رفتن به مطلب

فعال سازی magic quotes

aminy62

پست های پیشنهاد شده

با سلام.

در هاست من این اطلاعات هست

magic_quotes_gpc : on

magic_quotes_runtime: On

magic_quotes_sybase :OFF

این آخریه آفه. مهمه؟ چون صفحه بررسی امکانات نصب پرستاشاپ، از magic_quotes ایراد میگیره و میگه فعال نیست. لطفا راهنمایی بفرمایید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز به این علت ایراد می گیره که

magic_quotes

فعاله !

و شما باید غیر فعالش کنید

magic_quotes_gpc =Off

magic_quotes_runtime =Off

magic_quotes_sybase =Off

آقا من کلی کلنجار رفتم با مدیر هاستمون. تا کامل فعالش کرده. حالا میگی باید غیر فعالش کنم؟ شوخی می کنی؟

لینک به دیدگاه

ایرادها مهم نیست ، شما به کارتون ادامه بدین ، تو عملکرد پرستاشاپ تاثیری نداره . شما به فروشگاهتون برسین این موارد حاشیه ای هستش و اهمیتی نداره

لینک به دیدگاه

ایرادها مهم نیست ، شما به کارتون ادامه بدین ، تو عملکرد پرستاشاپ تاثیری نداره . شما به فروشگاهتون برسین این موارد حاشیه ای هستش و اهمیتی نداره

بدبختی ایجاست که از مرحله دیتا بیس جلو تر نمیره. هر چی هم پیغام میزاریم. میگن آموزش تو بازارچه رو بخون/ در صورتی که او آموزش اولا قدیمیه. دوما مثلا تعریف بانک اطلاعاتیش با اونی که الان تو هاست ها هست متفاوته. هی میگن اونو بخون. آخرش هم کلاً صورت مسئله رو پاک می کنن. میگن هاستت رو عوض کن.

لینک به دیدگاه

magic_quotes

فعاله !

magic_quotes_gpc =Off

magic_quotes_sybase =Off

آقا من کلی کلنجار رفتم با مدیر هاستمون. تا کامل فعالش کرده. حالا میگی باید غیر فعالش کنم؟ شوخی می کنی؟

post-56-14373018117879_thumb.png

لینک به دیدگاه

magic_quotes

فعاله !

magic_quotes_gpc =Off

magic_quotes_sybase =Off

ماشاءالله با این ترجمه قشنگی که کردن. ترو خدا این جمله رو بخونید. (گزینه‌ی magic quotes در PHP خاموش است (توصیه شده))

آدم فکر می کنم چون خاموش است مشکل سازه. نمیگه که باید خاموش باشه. نوشه توصیه شده. ترجمه صحیح اینه که از خاموش بودن magic quotes در PHP مطمئن شود.

لینک به دیدگاه

آموزش تصویری رو هم خوندی ؟

از روی اون انجام بدی نباید مشکلی داشته باشی

همه رو خوندم. من مشکلی ندارم پرستا مشکل داره که از قسمت دیتا بیس جلوتر نمیره. یه سیستم اراد گیری هم توش نزاشتن آدم بفهمه ایراد از کجاست که جلو نمیره. همینجوری بعد از کلی معطلی نصب اطلاعات در دیتا بیس، صفحه میمونه و ما رو نگاه می کنه. تازه یه چیز جالب دیدم. من 5 باز بانک اطلاعاتی ساختم و پاک کردم. و 5 بار هم مراحل نصب رو انجام دادم. جالبه عین 5 بارش حجم بانک اطلاعاتی یه چیز بود. یه بارش طبیعی بود چون حالت ساده رو برای نصب انتخاب کردم. بدون ماژول ها. ولی 4 بار دیگه که حالت پیشرفته رو انتخاب کردم، 4 حجم متفاوت در دیتا بیس داشتم. اینا همش نشون میده که یه جای کار ایراد داره.

لینک به دیدگاه

همه رو خوندم. من مشکلی ندارم پرستا مشکل داره که از قسمت دیتا بیس جلوتر نمیره. یه سیستم اراد گیری هم توش نزاشتن آدم بفهمه ایراد از کجاست که جلو نمیره. همینجوری بعد از کلی معطلی نصب اطلاعات در دیتا بیس، صفحه میمونه و ما رو نگاه می کنه. تازه یه چیز جالب دیدم. من 5 باز بانک اطلاعاتی ساختم و پاک کردم. و 5 بار هم مراحل نصب رو انجام دادم. جالبه عین 5 بارش حجم بانک اطلاعاتی یه چیز بود. یه بارش طبیعی بود چون حالت ساده رو برای نصب انتخاب کردم. بدون ماژول ها. ولی 4 بار دیگه که حالت پیشرفته رو انتخاب کردم، 4 حجم متفاوت در دیتا بیس داشتم. اینا همش نشون میده که یه جای کار ایراد داره.

احساس می کنم timeout می خوره که هر دفعه تعداد جداول در دیتابیس فرق می کنه

به جای InnoDB از MyISAM استفاده کنید و مجددا تست کنید

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز

هزاران نفر پرستاشاپ رو نصب میکنند و فقط تعداد معدودی مشکل دارند. پس ایراد نمیتونه از پرستاشاپ باشه

به شما پیغام پایگاه داد متصل است رو میده ؟

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز

هزاران نفر پرستاشاپ رو نصب میکنند و فقط تعداد معدودی مشکل دارند. پس ایراد نمیتونه از پرستاشاپ باشه

به شما پیغام پایگاه داد متصل است رو میده ؟

بله. البته منکر نصب توسط هزاران نفر (البته به قول شما) نیستم. ولی ما هم اینکاره ایم. سیستم ایراد داشت باشه می فهمیم. حالا بزار اون دوستمون یه چیزی فرمود که نوع دیتا بیس رو عوض کنم. امتحان کنم شاید بشه

احساس می کنم timeout می خوره که هر دفعه تعداد جداول در دیتابیس فرق می کنه

به جای InnoDB از MyISAM استفاده کنید و مجددا تست کنید

وقتی نوع دیتابیس رو به MyISAM تغییر می دم. یه کادر قرمز پایین میاد که توش هیچ پیغامی هم ننوشته. فقط یه ضربه در داره

خیلی جالبه

لینک به دیدگاه

از صفحه ای که اون کادر قرمز میاد یه عکس بگیرید و اینجا بگذارید

از چه نسخه ای استفاده می کنید

محتویات

فایل error_log

رو در صورت وجود چک کنید

نسخه مورد استفاده : prestashop_1.4.9.0_rtl.1.0.zip

اقا اینم عکس که فرمودید

http://www.karamoozesh.com/sells/123/Untitled.png

لینک به دیدگاه

وقتی نوع دیتابیس رو به MyISAM تغییر می دم. یه کادر قرمز پایین میاد که توش هیچ پیغامی هم ننوشته. فقط یه ضربه در داره

خیلی جالبه

در عکسی که برای نشان دادن کادر قرمز گذاشتید هنوز دیتابیس روی innodb هست!

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه

در عکسی که برای نشان دادن کادر قرمز گذاشتید هنوز دیتابیس روی innodb هست!

فرقی نداره. در هر دو صورت همین پیامه
لینک به دیدگاه

با زدن Verify my database setting چه جوابی می گیرید؟

اگر ارتباط با دیتابیس هم صحیح است و یوزر دیتابیس هم هم پرمیشن ها را دارد شما باید magic quotes را خاموش کنید تا مشکل حل شود. اگر هاست شما اجازه دهد با php.ini می توانید آن را خاموش کنید.

لینک به دیدگاه

نکته اول: ترجمه مشکلی نداره و به درستی ترجمه شده.

deactivated در انگلیسی استفاده شده که اونجا هم به همین معنی است و کلمه توصیه شده هم تأکید میکنه که خاموش است یعنی باید خاموش باشه.

ضمن این که با توجه به جمله های بالایی و پایینی مشخص هست که هرچیزی چه معنایی داره.

فعال است (سبز یعنی فعال است)

خاموش است (سبز یعنی خاموش است و قرمز یعنی روشن است!)

نکته دوم: بحث رو منحرف نکنید و بیخودی بحث نکنید. ما منکر باگ و اشکال نیستیم ولی چیزی که تست شده و بارها و بارها در هاست های مختلف نصب شده نمیشه مشکل جدی داشته باشه. از مدیران هم تقاضا دارم بحث رو منحرف نکنید. مجبورم پست های اضافه رو حذف کنم چون بی ربط به موضوع است.

نکته سوم: وجود خطا در محلی که روی عکس هست خیلی عجیبه. شما مرورگر خودتون رو اعلام کنید. با یک مرورگر دیگه تست کنید و نتیجه رو بگید.

نکته چهارم: هر بار نصب یک فایل log در پوشه log ذخیره میکنه. چک کنید و علت رو بررسی کنید.

نکته پنجم: error_log در Apache همه خطاها رو لاگ میکنه مگر این که سرور غیرفعال کرده باشه. این مورد میتونید از کنترل پنل هاست ببینید.

در نهایت میتونید اطلاعات بدید تا یکی از مدیران بیان و چک کنند.

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بابت همه پاسخ هایی که دادید. امیدوارم این بحث رو پاک نکنید. این موضوع به نظرم خیلی مهم بود. ولی تصمیم گیر شما هستید. من از خیر نصب این سی ام بسیار عالی گذشتم. به همون مواردی که خودم دارم اکتفا می کنم. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بابت همه پاسخ هایی که دادید. امیدوارم این بحث رو پاک نکنید. این موضوع به نظرم خیلی مهم بود. ولی تصمیم گیر شما هستید. من از خیر نصب این سی ام بسیار عالی گذشتم. به همون مواردی که خودم دارم اکتفا می کنم. موفق باشید.

توصیه می کنم به فکر کار کردن با نسخه 1.5.2 باشید که خیلی عالی است.
لینک به دیدگاه

احساس می کنم اون جا که خالی هست و خطا داده این متن بوده

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near \'\\\'utf8\\\'\' at line 1(Error: : 1064)

این به نظرم مشکل با magic quotes هست که باید خاموش بشه

ورژن MySQL هم چک کنید

لینک به دیدگاه

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near \'\\\'utf8\\\'\' at line 1(Error: : 1064)

ورژن MySQL هم چک کنید

مدیر ارشد عزیز. بازم به شرف شما که فقط فنی بحث می کنی و کاری هم به مسائل دیگه نداری. کار درست رو شما می کنی. [... ویرایش مدیر ...] این همه تا حالا بحث شده، از طرف هیچ مدیری تکلیف این ادعا (بعضی از نسخه های PHP 5 اشکالاتی دارند و از کارکرد صحیح پرستا شاپ جلوگیری می کنند)مشخص نشد. درسته یا غلط؟ تو سایت های دیگه، باید در مورد این موضوع صحبت بشه. هیچ جا صحبتی از سطح دسترسی (permission) نشد.

حالا مدیر ارشد عزیز، یه سوال. من نمیدونم این ماژول magic quotes به چه دردی میخوره، ولی شما تضمین میدی که با خاموش کردن این سیستم، بقیه قسمت های سایت من و سی ام اس های دیگه فعال روی این هاست، دچار مشکل نشن؟ در ضمن این موضوع که توصیه شده بود. حالا به نظر شما بایدی شد؟

راستی شما از کجا فهمیدی تو کادر خالی چی نوشته؟ برای من سوال شدا. :shy:

لینک به دیدگاه

ورژن MySQL هم چک کنید

مدیر ارشد عزیز. بازم به شرف شما که فقط فنی بحث می کنی و کاری هم به مسائل دیگه نداری. کار درست رو شما می کنی. مدیر کل که چنان با کله اومد تو بحث که ترسید الان ما همکاراش رو بخوریم. آخرم همون بحث های نخ نمای مشکل از هاست و مرورگر و منحرف کردن بحث و این چیزا رو مطرح کردن. دنیا سیستم عامل می نویسه، جایزه میده اشکالاش رو در بیارن، مال ما مدیر پروژه یه گروه دیگس، چنان از موضع بالا صحبت می کنه که انگار مبدل و مخترح این سیستم بوده.

حالا مدیر ارشد عزیز، یه سوال. من نمیدونم این ماژول magic quotes به چه دردی میخوره، ولی شما تضمین میدی که با خاموش کردن این سیستم، بقیه قسمت های سایت من و سی ام اس های دیگه فعال روی این هاست، دچار مشکل نشن؟

دوست عزیز شما گویا عصبانی هستی . در این انجمن افرادی که من می شناسم و مدیر هستند سواد لازم برای اظهار نظر رو دارن و راه حل هایی که ارائه میدن درسته

دانوش جان حرف درست رو زد -- با مراجعه به لاگ به طور قطع مشکل مشخص میشه و در غیر اینصورت تمام راه حل های ارائه شده غیر قطعی و بر اساس تجربه هستند

لطفا دیگه این بحث رو ادامه ندید

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

من از خطای رخ داده مطمئن نیستم ولی اگر خطا اون باشه باید رفع باشه

کارکرد magic_quotes مانند عملکرد تابع addslashes() در پی اچ پی ِ

یعنی در رشته ورودی قبل از بعضی از کاراکتر های خاص یک کاراکتر اسکیپ دراینجا بک اسلش هست قرار میده

از php 5.4.0 به بعد حذف شده دلایل متعدی وجود داره برای این کار - چون کاراکتر اسکیپ منحصر به فرد نیست و دلایل دیگر ...

منابع جهت مطالعه

http://www.php.net/manual/en/security.magicquotes.what.php

http://www.php.net/manual/en/security.magicquotes.why.php

http://www.php.net/manual/en/security.magicquotes.whynot.php

http://www.php.net/manual/en/security.magicquotes.disabling.php

http://www.php.net/manual/en/function.addslashes.php

این که اگر غیر فعال بشه در عملکرد بقیه سی ام اس ها تاثیر می گذاره یا نه شما باید به سایت های اصلی اون سی ام اس ها مراجعه کنی ببینی که بر پایه این نوشته نشده باشن که magic_quotes روشن باشه

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...