رفتن به مطلب

نحوه استفاده از ماژول ها

پست های پیشنهاد شده

سلام

من قبلا از جوملا و دات نت نیوک استفاده میکردم برای طراحی وب سایت ها . الان تازه با پرستاشاپ آشنا شدم یه مشکلی اصلی دارم اونم مفهموم ماژول هارو متوجه نمی شم.

تو جوملا یا دات نت نیوک می تونستیم ماژول نصب کنیم و از ماژول های نصب شده هرجا استفاده کنیم به راحتی.

مثلا تو جوملا یه ماژول که نصب بود رو میخواستیم یه جای از سایت بزاریم فقط کافی بود از لیست ماژول ها ، ماژول مورد نظر رو انتخاب کنیم و با انتخابش صفحه مربوط به ماژول باز می شد. که حالا اول یه اسم براش میزاشتی بعد موقعیتشو تو قالب انتخاب میکردی و آخر صفحه هم می تونستیم بگیم تو کدوم صفحه نمایش بده . و هر ماژولی هم رو می شد چند بار ایجاد کرد و در موقعیت های مختلف و صفحات مختلف قرار داد و هرکدوم هم اطلاعات مختلفی نشون بدن

مثلا اگر یه اسلاید داشته باشیم می شد تو هر موقعیتی نمایشش داد و بگین تو چه صفحه باشه و هر کدوم هم عکس خودشونو نشون بدن.

ولی اینجا من اصلا منطق ماژول ها رو متوجه نمی شم. :D

اینجا هر ماژولی تو قسمت ماژول ها یک بار نشون داده شده من چطوری میتونم ازش کپی بگیرم؟ مثلا ماژول اسلایدر تصاویر در صفحه اصلی چطوری می تونم یدونه دیگه ازش درست کنم و توی یه صفحه دیگه بزارمش؟ (یعنی این ماژول فقط برای صفحه اصلی هست؟؟؟!!) :(

تو این ماژول ها کلا نتونستم جایی رو پیدا کنم که بش براش تعریف کرد که این ماژول تو کدوم صفحه نمایش داده بشه :rolleyes:

یه چندتا سرچ هم کردم بدتر گیج شدم میشه یه راهنمایی ساده بکنید برام؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

حالت کلی رو بگم چون سوالتون خیلی کلی هست جواب مشخصی نمی شه داد ولی پرستاشاپ ماژولار هست و کل کارها با ماژول ها انجام می شه، سبد خرید؛ اسلاید شو،حامل، تولید کننده، توزیع کننده، نقشه سایت و .... موقعیتی که شما تو جوملا تعریف می کردی اینجا بهش هوک می گن، یه سری ماژول ها هوک شون رو طراح ماژول به صورت پیش فرض تعریف می کنه و شما نمی تونین تغییر بدین، یه سری هم پیش فرض داره ولی می شه تغییر هوک بدین، کپی ماژول هم باید بیرون انجام بدین، یعنی وقتی نصب هست نمی شه کپی کنین، ( تا جایی که من می دونم).

لینک به دیدگاه

خب از چه طریقی میشه محدود کرد؟

آیا میشه سورس ماژول هارو دست کاری کرد تا توی هوک ها یا صفحات خاصی نمایش داده بشه؟ (البته منظورم یه دست کاری سادست، چون قاعدتا این سی ام اس ها برای تعریف این جور چیزها دستورات آماده ای دارن که میشه راحت عوضشون کرد)

لینک به دیدگاه

خب از چه طریقی میشه محدود کرد؟

آیا میشه سورس ماژول هارو دست کاری کرد تا توی هوک ها یا صفحات خاصی نمایش داده بشه؟ (البته منظورم یه دست کاری سادست، چون قاعدتا این سی ام اس ها برای تعریف این جور چیزها دستورات آماده ای دارن که میشه راحت عوضشون کرد)

تو منوی ماژول ها، موقعیت ها، ماژول و هوک رو پیدا کنید و برید توی ویرایش.اونجا میتونید بگید کجاها نباشه
لینک به دیدگاه

سلام

بله میشه به ماژول ها از طریق کدنویسی هوک اضافه کرد ولی کار خیلی ساده ای نیست و ممکنه نیاز به کدنویسی زیاد و استایل نویسی جدید داشته باشند

موفق باشید

لینک به دیدگاه

پاسخ دوستمون آقا جعفر: اگر نیاز به تغییر هوک ماژولی داشتین که نمی شه تغییر داد، جواب رو آقا رامتین دادن، ولی بعضی ماژول ها رو خیلی راحت می تونین تنظیم کنین که توی کدوم صفحه نمایش داده بشه یا نشه، برای این کار، مسیر زیر رو دنبال کنین:

ماژول ها- موقعیت ها، بالا سمت چپ نشاندن یک ماژول- اسم ماژول رو پیدا کنین، جایگری در، می شه هوک دادن به اون ماژولی که انتخاب کردین، استثناها ، روش کلیک کنین، می شه حذف هوک، یعنی توی اون استثنا نمایش داده نمی شه، به کل این کار می گن transplanet هر جا به مشکل برخوردین همین کلمه رو سرچ کنین، منابع خوبی حتی تصویری توی سایت یو*تو*ب هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...