رفتن به مطلب

تعریف چند متصدی حمل!!

imanmaj

پست های پیشنهاد شده

دوستان اگر بخوایم چند نوع شیوه حمل داشته باشیم باید چجوری این رو تعریف کنیم؟:huh:

به فرض مثلا میخوایم علاوه بر پست پیشتاز، مشتری که توی شهر محل فروشگاه هست بتونه ارسال با پیک موتوری رو انتخاب کنه!

یا مثلا مشتری بونه بین پست پیشتاز و پست وِیژه و tpax خودش یکی رو انتخاب کنه!

من هرچی نگاه کردم و هر چی متصدی حمل اضاف کردم فقط یکی رو توی متصدی حمل برای مشتری میاره

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شما باید برای هر متصدی حمل دامنه وزن تعیین کنید و همینطور هر محصولی رو که وارد میکنید وزن اون رو مشخص کنید تا بسته به وزن کالا متصدیان حمل متناسب با وزن به مشتری نشون داده بشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ببینید من میخوام برای یه وزن خاص، مثلا 250 گرم، مشتری هم بتونه ارسال با پست پیشتاز رو انتخاب کنه هم پست ویژه و هم Tpax

یعنی مشتری دستش باز باشه برای انتخاب نوع ارسال

ممکنه یکی هزینه ارسال براش مهم نباشه فقط سرعت ارسال براش مهم باشه، درنتیجه بیاد پست ویژه رو انتخاب کنه

یکی هزینه ارسال براش مهم باشه و بتونه یکی دو روز صبر کنه برای بسته سفارشیش و بیاد پست پیشتاز رو انتخاب کنه!

از جناب دانوش هم بخاطر اینکه توی انجمن مناسب سوال نپرسیدم معذرت میخوام.تازه واردیم دیگه، چیکار کنیم!!!!

لینک به دیدگاه

شما می تونید متصدیان حمل خودتون رو با دامنه های وزنی مشترک تعریف کنید. به طور مثال اگر سه متصدی حمل دارید هر سه رو روی دامنه ی 1 تا 250 گرم تعریف کنید. اون موقع قاعدتا باید چند گزینه ی متصدی حمل برای یک کالا به مشتری نشون داده بشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

جناب ادمین من توی این متصدی حمل گیر کردم.

واقعا آدم رو دیوونه میکنه!!

من چنتا دامنه وزن تعریف کردم با چنتا حمل کننده

حالا همه رو با هم نشون میده. در حالی که وزن بسته توی دامنه وزن بقیه نیست!!

من میخوام اینجوری باشه:

0 تا 250 گرم سه متصدی حمل :

پست پیشتاز 3000 تومن

پست ویژه 7000 تومن

پیک موتوری 2000تومن

251 تا 500 گرم سه متصدی حمل :

پست پیشتاز 5000 تومن

پست ویژه 10000 تومن

پیک موتوری 2000تومن

501 تا 1000 گرم سه متصدی حمل :

پست پیشتاز 8000 تومن

پست ویژه 12000 تومن

پیک موتوری 2000تومن

.

.

.

و همینجور تا آخر (قیمت ها فرضیه)

برای اینکه بتونم متناسب با تعرفه اداره پست، از مشتری ها هزینه حمل بگیریم تا نه حق اونا ضایع بشه نه خودم ضرر کنم.

پارس پیک خودش اینا رو حساب میکنه ولی چون باید سالانه 50000 تومن حق اشتراک بدی و 10 درصد فروش رو بهشون پرداخت کنی اصلا با صرفه نیست اون هم برای کار من!

واقعا موندم باید چجوری راهش بندازم.

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم!!:D:D:D:D

راه درستش اینه که ماژولی نوشته بشه برای این کار که بیاد قیمت ها رو بر اساس داخل استان، استان همجوار و استان غیر همجوار محاسبه کنه!

ولی حالا کو ماژول نویس!!!!!؟

راستی نمیشه به جای مناطق که آسیا و اروپا و... هست یه جوری از استانها استفاده کرد برای تعیین قیمت حمل!؟

قاعدتا باید همچین امکانی وجود داشته باشه. چون توی بخش متصدی حمل کشورها و استانها رو آورده

فقط من نمیدونم اینا چجوری به هم مرتبط میشن!!

لینک به دیدگاه

شما میتونی کاری که من کردمو انجام بدی من کلا بی خیال این قسمت شدم همشو صفر کردم حالا تو صفحه اول سایتم توضیح دادم که هزینه ارسال کالا با مشتری هست ارسالهای درون شهریت که با پیک یا تاکسی میره کرایشو خودش حساب می کنه ارسالهای برون شهریتم که با تیپاکس بفرست بازم خودش حساب میکنه حالا مزیت این کار نسبت به مشخص کردن قیمت ارسال چیه اگه شما یک قیمت حمل مشخص کرده باشی که حتی 500 تومان بالاتر بیاد به نظر مشتریت ازت خرید نمیکنه حتی شما میتونی بعد از اینکه مشتریت سفارششو داد نسبت به خریدش و مکانش قیمت دقیق حملو واسش ایمیل کنی به نظر من خودتو درگیر این قسمت نکن

لینک به دیدگاه

آخه مشکلی که وجود داره اینه که همه شهرها تیپاکس ندارن!!!!

http://tipaxco.com/fa/index.php?option=com_content&view=article&id=21&Itemid=30

و این میشه نقطه ضعف بزرگ فروشگاه

اصلا اعتقادی به محدود کردن مشتری ندارم. نمیشه مشتریی که به هزار زحمت(تبلیغات و ...) کشوندی به فروشگاهت، بخاطر یه نقص به همین راحتی از دست بدی.

مشتری باید دستش باز بشه تا امنیت خاطر داشته باشه. تا بتونه راحت سرویس مورد نظرش رو برای حمل انتخاب کنه.این خودش بزرگترین تبلیغ برای فروشگاه هست

من یکماه دردسر میکشم این رو راه میندازم، درعوض مشتریم باخیال راحت وارد فروشگاه من میشه و مزد اون دردسرا اونوقته که میگیرم.

لینک به دیدگاه

خوب اون تیپاکس که من گفتم مثال بود مثلا من وقتی مشتری شهرستانم سفارش می ده ازش تو ایمیل می پرسم با چه سرویسی واسش بفرستم اصلا نم سر قیمت صحبت نمی کنم چون خودش می دونه هزینه با اونه و من اینجوری تا حالا به مشکل نخوردم اتفاقا به نظر من وقتی با مشتری صحبت می کنی یه جورائیم باعث دل گرمی مشتریت می شی

لینک به دیدگاه

http://www.portaraf.com/up/uploads/13136711511.gif

آقا بالاخره درست شد اشتباهی که من میکردم این بود که هنگام ساختن یک متصدی حمل، قسمت خارج از محدوده فعالیت رو غیر فعال نمیکردم.الان خیلی خوب مثل یه ماژول محاسبه میکنه.تنها اشکالش اینه که باید یه نرخ میانگین برای داخل استان، استانهای همجوار و غیر همجوار مشخص کنم و اون رو بنویسم.البته قصدم اینه که اگه پول بیشتری از مشتری گرفتم، بقیه پول رو داخل بسته بذارم و براش بفرستم تا ضرر نکنه اگه هم که کمتر گرفتم، نوش جون مشتری!!!!:D:D

لینک به دیدگاه

• 5 years later...

سلام.

این قسمت خودش لینک داره.

می تونید از منوی تنظیمات >> سفارش ها، گزینه " صفحه‎ی مدیریت محتوا برای شرایط خدمات   " صفحتون رو مشخص کنید تا به صورت خودکار لینک بگیره.

این صفحات از منوی تنظیمات >> مدیریت محتوا قابل ویرایش هستند

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...