رفتن به مطلب

Duplicate meta descriptions در گوگل وبمستر تولز

پست های پیشنهاد شده

توی وبمستر تولز گوگل قسمت HTML improvment نزدیک به 200 عدد از لینک ها Duplicate meta descriptions شناخته شدن

تمامی لیک ها رو بررسی کردم وبه 3 دسته تقسم شدن:

1)محصولی از سایت رو در 2 شاخه قرار داده بودیم. مثلا یه محصول داشتیم (پلوپز آرامپز فیلیپس)واین محصول رو هم در شاخه پلوپز و هم آرام پز گزاشتیم.گوگل این رو 2 تا لینک تشخیص داده .که توضیحات متاشون یکی هست

2)یه سری از لینک ها که قبلا خذف شده رو گوگل با اینکه ریدایرکت میشه به لینک جدید داپیپلیکیت  نشون میده

3)یا اینه وقتتی توی یه شاخه که محصولاتش زیاده و صفحات مختلف داره رو douplicate تشخیص داده مثل:

لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

ظاهرا لینکهای پرستا رو دستکاری کردید و ممکنه این کار باعث بوجود اومدن این مشکل شده باشه

سایت مپتون رو چک کنید که آپدیت میشه و به درستی در کران جاب قرار گرفته باشه

ماژول زیر ممکنه بتونه کمکتون کنه البته بررسی نشده و مسئولیتش با خودتونه :

https://github.com/faktiva/prestashop-seo-tk/blob/master/faktiva_seo_tk/faktiva_seo_tk.php

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

سلام لطفا استاتید راهنمایی کنید من هم این مشکل رو دارم به توضیحات کوتاه یک شاخه که محصولاتش زیاده و در چند صفحه اومده گیر میده در صورتی که همه برای یک شاخه هستن

دقیقا مثل دستومون

Duplicate meta descriptions

/22-اجاق-مایکروویو
/22-اجاق-مایکروویو?p=2
/22-اجاق-مایکروویو?p=3
/22-اجاق-مایکروویو?p=4
/22-اجاق-مایکروویو?p=5
این یک باگه از نظر من و من از نسخه 1.6.1.5 استفاده میکنم
لینک به دیدگاه

سلام لطفا استاتید راهنمایی کنید من هم این مشکل رو دارم به توضیحات کوتاه یک شاخه که محصولاتش زیاده و در چند صفحه اومده گیر میده در صورتی که همه برای یک شاخه هستن

دقیقا مثل دستومون

Duplicate meta descriptions

/22-اجاق-مایکروویو

/22-اجاق-مایکروویو?p=2

/22-اجاق-مایکروویو?p=3
/22-اجاق-مایکروویو?p=4
/22-اجاق-مایکروویو?p=5
این یک باگه از نظر من و من از نسخه 1.6.1.5 استفاده میکنم

آقا یک همچین کدی به فایل robots.txt اضافه کنم خوبه یا نه

Disallow: /*?p=

لینک به دیدگاه

آقا یک همچین کدی به فایل robots.txt اضافه کنم خوبه یا نه

Disallow: /*?p=

سلام بعد از کلی گشت و گذار تو فروم های خارجی به یک کد مختصر و مفید برخوردم که باعث تقریبا حذف این ارور ها میشه و اون استفاده از قابلیت تگ canonical هستش که url های که ثانیویه هستن رو به url اصلی انتقال میدن

کد

{if $page_name == category}

<link rel="canonical" href="{$link->getCategoryLink($category->id)}{$pagination}" />

{/if}

این کد باعث میشه تا مثلا شما صفحه زیر رو باز کنید

/22-اجاق-مایکروویو?p=2

به صفحه اصلی

/22-اجاق-مایکروویو

اشاره کنه تا گوگل متوجه بشه صفحه اصلی برای ایندکس کردن صفحه /22-اجاق-مایکروویو هستش و از محتویات تکراری جلوگیری کنه این کد فقط برای درک بهتر url ها توسط  ربات های جستجوگراست و به بازدیدکننده کاری نداره

در ضمن این کد فقد برای کاتالوگ نوشته شده که برای صفحاتی مانند تولید کننده ها و محصولات جدید باید ویرایش کنید

اساتید اگه مشکلی هست بگن لطفا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...