رفتن به مطلب

ماژول محاسبه هزينه پست مرسولات

پست های پیشنهاد شده

• 6 months later...

سلام بچه های گل پرستاشاپی

راستش من اصولا اهل پست گذاشتن نیستم چون اصلا حرفه ای نیستم . بلکه شدیدا تازه کارم. ولی خب دیدم اینجا یه سوال هست که قبلا برای خودمم مشکل ساز شده بود و من یه جوری مشکل را حل کردم حالا نمیدونم اصولی هست یا نه ولی اونایی که بیشتر سر در میارند میتونند چک کنند ببینند مشکلی پیش میاره یا نه . من که با این روش تا الان به مشکلی بر نخوردم.

1. من از قسمت بومی سازی >>منطقه ها ... سه تا منطقه جدید ایجاد کردن با نام های " استان های همجوار" "استان غیر همجوار" "استان بومی "

2. بعد به قسمت بومی سازی >> استان ها رفم..و استان خودم را انتخاب کردم و منطقه اون را به " استان بومی " تغییر دادم----و حالا باید برید و به نقشه ایران یک سری بزنید و استان های همجوار استان خودتون را پیدا کنید ..حالا توی قسمت استان ها اون استان هایی که همجوار هستند را کنارشون تیک بزنید ( انتخابشون کنید ) و برید پایین صفحه و از اون منوی کشویی پایین گزینه ی " نتیجه یک منطقه جدید " را انتخاب کنید و بعدش منطقه ی " استان همجوار را انتخاب کنید و بعدش دکمه " اعمال را بزنید .

خب تا اینجا باید منطقه ی استان های همجوارتون تغییر کرده باشه. حالا استان هایی که باقی مونده و منطقشون را تغییر ندادید را انتخاب کنید و این بار برید و از همون روش قبل منطقه اون ها را به استان غیر همجوار تغییر بدید...خببببب حالا استان های ایران را توی سه منطقه ای که ایحاد کردید تونستید قرار بدید.

3. توی مرحله سوم شما باید برید به قسمت " حامل ها " و یک حامل جدید به نام پست پیشتاز بسازید و توی مرحه دومش این تنظیمات را قرار بدید.

از قسمت صورت حساب گزینه براساس وزن کل را انتخاب کنید.

حالا اینجا توی قسمت "محدوده" 4 یا 5 تا محدوده ایجاد کنید ( بستگی داره وزن اجناستون تا چه وزنی باشه ) و برید به سایت پست به این لینک http://www.post.ir/DesktopModules/Articles/ArticlesView.aspx?TabID=1&Site=postportal&Lang=fa-IR&ItemID=12350&mid=33125و بر اساس نرخ خدمات پستی پیشتاز برای بسته پیشتاز نرخ های هر وزن را روبروی سه منطقه ای که قبلا ایجاد کردید وارد کنید ...که اینجاشو دیگه خودتون فک کنم بلد باشد ... محدوده وزن را اون بالا وارد میکنید و هزینه مربوط به اون محدوده وزن در هر منطقه را جلوی نام منطقه .... البته یه تذکر... شما باید به اون هزینه ای که پست نوشته 500 تومان هزینه بیمه اضافه کنید و بعد بعلاوه 8 درصد مالیات بر ارزش افزوده بکنید و بعد عدد بدست اومده را توی اون قسمت وارد کنید......حالا همه چیزو تایید کنید و برید ب راحتی سفارش بگیرید و اگه کسی پست پیشتاز را انتخاب کنه و شما وزن محصولاتتون را قبلا وارد کرده باشید خود به خود هزینه ارسال برای مشتری حساب میشه بر اساس استانش...

4 . یه چند تا نکته هم هست که فعلا خسته شدم...نمیدونم چیزی فهمیدید از نوشته اهم یا نه ولی حالا ما گفتیم یا بدردتون میخورده یا نه ...و لی اگه درست انجام بدید همه چیز حله......البته یه دوبار آزمایشی سفارش بدین ببینید درست محاسبه میکنه یا نه .....

اگه جایی به مشکل بر خوردید در خدمتم . اگه مرحله 3 را متوجه نشدید بگید تا براتون یه اسکرین شات بزارم فعلا حسش نیست.... چون اصلا نمیدونم سوالی که یکسال پیش مطرح شده جواب دادن بهش به درد کسی میخوره یا نه.....

ولی حتما با سامانه محاسبه هزینه پست خود شرکت پست یبار مقایسه کنید تا مطمین بشید همه کارا رو درست انجام دادید یا نه.. به خصوص حتما استان های همجوارتونا چک کنید که هزینشون درست محاسبه بشه.......

راستی برای پست سفارشی هم اگه بکارتون میاد فقط کافیه یه حامل دیگه به نام پست سفارشی بسازید و هزین های مربوط به خودشو تنظیم کنید .

وای که خدا به عنوان اولین پست زندگیم چقدر حرف زدم ... نامردید اگه بگید هیچی نفهمیدیدن از حرفامااااااااااا :( :@ اگه ناشیانه بود به ماهرانه بودن خودتون ببخشید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود بر شما

بنده از یه شرکت امریکایی که نمایندگی خاورمیانه شون در امارات هستش اجناسی رو در رابطه با سلامتی و تناسب اندام سفارش میدم.چجوری میشه هزینه ها رو اعمال کنم برای تحویل در داخل ایران که استان همجوار ندارم؟!

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

با سلام

من وب سرویس هایی که مخصوص هزینه و حمل هست رو از خود پست گرفتم

چطوری میشه این توابع رو در پرستا استفاده کرد؟ منظورم اضافه کردن وب سرویس هست

لینک به دیدگاه

• 2 years later...

واقعا عجیبه که حتی پرستاشاپ هم یه سیستم و ماژول درست حسابی و دقیق برای محاسبه هزینه های پستی نداره ؛ موندم چطوری این مبالغ 400 500 هزارتومن برای هر قالب گذاشته شده وقتی طرف نمیتونه حتی محصولش رو درست با هزینه درست پست کنه !

لینک به دیدگاه

محاسبه هزینه پستی ارتباطی با قالب نداره. قالب صرفا لباس سایت شماست

پرستاشاپ امکان تعریف محدوده برای محاسبه هزینه پستی رو داره اما شرکت پست متاسفانه وب سرویس به توسعه دهنده برای طراحی ماژول محاسبه قیمت دقیق ارسال پستی بر اساس آدرس کاربر رو نمیده

تنها راه محاسبه دقیق استفاده از شرکت های واسط پستی و نصب ماژول اون هاست

لینک به دیدگاه

• 5 months later...

سلام 

من در بخش ارسال محصولات مشکل دارم

زمانی که چند محصول خرید میکنم در قسمت سبد خرید یک هزینه ارسال محاسبه می کنه

لطفا راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

سلام 

من در بخش ارسال محصولات مشکل دارم

زمانی که چند محصول خرید میکنم در قسمت سبد خرید یک هزینه ارسال محاسبه می کنه

لطفا راهنمایی بفرمایید

کسی پاسخگو نیست

یک هفته ست سوال پرسیدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...