفارش رو نمیخوام و بعده کلی دردسر باید هزینه شو بهش بازگردونی (در 10 مورد شاید 1 مورد با افزایش موافقت کنه)

الان من برای حل این مورد فقط یک مشکل دارم اونم اینه که وزنا رو با هم جمع نکنه و برای هر محصول بسته به هزینه ای که برای منطقه انتخابی هست رو جمع کنه و دیگه وزنا با هم قاطی نمیشن 

تغییر زیاد بزرگی نیست تو این بخش به راحتی میشه تغییر داد ولی متاسفانه بنده اطلاعات کافی در این خصوص ندارم ولی برای اساتید پرستا باید کاره سختی نباشه

تا اگه مثلا چندتا محصول باشه وزنا جمع نشه و هزینه ارسال هر کدوم جدا محاسبه بشه 

پ ن تو این مدت میخواستم که برای هر مورد یه وزن جدید تعریف کنم مثلا محصول 1 و 2 و 3 یا فقط 1 و 2 تا تهران چقد میشه ولی یه حسابی کردم البته با احتمالات ضعیفه خودم که یه چیزی مثه 15! فاکتور یل میشه فک کنم

هیچی دیگه یه چن هزار احتمالی  میشه  :D  دیگه پشیمون شدم ! :lol:

عکس تنظیماته ارسال رو هم برای ارسال باربری سایت پیوست کردم 

البته الان بازه ها نزدیکه درسته ولی اینجوری بهتر درمیاد تا بازه های بزرگ !!

post-7350-0-18973100-1478511420_thumb.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...