رفتن به مطلب

پرستاشاپ 1.4.4.1 فارسی ویرایش 1.5

پست های پیشنهاد شده

بعد از دریافت نظرات کاربران برای رفع اشکالات نسخه‌ی فارسی تیم فارسی سازی به سرعت اشکالات را پیگیری و بخشی از اشکالات رفع شدند. بنابراین اولین اصلاحیه‌ی پرستاشاپ 1.4.4.1 فارسی در اینجا منتشر می‌شود.

متأسفانه متوجه شدیم که بخش ارسال ایمیل دچار مشکل است و چون این بخش توسط تیم قبلی انجام شده بود توسط تیم ما تغییر نکرده بود. بنابراین تا زمان اصلاح این بخش ایمیل‌های ارسالی از فروشگاه شما به زبان انگلیسی خواهد بود. به خاطر فارسی نبودن این بخش این اصلاحیه به نام نسخه 1.5 عرضه خواهد شد. بعد از فارسی سازی کامل بخش ایمیل نسخه 2 از پرستاشاپ 1.4.4 فارسی را دریافت خواهید کرد.

محیط بخش مدیریت هم در این نسخه کاملاً راست چین شده.

ویژگی‌ها:

پرستاشاپ 1.4.4.1 فارسی ویرایش 1.5:

• رفع اشکالات راست چین نبودن در بعضی صفحات بخش مدیریتی (با تشکر از مرتضی عزیز)
  • رفع مشکل ارسال نشدن ایمیل

پرستاشاپ 1.4.4.1 فارسی ویرایش 1.0:

• محیط نصب فارسی شده
  • محیط فروشگاه (قالب پیش فرض) فارسی شده
  • محیط مدیریت کاملا فارسی شده و برخلاف نسخه‌های قبلی این کار به صورت استاندارد و بدون دستکاری زبان‌های دیگر انجام شده است.
  • نام کشورها فارسی شده و استان‌های ایران در بخش حمل افزوده شده
  • تمام بخش مدیریت و قالب پیش‌فرض کاملاً راست چین شده
  • آخرین نسخه از پرستاشاپ (1.4.4.1) که سوم شهریورماه 1390 توسط سایت اصلی منتشر شده استفاده شده و نیازی به نصب وصله‌ی امنیتی ارایه شده ندارد.

معایب این نسخه:

• زبان ایمیل‌های ارسالی از فروشگاه شما برای مشتریان انگلیسی است.
  • به علت راست چین شدن محیط نصب، مدیریت و فروشگاه استفاده از زبان‌های دیگر (به غیر از فارسی) برای فروشگاه امکان پذیر است ولی ظاهر چپ چین نخواهد داشت.
  • محصولاتی که به صورت پیش فرض و هنگام نصب به فروشگاه اضافه می‌شوند برای زبان فارسی فاقد توضیحات است (مهم نیست).
  • و اشکالاتی احتمالی در ترجمه و راست چین شدن که تنها بعد از آزمایش گسترده کشف خواهند شد.

با تشکر ویژه از:

• جناب آقای مرتضی - راست چینی
  • sirramin آقا رامین گل - ترجمه
  • sub0_ir - ترجمه
  • milad آقا میلاد عزیز - ترجمه
  • proxima_p - ترجمه
  • Danoosh دانوش - ترجمه و کدنویسی دیتا بیس
  • Admin (مهرشاد ذاکریان) - ترجمه ، کدنویسی و گرافیک
  • و تیم قبلی پرستاشاپ فارسی

نکاتی برای نصب

• حتما بعد از باز شدن صفحه‌ی اول نصب زبان فارسی را انتخاب کنید.
  • حتماً قبل از به‌روز رسانی نسخه‌های قبلی از پایگاه داده و فایل‌های خود پشتیبان تهیه کنید. انجمن پشتیبانی پرستاشاپ فارسی هیچ مسئولیتی در برابر از دست رفتن اطلاعات شما ندارد.
  • به علت عدم استاندارد بودن فارسی سازی نسخه های قبلی ممکن است بعد از به‌روز رسانی مشکلاتی وجود داشته باشد. توصیه می‌شود اگر از نسخه‌های قبلی استفاده می‌کنید برای به روز رسانی عجله نکنید.
  • قبل از به‌روز رسانی حتماً راهنمای آن را خوانده باشید.

آموزش نصب اصلاحیه برای افرادی که قبلاً پرستاشاپ فارسی ویرایش اول را نصب کرده بودند

• قبل از هر کاری از 3 پوشه‌ی mails, css, admin یک کپی تهیه کنید.
  • فایل patch_v1.5 را دانلود کنید.
  • برای هاست: فایل را به هاست خود منتقل کرده و در پوشه‌ای که روت فروشگاه محسوب می‌شود قرار دهید و از حالت فشرده خارج کنید. فایل‌های جدید جایگزین خواهد شد.
  • برای لوکال: اگر از ویندوز 7 استفاده می‌کنید ابتدا فایل را در یک پوشه‌ی دیگر به جز روت از حالت فشرده خارج کنید و سپس 3 پوشه را به روت منتقل کرده و به ویندوز اجازه‌ی ادغام بدهید (به کلمه‌ی Merge دقت کنید و اگر این کلمه نبود از مرحله بعد استفاده کنید).
  • اگر از ویندوزهای قبلی استفاده می کنید به صورت دستی هر فایل را در پوشه‌ی مربوط به خودش قرار دهید (در جایی غیر از روت اصلی از حالت فشرده خارج کنید وفایل‌ها و نه فولدرها را جابه جا کنید).
  • توجه: چون نام پوشه‌ی admin را تغییر داده‌اید باید محتویات داخل Admin ایجاد شده را به پوشه‌ی Admin خود منتقل کنید (خودتان این نام را بعد از نصب تغییر داده‌اید. مثلا admin2) و سپس Admin ایجاد شده توسط patch را پاک کنید.

[/align]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امکان ارسال ایمیل فارسی کی اکی میشه ؟؟؟ برای کسانی که نصب کرده بودند قبلا شما گنگ توضیح دادید میشه واضح تر بگید ؟؟ فقط جایگزین فایل ها رو درسته

ویندوز لپ تاپ من سون هست و این که بعد از جایگزین کردن فایل ه دیگه ادیمن رو سربرگ کلیک میکنی باز نمیشه ارور میده

post-101-14373017256401_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

امکان ارسال ایمیل فارسی کی اکی میشه ؟؟؟ برای کسانی که نصب کرده بودند قبلا شما گنگ توضیح دادید میشه واضح تر بگید ؟؟ فقط جایگزین فایل ها رو درسته

ویندوز لپ تاپ من سون هست و این که بعد از جایگزین کردن فایل ه دیگه ادیمن رو سربرگ کلیک میکنی باز نمیشه ارور میده

شما باید تک تک فایل های موجود در پوشه های این پچ رو با فایل های مورد نظر جایگزین کنید و نباید کل پوشه رو جایگزین کنید!

لینک به دیدگاه

سلام من کاربر جدید این سیستمم هر کاری کردم نصب نمیشه توی نصب مرحله اخر برای اینکه بره روی سربرگ بزن بریم ! گر میکنه وقتیم میره توی ادمین نمیره گیر میده به اینکه اسمه ادمینو عوض کنینو فایل اینستال رو پاک کنید ولی این کارو رو هم که میکنم بازم همینو میگه در ضمن سایتو هم کاملا با یه زبانی غیر انگلیسی میاره بالا !!!!!

ممنون میشم توضیح کامل واسه نصب بدید راستی همین فایل جدید رو دریافت کردم1.4.4.1

لینک به دیدگاه

باید اسم پوشه ادمین رو عوض کنین و یه چیز دیگه بذارین، مثلا admin123

در ابتدای نصب شما باید زبان فارسی رو انتخاب کنین و در انتها هنگامی که مشخصات فروشگاه رو وارد میکنین اسم کشور رو حتما ایران انتخاب کنین.

علاوه بر اینستال فایلهای readme رو هم باید پاک کنین برای امنیت بیشتر.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

چند بار سعی کنید روی کلید "بعدی" کلیک کنید بعد از چند دفعه به احتمال زیاد میره مرحله ی بعد. اگر جواب نداد دیتابیس جدید ایجاد کنید و مراحل نصب رو دوباره طی کنید و در ضمن بعد از نصب محیط باید کاملا فارسی باشه نه انگلیسی یا هر زبان دیگه!

بعد از این که پوشه ی ادمین رو تغییر نام داده به آدرس ادمین جدید برید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام من کاربر جدید این سیستمم هر کاری کردم نصب نمیشه توی نصب مرحله اخر برای اینکه بره روی سربرگ بزن بریم ! گر میکنه وقتیم میره توی ادمین نمیره گیر میده به اینکه اسمه ادمینو عوض کنینو فایل اینستال رو پاک کنید ولی این کارو رو هم که میکنم بازم همینو میگه در ضمن سایتو هم کاملا با یه زبانی غیر انگلیسی میاره بالا !!!!!

ممنون میشم توضیح کامل واسه نصب بدید راستی همین فایل جدید رو دریافت کردم1.4.4.1

شما اول توضیح بدید روی لوکال نصب کردید یا هاست؟

اگر روی لوکال فایل‌ها و دیتابیس رو پاک کنید و از اول نصب کنید.

اگر روی هاست هست و اطلاعات مهمی ندارید بازهم دوباره نصب کنید.

اگر روی هاست هست و اطلاعات مهمی دارید به انجمن مشکلات برید و سؤال بپرسید.

ایمیل فارسی به زودی در دسترس قرار میگیره.

مشکل شما 2 دلیل میتونه داشته باشه. یا فایل ناقص دانلود شده باید 297 کیلوبایت (304,804 بایت) باشه.

ویا امکان ادغام (Merge) در ویندوز شما غیر فعال شده. شما پک کامل رو دانلود کنید و فایل‌ها رو دوباره جایگزین کنید. (به جز پوشه install)

لینک به دیدگاه

شما باید تک تک فایل های موجود در پوشه های این پچ رو با فایل های مورد نظر جایگزین کنید و نباید کل پوشه رو جایگزین کنید!

من اون پوشه های قبلی رو دیلیت کردم و دوباره فایلهای جدید رو جایگزین کرم اما نشد .....

لینک به دیدگاه

سلام خدمت مدیریت محترم انجمن اگه میشه یه لطفی بکنید این انجمنی که الان دارین خودتون با mybb تهیه کردید اموزش و فایلیلشو رو بزارید واسه دانلود ممنون میشم راستی از راهنماییتون ممنون موفق شدم نصب کنم فروشگاهرو فقط روی حالت کاتالوگ نصب شده چجوری از این حالت درش بیارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/////

لینک به دیدگاه

سلام خدمت مدیریت محترم انجمن اگه میشه یه لطفی بکنید این انجمنی که الان دارین خودتون با mybb تهیه کردید اموزش و فایلیلشو رو بزارید واسه دانلود ممنون میشم راستی از راهنماییتون ممنون موفق شدم نصب کنم فروشگاهرو فقط روی حالت کاتالوگ نصب شده چجوری از این حالت درش بیارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/////

همونطور که گفتید این انجمن myBB هستش و میتونید فایل نصب و توضیحات کامل رو از انجمن اختصاصی خودشون یعنی http://community.mybbiran.com/index.php دریافت کنید.

برای خارج کردن فروشگاه از حالت کاتالوگ مراحل زیر رو طی کنید:

پنل مدیریت -> سربرگ تنظیمات -> زیر برگ محصولات -> "حالت فهرست محصولات" رو روی خیر تنظیم کنید -> ذخیره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مشکل من کامل حل شد با ارسال ایمیل اما یه مازول هست تو پرستا با خبرر میکنه مدیر رو از سفارش مشتری اون رو من فعال کردم کار هم میکنه اما ایمیلی که ارسال میشه یه لوگو سایت هست که ضمیمه شده ..

دوست عزیز مشکل شما به این بحث مربوط نمیشه. به بحث مربوط به اشکالات ماژول مراجعه کنید. پست شما حذف میشه.

لینک به دیدگاه

دقیقا به این تاپیک مربوط میشد چون بعد از نصب این اصلاحیه مشکل برام پیش اومده بود

موفق باشید

هیدن جان تاپیک های مشکلات برای بررسی مشکلات ایجاد شدن و اینجا فقط پست های مربوط به این اصلاحیه قرار میگیرند. شما مشکلاتتون رو در بخش مشکلات مطرح کنید که تمامی دوستان قادر به مشاهده ی اون باشند.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اقای ادمین خدا خیرت بده اموزششودت بزار دمت گرم اموزشا شما مفهومی تره ؟ فایلی هم که خودت از روش نصب کردی بزار واس دانلود دمت گرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیزم هرچیزی جای خودش رو داره و کار ما آموزش و پشتیبانی پرستا شاپ هست.

لطفا پست خارج از موضوع نزنید. پست شما حذف شد

ممنون

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من یک مشکلی دارم ، از دوستان می خوام راهنمایی کنند اینو حلش کنم.

من هر محصولی را اضافه می کنم یا قبلی را ویرایش می کنم ، مبلغی که براش در پنل ثبت میشه وقتی در سایت نمایش داده میشه و یا در سبد قرار می گیرد به صورت بهم ریخته نمایش داده میشه. :huh:

عکسش را هم ضمیمه کردم. تمامی تنظیمات هم بصورت پیشفرض هست.

post-19-14373017258254_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

من یک مشکلی دارم ، از دوستان می خوام راهنمایی کنند اینو حلش کنم.

من هر محصولی را اضافه می کنم یا قبلی را ویرایش می کنم ، مبلغی که براش در پنل ثبت میشه وقتی در سایت نمایش داده میشه و یا در سبد قرار می گیرد به صورت بهم ریخته نمایش داده میشه. :huh:

عکسش را هم ضمیمه کردم. تمامی تنظیمات هم بصورت پیشفرض هست.

به این موضوع مراجعه کنید:

http://presta-shop.ir/showthread.php?tid=161

لینک به دیدگاه

سلام به همه

من از نسخه قدیمی 1.3 استفاده می کنم ..

1- امکان آپدیت ورژن به 1.4 هست ؟ ( بدون دردسر و امکان از دست رفتن اطلاعات )

2- در حال حاضر که ورژن جدید هنوز باگ داره , انجام اینکار دسته یا خیر ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام به همه

من از نسخه قدیمی 1.3 استفاده می کنم ..

1- امکان آپدیت ورژن به 1.4 هست ؟ ( بدون دردسر و امکان از دست رفتن اطلاعات )

2- در حال حاضر که ورژن جدید هنوز باگ داره ' date=' انجام اینکار دسته یا خیر ؟

با تشکر

[/quote']این ورژن باگ نداره دوست عزیز. فقط اشکالاتی در ترجمه و راست چین شدن داره. اگر موفق بشید به 14 ارتقا بدید برای اصلاح مشکلات، مشکلی نخواهید داشت. اما برای ارتقا من هنوز توصیه نمیکنم این کار رو انجام بدید چون ما هنوز ارتقا به 1.4 رو تست نکردیم (متأسفانه وقت نکردیم)

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...