رفتن به مطلب

درمورد منطق برنامه نویسی ماژول فروتل نظر بدین!

پست های پیشنهاد شده

سلام

ماژول فروتل تکمیل شده و الان در مرحله تست شدن هست.

برای نهایی کردن ماژول و انتشار اون ، از اونجایی که خودم فروشگاه ندارم و نتیجتن با این سیستم ها کار نکردم، می خواستم برای چند مورد از شما نظرخواهی کنم.

1- فرایندی که الان هست اینطوره که تا قبل از انتخاب و یا وارد کردن آدرس توسط خریدار، قسمت "هزینه ی ارسال" سبد خرید نشون داده نمیشه(عکس چهارم از سمت راست(!) رو ببینید، بخش سبد رو.) . آیا شما ایده ی دیگه ای دارین در این مورد؟

2- در مرحله انتخاب ارسال کننده( مرحله سوم خرید)، هزینه ی نمایش داده شده بر اساس پرداخت آنلاین هست. . تصور من این بود که این نوع پرداخت عمومیت بیشتری داره( نسبت به پرداخت هنگام تحویل) . تصور من درسته؟

3- آیا وجود داشتن فیلد کشور داخل فرم آدرس هیچ ضرورتی داره؟ خواستم حذفش کنم، ولی احتمال دادم که کسی بخواد در کنار فروتل، به روش دیگه ای هم فروش داشته باشه که خارج از کشور رو هم شامل بشه، احتمالش هست؟

4- ماژول هر 1 ساعت یکبار به فروتل متصل میشه تا وضعیت سفارش ها رو بروز کنه. این زمان منطقی هست یا اینکه بهتره مثلن هر 6 ساعت یکبار باشه؟ (میانگین زمان تغییر وضعیت یک سفارش چقدره برای شما؟)

فعلن این مسائل به ذهنم رسیده. منتظر نظر شما هستم، هم در مورد سوال های بالا و هم اگه نکته ی دیگه ای هست.

چند تصویر از ماژول رو هم پیوست کردم.

موفق باشید

در ضمن سوال های بالا برای ماژول های "هموار" و "ارسال مارکت " هم مطرح هست.

post-799-14373017512204_thumb.jpg

post-799-14373017512786_thumb.jpg

post-799-14373017513291_thumb.jpg

post-799-14373017513714_thumb.jpg

post-799-14373017514275_thumb.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در مورد سوال 4 میتونید این رو از بخش مدیریت از خود فروشنده بگیرید.

در مورد سؤال 3 فیلد کشور رو چطور حذف کنید؟ کشور در فرم ثبت نام جزو هسته پرستاشاپ هست اگر حذف کنید فرم ثبت نام ناقص میشه.

این ماژول نباید فعالیت سایر ماژول ها رو تحت تأثیر قرار بده و باید این رو در نظر بگیرید که هرکس ممکنه از چند روش پرداخت و پستی استفاده کنه.

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیزم فوق العاده جالب شده و امکاناتش هم که عالیه. منم با اجازتون از ایده هایی که توی عکس ها دادین استفاده میکنم برای ملت مارکت و پایگان. البته در حال نوشتن ارسال مارکت هم بودم که دیدم شما دارین مینویسین دیگه ادامه ندادم گفتم شما خودتون منتشر کنین. و اما من هم یسری نظر میدم در مورد سوالات بالا. البته من خودم از هیچ سیستم واسطه ای استفاده نمیکنم اما نظرات شخصیم رو میگم:

1. نمیدونم نظر خاصی ندارم. اگه میشد ابتدا قیمت خود محصول رو بزنه و بعد از انتخاب شهر هزینه ی نهایی رو نشون بده فکر میکنم بهتر میشد

2. فکر میکنم هزینه ی هر بخش مربوط به خودش باشه بهتر بشه تا این که هزینه ی پرداخت آنلاین رو نشون بده و سپس هزینه ی ارسال رو محاسبه کنه

3. چرا بخواین امکانات رو محدود کنید؟ ضرری که نداره بذارین فیلد کشور باشه!

4. فکر میکنم همین یک ساعت منطقی باشه. اینجوری هم برای فروشگاه هایی که فروششون خیلی بالاست کارایی داره هم برای کسانی که فروششون کمتره

در نهایت براتون آرزوی موفقیت میکنم

لینک به دیدگاه

در مورد سوال چهارم ، میتونید علاوه بر اینکه یه مقدار دیفالت برای بروزرسانی دارید ، امکان کاستومایز کردن از طریق تنظیمات خود ماژول هم قرار بدید ، مثلا یه لیست بذارید که مسئول شاپ بر اساس تشخیصی که نسبت به تعداد سفارشاتی که داره و سرعت رسیدگی به سفارشاتش ، خودش تعیین کنه که چند ساعت یکبار آپدیت بشه

ممکنه یک فروشگاه برای جذب مشتری ، سفارشات رو همون روز به حالت تائیدشده در بیاره ، برای همین به نظرم امکان تعیین شدن وجود داشته باشه بهتر به نظر میرسه

:)

لینک به دیدگاه

ممنون بابت نظرات شما

@Danoosh

بله میشه اون زمان رو از فروشنده هم دریافت کرد. اما بنظرم اگه یه عدد معقولی رو داخل کد قرار بدیم، به ساده تر بودن ماژول هم کمک میکنه. احتمالن یه کاربر ساده علاقه ای به وجود این آپشن در صفحه تنظیمات نداره، موافق حرف من هستید؟

باید بگم که در هر حال برای این ماژول، با تمامی تلاشی که داشتم تا به هسته دست نزنم، ولی به ناچار دو فایل آدرس و کارت از قالب فروشگاه، چند خط ویرایش شدن. منظورم بیشتر این بود که فیلد کشور پیشفرض روی ایران باشه و اونو برای مثال با css مخفی کنیم.

ممنونم از شما

@admin

در مورد یک: بله همینطور هست، قیمت رو نشون میده

در مورد دو : برای محاسبه هزینه ارسال در وب سرویس فروتل، نیاز داریم که نوع پرداخت رو هم مشخص کنیم. در حالی که در مرحله "انتخاب فرستنده" هنوز نوع پرداخت مشخص نشده و مرحله بعدی نوع پرداخت رو مشخص می کنه.. متوجه توضیحاتم شدین؟

در مورد سه: ضرر که نداره، ولی هر چه ساده تر، کاربر پسند تر!

در مورد چهار: نظر منم همینه، فقط خواستم کسانی که استفاده می کنن بیان و حدود زمان تغییر وضعیت یه سفارش رو بگن که اگه مثلن 5 ساعت هست، سرور 4 تا درخواست بی نتیجه نفرسته .

از شما هم ممنونم.

کماکان منتظر نظرات شما هستم...

شاد باشین

@heartshunter

سلام

تو ارسال بالا برای دانوش یه توضیحی دادم؛ بیشتر هدفم ساده تر بودن ماژول و بطور معادل ساده تر بودن صفحه تنظیمات هست.

واقعیت اینه که کسی که می خواد از ماژول استفاده کنه باید نظر بده و الان نظر شما بر نظر من مقدم تره! کمی صبر می کنیم و تصمیم نهایی رو می گیریم :)

شاد باشین

پ.ن: الان که دوباره پست اول رو خوندم، خودم سرگیجه گرفتم(!). چقدر بد توضیح داده بودم!! :دی

لینک به دیدگاه

من فکر میکنم نباید در هسته و ماژول‌های دیگه دست برد. این باعث میشه مشکلاتی برای سایر ماژول و سایر شیوه های پرداخت پیش بیاد.

در مورد کشور ه که اصلا مهم نیست شما مجبور نیستید همه اطلاعات رو به فروتل ارسال کنید.

البته بعد از دیدن کدها بهتر میتونیم نظر بدیم و مشکلات احتمالی رو حل کنیم و راهکارهای بهتری بدیم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

من فکر میکنم نباید در هسته و ماژول‌های دیگه دست برد. این باعث میشه مشکلاتی برای سایر ماژول و سایر شیوه های پرداخت پیش بیاد.

در مورد کشور ه که اصلا مهم نیست شما مجبور نیستید همه اطلاعات رو به فروتل ارسال کنید.

البته بعد از دیدن کدها بهتر میتونیم نظر بدیم و مشکلات احتمالی رو حل کنیم و راهکارهای بهتری بدیم.

موفق باشید.

با سلام

مثل اینکه ماژول فروتل با زحمت مدیران این انجمن برای فروشگاه ساز محبوب پرستا شاپ منتشر شده است

اما این ماژول بر روی نسخه 1.3.1 کار نمیکند و این نسخه رو هنوز بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می دهند

آیا نسخه دیگری برای ورژن 1.3.1 منتشر نمیشه و یا بشه روش نصب کرد؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز فعلا از ماژولی که منتشر شده استفاده نکنید. ماژول اصلاح شده به زودی به صورت رسمی از طرف ما منتشر میشه (دو اصلاحیه جدید روی این ماژول قرار گرفته). اون ماژول منتشر شده رو استفاده نکنید وگرنه عواقب به عهده ی شما خواهد بود!!!

دوست عزیزم دیگه فکر میکنم وقتش باشه که فروشگاهتون رو به پرستا شاپ 1.4 ارتقا بدید! درسته که هنوز خیلی ها از پرستا شاپ 1.3 استفاده میکنن اما این انجمن به صورت تخصصی پشتیبانی پرستا شاپ 1.4 به بعد رو انجام میده و دیگه پرستا شاپ 1.3 در ایران پشتیبانی نمیشه (چون توسط ما منتشر نشده) و این که بسیاری از مشکلات و مسائل که در پرستا شاپ 1.3 وجود داشت در نسخه ی 1.4 رفع شده

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز فعلا از ماژولی که منتشر شده استفاده نکنید. ماژول اصلاح شده به زودی به صورت رسمی از طرف ما منتشر میشه (دو اصلاحیه جدید روی این ماژول قرار گرفته). اون ماژول منتشر شده رو استفاده نکنید وگرنه عواقب به عهده ی شما خواهد بود!!!

دوست عزیزم دیگه فکر میکنم وقتش باشه که فروشگاهتون رو به پرستا شاپ 1.4 ارتقا بدید! درسته که هنوز خیلی ها از پرستا شاپ 1.3 استفاده میکنن اما این انجمن به صورت تخصصی پشتیبانی پرستا شاپ 1.4 به بعد رو انجام میده و دیگه پرستا شاپ 1.3 در ایران پشتیبانی نمیشه (چون توسط ما منتشر نشده) و این که بسیاری از مشکلات و مسائل که در پرستا شاپ 1.3 وجود داشت در نسخه ی 1.4 رفع شده

موفق باشید

با تشکر

بخاطر مشکلاتی که ممکنه با آپدیت به ورژن بالاتر ایجاد بشه من هنوز ارتقا ندادم

به هر حال اگر برای ورژن 1.3.1 هم منتشر میشد عالی بود

ممنونم از خدمات خوب شما

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هیچ مشکلی با به روز رسانی به وجود نمیاد (به شرط این که مرحله به مرحله کامل ارتقا رو انجام بدید و از فروشگاهتون پشتیبان تهیه کنید)

البته تصمیم با شماست. اگر هزینه ی طراحیش رو برای پرستا شاپ 1.3 متقبل میشید من با طراح صحبت میکنم تا در صورت امکان برای این نسخه هم بنویسند ماژول رو. اگر نه میتونید به رایگان فروشگاهتون رو ارتقا بدید و از ماژول فروتل روی این نسخه به رایگان بهره ببرید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

صرفن خواستم این جمله رو بولد کنم:

دوستان عزیز فعلا از ماژولی که منتشر شده استفاده نکنید. ماژول اصلاح شده به زودی به صورت رسمی از طرف ما منتشر میشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هیچ مشکلی با به روز رسانی به وجود نمیاد (به شرط این که مرحله به مرحله کامل ارتقا رو انجام بدید و از فروشگاهتون پشتیبان تهیه کنید)

البته تصمیم با شماست. اگر هزینه ی طراحیش رو برای پرستا شاپ 1.3 متقبل میشید من با طراح صحبت میکنم تا در صورت امکان برای این نسخه هم بنویسند ماژول رو. اگر نه میتونید به رایگان فروشگاهتون رو ارتقا بدید و از ماژول فروتل روی این نسخه به رایگان بهره ببرید

موفق باشید

با سلام

بله مشکلی نیست در صورتی که درست باشه و کامل من هزینش رو پرداخت میکنم

لطفاً با طراح صحبت کنید تا برای ورژن 1.3.1 هم تهییه بشه که هم من هم بقییه دوستان بتونند استفاده کنند

هزینه رو هم بفرمایید چقدر هستش

با تشکر

لینک به دیدگاه

چشم من به کاربر عزیز آقای دومنجیری اطلاع میدم تا در صورت امکان براتون طراحی کنن این ماژول رو همینطور هزینش رو هم اطلاع میدم بهتون. ماژول صبا پیامک هم که در پیام خصوصی از بنده سوال کرده بودید به صورت رایگان در سایت prestastore.ir موجوده

موفق باشید

لینک به دیدگاه

چشم من به کاربر عزیز آقای دومنجیری اطلاع میدم تا در صورت امکان براتون طراحی کنن این ماژول رو همینطور هزینش رو هم اطلاع میدم بهتون. ماژول صبا پیامک هم که در پیام خصوصی از بنده سوال کرده بودید به صورت رایگان در سایت prestastore.ir موجوده

موفق باشید

ممنونم بله منتظر هستم که هزینه رو اعلام بفرمایید

بله صبا پیامک موجوده اما اون ماژول با اینکه رایگانه اما لایسنس داره.

منم میخوام اختصاصی برام طراحی بشه و بدون لایسنس با خصوصیات خاصی که میخوام

با تشکر

لینک به دیدگاه

به زودی ماژول پیامک تمامی شرکت های ارسال پیامک که وب سرویس دارن بدون لایسنس و به صورت رایگان منتشر خواهد شد! تا چند روز دیگه ماژول یکی از این شرکت ها رو (که فعلا نامش رو نمیبرم) منتشر میکنیم. بنا به خواسته ی شما ماژول صبا پیامک رو هم صحبت میکنم با مدیریتش که اگه قبول کنن اون رو هم بنویسیم و رایگان ارائه کنیم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به زودی ماژول پیامک تمامی شرکت های ارسال پیامک که وب سرویس دارن بدون لایسنس و به صورت رایگان منتشر خواهد شد! تا چند روز دیگه ماژول یکی از این شرکت ها رو (که فعلا نامش رو نمیبرم) منتشر میکنیم. بنا به خواسته ی شما ماژول صبا پیامک رو هم صحبت میکنم با مدیریتش که اگه قبول کنن اون رو هم بنویسیم و رایگان ارائه کنیم

موفق باشید

با تشکر از پشتیبانی شما

بهر حال اگر شد که ماژول صبا پیامک و یا شرکت های دیگر را برای نسخه 1.3.1 هم منتشر کنید و اگر امکان ارسال رایگان صبا پیامک وجود نداشت من هزینه رو پرداخت میکنم تا یک ماژول اختصاصی برای صبا پیامک با امکاناتی که میخوام برای نسخه 1.3.1 ساخته بشه.چون ماژول نوین پیامک هم کار نکرد که شرکتش گفت اصلاح میشه به زودی

ممنون

لینک به دیدگاه

راستی یه پیشنهاد هم دارم براتون. اگر دوست داشتید با تهیه ی بسته ی ارتقای پرستا شاپ به نسخه ی 1.4 از بازارچه میتونیم به صورت کاملا مطمئن فروشگاهتون رو براتون ارتقا بدیم (بدون مشکل). اون موقع به راحتی میتونید از ماژول نوین پیامک هم استفاده کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

راستی یه پیشنهاد هم دارم براتون. اگر دوست داشتید با تهیه ی بسته ی ارتقای پرستا شاپ به نسخه ی 1.4 از بازارچه میتونیم به صورت کاملا مطمئن فروشگاهتون رو براتون ارتقا بدیم (بدون مشکل). اون موقع به راحتی میتونید از ماژول نوین پیامک هم استفاده کنید

موفق باشید

با تشکر از لطف شما و همکاری خوبتون

فعلا ترجیح میدم به نسخه ها دیگه آپدیت نکنم اما بعدا باید اینکارو انجام بدم

اگر لطف کنید این دو ماژول فروتل و صبا پیامک رو برای ورژن فروشگاه بنده انجام بدید از شما ممنون میشم

هزینه ها رو هم برام پ.خ کنید

ممنون

لینک به دیدگاه

واسه ی اون ماژول فروتل به آقای دومنجیری پیام دادم جواب که بدن خبرتون میکنم. برای ماژول صبا پایمک هم باید صبر کنید تا دانوش جان از شهرستان بیان (احتملاا شنبه میان)

موفق باشید

لینک به دیدگاه

واسه ی اون ماژول فروتل به آقای دومنجیری پیام دادم جواب که بدن خبرتون میکنم. برای ماژول صبا پایمک هم باید صبر کنید تا دانوش جان از شهرستان بیان (احتملاا شنبه میان)

موفق باشید

با تشکر منتظرتون هستم مرسی

لینک به دیدگاه

موفق باشید

با تشکر منتظرتون هستم مرسی

با سلام

ببخشید نتیجه چی شد؟

آیا ماژول هایی که میخوام ساختش انجام میشه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

محمد جان اگه اجازه بدی ما این ماژول های هموار و فروتل رو برای 1.4 امشب یا نهایتا فردا منتشر میکنیم بعدش به درخواست شما هم میپردازیم. الان یخورده سرمون شلوغ پلوغه :دی

پیگیر درخواست شما هستم نگران نباش

موفق باشید

لینک به دیدگاه

محمد جان اگه اجازه بدی ما این ماژول های هموار و فروتل رو برای 1.4 امشب یا نهایتا فردا منتشر میکنیم بعدش به درخواست شما هم میپردازیم. الان یخورده سرمون شلوغ پلوغه :دی

پیگیر درخواست شما هستم نگران نباش

موفق باشید

باشه

ممنونم از لطف شما

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

موفق باشید

با سلام

بله مشکلی نیست در صورتی که درست باشه و کامل من هزینش رو پرداخت میکنم

لطفاً با طراح صحبت کنید تا برای ورژن 1.3.1 هم تهییه بشه که هم من هم بقییه دوستان بتونند استفاده کنند

هزینه رو هم بفرمایید چقدر هستش

با تشکر

با سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک سال نو.ظاهراً ماژول 1.4 فروتل آماده شده و من همون طور که در پست قبلی عرض کردم میخوام دوستانی که این ماژول را تهییه کردند برای ورژن 1.3.1 به طور سفارشی برام تهییه کنند و هزینش هم پرداخت میشه.همچنین ماژول اختصاصی صبا پیامک رو هم میخوام که به طور سفارشی با امکاناتی که میخوام برام ساخته بشه.و همچنین چند ماژول خبرنامه و ...

از مدیریت محترم درخواست دارم اگر امکانش هست ساخت این ماژول ها انجام بشه.سر قیمت ها هم تفاهم انجام بشه که ساختش شروع بشه.با تشکر

لینک به دیدگاه

• 4 months later...

به نظر من در قسمت سبد خرید اصلا هزینه ارسال رو نزارید تو مجموع پرداختی ها هم اشتباه حساب می کنه و با فروتل اختلاف داره

و بهتره فقط قیمت کالا نشون داده بشه و مجموع قیمت کالاها و فقط در مراحل انتخاب همونجا هزینه ارسال نمایش داده شه

من با فروتل کار می کنم و چند روز بیشتر نیست به خاطر ماژولی که دارین امدم پرسیا شاپ نصب کردم و راضی هم هستم

و از اینکه اینجا همه فعالا خیلی خوشحالم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...