رفتن به مطلب

بهینه سازی سئو برای پرستاشاپ 1.4

sorush

پست های پیشنهاد شده

سلام

فروشگاه پرستا شاپ من حدود ۱ ساله راه اندازی شده.از اولین روزها تا همین دو سه ماه پیش در نتایج اول گوگل بود ولی الان اغلب سرچ ها به صفحات دوم و سوم نتایج گوگل رفتن.

از اولین باری که متاتگ های عنوان و توضیحات برای هر محصول رو نوشتم دیگه تا حالا این تگ ها رو تغییر ندادم.به نظرتون بهتره این تگ ها رو تغییر بدم و بهینه ترشون کنم یا این کار ممکنه تو نتایج گوگل تاثیر منفی تری داشته باشه؟

در کل به نظر شما بهترین روش برای بازگشت مجدد به صفحه اول گوگل چیه و چه عاملی باعث میشه تا یه سایت بعد از مدتی به نتایج پایین تری منتقل بشه؟

ممنون از وقتی که برای کمک به من میزارید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

فروشگاهتون باید بررسی بشه . . . آدرس فروشگاه ؟

خیلی از دلایل باعث افت سئو سایت میشه مثل : کاهش سرعت سایت ، محتوای بی کیفیت ، کپی گیری از مطالب دیگر سایت ها و خیلی چیزای دیگه . گوگل مداوم سیاستش رو تغییر میده و شما نیز مجبورید با این سیاست ها کنار بیاد و کاری کنید که فروشگاهتون با گوگل دوستای خوبی بشن ! :) باید بررسی کنید مشکل از کجاست . . . میتونید با جی تی متریکس یه تست از فروشگاهتون بگیرید ببینید چه رتبه ای بهتون میده و سپس کار بهینه سازی رو شروع کنید . . .

میتونید این مقاله ها رو بخونید تا یه اطلاعاتی از سئو و بهینه سازی سایت بدت بیارید : http://presta-shop.ir/forum/Forum-96-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7

نقشه گوگلی سایت خودتون رو به محض انتشار محصول جدید در فروشگاه آپدیت کنید ، در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید تا بک لینک دریافت کنید .

با جی تی متریکس فایل هاتون رو بهینه کنید ، سایتتون رو بروز نگه دارید و مطالب مفید بدید . سعی کنید بیشتر خودتون بنویسید تا اینکه کپی کنید .

توصیه شدید میکنم حتما فروشگاهتون رو به 1.5 آپدیت کنید چون دوران 1.4 دیگه به سر رسیده تا 2 ماه دیگه هم 1.6 میاد و دیگه واقعا 1.4 از رنگ و رو میوفته!

پرستا 1.5 سئو بالاتری از 1.4 داره اینو وقتی خودمون به 1.5 اپدیت کردیم شاهد نتایج ورودی گوگل به فروشگاهمون بودیم .

و . . . همت خودتون میطلبه :)

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مرسی از توضیحات کامل و خوبتون

تو این دو سه ماه هیچ چیزی تغییر داده نشده فقط یه محصول جدید اضافه کردیم ؛ همین.

در کل به نظر شما این کار درسته که بعد از مدتی متاتگ ها تغییر داده بشن یا اینکه وقتی محصولی رو با یه متاتگ خاص معرفی کردیم باید برای همیشه به همون صورت بمونه؟تصویر جی تی متریکس رو هم می تونید در زیر ببینید .به جز دو سه مورد اول بقیه رو خوب زده .حالا چطور باید این دو سه مورد بالایی رو بهینه سازیش کنم؟

http://www.gigpars.com/upload/lhvu_untitled.jpg

بازن ممنون از اینکه کمک می کنید.

لینک به دیدگاه

دو سه ماه هیچ تغییری نکرده ! خب وقتی محصول جدید اضافه نمیکنید سایتتون رو آپدیت نمیکنید دیگه از چه چیزی میخواهید انتظار داشته باشید ؟! باید روزانه فروشگاهتون رو آپدیت نگه دارید تا ورودی از گوگل دریافت کنید . :)

اگه متا تگ ها به درستی تعریف شده باشه نیازی به تغییر نیست . بله وقتی متا تگ رو قرار میدید باید همیشه به همین صورت باشه چون گوگل با همین متا تگ ها محصول شما رو میشناسه و توی گوگل ایندکس شده اما اگه تغییر بدید دوباره طول میکشه با همون متا تگ ها ورودی گوگل داشته باشید . باید از کلمات کلیدی خوبی برای محصولات خودتون انتخاب کنید و در انتخاب آن ها دقت کنید .

در حال حاضر Page Speed Grade ( درجه سرعت صفحه ) روی E 52% هست و این یعنی بحران جدی ! :D

درجه YSlow حالا باز C 75% هست این بهتر از قبلیه اما اولی خیلی مهم تر هست .

Leverage browser caching ( اهرم ذخیره مروگر ( کش ) ) این مورد بستگی به تنظیمات درست بخش مدیریت پرستاشاپ و مقداری نیز به هاست بستگی داره .

مورد دوم Combine images using CSS sprites ( ترکیب تصاویر با استفاده از CSS ) این مورد رو باید تصاویری که گفته شده رو با فایل CSS ترکیب کنید .

سومی Optimize images ( بهینه سازی تصاویر ) که باید روی این قسمت کلیک کنید و تصاویر نسخه optimized version رو جایگزین اصلی کنید .

سربرگ های YSLOW نیز باید تا جایی که میتونید بهینه کنید .

این مقاله ها رو هم بخونید : http://presta-shop.ir/forum/Forum-96-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7

تصویری از نتایج GTMETRIX نیز از فروشگاه ما پیوست شد ببینید . این هم لینک : http://gtmetrix.com/reports/shopplay.ir/ZMbqhmyS

میتونید از گوگل نیز آموزش های بیشتری از کار با GTMETRIX و بهینه سازی سایت بدست بیارید .

در ضمن بازم میگم حتما به 1.5 اپدیت کنید تا ببینید چقدر تاثیر داره !

موفق باشید .

post-2934-14373019433923_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

Leverage browser caching

این مهمترین بخش افت رتبه شماست و همانطور که نوشته مربوط به سرور هست و هاست شما باید برطرف کنه

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

مرسی از شما دوستان گرامی بابت راهنمایی های خوبتون

خب من چطور می تونم هر روز سایتم رو آپدیت کنم؟راه خاصی داره؟ آخه هر روز که نمیشه محصول جدید اضافه کرد!

Leverage browser caching رو چطور می تونم بهتر کنم؟هاست رو که می دونم کاری برام نمیکنن راهی هست که از خود پرستا شاپ این کارو بکنم؟

در مورد Combine images using CSS sprites و Optimize images هم اگه میشه یه توضیحی بفرمایید که چطور میشه بهترشون کرد.

به خاطر مشغله کاری زیاد فعلا امکان آپدیت رو ندارم باید این دو ماه رو به همین صورت سر کنم دیگه

راستی وضعیت سایت شما چقدر عالیه! تبریک میگم

بازم ممنون از اینکه کمک می کنید.

لینک به دیدگاه

Leverage browser caching مربوط به سرور و هاست شما هست . یا بگید واستون برطرف کنند یا میتونید تعویض کنید یا هم با همین سر کنید !

اون دو مورد رو توضیح دادم میتونید از گوگل هم کمک بگیرید . مطالب زیادی در مورد اموزش GtMetrix وجود داره .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...