رفتن به مطلب

جستجوی فارسی

پست های پیشنهاد شده

وقتی کالایی رو به زبان فارسی تو سیستم جستجوی پرستا شاپ 1.4.4.1 ویرایش 2 با قالب پیش فرض شما می نویسم هیچ کلایی رو پیدا نمیکنه.

توضیح اینکه، چیزی که سرچ میشه هم تو اسم اون کالا هست هم تو تگ های مربوط به اون، ولی باز چیزی پیدا نمیشه.

اما واسه جستجو به زبان انگلیسی همه چیز خوب هست و درست کار میکنه.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اگه دوستان دیگه هم لطف کنند و این موضوع رو بررسی کنند رسیدگی می‌کنیم. اما ممکنه چون از یک اسکریپت واسه جستجو استفاده می کنه با فارسی مشکل داشته باشه

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

سلام

مشکلی که برای محصولات فارسی داره اینه که کلمات فارسی دارای کدهای مختلفیه

مثلا کاراکتر »ی« با »ي « دارای دو تا کد متفاوته همون طور که مشخصه ی دومی دارای دوتا نقطه عربی زیرشه!!

بنابراین اگر شما محصولی با نام علي داشته باشید، دقیقا باید به همین صورت در قسمت جستجو تایپ بشه که کاراکتر ي استفاده شده آن بای که با صفحه کلید مستقیم تایپ می کنیم متفاوته!!!

بنابراین اگر شما علی جستجو کنید نتیجه ای بدست نمی یارید ولی اگر دقیقا علي تایپ کنید نتیجه بهتون بر می گردونه

این مشکلیه که منم دارم

محصولاتم را چون خیلی زیاد بود از طریق فایل

csv

بصورت کلی ایمپورت کردم و چون مستقیما تایپ نکردم با کاراکترهایی مثل

ی - ک

که بصورت فارسی و عربی وجود داره، موقع سرچ نتیجه بهم برنمی گردونه و عینا باید مثل خود کلمه باشه!!

لینک به دیدگاه

سلام

مشکلی که برای محصولات فارسی داره اینه که کلمات فارسی دارای کدهای مختلفیه

مثلا کاراکتر »ی« با »ي « دارای دو تا کد متفاوته همون طور که مشخصه ی دومی دارای دوتا نقطه عربی زیرشه!!

بنابراین اگر شما محصولی با نام علي داشته باشید، دقیقا باید به همین صورت در قسمت جستجو تایپ بشه که کاراکتر ي استفاده شده آن بای که با صفحه کلید مستقیم تایپ می کنیم متفاوته!!!

بنابراین اگر شما علی جستجو کنید نتیجه ای بدست نمی یارید ولی اگر دقیقا علي تایپ کنید نتیجه بهتون بر می گردونه

این مشکلیه که منم دارم

محصولاتم را چون خیلی زیاد بود از طریق فایل

csv

بصورت کلی ایمپورت کردم و چون مستقیما تایپ نکردم با کاراکترهایی مثل

ی - ک

که بصورت فارسی و عربی وجود داره، موقع سرچ نتیجه بهم برنمی گردونه و عینا باید مثل خود کلمه باشه!!

با سلام و تشكر

لطفا بفرمائيد نحوه تهيه و ارسال مشخصات محصولات از طريق فايل csv چيه؟ سپاس

لینک به دیدگاه

با سلام

این کار خیلی راحته

شما یه فایل توی

notepad

باز کن و عبارات زیر را توش تایپ کن:

ali;zahra;;;maryam;hossein

الان این فایل را مثلا به نام

test.csv

ذخیره کن

می بینی که فایلت شبیه فایل های اکسل شده، توی اکسل باز کن

یه رکورد داری که توش۶ تا ستونه ستون اول و دومش مقدار داره، ستون سوم و چارم نه و ستون نجم و ششم بازم مقدار داره

توضیح: جداکننده مقادیر ستون ها از هم علامت

;

می باشد بنابراین وقتی دو تا از این علامت پشت سر هم بیاد یعنی یک ستون خالی بدون محتوا ایجاد می شود!

به قسمت زیر در حالت مدیریتی برو:

Tools -> import

برو،

بعد از قسمت

Select which entity to import

محصول را انتخاب کن

Products

یعنی می خواهی محصولات جدید ایمپورت کنی همانطور که می بینی در قسمت

Fields available

فیلدهای مورد نیاز را آورده که حتما باید در فایل ایمپورتی ات بصورت پشت سر هم موجود باشه این فیلدها اینهاست:

ID;Active (0/1);Name *;Categories (x,y,z...);Price tax excl.;Tax rules ID;Wholesale price;

On sale (0/1);Discount amount;Discount percent;Discount from (yyyy-mm-dd);Discount to (yyyy-mm-dd)

Reference #;Supplier reference #;Supplier;Manufacturer;EAN13;UPC;Ecotax;Weight;Quantity;

Short description;Description;Tags (x,y,z...);Meta-title;Meta-keywords;Meta-description

URL rewritten;Text when in stock;Text when backorder allowed;Available for order;

Product creation date;Show price;Image URLs (x,y,z...);Delete existing images (0 = No, 1 = Yes)

Feature;Available online only;Condition

از قسمت

Select your .CSV file:

نام فایل ایمپورتی ات را انتخاب می کنی

واسه اینکه در مسیر ایمپورت ها نشونت بده باید فایلتو بذارش در مسیر:

/nameshop/nameadmin/import

نکته: من این کار را از طریق کدنویسی انجام دادم دیتابیسم که به فرمت

mdb

بود را تحلیل کردم و فیلدهای مورد نیاز بدرد بخورم را به حالت

csv

فایلی کردم

بین رکوردهات وقتی داری فایلتو می سازی باید کد اینتر بخوره و من چون توی دلفی این کارو کردم کدش:

#$D+#$A

هستتش

اگه می خواین یه فایل نمونه براتون بفرستم تا یه نگاه بهش بنداز هم ایمپورتش کنید تا متوجه شید لطفا آدرس ایمیلتونو بدین

چون من هر چی خواستم فایلو اینجا پیوست کنم نشد و خطا داد

ببخشین اگه آشفته توضیح دادم چون نمی دونستم در چه حد می دونی...

اگه سوالی بود در خدمتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...