رفتن به مطلب

سوال در مورد ویرایش هدر قالب

jaber

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان می خوام هدر قالب سایت ام رو ویرایش کنم از قالب ایرانی پی سی مارکت استفاده می کنم می خوام هدر ام مثل عکس پیوست شده باشه

توی قالب اصلی لوگوی سایت سمت راست و باکس جستجو و ... سمت چپ بود می خوام مثل این تغییرش بدم ممنون می شم از دوستان کمک ام کنند

post-1884-14373017836486_thumb.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز تغییرات می تونه تنها در css باشه یا اگر لازم بود ترتیب بلاک ها در موقعیت بالا عوض بشه در نهایت احتمال خیلی کم فایل header.tpl تغییر کنه.

شما اگر به css تسلط داشته باشی فک می کنم به مشکلی بر نخوری

لینک به دیدگاه

شما اگه از فایرباگ که استفاده کنی با گرفتن هر المان متوجه می شی که چه استایل ای از چه فایلی به چه آدرسی به این المان داره اعمال می شه

فایرباگ برای فایر فاکس رو دانلود کنید --- همچنین ccc برای css را غیر فعال کنید -- (قسمت تنظیمات-کارایی ها) و بعد از انجام کار مجددا فعال کنید

لینک به دیدگاه

اول از همه CCC رو بردارید تا بتونم بهتون بگم کدوم فایل ها رو ادیت کنید

اینجوری همه استایل ها رو با هم میذاره معلوم نیست

پ.ن : موقعیت و ترتیب و توالی رو چک کردید؟

با عوض کردن ترتیب و موقعیت درست نمیشه؟

با CSS درست میشه اما میخوام ببینم اگر اونجوری درست میشه دیگه کاری به CSS نداشته باشیم

لینک به دیدگاه

تمام موارد ccc رو روی گزینه دوم گذاشتم

پ.ن: قاعدتا باید با تعویض موقعیت ها درست بشه ها ...

شما نحوه تنظیم موقعیت رو یه باره دیگه بهم بگین انجام بدم ببینم درست می شه یا خیر دوست من ؟

لینک به دیدگاه

تمام موارد ccc رو روی گزینه دوم گذاشتم

شما نحوه تنظیم موقعیت رو یه باره دیگه بهم بگین انجام بدم ببینم درست می شه یا خیر دوست من ؟

خوب الان میشه تشخیص داد که چی به چیه، فقط قبلش شما تست کن اگر نشد مورد بعدی CSS باشه

شما برو به مسیر زیر :

ماژول ها -> موقعیت ها

و از اونجا توی بخش Top of pages جای بلوک ها رو عوض کن

مثلا جای بلوک واحد پول و جستجو رو عوض کن ببین چه اتفاقی میوفته

لینک به دیدگاه

یه خورده تغییر کرد دوست من اما باکس سرچ به سمت راست نمی ره تغییر می کنه موقعی که تغییر موقعیت می دم اما نه اونجور که دلم می خواد متاسفانه به نظر من همون css راهشه

لینک به دیدگاه

از موقعیت نست و فقط از css هست

در داخل پوشه قالب یک پوشه هست به نام css و سپس یک پوشه دیگه به نام modules

اونجا بوک های زبان

لینک

اطلاعات کاربر

رو تغییر بدید (میتونید از قالب پیش فرض کپی کنید اما دقت کنید در قالب پیش فرض باید پوشه css/rtl/modules برید

سپس هدر رو در global.css تغییر بدید

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

دوست عزیز تغییرات می تونه تنها در css باشه یا اگر لازم بود ترتیب بلاک ها در موقعیت بالا عوض بشه در نهایت احتمال خیلی کم فایل header.tpl تغییر کنه.

شما اگر به css تسلط داشته باشی فک می کنم به مشکلی بر نخوری

با سلام

post-1203-14373017878852_thumb.jpg

[align=right]تا اونجایی که header.tplدر پوشه تم دیدم فقط کد html و موجودیت ماژول ها را در div مشخص کرده.

- بنده دقیقا قصد دارم تا مواردی که دورشان خط کشیدم را زیرهمدیگر در زیر سبدخرید (خالی) قرار دهم

- کادر گزینه جستجو را هم یک سانتی به راست و کمی به پایین تر بیاورم.

[align=center]ممکنه بفرمایید فایل CSS لازمه جهت اعمال تغییرات کدام است؟

[/align][/align]

لینک به دیدگاه

- چطور بایستی بفهم قسمتی از سایت که با مرورگر دارم می بینم برای ویرایش با کدامیک از تگ استایلی که در CSS تعریف شده مرتبط هست در تاپیک های قبل تر راجع به CCC چیزهایی گفته شده ممکنه اگر به همین سوال مربوط هست کمی توضیح واضحتری بفرمایید. (راسیتش نفهمیدم جدا از فعال سازی در پنل سایت چطور باید بکار برم)

لینک به دیدگاه

دوستان برای این که تشخیص بدید برای هر قسمت کدوم فایل css و کدوم خط رو تغییر بدید میتونید از یکی از مرورگرهای فایرفاکس یا کروم استفاده کنید. برای فایرفاکس افزونه firebug رو نصب کنید (آموزش کار با firebug در بخش آموزش های انجمن موجوده) و در کروم هم مستقیما با راست کلیک کردن روی یک قسمت خاص و زدن گزینه ی Inspect Element میتونید کدها و فایل های css اون قسمت رو مشاهده کنید. همینطور میتونید کدهای اون ها رو همونجا تغییر بدید (البته این تغییر فقط تستیه و روی فایل های اصلی تغییری ایجاد نمیکنه و با یک بار رفرش از بین میره) و سپس تغییرات مورد نظرتون رو روی فایل هایی که آدرس داده اعمال کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگر هم داشتم

- برای قرار دادن زبان، ارز، زیر متن خوشامدگویی در سمت چپ صفحه کدام فایل را ویرایش کنم؟

- برای جابجایی پس از تغییر فوق مثلا کلا بیارم جای لگو بگذارم و لگو را هم ببرم به چپ دقیقا معاوضه جای را انجام دهم به کدام فایل ربط دارد؟

دو مورد فوق ظاهرا خیلی به css ها تا اونجایی که تغییرات را اعمال کردم ارتباط پیدا نکرد و فکر کنم در جایی دیگر بایستی تغییرات دهم!!

لینک به دیدگاه

سلام

سوالم بی ربط نیست ولی اگه جاش اینجا نیست عذر میخوام

ماژول ویرایش قالب، تو انجمن سایت اصلی یه چشمم خورده . میخواستم بدونم کسی از دوستان با اون کار کرده یا نه و اینکه توی ورژن فارسی جواب میده ؟

اگه جواب مثبته لینکشم لطف کنید

ممنون

لینک به دیدگاه

به نظر از موقعیت ها باشه

ماژول ها - موقعیت ها

اون ماژول رو در بخش top of page بکشید بالا

سلام مجدد

1) در این قسمت و راهی که فرمودید انجام دادم ماژول ها را فقط به بالا و پایین صفحه فروشگاه تغییر مکان میده که البته بنده نیاز به تغییر مکان در حالت افقی یعنی راست به چپ کردن جای ماژول ها در صفحه اصلی هم نیاز دارم

2) حالت تایپ نوشته "

خوش آمدید, ورود

سبد خرید: (خالی)حساب کاربری شما "

از کدام فایل یا قسمت بایستی تغییرات را اعمال نمایم چون می خواهم تگ br را بین دو واژه بالایی قرار بدهم

لینک به دیدگاه

خوب مشخص هست که نمیشه این طوری توضیح داد چون بر اساس قالب و موقعیت ماژول ها متفاوت هست.

کاری که می تونید بکنید این هست که ماژول ها رو کنار هم قرار بدید و باقی کار رو با ویرایش css انجام بدید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...